МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бандити поки що не в тюрмах. Але їх вже забрали в міліцію.(л)

11/27/2009 | Pavlo Z.
На роботу.


"У міліції катують рядових українців
”На голову надели пакет и били”
25.11.2009 23:20

Руслан Мойсеєнко на День учителя у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка 2007 року. Його звинувачують у вбивстві знайомої дівчини(фото з архіву Ніни Мойсеєнко)

Біля входу до Міністерства внутрішніх справ, що по столичній вул. Богомольця, 10, — натовп. Кожен тримає стос документів. Цих людей або їхніх родичів катували міліціонери. Хочуть передати скарги.

Повз юрбу пробігають офіцери. Уваги не звертають — їм звично бачити обурених, більшість із яких приходить не вперше.

— Мій син Руслан півтора року сидить, — розповідає Ніна Мойсеєнко. Вона приїхала з міста Глухів Сумської області. Лице спокійне. Під очима — синці від сліз. — Його звинуватили у вбивстві знайомої дівчини, бо знайшли в нього її мобілку. Посадили. Не зважали, що він тоді був удома. В ізоляторі сильно били, катували. Кулаками, кийком. Коли противився — надягали наручники і знову мучили. Доки він не написав зізнання під диктовку.

Руслан Мойсеєнко отримав 10 років в’язниці.

— Побачила його за чотири місяці після затримання, — каже матір. — Він усе розповів. Справу сфабрикували, щоб не шукати справжніх убивць.

Жінка передає звернення до приймальні.

— Вони вже нічого не можуть зробить, бо суд оголосив вердикт, — зітхає на виході.


Харків’янин Гліб Скант не витримав катувань у райвідділі міліції. Викинувся з вікна третього поверху і зламав хребет. Тепер не може ходити(фото: Валерій ЯКУТІН)

Скаржиться на катування і харків’янка Світлана Помиляйко. Її з подругою звинуватили у викраденні оргтехніки.

— Лейтенанты задержали нас, пристегнули наручниками к стулу, — говорить. — На голову надели пакет и били. По голове, животу. Не давали ни воды, ни еды, ни сходить по нуждам. Пытали семь часов. Заставляли подписать бумаги, которые нас же оклеветали.

Іншу підозрювану мордували в сусідньому кабінеті. Викручували груди плоскогубцями. Згодом жінка довела цей факт, бо на інструменті залишилися частинки її шкіри. Однак міліціонерів не посадили.

Потерпілі кажуть, що правоохоронці мають список найдієвіших тортур. Найпоширеніший — биття кийком по п’ятах та сухожиллях.

— Біль страшний, але синців нема, тому потім неможливо щось довести, — говорять ті, хто зазнав тортур. — Притуляють книжку до нирок і б’ють кулаками. Є так званий ”слоник”. Це коли жертві вдягають протигаз, а трубку перекривають або кидають усередину тліючі недопалки. Люди непритомніють. Популярне катування електричним струмом.

Харків’янин 37-річний Гліб Скант таких не витримав. Торік він вистрибнув із третього поверху райвідділу. Переламав у двох місцях хребет, травмував голову, шию, внутрішні органи. Зостався інвалідом — не ходить. Його батьки вимагають посадити міліціонерів, однак ті досі працюють.

— Щоб закрити цю справу, кожен із шести катів заплатив по 10 тисяч доларів, — каже батько.


Світлану Помиляйко міліціонери звинуватили у викраденні оргтехніки. Сім годин мордували, вимагали підписати каяття(фото: Валерій ЯКУТІН)

Люди, з яких знущалися, скаржаться до керівництва міліції, Генеральної прокуратури, президента, прем’єр-міністра, уповноваженої Верховної Ради з прав людини, адвокатів, юристів, суду, правозахисників. Однак не завжди можуть домогтися, щоби факт катування визнали.

— Причина міліцейського свавілля — безкарність, — пояснює Едуард Багіров, голова Міжнародної ліги захисту прав громадян України. Показує стос скарг на українських міліціонерів. — Згадаймо часи діяльності Народного комісаріату внутрішніх справ. Тоді люди зникали, їх розстрілювали без суду й слідства. Офіцери діяли так, як їм було вигідно. На базі НКВС створили Міністерство внутрішніх справ Радянського Союзу й Української республіки. Працювали там колишні енкаведешники. Методи своєї роботи передають із покоління в покоління.

Правозахисник переконаний, що способам катування десятки років.Біль страшний, але синців нема, тому потім неможливо щось довести


— От випускник приходить з академії. Йому одразу — викинь усе, чого тебе вчили. Ось реальний механізм, який дає 80 відсотків розкриття злочинів — найкращі показники в світі. Виконуватимеш правила — будеш із нами. Ні — згноїмо. Усі бояться міліції, бо це домінуюча структура в державі. Щоб уберегтися від цього, людина мусить знайти в собі мужність сказати: ”Я оскаржуватиму всі ваші дії, звертатимуся у всі органи влади. Ріжте на шматки, їжте м’ясо, пийте кров, але якщо лишуся живим — писатиму”. Вийшовши з відділку — виконати обіцянку.

— Проблема української міліції у застарілому законодавстві. Його ніхто не хоче змінювати. Катують людей більшість міліціонерів. Це явище важко викорінити, — додає Євген Захаров із Харківської правозахисної групи.

Правоохоронці визнають катування під час допитів.

— У міліції дійсно є люди, які незаконними, інколи кримінальними методами діють по відношенню до громадян, — каже міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. — Ми не приховуватимемо ці справи. Максимально жорстко реагуватимемо.

Валерій ЯКУТІН"
http://gazeta.ua/index.php?id=317249&eid=


Юрію (Віталійовичу), як тобі живеться? Як спиться? На душі спокійно?

Відповіді

 • 2009.11.27 | zmej_gorynych

  Re: Бандити поки що не в тюрмах. Але їх вже забрали в міліцію.(л

  Пропоную у відповідь почати катувати міліціонерів, винних у катуваннях людей. Катувати нещадно. Так само, як і вони творять з людьми.
  Перестрічати їх після роботи, викрадати з кабаків та "блятхат", вивозити в ліс, чи підвал, і катувати.

  Бо християнська мораль відносно підставляння лівої щоки тут, як бачите, не діє. І закон для них не писаний. Тому "грати з шулерами по правилах" буде лише тупий недоумок-лох.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.27 | Pavlo Z.

   Для початку в інеті створити "чорний список" таких потвор.

   І їх начальників.
   Чи він, можливо, вже є?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.27 | Almodovar

    Про "чорний список" це супер!

    тварюк слід карати. Темрява боїтся сввітла.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.27 | Pavlo Z.

     Я - "чайник" щодо технічної сторони. Хто може створити

     якісну і доступну до всіх штучку, куди можна було б скидати з подібних публікацій прізвища, імена, посади, назви та місця знаходження підрозділів.
     Саме З ПУБЛІКАЦІЙ, щоб уберегтися від необгрунтованих звинувачень.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.27 | zmej_gorynych

      Re: Я - "чайник" щодо технічної сторони. Хто може створити

      Pavlo Z. пише:
      > якісну і доступну до всіх штучку, куди можна було б скидати з подібних публікацій прізвища, імена, посади, назви та місця знаходження підрозділів.
      > Саме З ПУБЛІКАЦІЙ, щоб уберегтися від необгрунтованих звинувачень.

      Та ось хоча би навіть гілку на форумі ОРД відкрити! Це раз плюнути. Будь-хто може.
      Тамошні чесні форумчани-опери ще й з наповненням допоможуть...
      Бо цілком новий ресурс реєструвати imho не є доцільним і лише плодить непотрібні сутності.

      Ну або й тут на http://maidanua.org/wiki розділ відповідний створити.
  • 2009.11.28 | AxeHarry

   Re: Бандити поки що не в тюрмах. Але їх вже забрали в міліцію.(л

   Ось самe тому МBC i є найпeршим і найістeричнішим противником повeрнeння громадянам права на зброю самооборони.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.28 | zmej_gorynych

    Так. В тому числі.

    Але навіть без короткоствольної (дійсно найзручнішої для самооборони) зброї, а просто з мисливською, можна непогано захиститись. Добрий адвокат розкаже (а інструктор покаже) як саме :sol:
    Цебто треба з ними програти різні ситуації яким чином себе захистити: типу вдома, в машині і т.д..
    Та й матеріалів на цю тему є в Інеті цілком досить.
    Головне - не впадати в ілюзорні сподівання, що лише сам факт наявності будь-якої зброї вам може якимось чином допомогти. В такому випадку краще дійсно просто "спиляйте мушку свого вінчестера" :sol:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.28 | AxeHarry

     Re: Так. В тому числі.

     zmej_gorynych пише:
     > Але навіть без короткоствольної (дійсно найзручнішої для самооборони) зброї, а просто з мисливською, можна непогано захиститись.
     Так, 100%.
     Алe самe якраз право на прихованe носіння короткоствольного нарізного - і право на його використання для самооборони - виконує функцію "гальма" для бєзпрєдєльщіков.
     Ситуаціі з шотганами і карабінами - цe зовсім іншe.

     > Головне - не впадати в ілюзорні сподівання, що лише сам факт наявності будь-якої зброї вам може якимось чином допомогти. В такому випадку краще дійсно просто "спиляйте мушку свого вінчестера" :sol:

     Так. трeнування і счe раз трeнування, як казав вeликий Лєнін тьху, Кольт :)
  • 2009.11.28 | Kulish

   Re: Бандити поки що не в тюрмах. Але їх вже забрали в міліцію.(л

   Ви не "професіонал" - у Вас не вийде...
 • 2009.11.28 | rais

  Все це відомі методи системи державного керування...

  Всі репресивні органи системи комуністичного державного терору "між крапельками дощу" трансформувалися в Україні в те, що ми маємо. Цінизм всіх кравчуківських цитат якраз і полягає в тому що бандитська система в Україні залишена без змін. Бутафорія прапорців і кольорів різноманітних партійок просто маскує залишених при владі комуністичних злочинців, їх нащадків та холуїв. Більшисть з яких зараз як "успішні бізнесмени" і маніпулюють судовими та правоохоронними органами. Міліція і суди, прокуратура і СБУ, місцеві ради і міністерства... всі ці заклади і установи базуються на традиціях закладених злочинною комуністичною ідеологією і доцільністю. З усіма їх засобами, методами і головною метою. Метою тримати у страху та покорі людей. І це головний винахід комунобандитів - керувати засобами державного терору. Ця спадщина і охороняється міліцією біля пам'ятників Леніну по всій Україні. Нажаль Ющенко не спромігся зламати цю комунобандитську систему. Вона зламає його через вибори, на яких дряхлою рукою комуністичних старців буде зроблено вибір на користь злдочинців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua