МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бойкот шенгенській бюрократії!

12/05/2009 | Мирослав Маринович

Відкритий лист

до колег – учасників Руху опору у Східній Європі

та до наших партнерів у Європі Західній

Цей лист, що його я пишу у 20-ту річницю падіння Берлінської стіни, є листом протесту проти зведення нових стін у Європі. Його ж я пишу у 20-ту річницю найбільшої слави польської „Солідарності”, тому він є водночас проханням про солідарність.

За кордон я активно виїжджаю з 1990 року і встиг побувати у 30 країнах світу (у багатьох із них – по кільканадцять разів). За весь цей час я жодного разу не порушив візового режиму. У моїй візовій „історії” є, зокрема, п’ятилітня американська багаторазова віза, дворічна шенгенська віза, видана Францією, а також близько двадцяти шенгенських віз, виданих Нідерландами, Німеччиною, Італією та іншими країнами цієї зони. Вся ця інформація, яка стосується шенгенської зони, є у відповідній компютерній базі даних. Чого там, на жаль, немає, так це міри душевних сил, які були витрачені на долання щораз більших процедурних обмежень і перешкод.

На початку 2009 року Консулят Республіки Польща у Львові, відповідаючи на прохання варшавського журналу „Вєньзь” видати мені річну шенгенську візу, оформив мені її тривалістю пів року. А восени цей самий Консулят на запрошення цієї ж інституції уже точніше вирахував тривалість періоду, упродовж якого країни шенгенської зони вважатимуть допустимою мою присутність на їхній території, і цей термін склав 1 місяць і 13 днів. Якби візу було видано на місяць і 14 днів, це вже було б для них небезпечно...

Щиро признаюся: оці 13 днів виявилися тою останньою краплею, яка переповнила чашу мого терпіння. Це нагадало мені, як недавно моєму українському колезі-історикові Посольство Німеччини, наче знущаючись, видало багаторазову шенгенську візу... на три дні! Приниження, якому піддає нас, українських гуманітаріїв, шенгенська бюрократія, починає нагадувати ті зразки приниження, якими так насолоджувалася бюрократія комуністична. Маючи невідкличні зобов’язання перед польськими колегами, я не міг вдатися до протесту раніше. Сьогодні, коли мої зобов’язання виконані, я на це зважився.

Я усвідомлюю, що безвідповідальна поведінка політичних лідерів України призвела до значного падіння її авторитету у світі, що відбивається і на ставленні європейців до простих її громадян. Я визнаю також, що мої краяни задля можливості виїхати за кордон часто ідуть на велике самоприниження і створюють значні проблеми європейським чиновникам. Мені соромно і за одне, і за друге. Проте я також знаю, що народ, якого системно принижують, втрачає здатність піднятися до висоти відповідальної свободи. Я надто люблю свій народ, щоб із цим змиритися.

Мені зрозуміло також, що дешева робоча сила, хоч і з вигодою використовувана на європейських ринках праці для виконання непопулярних робіт, створює все-таки поважні проблеми. Це служить для європейських урядів серйозним аргументом, щоб щораз більше опускати невидиму завісу. Проте чи не було колись певних аргументів у комуністичної сторони, які спонукали їх закривати кордони? Звичайно ж, було. Однак відповідь демократичної Європи була однозначною: питання відкритості кордонів і міжлюдських контактів є питанням прав і гідності людини, яке стоїть понад політичними, ідеологічними чи економічними резонами.

Свій протест я спрямовую не до Консуляту Польщі як такого, оскільки розумію, що він мусить виконувати свої шенгенські зобов’язання. Я також не хочу більше шукати зв’язків, які полегшили б отримання візи мені особисто. Натомість я звертаю увагу читачів на знаменний факт: якщо через згадані приниження доводиться проходити мені, кавалерові Ордену Республіки Польща „За заслуги”, а також багатолітньому партнерові Польського Посольства в Києві й Польського Консуляту у Львові, то що тоді говорити про „простих” українців?

Під час свого ув’язнення, щоб висловити протест, я не раз оголошував голодівки. Нинішня ситуація штовхає мене майже до цього самого: на знак свого протесту проти візових обмежень, супротивних духові єдиної Європи, я зрікаюся поїздок у країни шенгенської зони терміном на один рік (при цьому я наперед прошу вибачення у моральних богословів світу, що не зможу виступити перед ними на конференції у Тренто в Італії, як планувалося на липень 2010 року). Я усвідомлюю, що мій протест можна саркастично окреслити майже солженіцинською фразою „буцалось теля з дубом” („бодался теленок с дубом”), а тому звертаюся до вас, колеги по боротьбі за гідність людини, з проханням про солідарність. Вочевидь ідеться не про солідарність у „візовому голодуванні”, а лише про солідарність у тискові на європейську бюрократію, яка, схоже, за частоколом параграфів перестає бачити живу людину.

Свого часу система європейської безпеки, репрезентована ОБСЄ та її Гельсінкською угодою, відкривала кордони Європи і сприяла міжлюдським контактам. Я гордився такою Європою і вдячний їй, що вона покликала мене до боротьби за права людини. Сьогоднішня чиновницька Європа, схоже, творить таку систему безпеки, в якій постають нові „залізні куртини” і якій підпорядковуються базові європейські цінності. В результаті шенгенська Європа починає нагадувати давній Рим, що, втративши свою душу, марно намагався забезпечити собі безпеку від настирливих варварів. Щоб побачити, чим обернулася така система безпеки, достатньо вийти на Via dei Fori Imperiali...

Мирослав Маринович,

член-засновник Української Гельсінкської Групи,

багатолітній в’язень брежнєвських концтаборів

5 грудня 2009 року

Відповіді

  • 2009.12.06 | старий пес

    +100 Re: Бойкот шенгенській бюрократії!

  • 2009.12.06 | Клерк

    "Кому суп редок, а кому жемчуг мелок".

    "Кому суп редок,
    А кому жемчуг мелок".

    Претензии автора глубоко субъективны.
    Ему отказали в визе? Перед ним опустили железный занавес?
    Нет, не отказали. Нет, не опустили. Ему дали визу, причем ровно на столько, на сколько требовалось в приглашении.
    В чем же тогда вопрос?
    Вопрос вовсе не в бюрократии. А в противоречиях статусного порядка: если автор субъективно видит себя в свете своих статусов и очевидных для себя заслуг, то работники консульства объективно видят его в свете нормативных документов, общих для всех граждан.
    В чем же вопрос тогда? Визы даются. Граждане едут. А если непростым гражданам обидно ездить по тем же правилам, по которым ездят простые, то пусть не ездят. Что они, собственно, и обязуются не делать в течении года.

    Вовсе не исключено, впрочем, что автор объективно заслуживает выдачи ему персональной пожизненной визы по всему земному шару. Не исключено даже и то, что это может быть публично и убедительно доказано. Но и в этом случае, боюсь, объявленного года не будет достаточно, чтобы внести в нормативные документы Европейского Союза и всех остальных государств мира соответствующую персональную поправку. Взяли бы лучше антракт на 10-15 лет, что ли... Ведь персональный иммиграционный закон - штука не шуточная, требующая длительного времени, многоуровневого лоббирования и ратификацией поочередно всеми участниками Шенгенского соглашения. Не говоря уже об остатке земного шара.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.06 | 123

      влучно

      очевидно, Ви вважаєте нормальним і справедливим стан справ, за якого
      "дали визу, причем ровно на столько, на сколько требовалось в приглашении". А багато хто вважає, що вони, як черногорці, наприклад, могли б їздити в ЄС без віз взагалі, і саме це було б нормальним. А могли б отримувати 5річні без всяких питань і навіть без прохань про це, як відбувається з візами США.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.06 | Клерк

        Это вопрос к Украинскому правительству

        Согласен: описанный Вами порядок совершенно нормален. Для Черногории и США. Но мы же рассматриваем случай, когда автор заявления является гражданином не упомянутых стран, а Украины. Если бы он был гражданином Черногории или США - ему бы без лишних слов выдали визу на тех условиях, о каких Вы и пишете. А для Украины порядок пока что другой. То есть, никакой персональной предвзятости консульства или посольства к почтенному автору тут не наблюдается: автора обслуживают согласно общим правилам оформления виз для всех граждан Украины. Тогда как он, очевидно, желает обслуживания на условиях необщих, предусмотренных для граждан других государств. В чем нельзя не заметить определенного противоречия.
        Тут можно порекомендовать три выхода: или сменить гражданство Украины на гражданство страны, имеющей договоренности с ЕС о льготном порядке въезда, или требовать внутри страны от Украинского правительства, чтобы оно тоже договорилось с ЕС о введении подобного льготного порядка. Ну, или инициировать принятие персонального иммиграционного закона, что есть фантастика. Второй выход гораздо реалистичнее. Но, похоже, пока что он преждевременен. Потому что льготное перемещение в ЕС и внутри него требует привычки к полному повиновению действующим в ЕС на данный момент законам и правилам. А мы тут наблюдаем воззвание против одного из этих правил. Да еще и обращенное к органам ЕС, а не к Украинскому правительству, которое единственное может и должно договариваться с ЕС о принятии новых правил. Если такое соглашение будет когда-нибудь принято, автору выдадут визы в соответствии с ним. Вопрос, почему оно еще не принято, это вопрос к Украинскому правительству. Которое, очевидно, либо еще не поднимало всерьез эту инициативу, либо, подняв, не смогло привести убедительных аргументов в ее пользу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.07 | 123

          І до нього теж, і до європейськів хамів теж

          Клерк пише:
          > Согласен: описанный Вами порядок совершенно нормален. Для Черногории и США. Но мы же рассматриваем случай, когда автор заявления является гражданином не упомянутых стран, а Украины.

          Ви не зрозуміли щодо США. США дає візи саме українцям зовсім не так як країни ЄС. Чорногорія з українцями має безвізовий режим, до слова.

          > То есть, никакой персональной предвзятости консульства или посольства к почтенному автору тут не наблюдается: автора обслуживают согласно общим правилам оформления виз для всех граждан Украины. Тогда как он, очевидно, желает обслуживания на условиях необщих, предусмотренных для граждан других государств. В чем нельзя не заметить определенного противоречия.

          У Вас спотворене розуміння сказаного автором. Він бажає зміни саме загальних правил, що застосовуються для всіх українців. Для себе особисто він нічого окремого не хоче. Його турбує саме дикість загальних правил.

          > Тут можно порекомендовать три выхода: или сменить гражданство Украины на гражданство страны, имеющей договоренности с ЕС о льготном порядке въезда, или требовать внутри страны от Украинского правительства, чтобы оно тоже договорилось с ЕС о введении подобного льготного порядка.

          Правильно, це теж треба.

          > Но, похоже, пока что он преждевременен.

          Нічого подібного.

          > Потому что льготное перемещение в ЕС и внутри него требует привычки к полному повиновению действующим в ЕС на данный момент законам и правилам.

          Нічого додаткового до того що вже є воно (=безвізовий режим) не потребує.

          > А мы тут наблюдаем воззвание против одного из этих правил. Да еще и обращенное к органам ЕС, а не к Украинскому правительству, которое единственное может и должно договариваться с ЕС о принятии новых правил.

          Як це - єдине? А другої сторони нема в цих домовляннях, український уряд сам із собою домовлятиметься? Чи ця друга сторона так налаштована, що готова дати як тільки попросять (а насправді останнім часом таки просять, хоча нмд недостатньо кваліфіковано).

          > Которое, очевидно, либо еще не поднимало всерьез эту инициативу, либо, подняв, не смогло привести убедительных аргументов в ее пользу.

          це так само слушно, як і тиснути на єсівських бюрократів.
    • 2009.12.06 | старий пес

      Клерк висловлює думки європейськіх клерків

      А їхній суп завжди густий і перла великі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.08 | selu

        Ні, думки совкових бюрократів, що стали клерками.

  • 2009.12.06 | пан Roller

    +1

  • 2009.12.06 | selu

    Звідкіля ви взяли, що та бірократія шенгенська?

    Як на мене, у візових відділах завжди буди агенти кгб, що створювали перепони, чекали на порушення з нашого боку, та збирали компромат на майбутнє.
  • 2009.12.06 | Майстер

    На знак протесту оголошую

    20-хвилинне політичне голодування. Не можу оголосити відмову на цілий рік (о, який жах! цілий рік!!) від поїздок закордон, бо взагалі ніколи закордоном не був. Зараз намалюю на білій налобній пов'язці слова "I'm on hunger strike". Ганьба зарозумілим євробюрократам!
  • 2009.12.06 | Dmytro Groysman

    Ржунимагу!

    Мариновичу не дали визу на год или на три.
    Не всосали бедолашные евробюрократы, что Мирослав Франкович кавалер ордена Свободы из рук самого Виктора Ющенко.Жжжуть какая.
    А он, наша совесть насии, прямо им назло не поедет год в шенген.
    Ну это прямо для них холокост какой-то теперь будет.
    А почему-бы Мирославу Франковичу не озаботиться поведением своей настоящей и к сожалению потенциальной паствы (то есть населения Украины) и не учить их тому, как правильно вести себя внутри своей страны и за рубежом- глядишь, вскоре и начнут визы выдавать более либерально.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.07 | 123

      Re: Ржунимагу!

      Dmytro Groysman пише:
      > Мариновичу не дали визу на год или на три.
      > Не всосали бедолашные евробюрократы, что Мирослав Франкович кавалер ордена Свободы из рук самого Виктора Ющенко.Жжжуть какая.

      Сам нафантазував і сам абаржался? :)

      Взагалі-то автор писав про польський орден, і лише як приклад того, що навіть до кавалера польського ордену ставлення неналежне, що вже казати про ставлення до "звичайних" українців.

      > А он, наша совесть насии, прямо им назло не поедет год в шенген.
      > Ну это прямо для них холокост какой-то теперь будет.

      Маєте кращі ідеї повідомлення про свою позицію?

      > А почему-бы Мирославу Франковичу не озаботиться поведением своей настоящей и к сожалению потенциальной паствы (то есть населения Украины) и не учить их тому, как правильно вести себя внутри своей страны и за рубежом- глядишь, вскоре и начнут визы выдавать более либерально.

      Це ніяк не пов*язано з поведінкою українців, вони напевно поводяться не гірше чорногорців, і поводяться в Європі не гірше ніж в США, де правила ліберальніші.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.09 | Dmytro Groysman

        Re: Ржунимагу!

        123 пише:
        > Dmytro Groysman пише:
        > > Мариновичу не дали визу на год или на три.
        > > Не всосали бедолашные евробюрократы, что Мирослав Франкович кавалер ордена Свободы из рук самого Виктора Ющенко.Жжжуть какая.
        >
        > Сам нафантазував і сам абаржался? :)

        Это как понимает Ваша воспаленная ненавистью фантазия.
        Без комментариев, если Вам так кофортнее и суше - пусть будет так.

        >
        > Взагалі-то автор писав про польський орден, і лише як приклад того, що навіть до кавалера польського ордену ставлення неналежне, що вже казати про ставлення до "звичайних" українців.

        Ну, к счастью в странах шенгенской зоны "бьют не по морде, а по паспорту", так что Кавалер польского ордена М.Маринович=Кавалер украинского Ордена, полученного от Ющенко М.Маринович=гражданин Украины М.Маринович.
        И это правильно. ИМХО



        >
        > > А он, наша совесть насии, прямо им назло не поедет год в шенген.
        > > Ну это прямо для них холокост какой-то теперь будет.
        >
        > Маєте кращі ідеї повідомлення про свою позицію?
        Нет. Ну могу еще ехидно сравнить с голодомором-геноцытом.

        >
        > > А почему-бы Мирославу Франковичу не озаботиться поведением своей настоящей и к сожалению потенциальной паствы (то есть населения Украины) и не учить их тому, как правильно вести себя внутри своей страны и за рубежом- глядишь, вскоре и начнут визы выдавать более либерально.
        >
        > Це ніяк не пов*язано з поведінкою українців, вони напевно поводяться не гірше чорногорців, і поводяться в Європі не гірше ніж в США, де правила ліберальніші.

        Нет, Украинцы ведут себя намного хуже черногорцев.
        О чем, в частности свидетельствует криминальная и миграционная статистика.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.10 | selu

          Статистика говорит о фильтре в посольстве.

          А фильтр настроен так, что криминалу и нелегалам получить визу легче.
    • 2009.12.09 | ziggy_freud

      розкажіть, як правильно вести себе. За руб - єжом

      до речі, вточніть, який саме за-руб-йож мається на увазі. Західний, східний чи північний. Можете також про це розповісти видатному правозахиснику Марку Бен-Наіму. Кажуть, якусь велику каку він втнув на історичній батьківщині. Звичайно, я маю на увазі Росію :-)

      бачу логічну суперечність. Звідки ви знаєте, як там себе вести, якщо самі там не були?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.09 | Dmytro Groysman

        Re: розкажіть, як правильно вести себе. За руб - єжом

        ziggy_freud пише:
        > до речі, вточніть, який саме за-руб-йож мається на увазі.
        Ті, які має на увазі пан Маринович, ті маю і я.


        Західний, східний чи північний. Можете також про це розповісти видатному правозахиснику Марку Бен-Наіму. Кажуть, якусь велику каку він втнув на історичній батьківщині. Звичайно, я маю на увазі Росію :-)

        Кажуть, що Ви згвалтували їжака.



        > бачу логічну суперечність. Звідки ви знаєте, як там себе вести, якщо самі там не були?

        Я там бував і буваю регулярно і дуже багато.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.10 | ziggy_freud

          Re: розкажіть, як правильно вести себе. За руб - єжом

          Dmytro Groysman пише:
          > Кажуть, що Ви згвалтували їжака.

          дописувача ziggy_freud вже оголосили в міжнародний розшук?

          сподіваюсь, помилково приписуваний мені їжак в тій оповідці хоча б не називав себе правозахисникомъ Бен-Наїмомъ. І не мав паспортів на чотири прізвища ;-)

          (+) з вашого дописа я так і не зрозумів, як правильно себе поводити. За еротичну фантазію дякую. Дещо банально, але красномовно. І легко тлумачиться за Фройдом (тим, що з великої літери)
  • 2009.12.07 | Чучхе

    +1000/ Взагалі, европа без українців приречена на вимертя

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.08 | samopal

    Та чого тільки бюрократії... Оголосимо бойкот Шенгенській угоді!

    Подивимось тоді, де буде Їхня Європа... :D
  • 2009.12.09 | selu

    У Європі не їдять суп таким гарячим, як варять.

    Але шар нашої рідної бюрократії, що став посередником між нами та європейцями, постійно годує нас супос, що кипить, та ще й розжарену ложку від себе додає. При цьому промовляє: "бажали Європи, ось вам вона."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.09 | 123

      посередниками між нами та європейцями є європейські бюрократи

      також, а не лище українські.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.09 | samopal

        То може спершу зі своїми розібратися, а вже тоді вчить Європу?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.09 | 123

          не бачу причин відкладати європейських

          тим більше що у візовому питанні наші чиновники ніяк не заважають, хіба що недостатньо кваліфіковано вимагають
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.09 | selu

            А де це розглядають питання віз європейці, а не наші?

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.09 | 123

              в урядах ЄСівських країн

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.10 | selu

                Ці уряди не входять в склад візових відділів посольств.

                Вашу запит на візу будуть розглядати працівники найнижчого рівня, яких найняли в Україні.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.12.10 | 123

                  уряди визначають політику візових відділів і правила їх роботи

                  selu пише:
                  > Вашу запит на візу будуть розглядати працівники найнижчого рівня, яких найняли в Україні.

                  Неналежним є не лише виконання існуючих правил (що є окремою проблемою, про яку тут не йдеться), а й самі правила - от що головне. Це компетенція лише урядів і нікого більше.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.12.10 | selu

                    Вам подобається порожня балаканина?

                    Якій вплив Майдану на європейські уряди? Чи не краще працювати з тими, що на Майдані бувають, живуть поруч та хоч якось від вас залежать? А вже потім разом звертатися до чужинських урядів?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.12.10 | 123

                      думки та прагнення мають властивість матеріалізуватися

                      Але для цього вони повинні спочатку з*явитися та сформулюватися.

                      Пан Маринович цим як раз і займається, і за це йому повага і подяка.

                      selu пише:
                      > Якій вплив Майдану на європейські уряди? Чи не краще працювати з тими, що на Майдані бувають, живуть поруч та хоч якось від вас залежать? А вже потім разом звертатися до чужинських урядів?

                      Працюйте з ким хочете, я Вам не заважаю, сподіваюсь.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.10 | samopal

            Може спершу якось з власними кордонами визначитись?

            Уому в шенгенській зоні потрібна така "безрозмірна" країна з діркою аж до самого Афганістану?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.10 | 123

              Це не пов*язано одне з одним

              samopal пише:
              > Уому в шенгенській зоні потрібна така "безрозмірна" країна з діркою аж до самого Афганістану?

              Не йдеться й близько про долучення України до Шенгенської зони - туди навіть члени ЄС не всі й не одразу потрапляють. Йдеться про безвізовий режим - що зовсім інше, оскільки не передбачає території без кордонів, а передбачає, як і зараз, перетин кордону з дозволу прикордонника, що перевіряє документи. Про це вже кілька разів йшлося, в тому числі й в цій гілці.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.10 | samopal

                Навпаки.

                Ви мабуть знаєте, що поляки приєднувалися до шенгену "поетапно". І чудово знаєте чому (як і про те, що поляки та інші наші євросусіди вже п'ять років безуспішно добиваються безвізового режиму зі США).
                А у спільноти країн без внутрішніх прикордонного контролю (не митного, зауважте) не може бути безвізового режиму з безкордонною країною. Зрештою, яка вам різниця де буде сидіти та шенгенська "бюрократія" - у посольствах та консульствах, чи на пунктах пропуску? Вам буде зручніше чекати на візу десь у полі під Мостиськами, чи все ж удома в Києві? А яким чином польський (румунський, угорський, словацький) прикордонник видаватиме вам "німецьку" шенгенську візу? Ви ж певно і про сусідські "напівшенгенські" візи чували, нє?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.12.10 | 123

                  Що саме навпаки?

                  samopal пише:
                  > Ви мабуть знаєте, що поляки приєднувалися до шенгену "поетапно". І чудово знаєте чому (як і про те, що поляки та інші наші євросусіди вже п'ять років безуспішно добиваються безвізового режиму зі США).

                  І що з того?

                  > А у спільноти країн без внутрішніх прикордонного контролю (не митного, зауважте) не може бути безвізового режиму з безкордонною країною.

                  Чому? Поясніть конкретно - чому не може?

                  > Зрештою, яка вам різниця де буде сидіти та шенгенська "бюрократія" - у посольствах та консульствах, чи на пунктах пропуску? Вам буде зручніше чекати на візу десь у полі під Мостиськами, чи все ж удома в Києві? А яким чином польський (румунський, угорський, словацький) прикордонник видаватиме вам "німецьку" шенгенську візу?

                  Аналогом візи для прикордонника в безвізовому режимі роботи є закордонний паспорт громадянина України. Суть безвізового режиму лише в тому, що будь-який закордонний паспорт громадянина вважається таким, що має в ньому в*їздну візу на короткий термін. Дуже просто.
                  Наявність чи відсутність кордонів з Росією ніяк не впливає на ситуацію. Якщо не погоджуєтесь - поясніть як саме, на Вашу думку, впливає.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.12.10 | samopal

                    Re: Що саме

                    123 пише:
                    > Аналогом візи для прикордонника в безвізовому режимі роботи є закордонний паспорт громадянина України. Суть безвізового режиму лише в тому, що будь-який закордонний паспорт громадянина вважається таким, що має в ньому в*їздну візу на короткий термін. Дуже просто.
                    Це ви серйозно? :ouch:
                    Тобто, візовий контроль відвідувачів шенгену здійснюватиме український ОВіР? :D
                    Ще п'ять років тому однією з умов надання польським громадянам права безвізового в'їзду до США було забезпечення доступу відповідним американським службам до державних баз даних усіх жителів Польщі. Згодом про це перестали згадувати, називаючи якісь інші умови - наприклад, значне зниження рівня відмов на візові подання поляків до американських консулятів, чи зменшення кількості "нєвазвращєнцев" серед польських громадян, які отримали американські ткристичні візи...
                    Зрештою, паспортний та візовий контроль у польських аеропортах відмінено лише у кінці березня цього року, а для Румунії, Болгаріє та Кіпру, незважаючи на підписання ними шенгенської угоди, такий контроль ніхто ще не відміняв.
                    Україна ж взагалі не контролює більшу частину своїх кордонів - про який "безвізовий" (чи "спрощений") режим з такою країною може йти мова...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.12.11 | 123

                      Re: Що саме

                      samopal пише:
                      > 123 пише:
                      > > Аналогом візи для прикордонника в безвізовому режимі роботи є закордонний паспорт громадянина України. Суть безвізового режиму лише в тому, що будь-який закордонний паспорт громадянина вважається таким, що має в ньому в*їздну візу на короткий термін. Дуже просто.
                      > Це ви серйозно? :ouch:

                      Абсолютно - бо я бував в країнах, з якими в України такий безвізовий режим. А також в Росії бував, де він працює так само, але не лише за закордонним, а й за внутрішнім паспортом.

                      Саме так і працює безвізовий режим.

                      > Тобто, візовий контроль відвідувачів шенгену здійснюватиме український ОВіР? :D

                      Якщо хочете, то можете так вважати.

                      > Ще п'ять років тому однією з умов надання польським громадянам права безвізового в'їзду до США було забезпечення доступу відповідним американським службам до державних баз даних усіх жителів Польщі. Згодом про це перестали згадувати, називаючи якісь інші умови - наприклад, значне зниження рівня відмов на візові подання поляків до американських консулятів, чи зменшення кількості "нєвазвращєнцев" серед польських громадян, які отримали американські ткристичні візи...

                      Дуже цікаво, але що з того?

                      > Зрештою, паспортний та візовий контроль у польських аеропортах відмінено лише у кінці березня цього року, а для Румунії, Болгаріє та Кіпру, незважаючи на підписання ними шенгенської угоди, такий контроль ніхто ще не відміняв.

                      І що з того?

                      > Україна ж взагалі не контролює більшу частину своїх кордонів - про який "безвізовий" (чи "спрощений") режим з такою країною може йти мова...

                      Піде нове коло? Добре. Поясність, яким чином повна прозорість східного контролю (а Ви пробували потрапити з України в Росію не показуючи паспорта?) змільшить завтра проблеми для Польщі при скасуванні візового режиму. Тільки конкретно - проблеми назвіть, які зявляться. Не треба про досвід Румунії тощо.
  • 2009.12.11 | старезний

    Re: Бойкот шенгенській бюрократії!

    Мирослав Маринович. «Приниження, якому піддає нас, українських гуманітаріїв, шенгенська бюрократія, починає нагадувати ті зразки приниження, якими так насолоджувалася бюрократія комуністична.»

    Саме так, приниження українців треба припинити,
    повністю підтримую Ваше мужнє рішення пане Маринович,
    ті українські гуманітарії, які не приєднаються до цього протесту, не гідні будуть нашої поваги.
    Друге.
    Приниження зазнають не лише гуманітарії, але й всі громадяни України,
    вимагаю від уряду України скасування безвізового режиму для громадян ЄС, негайно!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".