МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мєдвєдєва просять заборонити фільм "Цар"

11/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Автор книг про Івана Грозного В’ячеслав Манягін поширив відеозвернення до президента Дмитра Медведєва, у якому попросив главу РФ негайно зупинити прокат фільму "Цар" Павла Лунгіна. На думку історика, фільм не просто грішить історичними неточностями – він обмовляє засновника російської держави.

"Уявимо собі, що в Америці зняли фільм про Джорджа Вашингтона, в якому перший президент Сполучених Штатів постає як кровожерний маніяк. А потім запустили – стрічку в прокат на яке-небудь національне свято, наприклад, 4 липня. Абсурд!" - обурюється історик з Сергієва Посада. "У Росії фільм Лунгіна – прямий наклеп на російський народ і державу – виходить у день Народної єдності і згоди, 4 листопада", – заявив він у своєму ролику, викладеному на сайті YouTube.

Крім того, Манягін легко проводить аналогії з сучасною Росією: "А якщо повірити в те, що засновник нашої держави був таким тираном, то можна повірити і в те, що сучасна Росія, як кажуть на Заході, є оплотом тоталітаризму, тиранії, антидемократичною, антинародною державою, якою правлять не зовсім адекватні особи".

Таким чином, фільм Лунгіна немає нічого спільного з історичною правдою. За словами історика, Грозний, який у фільмі зображений як "шизофренік, садист, маніяк і параноїк", був вельми успішним політиком: проводив демократичні реформи, удвічі збільшив територію Росії, розгромив Лівонський орден та інше.

Це вже друге звернення письменника до Медведєва. Перше, письмове, Манягін відправив кілька днів тому і вже встиг одержати відповідь з Управління справами Президента. У ньому сказано, що його лист передано на розгляд у Міністерство культури.

Нагадаємо, що фільм про першого російського царя вийшов в широкий прокат 4 листопада, у день народної єдності. Похмура картина про протистояння Івана Грозного (Петро Мамонов) і московського Митрополита Філіпа (Олег Янковський), уже викликала протести з боку церковників.

Так, глава Союзу православних хоругвеносців Леонід Симонович-Нікшич назвав ідеологічну концепцію фільму "руйнівною", вимагав "поваги до фігури російського царя" і висловив сумнів у тому, що митрополит Філіп (Количев) був убитий царським опричником.

Лунгіна звинувачували в жорстокості ще на прем`єрах "Царя" у – Каннах і на ММКФ. Проте режисер наполягав, що "не показав і сотої частини тієї жорстокості, тих убивств, які були при Івані Грозному і документально зафіксовані".

NEWSru.com
http://www.unian.net/ukr/news/news-349067.html

sean

Відповіді

 • 2009.11.27 | Almodovar

  Так, так!

  Як можна показувати, що Гітлер злочинець? Це-національна образа для Німнччини!!!
  Гітлер надавав робітникам відпустки, турбувався про молодь, боровся з курінням, розивав науку, за декілька років збільшив територію Німеччини в декілька разів!
  А доктор Гейдельберга Гебебльс? А батько Люфтваффе Герінг?
  А Чикатіло? Він же просто патологоанатом-експериментатор!
  Здається, це до психіатрів...
 • 2009.11.27 | Микола Гудкович

  Нагадайте, будь ласка, про демократичні реформи Івана IV

 • 2009.11.27 | АБВГ

  Крок номер два - заставити Лунгіна зняти фільм "Два царя"

  Яких ніхто не вибирає.
  Які разом піднімаються з колін і встають на голову посеред цивілізованого світу.
  І які разом мочать в сартірах різних там Количевих.
  За довгий язик і короткий поводок...
  Причому цар номер два повинен привселюдно виносити "утку" з під царя номер один. Для гармонії "Руского міра в міровом масштабє".
  ...
  Бачите, як просто і логічно.
  От уже й опричники забігали.
  Собачі голови на сідлах катів загавкали.
  І народ дуже доречно на колінах...
  Історична реконструкція???
 • 2009.11.27 | Simpleton

  Тут хтось запитував, що таке хуцпа.Оце порівняння Івана Грозногo

  з Вашінґтоном - оце й буде класичний приклад.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua