МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

11/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Звернення Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з приводу вшанування жертв Голодомору

Шановні співвітчизники!Кожного року наприкінці осені ми вшановуємо пам’ять мільйонів безневинно закатованих найстрашнішою смертю – голодом. Увесь український світ, по всій земній кулі, схиляє голову у скорботі, пригадуючи імена тих, у кого відібрала життя радянська система у 1932-33 роках. Це святий обов’язок кожної людини, яка має серце та душу.

Голодомор 1932-33 років був справжнім геноцидом українського народу. Спрямований на те, щоб знищити волелюбний дух українців, поставити знесилений народ на коліна у покірному служінню тоталітарній системі. Розірвати генетичну пам’ять поколінь, де була вписана державність Київської Русі, Козаччини, національно-визвольних змагань 1917-1920-х років. Після того, як на початку ХХ сторіччя ми втратили державність, нас продовжували упокорювати голодом.

Трагізм і жорстокість Голодомору у тому, що в найбагатшій на хліб землі, житниці Європи, люди вмирали без шматка хліба, без жменьки зерна. Беззаперечними є штучність цього голоду і диявольський цинізм тодішньої влади.

Наша шана тим, хто не дожив, і хто не народився, вимірюється не лише помпезністю пам’ятників і меморіалів, а насамперед глибиною нашої пам’яті та щирістю скорботи.

Закликаю усіх людей світу, незалежно від національності, від громадянства, запалити у цей день свічку скорботи та пригадати пам’ять безневинно убієнних голодом. Прошу всіх у хвилину мовчання звернутися до Бога з молитвою за душі тих, хто став жертвою геноциду.

Наш національний смуток, наша печаль над гігантською братською могилою з кількома мільйонами убієнних голодом співвітчизників – безмежні. І провина усіх живих за таке довге замовчування – пронизує наші серця.

Голодомор - це великий, страшною, не людською ціною здобутий урок для кожного з нас: бережімо нашу українську державність! Бережімо, як власне життя, як свою душу. Тільки вона є гарантом того, що подібне страхіття, подібна катастрофа не повториться ніколи.Вічна пам’ять мільйонам безневинно загиблих в Україні від страшного Голодомору.Прем’єр-міністр України
Юлія ТИМОШЕНКО

Відповіді

 • 2009.11.28 | Almodovar

  Блюзнірство

  А хто ж його організував? Яка-така "тоталітарна система"? В якій країні? Хто це були? Інопланетяни? Люди без імені? Країна без назви? Партія, чию назву ніхто не знає?
  Яка-така "радянська система"? Що це?
  Життя відібрала КОМУНІСТИЧНА система і КОМУНІСТИ. За вказівкою з МОСКВИ.
  Досі страшно вимовити? Путін образиться?

  Паскудне блюзнірство...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.28 | kom8407

   Блюзнірство я вбачаю в іншому

   Якби хоч в якійсь мірі намагалися відшкодувати нащадкам постраждалих та загиблих від голодомору їх страждання, то я би повірив, що жертвам Голодомору співчувають. А так у мене виникає гріховна думка, що Голодомор є коником для роздування істерії проти Росії за Голодомор, організований грузином. Згоден, в України немає зараз грошей на компенсацію. Але принаймі землю та колгоспне майно могли би повернути "куркулям".
   Якщо хтось мені відповість, що жертви Голодомору мертві, це буде демагогія. Більшість все-таки пережила Голодомор, а в переважної більшості загиблих є нащадки або родичі.
   І не треба переадресовувати претензії до Москви. Репресії спиралися на завзятих "своїх" українських катів, що сиділи в правліннях колгоспів та очолювали їх.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.28 | Тарас Токар

    Re: Блюзнірство я вбачаю в іншому

    kom8407 пише:
    > Якби хоч в якійсь мірі намагалися відшкодувати нащадкам постраждалих та загиблих від голодомору їх страждання, то я би повірив, що жертвам Голодомору співчувають. А так у мене виникає гріховна думка, що Голодомор є коником для роздування істерії проти Росії за Голодомор, організований грузином. Згоден, в України немає зараз грошей на компенсацію. Але принаймі землю та колгоспне майно могли би повернути "куркулям".
    > Якщо хтось мені відповість, що жертви Голодомору мертві, це буде демагогія. Більшість все-таки пережила Голодомор, а в переважної більшості загиблих є нащадки або родичі.
    > І не треба переадресовувати претензії до Москви. Репресії спиралися на завзятих "своїх" українських катів, що сиділи в правліннях колгоспів та очолювали їх.
    Абсолютно згодний з Вами.
   • 2009.11.29 | GreyWraith

    Постановка питання правильна

    Алек не варто забувати, що й опір дуже сильний. В першу чергу нащадків комуністів і колонізаторів.

    kom8407 пише:
    А так у мене виникає гріховна думка, що Голодомор є коником для роздування істерії проти Росії за Голодомор, організований грузином.
    Але ж мільйони жертв таки були, і з цим треба щось робити. І що характерно, незважаючи на те, що тоді керівником був справді грузин очолює і організовує кампанію паплюження пам'яті цих самих жертв саме не Грузія, а Росія, підпускаючи смороду щодо антиросійської істерії. Чи не тому, що цей грузин тоді очолював саме Росію? (і не так давно ледве не став "іменем Росії")

    Та й думка справді гріховна. Бо з неї випливає інша: геть антиросійську істерію - і разом із нею цю саму пам'ять і компенсації... Цікаво лише, чому це Німеччина досі не називає пам'ять жертв Голокосту антинімецькою істерією? І не опускається до дурного підхіхікування, що, мовляв, тоді ж на чолі Німеччини стояв австрієць...

    Згоден, в України немає зараз грошей на компенсацію.
    Гроші є. І Ви ці гроші захищаєте у їхніх узурпаторів.

    Але принаймі землю та колгоспне майно могли би повернути "куркулям".
    Оскільки комуністичну заразу сюди притягли саме із Росії і накази тоді віддавали саме із Росії, то я пропоную заради справедливості тих, хто висловлює надмірні проросійські симпатії, обкладати додатковим податком - на компенсацію того, що тут Росія наробила. В тоум числі і за Голодомор. Згодні?

    І не треба переадресовувати претензії до Москви. Репресії спиралися на завзятих "своїх" українських катів, що сиділи в правліннях колгоспів та очолювали їх.
    Згоден. Саме тому і доцільно вже зараз повкручувати хвоста новим кандидатам у кати. І всі ці кандидати - сюрприз! сюрприз! - як один висказують саме русофілістичні погляди...
   • 2009.11.29 | Isoлято

    Ужоссс! Чьто я слишу збоку kom8407®???

    "Грузін Сталін" - він же, кажись, таво... об'єднав Україну! Чи не так, kom8407®?

    Які там ще після цього "земля та колгоспне майно"? Да за такие великие делы мы тут Сталину в каждой квартире должны памятники поставить! (Канешна, у кого она есть, ента "квартира"...)
  • 2009.11.28 | 123

   яка принципова відмінність між "радянська система" та "комуніст"

   "комуністична система"? Поясність пліз чому Ющу за "тоталітарна комуністична система" - ура, а Юлє за "тоталітарна радянська система" - ганьба?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.28 | selu

    Ради були ширмами за якими ховалися комунисти.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.28 | 123

     нмд це абсолютно очевидно всім. то ж яка різниця як сказати?

     всім ясно що комуністична влада та радянська рада - це синоніми. чому така різна реакція на ці терміни?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.28 | selu

      Засулити комуністів не те що засудити ради.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.29 | 123

       комусь з українців не ясно що це практично синоніми?

       н комуністи і ради, а радянська система і комуністична система? комусь не ясно, що йдеться про одне й те саме - державний устрій часів СРСР і владу тих часів?
   • 2009.11.28 | Torr

    Re: яка принципова відмінність між "радянська система" та "комуніст"

    "радянська система" - це влада рад (як зараз в Україні)
    а
    "комуніст" - це партієць (не плутать з патриціями).

    Тобто Юля таки правду сказала - "радянська система" може робить з людьми все шо партійна верхівка захоче.
   • 2009.11.28 | Світлана

    123 пояснюю:

    123 пояснюю: Ющу просто сказати "тоталітарна комуністична система", а от юльці - ні, бо голоси комуністів у ВР їй можуть ще знагодитись. Ця аферистка одне пише, інше має "на уме".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.29 | GreyWraith

     Правильно

     Світлана пише:
     123 пояснюю: Ющу просто сказати "тоталітарна комуністична система", а от юльці - ні, бо голоси комуністів у ВР їй можуть ще знагодитись. Ця аферистка одне пише, інше має "на уме".
     Відповідь правильна, але несправді все ще глибше і гірше. Звинувативши у судовому порядку (не забувайте про карну справу) у геноциді комуністів, політичний лідер має вимагати заборони цієї партії (і це вже Ющенко почав). І тим самим - автоматично стати лютим ворогом усієї лівоти по всьому світу, не тільки комуністів, а й соціалістів та й різних "прогресивних". Чекаймо, що найближчим часом почнеться на Заході велика антиющеніквська кампанія - саме за це.

     Але це буде зроблено. Саме в силу логіки розвитку. Як це було зроблено свого часу в Туреччині чи Іспанії з Португалією...
   • 2009.11.29 | Taras-ods

    тому що Ющ так думає, Вона воняє

    123 пише:
    > "комуністична система"? Поясність пліз чому Ющу за "тоталітарна комуністична система" - ура, а Юлє за "тоталітарна радянська система" - ганьба?


    тому що Ющ так думає, Вона воняє :-)
  • 2009.11.29 | GreyWraith

   Во-во

  • 2009.11.29 | Lexa62

   Re: Блюзнірство

   Almodovar пише:
   > Життя відібрала КОМУНІСТИЧНА система і КОМУНІСТИ. За вказівкою з МОСКВИ.
   > Досі страшно вимовити? Путін образиться?
   >
   > Паскудне блюзнірство...

   не таке вже паскудне, не таке вже блюзнірство.
   А з іншогог боку, саме така ваша реакція Тимошенко і потрібна, щоб в очах східного виборця зберегти певну дистанцію від "бандеровців".
 • 2009.11.28 | Almodovar

  Re: Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

  А оце: "..кожного року наприкінці осені..."
  "каждый год, 31 декабря, мы с друзьями ходим в баню.

  Яке блюзнірство, яка наруга над памяттю мільйонів наших братів-українців!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.28 | kom8407

   Re: Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

   Almodovar пише:
   > А оце: "..кожного року наприкінці осені..."
   > "каждый год, 31 декабря, мы с друзьями ходим в баню.
   >
   > Яке блюзнірство, яка наруга над памяттю мільйонів наших братів-українців!

   А про баню Юля не говорила. Блюзнірством займаєтесь Ви.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.28 | Almodovar

    Re: Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

    Шановний пане! Коли пишуться виступи, доповіді, поздоровлення (бачу, Ви не мали жодного стосунку до цієї справи), вичитується і вивіряється кожна літера, не те що фраза. Якщо застосований певний зворот -- значить, не просто так. В такого роду документахз ПРОСТО ТАК ніколи і нічого не буває.Обовязково вивіряється все: що будуть мати на увазі читачі,як прореагує спільнота держав, тощо на той чи інший зворот. Застосування вказаного звороту або свідчить про повну професійну непрридатність сектору чи відділу доповідей і виступів, або про СВІДОМІ речі.
    Отже, і в першому, і в другому випадках - блюзнірство.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.28 | kom8407

     Re: Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

     Багато букв, начебто хочете спростувати мене, але спростування я не бачу. Як кажуть, вокруг да около.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.30 | тов. Маузер

      Re: Таких, як ви не спростовують,

      kom8407 пише:
      > Багато букв, начебто хочете спростувати мене, але спростування я не бачу. Як кажуть, вокруг да около.
      таких, як ви — розстрілюють
    • 2009.11.29 | GreyWraith

     Я не симпатик Тимошенко

     ... але думаю, що в даному випадку таки перше.

     Almodovar пише:
     Застосування вказаного звороту або свідчить про повну професійну непрридатність сектору чи відділу доповідей і виступів, або про СВІДОМІ речі.
     Тут я думаю, що швидше перше. Хоча б з тіє причини, що вплив цього свокового подєлія куди менший, ніж видається, а команда Тимошенко вже і так запаскуджувалася по самі вуха не один раз...
 • 2009.11.28 | Kulish

  Re: Звернення Прем'єр-міністра з приводу вшанування жертв Голодомору

  Абсолютно правильні слова! Незалежно від того, ким сказані.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.28 | OLexandra

   Згадала

   А до цього вона взагалі ніколи цю тему не піднімала
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.28 | Мартинюк

    І це при тому що при Тимошенко КПУ попало на повне держутримання

    Знаю про це вельми предметно і детально від конкретних керівників конкретних банків . Обовязкові "кейси" з нагоди голосуваннь це лише надводна частина айсберґа ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.28 | rais

     Re: І це при тому що при Тимошенко КПУ попало на повне держутримання

     А головними ідеологами Батьківщини є колишні партінструктори та російські військові радники.
    • 2009.11.29 | GreyWraith

     Тим легше буде розчавити

     Мартинюк пише:
     Знаю про це вельми предметно і детально від конкретних керівників конкретних банків . Обовязкові "кейси" з нагоди голосуваннь це лише надводна частина айсберґа ...
     Якщо наступний керівник шланг перекриє - вони і засохнуть. Причому саме в критичний момент заборони і переводу на нелегальне становище. Звісно, Росія потім канали фінансування налагодить, але це буде вже не те.

     Заодно за цю аферу і проти Тимошенко можна карну справу завести.
 • 2009.11.28 | selu

  Ще близнюрство

  > Наша шана тим, хто не дожив, і хто не народився, вимірюється не лише помпезністю пам’ятників і меморіалів, а насамперед глибиною нашої пам’яті та щирістю скорботи.

  Вимірюється тим, що вимірюванню не піддається.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.29 | Мартинюк

   В перкладі "наш артистизм та лицемірство"

   переможуть ющенківські памятники та меморіали.
   Це називається писали одне , а думали про інше.
 • 2009.11.29 | ak1001

  у йулі справи кепські - пролітає йануковичу зі свистом

  тому скоро ми ще і не таке почуємо
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.29 | GreyWraith

   Схоже, і Ющенку теж пролітає

   А це вже крах...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.29 | ak1001

    не знаю на рахунок Ющенко, імхо у Юща

    поки рівень Яценюка - Литвина
   • 2009.11.29 | selu

    Виборча кампанія лише почалася.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua