МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

12/30/2009 | Андрій Левус
Постгеноцидна нація українців, обезглавлена, сплюндрована і розтерзана різними оккупантами, намагається стати на ноги. Шлях з ярма важкий, подолати його під силу не кожному. Шиї деяких українців уже звикли до ярма. Окупант давав впевненість у щоденній пайці хліба, він чітко прописував правила гри і позбавляв необхідності самостійно приймати рішення. Окупант привчив нас не висовуватись вперед, думати про тепле містечко і не мріяти про свободу. Совок вбив в більшості українців почуття власної гідності, прагнення до висот духу, волю до влади. Совок привчив нас бути отарою. Совок наділив нас колективною безвідповідальністю і вірою у те, що хтось (партія, месія, цар, богиня) усе за нас вирішить і дарують нам «щасливе життя уже сьогодні».

Ця постколоніальна духовна виразка під назвою «совок» заважає руху України вперед. Майдан 2004-го року був потужною антисовковою ін’єкцією. Однак, наші «гомо сов’єтікус» навіть його сприйняли по-совковому – вони знову очікували манни небесної і вважають аргумент «я два тижні мерз за нього на Майдані» залізною відмазкою за свою бездіяльність у наступні роки.

Свободу, як і права, не може хтось подарувати. Леся Українка писала: «Хто визволить когось – в неволю візьме!» Чи стала нація вільною? Чи став вільним кожен з українців зокрема? Чи поставив принципи свободи і справедливості вище за вегетативні рефлекси? На жаль, критичної маси українців, здатної зробити прорив, Майдан не породив. «Померзнувши» два тижні на Майдані, на який привів підсвідомий імпульс національної волі, більшість українців вернулись в стійло духовного рабства. І тут не винен ніхто, окрім нас самих, адже свобода є суто індивідуальним вибором. Її неможна ввести підшкірно.

Звідси всі провали наступних років – кризи, коаліціади, змови і політичні катастрофи. Люди знову почали слухати тих, хто спекулює на їхніх примітивних інстинктах - дешева пайка і «гузниця в теплі».

Тимошенко і Янукович є яскравими представниками совкової політики. За одним – «червоні директори», за іншою – комсомольські буржуа. Вони апелюють до шлунку, а не до духу. Вони обіцяють багато їжі, теплі койко-місця у новозбудованих бараках, роботу на плантаціях їхніх спонсорів і головне – повну свободу ВІД вибору. Вони добре знають - раби бояться приймати рішення. Вони майже не приховують, що з приходом до влади будуть уособленням «твердої руки», якою закручуватимуть гайки в державі. І натовп, який, вкусивши свободи, але не збагнувши, що відповідальність є її другим боком, з радістю сприймає цю пропозицію.

Тимошенко і Янукович не переобтяжують українців такими «дурницями», як національна гідність, українська ідентичність та правдива історія. Навіщо бидлу гідність і усвідомлення власного «Я». Безликими рабами легше управляти. Навіщо їм Помісна Церква? Хай краще йдуть у супермаркет! Навіщо їм пам'ять про Голодомор? Краще хай дивляться московські серіали! Навіщо їм українська мова, пісня і книга? Нехай краще милуються «Старимі пєснямі о главном»! Навіщо їм демократія, свобода слова і вибору? Нехай жують ковбасу, а ми вже якось без них все «порішаємо»! Так спокійніше.

Навіщо взагалі, думають Юля і «проффесор», їм та національна державність? Ми гарантуємо дешевий газ. «Синьо-жовтим прапором ситий не будеш», - шепчуть їхні агітатори. «Ну ляжемо ми трохи під кремлівських царьків, але будемо ситими і в теплі», - лунає їхній голос. «Ми ж один з ними народ, у нас стільки спільного, навіщо нам воювати», - чути від БЮТівців і ПРшиників. «І флот їхній хай собі буде, а НАТО - то вигадка божевільного пасічника, як і УПА з Голодоморами», - стеляться Україною отруйні випари совкової пропаганди Тимошенко і Януковича…

Янукович і Тимошенко - це дволикий Янус совку. Різниця між ними лише у тому, що Юля лягає під Путіна, а Янукович - під Медвєдєва. Янукович вішає нам на вуха локшину, а Тимошенко вермішель. «Боротьба» між ними це ритуальні танці на публіку. Вони хочуть перемогти і поділити владу на двох. Президентське крісло лише дасть їм можливість урвати трохи більше пирога. А ще вони змагаються за право першими відвезти до Кремля ключі від України і виграти приз симпатій Путіна. Не дивно, що він їхній ідеал, адже путінізм – це нове обличчя совку на пострадянському просторі. Він для Тимошенко з Януковичем – ідейний батько і приклад для наслідування.

Колоніальна духовна спадщина тягне нас магнітом у рабство. Вихід один – відсікти цей баласт. Викинути з української політики провідників совкової спадщини – Тимошенко, Януковича та іже з ними Тігіпків, Симоненків та ін…

В українській політиці лише одна людина просуває не шлункові рефлекси, а національні цінності та світогляд – це Ющенко. Я не ідеалізую його. Ідеалізація персони є також прикметою совка. Ющенко наробив достатньо помилок, але він єдиний, хто без популістських замашок будує націю на духовному грунті національної пам’яті та самобутності. Він утверджує та захищає ті цінності, які роблять з отари рабів націю - свободу, гідність, відповідальність. Тому його не розуміють ті, хто думає шлунком. Тому він відкритий для критики з боку совкових популістів на кшталт Тимошенко і Януковича.

17 січня - тест на національну зрілість. Тест на нашу совковість чи свободу. Якщо проголосуємо шлунком і оберемо Януковича чи Тимошенко – отримаємо колоніальну Малоросію. Якщо проголосуємо серцем, душею і розумом й оберемо Ющенка - отримаємо ще один шанс стати вільними. Третього не дано. Сподіваюсь, що моя нація подорослішала…
Андрій Левус

Відповіді

 • 2009.12.30 | Арій.

  Стаття гарна - висновок невірний.

  Всі ці януко-юле-тигипко-яценюки саме при Ющенку посилились. Він своєю бездіяльністю (не викорчовував будяки на городі) дав їм зрости.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | Мартинюк

   Ага - раз так, то нехай собі розростаються на здоровя?

   Ющенко не посадив бандидів. Тому проголосуємо за них?
   А бо приймні побережемо їх від зайвих перживаннь у вигляді Ющенка в другому турі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.30 | Арій.

    Я не буду голосувати за бандитів і Вам не раджу.

    Але за них проголосує більшість НАСЕЛЕННЯ (не народу) - в тому то й провина Ющенка, що він не опанував владу над населенням, щоб змусити його голосувати за (навіть за себе) Українців, а не за бандитів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.30 | yes

     Re: Не проголосує за них більшість населення. Не треба нити.

    • 2009.12.30 | Oksana

     Re: Я не буду голосувати за бандитів і Вам не раджу.

     Відчуваю, що саме за Ющенка треба голосувати - і плачу! Від невпевненості в цьому відчутті. Так! І слова гарні говорить. І для відновлення історичної пам'яті багато зробив (принаймні, для відкриття загалу досі прихованих істоичних фактів). Але! Придивіться до команди, підлеглих, особливо в регіонах. Вони ж, вичивши кілька з розряду національно-патріотичної риторики, відчувають себе непогрішимими. От і намагаюся зважити кількість та вагомість слів із кількістю та вагомістю справ, відповідних до цих слів. Сумно виходить!
 • 2009.12.30 | samopal

  А п'ять років тому нація ще була "геноцидною"?

  Андрій Левус пише:
  > Постгеноцидна нація українців, обезглавлена, сплюндрована і розтерзана різними оккупантами, намагається стати на ноги.

  А на Майдані вона на що намагалася стати?
  Звідки ж за п'ять років неперевершеного правління Ющенка в Україні взялося стільки "совків"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | keymaster

   Добродію, не-совки їхали на Майдан перших три дні

   Далі значна частина людей їхала на екскурсію. На жаль. Те, що з цього зробили міф про поголовне освідомлення не змінює стану речей.

   А те, що воно саме так, як Вам кажу, зафіксовано в книжечці, яку по гарячих слідах публікацій Майдану в 2004 році зробив наш активіст Дзік, і яка сьогодні, на жаль, є незатребуваним для перевидання раритетом
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.31 | samopal

    То совки заполонили Майдан та, не встаючи на ноги обрали Ющенка?

    Ви мабуть здогадуєтесь, що голосування не на Майдані відбувалося, адже з тону вашого допису виглядає так, ніби ви знаєте більше за інших.

    keymaster пише:
    >...не-совки їхали на Майдан перших три дні. Далі значна частина людей їхала на екскурсію. На жаль. Те, що з цього зробили міф про поголовне освідомлення не змінює стану речей.

    Люди повиходили на вулиці вже наступного після голосування дня - 22 листопада. 2 грудня Кучма чухнув до Москви, а Янук потягнув до Києва кількадесять тисяч свіжих "бійців", аби влаштувати потасовки і створити привід для "прєсєчєнія улічних біспарядкав". Лиш після того, як цей задум провалився, бо на Майдані та підступах до нього виявилося аж надто багато, як ви кажете, "екскурсантів", наступив перелом у розвитку подій. Наступного дня Кучма погодився з вимогами протестантів і пішов на "третій тур". На жаль, тільки тепер стає зрозумілим. що умовою "уникнення кровопролить" стала угода між двома "закорєнєлимі прєтєндєнтамі" про чергування у владі та непорушність системи "як за Кучми", як тепер каже Ющенко. Політреформа теж була частиною тієї угоди, а пропозиції Ющенкові стати прімьєром при президентові Янукоаичі були озвучені ще тоді.
    Перші масові екскурсії (без лапок) повалили до Києва лиш за тиждень після початку ПомРев, коли ситуація стала видаватися "стабільною".
    Якби на Майдані були лиш справжні несовкові "українці XXI століття" і не було "прімазавшихся" совкових екскурсантів, омріяного "українського прізідєнта" Віктора Фйодоровічя ви б мали вже тоді, а от посада "справжнього українського прімьєра" при ньому Віктору Андрійовичк навряд чи світила б...
  • 2009.12.30 | Адвокат ...

   Вам на БП@НЧ.

   Тамки Ваші дебілкуваті "дотепи",-- хучя б,-- не западатимуть за плінтус.
 • 2009.12.30 | zakhar

  Цікаво якою буде явка виборців.

  Більшість моїх колег кажуть, що на вибори не підуть. А в 2004-му практично всі вони на Майдані днювали і ночували. Парадокс.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | Адвокат ...

   Соці-ольоґи та соці-олухи в цім питанні майже єдні:

   більше 70 відсотків.
 • 2009.12.30 | Адвокат ...

  Принаймні,-- 17 січня... Далі буде гірше:

  вибір між "мєньшим злом" та строгою ґіґієною.
 • 2009.12.30 | Vic

  Re: 17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

  Дуже важко буде Ю. вийти у другий тур. Як ви собі це уявляєте?
  Нам не залишили вибору. Це не ниття, а констатація факту.
  Питання до всіх - а чому так сталося?
  А тому, що прихильники Майдану заспокоїлися і не влаштували Майдан-2 одразу після інавгурації, коли стало зрозуміло, що щось не так...
  Якби "встали і вийшли" ще раз, то тоді було би по іншому!
  А тепер буде нагода "вийти" ще не скоро.
  Бо тепер багато кому з майданівців усе стало пофіг. І це погано!
 • 2009.12.31 | soykin

  Re: 17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

  шановні, який бій?!
  ви так заглибились в тактичну боротьбу, що не будуєте стратегію...
  Те що наступний період буде правити Совковість - це шанс для людей духу. Тільки не треба повторювати помилку Крут - не треба підставлятися під удари Совковості. Відійти з поля бою і залишити його для битви "червоних директорів" і "комсомольців-олігархів". Вони в свою чергу теж розчарують народ. А через вибори-другі зміниться електорально-демографічна ситуація в країні - виростуть ті, в кого вже впало зерно вільного духу.

  Не треба намагатися виграти кожну битву. Треба відійти в сторону, щоб зуміти оцінити все глобально і виробити стратегію перемоги у всій війні.

  І не треба кричати що ці вибори - вирішальні для України. Ці настрої в Україні озвучуються з часів смерті Богдана Хмельницького. І що? Та нічого! Україна була, є і буде! А наступ на українство навпаки викличе протидію - з*явиться енергія, якої немає зараз.

  Так що наша задача - розробити короткострокову стратегію років так хоча б на 40-50 (говорю про встановлення панування духу над шлунком, а не про економіку - з економікою все значно простіше). Не підставлятися, зберегтися (в буквальному сенсі), набратися сил, піднятися максимально по соціальній "драбині", допомогти піднятися однодумцям. А коли дві сторони совка будуть виснажені боротьбою між собою і у людей з*явиться чітка апатія до них - тоді наша черга робити "вуаля".

  p.s. Ющенку для продовження своєї місії повернення народу історичної пам*яті і національної гідності зовсім не обов*язково бути Президентом. Президент з нього м*яко кажучи "ніякий". А щоб бути совістю нації не обов*язково займати державні посади. Навіть навпаки. Владу завжди у нас не люблять. Тому для "совісті нації" краще бути поза владою, щоб не пов*язувати себе з владним негативом. Приклад - той самий Т.Г.Шевченко. Був би він чиновником - ніколи б він не вербалізував душу народу...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.31 | yes

   Потрібно вигравати кожну битву і бути переконаним у перемозі.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.31 | soykin

    Re: Потрібно вигравати кожну битву і бути переконаним у перемозі

    і йти з шашкою на танки?

    брехня, не треба вигравати кожну битву (тобто не в кожній битві треба брати участь ) - треба вигравати війну. в тому числі даючи ворогам зіштовхнутися між собою без нашої участі, а самим поспостерігати за битвою зі сторони. коли вони одне одного виснажять, тоді в битву варто вступати нам і добивати їх.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.31 | yes

     Re: Не смішіть. З шашкою...

     Українська нація - це сила і ця нація вже не один раз за останні 20 років доказала.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.31 | soykin

      Re: А мені не до смішків

      А мені не смішно. Не знаю як там, звідки ви, але у нас тут ВЖЕ почався тиск а-ля 2004. І питання фізичного збереження не є метафорою. Українська нація то сила, безумовно. Але лише тоді коли не аморфна і енергія направлена в одному напрямку. Думаю не треба пояснювати що зараз це не так?

      Тому краще поки б*ються совки. А ми збережемося і наберемося сили, народимо ідею, яка знову зможе генерувати енергію для наступного історичного кроку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.31 | yes

       Re: такого я ще не чув!

       soykin пише:
       > А мені не смішно. Не знаю як там, звідки ви, але у нас тут ВЖЕ почався тиск а-ля 2004. І питання фізичного збереження не є метафорою. Українська нація то сила, безумовно. Але лише тоді коли не аморфна і енергія направлена в одному напрямку. Думаю не треба пояснювати що зараз це не так?
       >
       > Тому краще поки б*ються совки. А ми збережемося і наберемося сили, народимо ідею, яка знову зможе генерувати енергію для наступного історичного кроку.

       такого ще не чув! Це ункальна логіка. Ви часом не з команди кроликів?

       Нору вже вирили?

       П.С.
       Чого тільки на Луб"янці не вчуть!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.31 | soykin

        Re: такого я ще не чув!

        Вибачте, більше до вас не апелюю... Ваша логіка занадто прямолінійна... Це не погано і не добре, але цього мало...
        Ви таки погрязли в тактичних діях, не маючи часу підняти голову і оцінити ситуацію стратегічно... Шкода...
        Бажаю успіхів під час битви (хоча мої побажання вам не допоможуть)...

        Про команду кроликів не чув... Розкажіть? :)


        П.С. Перепрошую, а до чого тут Лубянка?

        Всіх з Новим роком!
  • 2010.01.17 | пан Roller

   =

 • 2010.01.05 | Едвард

  Re: 17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

  шановний пане Андрію,
  я вибачаюсь але щодо пана Ющенко то ви мене не переконали. Так, він є патріот але крісло президента для нього трохи завелике... За 5 років я не побачив дуже багато високих бандитів, які пішли у тюрму, як це було обіцяно Майдану... Президент мусить бути більш ріщучим...
  Мати Грузію за друга а Росію за ворога - що доброго від цього Україні?
  Біда в тому, що вибирати нового президента на ціх виборах нема з кого...
  Бажаю успіхів!
  Едвард
 • 2010.01.17 | Віктор

  Re: 17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

  Схема «Хустинка»
  Член виборчої дільниці за домовленістю з фальсифікаторами використовує певний аксесуар, наприклад, із його нагрудної кишені стирчить носова хустинка (звідки й назва схеми). Після 18-ої години, коли голосування вже завершується, до дільниці заходять учасники фальсифікації з будь-якими паспортами, розписуються у виборчих списках за «мертві душі» або тих громадян, які не прийшли на вибори, й отримують від «міченого» члена комісії бюлетені.
  * Імовірність використання схеми «хустинка» на виборах-2010 дуже висока, оскільки й цього разу у виборчих списках буде чимало «мертвих душ».
  Висновок: Якщо побачили, що за виборчим списком у Вашій квартирі записані виборці, яких Ви навіть не знаєте - 1) вимагайте викреслення "мертвих душ", 2) обов'язково повідомте про це КОНКРЕТНЕ порушення Закону ВСІХ ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ та спостерігачів; 3) вимагайте складання протоколу про порушення (не забудьте взяти копію). Важко? Виконайте хоча б п.п. 1 та 2 - майже 100% Вам підуть на зустріч - "мертву" душу викреслять. Але вона з великою вірогідністю з'явиться у 2 турі - бо спостерігачі та члени комісій (за моїми спостереженнями) зараз вкрай малокваліфіковані, а штаби не здатні ПОПЕРЕДЖУВАТИ порушення. Жоден кандидат, маючи ЗВІЛЬНЕНИХ членів комісій (голову, заступника, секретаря - не менш 10 на виборчий округ, тобто не менш 8 000 грн. на округ) - тобто фактично одержавши дотацію від держави, не спромігся перевірити попередні виборчі списки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.17 | Мартинюк

   А вони перевірили

   І переписали всі мертві душі у свої блокноти, аби потім скористатися цим для фаальшування на свою користь. - це ж стиль "успішних політиків", який деякі наші співгромадяни чомусь поважають і голосують за них.
 • 2010.01.17 | Убітий Єнот

  секта мутантів-ющеноїдів

  буде ще багато років засирати національне політичне поле, щоб у народу, коли йому щось про українство будуть казати, про культуру, про збереження мови відразу рвотний рефлекс виникав.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.17 | observеr

   секта не секта, але в першому турі й справді голосувати

   за тимошенко чи януковича гмм дивно. це все одно що голосувати в 1999му за Кучму вже в першому турі
 • 2010.01.22 | CЕРГЕЙ

  Re: 17 січня – дати бій совковим Тимошенко і Януковичу

  ЛЮДИ ДОБРІ ХІБА ВАМ НЕМА РАЗНИЦІ ЗА КОГО ГОЛОСУВАТИ.ЯКА ВАМ РІЗНИЦЯ ХТО ВАС БУДЕ ОБДИРАТЬ ЯК ЛИПУ-ФІРТАШ ТА АХМЕТОВ ЧИ КОЛОМОЙСЬКИЙ ЯКИЙ ВКЛАДАЄ ГРОШІ У ЮЛЬКУ.ВОНИ СВОІ ГРОШІ ВЕРНУТЬ-ТІЛЬКИ ТОДІ НЕ ПЛАЧТЕ ЩО У ВАС ЗЛИДЕННІ ПЕНСІІ І ЗАРПЛАТИ.ЮЛЯ ПРОГРАЛА ВИБОРИ КОЛИ ПІДПИСАЛА ЗАКОН ПРО ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ І ПІДНЯТТЯ ШТРАФІВ-ХАБАРІВ У ДЕСЯТКИ РАЗІВ.ЗАЛІЗЛА ДО ЛЮДЕЙ У КАРМАН-ТЕПЕР ХАЙ ЗА НЕІ ДАІШНИКИ ГОЛОСУЮТЬ.ДО РЕЧІ ПЕРЕВАЖНА КІЛЬКІСТЬ АВТОВЛАСНИКІВ У 2009 РОЦІ ВТРАТИЛА НА ШТРАФАХ ТА ХАБАРЯХ ВІД 257 ДО 2000 ГРИВЕНЬ.Я ВВАЖАЮ ЩО ВОНИ ВІДРАЗУ ОПРИДІЛИЛИСЬ ЗА КОГО ПРОГОЛОСУЮТЬ.ЮЛЯ ПОДЯКУЙ ЛУЦЕНКУ .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua