МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ми мабуть вже ніколи не розбудуємо настільки професійні..

12/04/2009 | zmej_gorynych
...структури, як це зробила свого часу ОУН та УПА.

Перечитую книгу Ткаченко С. "Повстанческая армия: тактика борьбы" — Мн.: Харвест, 2000. (Серия «Коммандос» под общей редакцией А.Е.Тараса)
і просто випадаю в осадок.
----
Аннотация издательства: В данной книге рассмотрены вопросы организации, вооружения, подготовки, тактики боевых действий, пропагандистского, разведывательного и контрразведывательного обеспечения действий Украинской повстанческой армии, воевавшей в 40-50-х гг. ХХ века. Описаны сильные и слабые стороны повстанцев, а также противостоявшего ей противника. Книга основывается преимущественно на архивных материалах, до недавнего прошлого являвшихся секретными. Она представляет исключительный интерес для сотрудников спецслужб, командиров армии и внутренних войск, чиновников госаппарата, парламентариев, общественных деятелей и журналистов стран СНГ.

СОДЕРЖАНИЕ

Глава 1. Организация украинского повстанческо-партизанского движения в 40–50-ыe годы
Глава 2. Тактика боевых действий УПА
Глава 3. Основы партизанской тактики УПА
Глава 4. Психологическая война ОУН-УПА
Глава 5. Борьба противника с украинским движением сопротивления
Литература
Примечания
Иллюстрации
----
Вже навряд чи коли буде створена настільки професійна мережа опору. Думаю, що вона була можливою лише в умовах окупації. А коли незалежність "впала на голову", то мало хто задумується над тим, що її по-любому доведеться захищати.

(Додано: Ця книга в Інтернеті в електронному вигляді десь є. Бо я ж знайшов :). Можете погуглити")

Відповіді

  • 2009.12.04 | yes

    Могла бути, але завбачливо було знищено ядро УГС

    на чолі з Чорноволом.

    Дослід підпільної боротьби в Україні загубився із смертю Чорновола.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.04 | zmej_gorynych

      Re: Могла бути, але завбачливо було знищено ядро УГС

      yes пише:
      > на чолі з Чорноволом.
      > Дослід підпільної боротьби в Україні загубився із смертю Чорновола.
      На щастя не загубився. Є люди (і немало), котрі володіють цим досвідом, і є матеріали, де все це занотовано. Видається, що нема головного - активних обширних дій в напрямку створення подібних структур.
    • 2009.12.04 | Мартинюк

      Не треба творити культи і міфи із словом "ніколи"

      Особливо із словами "ніколи" ...

      Знав Чорновола дуже добре - властиво саме він рекомендував мене у членство УГС. Попри всі його чесноти і навіть геніальність, він все ж був звичайною живою людиною , робив помилки, піддався спокусам , наполягав на неправильних речах.

      УГС відійшов у минуле разом з тією епохою, тими у мовами і тими завданнями, які тоді стояли
  • 2009.12.04 | Odesa

    "Ето упаднічєство!" (М.П.Хоботова)

    zmej_gorynych пише:
    > Вже навряд чи коли буде створена настільки професійна мережа опору. Думаю, що вона була можливою лише в умовах окупації. А коли незалежність "впала на голову", то мало хто задумується над тим, що її по-любому доведеться захищати.

    Нам цілком до снаги знову створити таку мережу опору, якщо профукаємо нинішню державність. Можу аргументувати, але не хочу, бо то буде ціла стаття.
    Найкраще, звісно - відкараскатися від Москви без чергової окупації.
    Книжка дійсно вражає (не читав, лишень продивився); варто прочитати уважно.
  • 2009.12.04 | igorg

    А це чому? НМД ці структури й тактика та

    стратегія мають бути іншими, бо інші часи й інші реальності. Це були структури військового часу й опору тоталітаризму. Наразі маємо більш мягкі часи але не менш складну ситуацію. Відповідно й методи мають бути переважно не військовими. Можливо це має бути проникнення у владу й бізнес. Це має статися. Можливо уже в наступному поколінні. Невже ми над цим не працюємо?
    Окремо хотів би відмітити що ми практично не використовуємо такий потужний ресурс як співпраця із українською діаспорою. На жаль це переважно робота окремо і з різним баченням, часто навіть протилежним.
    Це треба виправляти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.04 | Мартинюк

      Згоден з Вами

  • 2009.12.04 | Стопудів

    навіщо нам вони зараз?! (л)

    Вийдіть з підпілля, починайте творити, а не "опиратися"!

    На чималу частину політично активних українців і досі має вплив ідеологія інтегрального націоналізму, котру розробила і проповідувала у 30-х роках минулого століття ОУН. Це звідти "культ боротьби", ниття про "націю рабів", шкодування, що напередодні Голоду-33 не було масового повстання, бажання знайти якусь переможну битву і гучно її відсвяткувати тощо.

    Насправді українців важко назвати миролюбивою нацією. Проте досвід інших націй доводить: аби здобути свободу і незалежність, краще вести мирну політичну боротьбу, ніж героїчно умирати і змушувати до цього співвітчизників.

    http://zaua.org/pg/article/editorial/read/10713/Ideologija_integralnogo_nacionalizmu_shkodyt_Krashhe_tvoryty_kulturu_nizh_gerojichno_vmyraty
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.04 | Мартинюк

      Створення Коновальцем УВО було спокутою його гріху

      який Коновалець прекрасно усвідомлював - хід української історії фатально змінився, коли керований Коновальцем корпус Українських січових стрільців відмовився відправитися за наказом гетьмана Скоропадського до Львова, аби відбити наступ поляків, а натомість взяв участь у заколоті проти Скоропадського, причому саме в ролі головної ударної сили, яка і забезпечила падіння уряду гетьмана, і поклала початок подальшій агонії української незалежної держави .

      Втім до Коновальця у мене, і напевно у більшості українских патріотів нема претезій - він спокутував цю помилку своєю подальшою героїчною боротьбою і мученицькою смертю.
      Однак до тих хто бездумно повторює більшовицькі агітпроклятя в бік Скоропадського( і так само в бік Петлюри) у мене претезії є і дуже серйозні. Все ж таки пора би вже жити не чужим пропагандистським штампами, а власним розумом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.04 | Hadjibei

        Нині інші умови

        І багато новітніх технологій є сприятливими.
        Візьміть для прикладу комунікаційні можливості. Вони дуже сприяли Майдану у 2004 році.
        Певно, що головна проблема - організація, що вимагає уваги до деталей і точності виконання директив. Із цим у нас завше були проблеми, але це можна виправити. Одна з головних проблем - це вісутність потрібних людей у спливових бізнесових сферах.
    • 2009.12.04 | 123

      цікава стаття, дякую

  • 2009.12.06 | selu

    На всяке поховання є виховання.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".