МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До речі, за "Сяйво" вступилась прокуратура через Костенка (л)

01/04/2010 | Ukrpatriot(patriot)
За "Сяйво" вступилась прокуратура

У моніторингу святкових новин звернув увагу прес-реліз прокуратури м. Києва від 31 грудня 2008 року. Чи то спрацювали депутатські листи, чи обурення громадськості, але прокурори помітили, що приміщення книгарні на Хрещатику "прихватизували" з порушенням законів України. Ось що з'ясувалось:

"За дорученням прокурора міста Києва Євгена Блажівського проведено перевірку законності приватизація нежитлового приміщення ТОВ "Книгарня "Сяйво". що розташоване на вул. Червоноармійській, 6.

За результатами прокурорської перевірки опротестовано наказ Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації, яким завершено незаконну процедуру приватизації зазначеного приміщення.

Як з'ясувалося, Шевченківською районною у місті Києві радою прийнято рішення "Про приватизацію об'єктів комунальної власності Шевченківського району м. Києва", яким приміщення Книгарні включено до переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом аукціону.

Внаслідок дій чиновників Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації ТОВ "Книгарня "Сяйво" позбавлено права на участь у приватизації. Зокрема, приватизація проведена без належного інформування громадськості та, насамперед, орендаря ("Сяйво"), чим порушено вимоги Закону України "Про приватизацію державного майна".

Можливо, це врятує "Сяйво". Але щоб схему не повторювали, потрібно встановити законодавчу заборону на відчуження приміщень книгарень і бібліотек.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/kostenko/4b41b19374973/

Відповіді

  • 2010.01.04 | Ukrpatriot(patriot)

    А тут відповідний законопроект (л)

    Закон України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (проект)

    Вноситься народними депутатами України: Джоджиком Я.І., Костенком Ю.І.,Зайцем І.О.


    Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

    1. Внести такі зміни до Закону України Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію): другий абзац частини третьої Статті 2 «Об'єкти малої приватизації» доповнити наступним абзацом:

    Також, не можуть бути об'єктами малої приватизації будівлі (споруди, приміщення) або їх окремі частини, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва.

    2. Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна, іншим центральним органам виконавчої влади у тримісячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону.
    ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

    до проекту Закону України : «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (про заборону приватизації приміщень, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва)»

    1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

    За даними Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, в країні функціонує менше 300 стаціонарних книгарень. Для порівняння, у Польщі їх три тисячі. Ще гірша ситуація з державними друкарнями та видавництвами. Це наслідок того, що в Україні відбулася масова приватизація державних видавництв, книгарень та друкарень. Причому робиться це без елементарних застережень, які діяли у тій самій Польщі, коли впродовж 10 років заборонялося перепрофілювання видавничих структур. Наявна достатня кількість прикладів, коли приватизовані книгарні, видавництва і друкарні перетворювалися новими власниками на розважальні чи офісні центри.

    Тому, основна мета запропонованого законопроекту – врятувати ті державні книгарні, друкарні та видавництва, які ще залишилися і функціонують, однак стоять перед загрозою приватизації саме через їх майновий комплекс і земельні ділянки. Ухваливши законопроект, Верховна Рада зможе нарешті зупинити практику поступового знищення української книги, шляхом приватизації та перепрофілювання її трьох основних складових – книгарень, друкарень та видавництв.

    2. Цілі та завдання прийняття акта

    Протидіяти приватизації та перепрофілюванню будівель державних книгарень, друкарень та видавництв.

    3. Загальна характеристика і основні положення

    Законопроектом пропонується доповнити статтю 2 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств» обов’язковою вимогою заборонити приватизацію будівель (споруди, приміщення) або їх окремих частин, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва.

    4. Стан нормативної бази у сфері правового регулювання

    До сфери правового регулювання належать: Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств»

    5. Фінансово-економічне обґрунтування

    Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

    6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону.

    Прийняття даного закону дозволить зупинити практику поступового знищення української книги, шляхом приватизації та перепрофілювання її трьох основних складових – книгарень, друкарень та видавництв.

    http://www.unp.ua/ua/bodywork/25795/200/197.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".