МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Неприємні роздуми.

12/30/2009 | zenon
Прочитавши результати останніх соцопитувань щодо виборів президента в мене з'явився неприємний каламбурчик. У нас є дві новини: одна добра і одна погана.

Добра новина - Юля не буде президентом. Погана новина - президентом буде Янукович.

Я пропоную тут спеціально обговорити ситуацію, коли в другому колі президентом України буде обрано Януковича. Я хочу загострити увагу на тому, як українські сили мають організувати супротив цій відверто антиукраїнській владі. Яка має бути тактика на наступні парламентські вибори і т. і.

Ми тут усі перегризлися, а біда прийшла трохи не з того боку, звідки її чекали.

Цікаво почути думки дописувачів.

Відповіді

 • 2009.12.30 | MV

  “комплекс малоросійства”

  У своїх численних публіцистичних статтях та історіософських есеях, згодом зібраних у двотомній “Книзі спостережень”, Маланюк досліджував властивий багатьом українцям так званий “комплекс малоросійства”. Його прояви поет вбачав у переважанні у своїх спів- вітчизників чуттєвості над інтелектом, в їхній байдужості до свободи, у браку відповідальності і дисципліни та у відсутності в них національної гідності і самоповаги.

  ***

  “Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція. Капітуляція ще перед боєм. Москвофільство (як всяке інше фільство), передпокладає власну, контрольовану волю, отже, теоретично кажучи, може міститися в границях національної чи, тим більше, державної політики, але малоросійство, яко яскравий прояв паралічу політичної волі і думки, завжди є поза межами якої-будь раціональної політики – взагалі”.
  http://www.radiosvoboda.org/content/Article/943032.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | Мартинюк

   Влучно сказано

   MV пише:


   > “Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція. Капітуляція ще перед боєм.   >малоросійство, яко яскравий прояв паралічу політичної волі і думки, завжди є поза межами якої-будь раціональної політики – взагалі”.
   > http://www.radiosvoboda.org/content/Article/943032.html

   Оте що ми спостерігали декілька років . Особливістю малоросійства останніх років було перепокладання ви ни на Ющенка - адепти малоросійства вперто не хотіли визнавати що труїли насправді не Ющенка, а їх, що владні повноваження забирали в першу чергу від них, а вже потім від Ющенка.

   Дійсно :

   >яскравий прояв паралічу політичної волі і думки
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.30 | Сахаров

    Re:Не про те йдеться

    "Я пропоную тут спеціально обговорити ситуацію, коли в другому колі президентом України буде обрано Януковича. Я хочу загострити увагу на тому, як українські сили мають організувати супротив цій відверто антиукраїнській владі. Яка має бути тактика на наступні парламентські вибори"

    Часу на організіційні заходи,створення окремої структури, яка б активно протидіяла обранню Януковича, немає. Те, що існує і реально може протидіяти, забарвлене партійно і має власні цілі та інтереси, які можуть спонукати і до коротко чи довготривалих альянсів, схем, що мають на меті прихід до влади конкуруючих кланів. Маємо розпорошення потенційних сил спротиву до окремих людей. Кожен може зробити лише те що може. Спізнилися, відволіклися на спостереження з горба за тиграми. Те, що може реально спрацювати за цей час - терор. Але це не наші методи. Бо терор - шлях самовбивчий в усіх аспектах. Відтак слід створювати структури спротиву, які, ймовірно, діятимуть в умовах тиску і переслідувань вже після виборів президента, а відтак - ретельно законспіровані але здатні на проведення не надто людних, але дієвих акцій спротиву. Пропоную подумати саме про це.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.30 | MV

     Re:

     >Пропоную подумати саме про це.


     В катастрофічній ситуації взаємопоборювання????

     додам: українці характерні тим, що дуже сильні заднім умом. в свинячий голос, по хвостах.

     замість того, щоб створювати СВОЮ ситуацію.
    • 2009.12.30 | miner

     ППКС: +100500

  • 2009.12.30 | yes

   Не дивно, що Тягнибок малоросів назбирав

 • 2009.12.30 | rais

  Роздуми і пропозиції.

  Як що реально бажати змін, то бандити і бізнесмени не повинні бути при владі. Без системних змін в Україні безглуздо чинити опір клану Януковича. Люстрація перший крок до системних змін. Головним гаслом виборчих перегонів і термінових громадських звернень повинні бути вимоги щодо люстрації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | zmej_gorynych

   Re: Роздуми і пропозиції.

   rais пише:
   > Як що реально бажати змін, то бандити і бізнесмени не повинні бути при владі. Без системних змін в Україні безглуздо чинити опір клану Януковича. Люстрація перший крок до системних змін. Головним гаслом виборчих перегонів і термінових громадських звернень повинні бути вимоги щодо люстрації.
   Я б сказав "одним із головних".
   Бо після люстрації також повинно чітко знати що робити. Кожен крок.
   Вчимося на помилках "любих друзів", у котрих за душею окрім "Ющенко - так!" не було нічого більше (не було жодної програми системних змін).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.30 | Сахаров

    Re: Роздуми і пропозиції.

    Вони вже при владі. Гадаєте, вони дадуть провести люстрацію? Дідька лисого. Люстрація поки вони при владі можлива тільки через революцію. Революція - не кращий вихід. Як змусити? Новий Майдан навряд чи збереш.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.30 | rais

     Re: Роздуми і пропозиції.

     Cвободу, волю, незалежність ніхто не дарує. Бутафорія вас влаштовує?
     Ви ж тут поряд пропонуєте спротив коли до влади прийде Янек-ч. А що зміниться ? Чергова перемога системи - нічого зробити не можливо, нема зкого обирати - це саме їх "мислевірус". А може і ваш?
     Не дай боже чинити опір бандитам. Ніякого насильства, це не толерантно і антиконституційно. А комбанді начхати на все це як і в 17 році. І знов будуть чергові покірні "голодомори" і меморіали на їх честь? І будуть сраколізи. І буде люстрація з боку цієї банди, але вже відносно противників кучмізму. І буде новий курс держави до відстойників Росії.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.31 | Майстер

      Так що ж робити?

      Ви все правильно написали. Але - що ж робити? Що робити, коли почнуть виганяти з роботи, у кращому разі, а в гіршому - садити і вбивати у скверах? Днів для перебору варіантів лишилося мало. Ми думали, що якісь міфічні партії, міфічні вожді, які все продумали, а виявляється - ні фіга, ми з януковичами/кацапами сам на сам, один на один. І жінка та малі діти за спиною...
      Тільки не починаймо про люстрацію. Пізно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.31 | Isoлято

       Розумієте, всі ідеї спротиву впираються в певне "насильство"...

       Так, можливо, повстання чи терор - "нє наш мєтад". Можливо, в 33-му році, коли комісари ходили по селах та забирали у людей останні харчі - існував якийсь хитромудрий метод спротиву, до якого люди просто не доперли (як оце ми зараз), і тому вони вбивали власних дітей, варили та їли.

       Але ЗАРАЗ ми маємо гарну урбанізовану державу, і наші "керманичі" прив'язані до міст з їхніми зручностями майже так само тісно, як і ми. Ну і... не буду продовжувати, бо АБСОЛЮТНО ВСІ висновки з того, що я сказав, можна прирівняти до "закликів до насильства" або "до повалення державного ладу" (власне, див. subj).

       Але сподіваюся, що Ви ці висновки зробите.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.31 | selu

        О. чудово. Ми ж нація ослаблена Голодомором.

        Тому треба на кожному кроці здіймати галас про насилля над нами.
       • 2009.12.31 | rais

        Re: Розумієте, всі ідеї спротиву впираються в певне "насильство"...

        Не забувайте головне. Спротив як дія щодо захисту свого життя здоров'я передбачені не лише конституцією, але й дікларацією прав людини. Людина має природне право захищати своє життя і життя своїх дітей, рідних, близьких всіма засобами. І ви робите не протизаконний заклик. Інакше добровільне і покірне - носом у асфальт, потилицею до гори... Вся бутафорія "вибору" без принципових змін то знущання над правом українців змінити комунобандитську систему. Цій банді можна нас знищувати злиденними умовами життя? Вся репресивна система залишена після совдепа прислуговує цій комунобанді всі 19 років. Так звана кравчуківська еволюція саме і дала змогу трансформуватися комуністам у "успішну еліту" та "нац виробника". Владоможна банда буде і далі фізично знищувати всіх не згодних з її методами керування. Лише шалений опір цим злочинцям дає шанс на виживання. Не покірне штовхання з бабусями до виборчих урн, де все вже вирішено баблом. Закликайте людей захищати себе, своє здоровья, життя і майбутнє своїх дітей. В Світі поважають тих, хто бориться за своє право жити, а не будує меморіали своїм покірним жертвам. Життя це боротьба. Не прогибайтеся перед комунобандитами їх нащадками та холуями. Озброєна банда за парканами Конче Заспи , Пуще Водиці і далі по всій Україні готова зброю проти нас застосувати в будь який час. Приклади з Гонгадзе і Лозинським то квіточки. Ця банда боїться закликів до Люстрації та повернення тіньових капіталів. Банда боїться дати громадянам зброю. Банда відчуває свою провину. Комунобанда хоче залишитися при владі.
       • 2010.01.02 | rais

        Re: Розумієте, всі ідеї спротиву впираються в певне "насильство"...

        Всі пісні про розбудову відкритого суспільства і прозорості влади в Україні розбиваються о високі паркани Коче Заспи, Пуще Водиці і далі по всіх їх маєтках з держохороною та озброєними ОПГ... Банда вже глибоко при владі. Вибори така ж бутофорія - тасується стара краплена колода. Треба працювати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.02 | Isoлято

         "Працювати" - це якось неконкретно...

         rais пише:
         > Всі пісні про розбудову відкритого суспільства і прозорості влади в Україні розбиваються о високі паркани Коче Заспи, Пуще Водиці і далі по всіх їх маєтках з держохороною та озброєними ОПГ...
         То з чого почнемо? З ламання парканів? І скільки ж Ви їх, працьовитий Ви наш, уже зламали?
      • 2009.12.31 | zmej_gorynych

       Re: Так що ж робити? - Дуже просто.

       Майстер пише:
       > Ви все правильно написали. Але - що ж робити? Що робити, коли почнуть виганяти з роботи, у кращому разі, а в гіршому - садити і вбивати у скверах? Днів для перебору варіантів лишилося мало. Ми думали, що якісь міфічні партії, міфічні вожді, які все продумали, а виявляється - ні фіга, ми з януковичами/кацапами сам на сам, один на один. І жінка та малі діти за спиною...
       > Тільки не починаймо про люстрацію. Пізно.
       Що робити? Дуже просто :).
       1. Знайти однодумців/співчуваючих серед своїх друзів, сусідів, близьких.
       2. Зібратися разом, чітко окреслити та зрозуміти ситуацію, в якій знаходитеся (це легко - жопа), та перспективи "що буде, коли нічого не робити" (це також легко - п.здєц всім членам сім"ї).
       3. Відповідно до п.2 прийняти консенсусом мету (чи цілу систему цілей), спланувати спільні дії, розписати чіткі ролі, завдання, час виконання, системи зв"язку, віхи та назначити відповідальних. Не забути про постійне залучення до своєї діяльності нових однодумців а також про зв"язок з масмедіа для висвітлення своєї позиції та вимог.
       4. Почати діяти в напрямку досягнення мети, скрупульозно звіряючись з планом та корегуючи його.

       Дуже непогано також мати співчуваючих (троянських коней) в системі нинішньої бляеліти різних рівней, а також в силових структурах. Для оперативного інформування "шо там еті мусора на пєтровкє напрідумалі".
 • 2009.12.31 | Kulish

  А якщо так

  У нелюбимого зараз Солженіцина була геніальна стаття "Жить не по лжи". Якщо ти відчуваєш, що ніяк не можеш це змінити, не приймай участь у цьому.
  Це вже давно не наша країна. А ми тільки зараз це помітили... То чому ми повинні співпрацювати з окупаційним режимом?
  Ніякий режим не може існувати без "біомаси". А якщо ця "біомаса" буде його бойкотувати, то він загнеться.
  Проте це довгий шлях і не всі дійдуть до кінця.
 • 2009.12.31 | AK

  Перш за все ми повинні якомога чіткіше заявити про те, що

  голосуватимемо проти обох у другому турі, у разі потрапляння туди бандита й шахрайки. Не проігноруємо другий тур, а саме прийдем і проголосуємо проти обох.

  У цьому разі з'являється хоч і невеликий, але все-таки шанс, що Тимошенко зніме свою кандидатуру за менш ніж 10 днів до виборів. Тоді є йомовірність, що Янукович теж пролетить.

  Подробиці тут:
  http://www2.maidan.org.ua/n/free/1261581077
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.31 | ak1001

   я гадаю що не зніме :) але піду і проголосую проти обох

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.31 | AK

    Можна довго гадати на кавовій гущі, зніме чи не зніме.

    Але сенсу дискутувати на цю тему я не бачу.

    Є сенс дискутувати на тему що МИ можемо зробити, щоб не допустити Януковича до влади, а Тимошенко - до повної влади. А робити треба все можливе, навіть якщо ймовірність успіху не дуже велика.
  • 2009.12.31 | zmej_gorynych

   Re: Перш за все ми повинні якомога чіткіше заявити про те, що

   Десяток-другий (більше просто не питав) моїх знайомих/друзів думають точно так само: в другому турі прийти і проголосувати проти обох кремлядських сявок.

   AK пише:
   > голосуватимемо проти обох у другому турі, у разі потрапляння туди бандита й шахрайки. Не проігноруємо другий тур, а саме прийдем і проголосуємо проти обох.
   >
   > У цьому разі з'являється хоч і невеликий, але все-таки шанс, що Тимошенко зніме свою кандидатуру за менш ніж 10 днів до виборів. Тоді є йомовірність, що Янукович теж пролетить.
   >
   > Подробиці тут:
   > http://www2.maidan.org.ua/n/free/1261581077
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.31 | Kulish

    Re: Перш за все ми повинні якомога чіткіше заявити про те, що

    Ви там пишете:"Звичайно, якщо Тимошенко перебуває у змові з Януковичем, то ВОНА цього не зробить". До чого тут змова? ВОНА й так не зніме, тому що в цієї пані абсолютно нема стратегічного мислення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.31 | AK

     Re: Перш за все ми повинні якомога чіткіше заявити про те, що

     Kulish пише:
     > Ви там пишете:"Звичайно, якщо Тимошенко перебуває у змові з Януковичем, то ВОНА цього не зробить". До чого тут змова? ВОНА й так не зніме, тому що в цієї пані абсолютно нема стратегічного мислення.

     Зате з тактичним мисленням у неї все гаразд. Якщо вона зніметься з виборів і не допустить обрання Януковича, то вона отримає додатково як мінімум понад три місяці прем'єрства. Отже їй це вигідно. А тому НАДІЯ Є (c).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.31 | selu

      Школи від неї багато, Яник буде мати 50%.

 • 2010.01.02 | Стась

  Не чекали?

  Я про це кричав з 2006-го.

  Потім набридло, бо шановному панству важливіше знати, чиї руки нічого не крали та хто там працює.

  Тепер маємо - що маємо.

  Є в ситуації добра та погана сторона. Добра - в тому, що януковичі теж мають кінець кінцем обісратися по повній, а це неможливо без їхнього повернення до влади. Погана - що все лайно доведеться вигрібати всією країною, це в найкращому випадку.

  То була преамбула, а тепер - амбула.

  По-перше, спокійно. Тиранії відразу з 17-го не буде. На встановлення тиранії потрібні роки, і встановлюватися вона буде поволі, крок за кроком. І протидіяти теж треба, відстоюючи кожний шматок волі, кожне попереднє досягнення.

  Комунікації. Вони ще в нас, і вони довго будуть у нас.
  Конспірація. Фігня на посному маслі. Аматори супротив професіоналів, з численними агентами всередині організації не мають жодних шансів. Єдина "хорошая, годная" тактика - не давати за що зачепитися по закону та висвітлювати всі протизаконні способи.

  І ще. Не ссати. Януковичі не з Марсу прилетіли. Вони тут, з нами поруч і завжди були тут і з нами. Вони вже були при владі, ба, вони й зараз при владі. Єдине, що замість конкуруючих банд можемо отримати владу консолідованої банди, що ускладнює ситуацію. Але все ж треба сподіватися на тенденцію українського суспільства (і політикуму також) до встановлення рівноваги. У диктатурі ніхто не зацікавлений.

  Головна загроза зараз проходить у ідеологічному та зовнішньо-політичному напрямках. Навряд чи можна чекати на якісь особливі "прориви" з Росією, але варіант ізоляціонізму дуже ймовірний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

   Я б не боявся тиранії

   Стась пише:

   > По-перше, спокійно. Тиранії відразу з 17-го не буде. На встановлення тиранії потрібні роки, і встановлюватися вона буде поволі, крок за кроком.

   Що зміниться з появою Януковича на посту Президента? Чи великий вплив на події має на ньому Ющенко? Усі істотні рішення — в компетенції Ради (або уряду).

   Чомусь панує думка, що розклад сил у Раді одразу по виборах істотно посунеться. Особисто я не дуже розумію, чому це мало б статися внаслідок, наприклад, обрання Януковича.

   Гадаю, значно цікавіше для всіх буде глянути на приблизний розподіл симпатій виборців до політичних сил за наслідками першого туру. Саме це й зумовлюватиме поведінку теперішніх верховнорадівських (чи -радянських?) фракцій.

   Знову ж таки зовсім не очевидно, що Тимошенко та Янукович домовляться між собою. "Залізобетонний" електорат Януковича, може, й проковтне все, що йому скаже пахан, а от Тимошенко на тому багато втратить.

   "Більше ніяких виборів взагалі не буде" — то, мабуть, усе-таки панічне перебільшення.
 • 2010.01.02 | Андрій

  Re: Неприємні роздуми.

  Незабаром ми підемо обирати свій стиль життя,свободу слова,чи попутно і свободу від усього: роботи,зарплати,пенсій і т.д.
  В південних та східних областях України більшість вважає, що Ющенко слабий президент.Ющенко - це весільний генерал. Слабкість його виражається в тому,що його президентські повноваження обрізані по самі... Ніхто на його місці сильним не був би.
  Тимошенко. Ця брехлива стервочка рветься в Президенти,але з необмеженими правами. Подумайте,люди! Зараз ви маєте дійсно свободу слова,правда, трохи обмежену. За Тимошенко важко прочитати в Інтернеті : контрабанда доларів через кордон, порносалони, Лазаренко, газ, ЄЕСУ,три,як мінімум офшорні компанії,в яких вона власник або співвласник. Перелік запитань до Тимошенко продовжити можете самі. Я Тимошенко знаю. Тому скажу вам так: хочете диктатури - голосуйте за Тимошенко! За свободу забудьте!
  Янукович. Це пташка,про яку в Інтернеті заблоковані всі замітки,але, я думаю,з вас буде досить їх назв. Більшість людей на сході України хочуть жити "по понятіям". Свобода при Януковичі буде,але зеківська: щось зробили не так,чекайте:
  а) вибитих зубів;
  б) відбитих яєць;
  в) куля в лоб.
  Що вам,вельмишановні громадяни,більше до вподоби?
  На всі свої пости (партія,кабмін) Янукович йшов по крові.
  На початку 2004 року я встиг зкачати з Інтернету його минуле: банда, знятя шапок,судимості,два відмазування від других,космонавт Береговий,Щербань,Кирпа,зїзди в Сєвєродонецьку.А 140 га землі в міжгір*ї,квартира в Києві в елітному будинку,вбивство на охоті,зниження заробітної плати і ще багато темних справ.
  Служити в армії зеків не беруть, в міліцію також не візьмуть,а от в Президенти балотуватись можна.
  Якщо Ющенко - це квіточки,Тимошенко - ягідки,то Янукович - таке,що навіть страшно подумати.
  Я не агітую за Ющенко, але,знаючи його скажу вам так: дайте йому всю повноту Президентської влади і через рік ваше життя стане кращим.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua