МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Майдан" переміг Верховну Раду

11/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Хай навіть і руками Конституційного Суду України.

Повідомлення УНІАН:
http://www.unian.net/ukr/news/news-349083.html

Конституційний Суд України визнав неконституційними закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» від 4 вересня 2008 року та Регламент парламенту від 19 вересня 2008 року.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідно до рішення КС, закон та Регламент втрачають чинність з дня ухвалення КСУ даного рішення.

Рішення КСУ є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Як повідомляв УНІАН, рішення у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності (конституційності) Закону „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України“ від 4 вересня 2008 року та Регламенту Верховної Ради від 19 вересня 2008 року було ухвалене 26 листопада.

Автор клопотання наголошує, що при прийнятті закону було порушено процедуру ухвалення та набрання ним чинності, передбачену частиною четвертою статті 94 Конституції України, а саме: діючий голова ВР, не підписавши закон для офіційного оприлюднення, опублікував його за підписом попереднього голови ВР.

Президент зазначає, що закон містить тільки бланкетну норму, яка відсилає до інших джерел права і не створює належної правової бази для роботи парламенту, як це закріплено в Конституції України. За своїм змістом стаття 1 закону передбачає можливість визначити організацію і порядок діяльності парламенту підзаконним актом – Регламентом. Сам же Регламент не прийнято як закон за встановленою Конституцією України процедурою розгляду, ухвалення законів і набрання ними чинності. Автор клопотання констатує, що Регламент унормовує організацію і порядок діяльності Верховної Ради України, а тому має прийматися виключно як закон України і за визначеною статтями 84, 93, 94 Конституції України процедурою його розгляду, ухвалення і набрання ним чинності.

***

Про те як майданівці В.Гарбар, В.Мартинюк, М.Свистович та О.Северин подавали з приводу незаконности "регламенту" ВРУ до суду і що було далі (на сьогодні одна з кількох роз'єднаних суддею Келебердою справ перебуває в апеляційному суді, три інших - розглядаються ще у першій інстанції) читайте тут:

http://maidanua.org/static/mai/1233751576.html
http://maidanua.org/static/news/2009/1244178850.html
http://maidanua.org/static/news/2009/1256552007.html

Рано чи пізно, через КСУ, адмінсуд чи барикади, але ми змусимо ВРУ і нардепуків, розводячись про право, закон, законність і так далі, почати з себе. Інакше - не буває.

sean

Відповіді

 • 2009.11.27 | Микола Гудкович

  Вітаю!

  Це добра новина!

  Але з огляду на цю новину, якою буде доля судді Келеберди? Чи це якось вплине на його діяльність?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.27 | Адвокат ...

   Доля "його чести Калеберди" мя не обходить.

   Мі цікаво, що скаже ХОАС 2-го грудня...
  • 2009.11.27 | Sean

   Re: Вітаю!

   Микола Гудкович пише:
   > Це добра новина!
   >
   > Але з огляду на цю новину, якою буде доля судді Келеберди? Чи це якось вплине на його діяльність?
   впевнений, що це ніяк не вплине ні на долю, ні на діяльність судді Келеберди. Якщо шось і вплине, то явно не це
 • 2009.11.27 | Майдан

  Рішення КСУ не заблокує роботу парламенту (/)

  Решение КСУ не повлияет на работу парламента
  Решение КСУ о признании неконституционными закона Украины об организации порядка деятельности ВР и регламента ВР никоим образом не повлияет на работу парламента, поскольку ВР в своей деятельности может руководствоваться нормой прямого действия, которой является Конституция Украины. Об этом на пресс-конференции сообщила судья-докладчик Мария Маркуш, передает корреспондент ИМК.

  "В Конституции четко выписан ряд процедурных моментов относительно принятия законов. Поэтому принятие законов ВР возможно и без срочного принятия новой редакции регламента ВР", - отметила она.

  Также Маркуш сообщила, что отсутствие на данный момент регламента парламента не может быть препятствием, которое бы повлияло на возможность внесения изменений в закон о выборах Президента Украины.

  http://www.imk.com.ua/ru/news/info/89953
 • 2009.11.27 | Мартинюк

  Ха - мені щойно вручили повістку на суд!

  8 грудня Київський окружний адміністративний суд викликає мене і Свистовича на бульвар Лесі Українки 26, каб. 1003, на 14 годин 45 хвилин по справі про визнання протиправним бездіяльності Верховної Ради, Голови ВР і Президента і зобовязання вчинити дії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.27 | Sean

   я прийду - тільки нагадай мені пліз

   якщо є журіки, яких можна затягти - самий час
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.27 | Мартинюк

    Та думаю що сам бог велів туди журікам іти

    А рекламу зробить Тимошенко, Писаренко і Портнов, які лементуватимуть про те, як важко без халявного регламенту виявилося дати мільярд на піґулки від грипу.
    А ти приходь - будеш на вухо казати що вимагати і пропонувати високодостойному судді Лиску І.Г.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua