МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лауреатом Премії імені Джеймса Мейса став (/)

11/27/2009 | MV
Лауреатом Премії імені Джеймса Мейса став Ігор Лосєв
27-11-2009

Першим в історії Премії імені Джеймса Мейса став журналіст та науковець, автор видань «День» та «Телекритика» Ігор Лосєв.

Сьогодні, 27 листопада, під час урочистої церемонії йому вручили премію у розмірі 25 тисяч гривень. Спонсор - «невідомий меценат».

Премію заснували минулого року з ініціативи головного редактора газети «День» Лариси Івшиної. Протягом кількох місяців з часу оголошення конкурсу до оргкомітету надходили пропозиції та матеріали від претендентів на звання лауреата цієї високої нагороди з усієї України, а також Білорусі. Ці роботи подавалися на розсуд Громадської Ради Премії, до складу якої, окрім пані Івшиної, увійшли відомі громадські діячі - Надзвичайний і Повноважний Посол України Юрій Щербак (голова Ради), заступник директора Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький, Голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко, журналіст та поетеса, дружина Джеймса Мейса Наталя Дзюбенко-Мейс, президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско, генеральний директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Віктор Чамара.

Джеймс Мейс, видатний вчений, дослідник українського Голодомору 1932-33 років, протягом шести років працював журналістом газети «День», а також редактором англомовного дайджесту «Day». У серії «Бібліотека газети «День» вийшли друком збірки робіт «День і вічність Джеймса Мейса» (2005 р.) і «Джеймс Мейс: Ваші мертві вибрали мене» (2008 р.). Джеймс Мейс був ініціатором акції «Свічка у вікні», що стала для українців об'єднуючим символом у Дні пам'яті жертв Голодомору в Україні. 2004 року Джеймса з нами не стало. Премія імені Джеймса Мейса - своєрідна данина пам'яті великому журналісту і великому Українцю.

«Телекритика»

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua