МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У поразці Ющенка винна і Європа (л)

01/20/2010 | Сахаров
http://inozmi.glavred.info/articles/2741.html

Йозеф Кірхенґаст, Der Standard (Австрія) // 19:59 19-01-2010
У поразці Ющенка винна і Європа? Успіх Помаранчевої революції частково належав ЄС. Але потім так і не прозвучало з його боку чітких слів про перспективи вступу України, а це могло б дати поштовх реформам. Тепер Кремлеві, щоб вплинути на Київ, навіть не треба погрожувати газовими війнами – коментує Йозеф Кірхенґаст в австрійській Der Standard.
Провал Ющенка на виборах в Україні символізує також поразку Європи.

Що нам, власне, до України? Яке діло Євросоюзові, коли політики в Києві завдають одне одному ударів (часом не лише словесних) і потім знову домовляються, коли вони провертають з олігархами свої непрозорі оборудки і коли вічно нагнітаються чвари з частково ненависним, частково любимим, але вимушено поважаним великим братом Росією?
Вичерпну відповідь мало б дати вже посилання на те, що через Україну постачається три чверті призначеного для ЄС природного газу [з Росії]. Відповідь не така поверхова й, з європейського погляду, корислива, як здається. Бо те, як Київ і Москва поводяться у постійних суперечках про газові поставки одне з одним і з ЄС, залежить повністю від їхніх суспільних систем і політичної культури.
Наскільки уважно за подіями в Києві спостерігає Москва, наскільки сильно вона намагається вплинути на їхній перебіг, показала п’ять років тому Помаранчева революція. Тоді зазнала краху надто незграбна кремлівська солідарність із фальсифікатором виборів Віктором Януковичем. Тепер на другий тур президентських виборів 7 лютого Янукович іде номінальним фаворитом. Юлію Тимошенко, колишню проводирку Помаранчевої революції, він залишив позад себе на чіткій дистанції. Це говорить про українську ситуацію майже все.
Та навіть якщо Тимошенко переможе в другому турі (на що вона цілком здатна), це не означатиме пізньої перемоги Помаранчевої революції. Надто багато відтоді сталося, надто багато можливостей змарновано. Значна частина вини лежить на чинному президентові Вікторі Ющенку, який провалився на виборах, набравши лише близько 5% голосів. Як на героя революції йому, що, як і Тимошенко, походить зі старої автократичної системи, забракло харизми.
Замах отруєнням (донині не розслідуваний) приніс Ющенкові популярність. Але співчуття не є політичною категорією. І замість того, щоб обережно боротися за своє бачення безкомпромісно орієнтованої на Захід України та шукати союзників, він поставив на політику блокади – насамперед проти своєї колишньої соратниці Тимошенко.
Поразка Ющенка тим трагічніша, що він єдиний з головних політиків мав чітку концепцію майбутнього країни. Можна сперечатися, чи було розумним усупереч настроям більшості населення барабанити про вступ до НАТО. Але що країна з таким геополітичним розташуванням без участі у певній системі безпеки являє собою небезпечний вакуум – це факт. Москва в кожному разі зуміла скористатися з самоблокади Києва. Кремль цього разу не мусив знову погрожувати газовими перебоями. І так давно ясно, що на нього зважатиме будь-який майбутній президент.
ЄС, який колись своїм вправним посередництвом долучився до успіху Помаранчевої революції, тепер цілковитий співучасник великого українського лиха. Чітка перспектива приєднання відсунула б на задній план питання НАТО, змусила б заспокоїтися Москву та підбадьорила б реформістські сили в Києві. Але широкий погляд, стратегічне мислення та відповідна мужність посіяні в пересиченій Європі дуже ріденько.
Оригiнал матерiалу:
http://derstandard.at/1263705411753/Josef-Kirchengast-Ende-einer-…

Відповіді

  • 2010.01.20 | saha

    А він слухає Європеців???

    приклад зі зверненням президента ЄНП.
    і я проти всіх підтверження.
    Самі лохи;)
  • 2010.01.20 | Сергій Вакуленко

    Якби Європа хоча б скасувала дурнуватий візовий режим...

    ...це могло б справді вплинути на загальну ситуацію. Можна було б і членства не обіцяти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.20 | ziggy_freud

      + 100. Слухаємо казки про євроінтеграцію,

      а за візою замість посольства приходимо під посольство. За останні роки легше стало поїхати тільки в США. В інші країни або так само, або гірше. Тепер вже і казки розповідати перестануть...

      1993й - на отримання британської візи я витратив 1 годину і нуль грошей, хіба що на фото витратився
      2008й - черга під "візовим центром" на пів-дня, біометрія, і віза коштує сотку фунтів

      початок 90х - Центральна Європа для українців безвізова.
      кінець 00х - навіть поляки дають візи з чергою та великим рипом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.22 | Сергій Вакуленко

        Re: + 100. Слухаємо казки про євроінтеграцію,

        ziggy_freud пише:

        > 1993й - на отримання британської візи я витратив 1 годину і нуль грошей, хіба що на фото витратився

        У 1994-му я мав їхати до Австрії. Зателефонував до консуляту, питаю: що треба. Відповідають: можеш вислати документи поштою, а ми тобі назад — пашпорта з візою (так само поштою). Я тоді вирішив не ризикувати (бо наша пошта й загубити може) й сказав, що я краще особисто приїду. Ані черги, ані заморочок. Довго перепрошували, що віза буде тільки на наступний день (бо сам консул, який мав її підписати, кудись подався у відрядження).

        Тепер оце написав, перечитав — казка якась, та й годі. А я ж не казкар...
  • 2010.01.20 | Хвізик

    Європа повністю під владою кгб

  • 2010.01.20 | ukr_girl

    Не треба узагальнювати!

    Що за Європа? Я була там! Нiхто не чуе про Украiну. Де це?
    Винні конкретнi особи у Європi?
    Так! Тодi називайте призвища!
    Провал Ющенка на виборах в Україні символізує також поразку Європи?
    Сумнiвно. Середнiй европеец так себе не вiдчувае.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.20 | Сахаров

      Пані неуважна. Подивіться звідки текст.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.21 | Bogun

        ЄС показав, що уся балаканина про демократію

        це лише слова. Коли справа стосується газу та інших домовленостей з Рашею ЄС без вагань здає свої демократичні цінності. Одним словом брехлива європейська дермократія.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.21 | OLexandra

          Re: ЄС показав, що уся балаканина про демократію

          Так, і це було добре видно на прикладі подій в Грузії. Якби не підняли галас нові члени ЄС - Польща, Прибалтика - і не втрутилися США зі своїми військовими кораблями, то Росія б спокійно з"їла Грузію.
        • 2010.01.21 | selu

          Демократія - це не новий бог. В міждержавних стосунках не діє.

  • 2010.01.21 | Budweiser

    У поразці Ющeнка винуваний Ющeнко

    В західних політичних колах дeсь з 2006 чи 2007 спостeрігається "втома від Ющeнка", який усю свою eнeргію замість рeформ витрачав на боротьбу з Тимошeнко. В рeзультаті усього цього хаосу повeдінку України стало нeможливо пeрeдбачати, і нeзрозуміло стало з ким домовлятися.

    В багатьох колах на Заході існує сподівання що з відходом Ющeнка в Україні припинeться політичний хаос і Україна врeшті станe договірною та пeрeдбачуваною країною. Хоча довіри ні до Януковича ні до Тимошeнко нe існує, алe Тимошeнко користується значно більшою симпатією. По-пeршe, вона всe щe асоціюється з Помаранчeвою Рeволюцією, а по-другe, вона вміє добрe довeсти свою думку, на відміну від Януковича. А цe дужe цінується на Заході. Та і її радники як от Нeмиря викликають більшу довіру.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.22 | igorg

    У поразці Ющенка винуватий він сам

    Знаєте отой анекдот: слухай, Мойше, ти хоч лотерейний білет купи
  • 2010.01.22 | igorg

    А от в поразці демократії в Україні Європа таки винувата

    Бо враження таке, що нічого окрім роздратування від того що її потурбували й порушили стабільність та плани видно не було. Певно важко очікувати від країни що пережила геноцид й тоталітаризм буяння демократії та чітких кроків у цьому напрямку. Свого часу Польщі була надана величезна допомога аби вона видряпалася із значно кращої ситуації ніж в Україні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.22 | zаброда

      Отож бо й воно ! Re: Європа таки винувата

      igorg пише:
      > Свого часу Польщі була надана величезна допомога аби вона видряпалася із значно кращої ситуації ніж в Україні.

      (Виділення мої - Z.)

      Дєньґі шчьот любят.
      От би зібрати потайки поблизу захкордону мильонів одак із 6-7 партійотів, і щоб вони на команду Баґіні "Флешмоп!" рвонули через заґраждєнія в бік Славакіі, Уґоршчіни і Польши та зараз запросили азилю: немає, мовляв, роднєнькі їврапейці, жицця без Йулі-призідєнші! Гадаєте, схаменулися б тлусті б'юрґери?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.22 | igorg

        Ну до чого тут Юля? Проблема в тому

        що не підтриманий розвиток громадянського суспільства. А там де підтримано то якось дивно. Ось лише гляньте що сталося з цілком Європейським проектом Реєстра виборців. Власне з існуючим законом він як пяте колесо у возі.
        НМД основна проблема шо не було задіяно широкої програми європейської інтеграції молоді, вчителів, викладачів, українців за кордоном. Враження таке, що стало набагато гірше ніж навіть за Кучми, бо до того на це хоч увагу якось звертали.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.22 | Torr

          Ющенко просрв те що йому залишив Кучма.

          може попросимо Кучму до влади?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.01.23 | Мартинюк

            Угу - і ще середню заплату у 50$

            Щоб усе було точнісінько так само як колись за Кучми .
        • 2010.01.22 | zаброда

          Re: Ну до чого тут Юля? Проблема в тому

          igorg пише:
          > що не підтриманий розвиток громадянського суспільства. А там де підтримано то якось дивно.

          Ївропа з Гамериков з початку 90-х намагалися його якось підтримувати. Як уміли і могли. Мо', манєчка в них така була, а мо', гипокритійна практика, але якось старалися. Звісно, не добилися до кожної оселі, не обдемократили кожного екс-райкомівця, але ж сподівались, що неофіти-апоштоли попорозносять по світах світильник правди і добра. Не сталося, як гадалося: неахвіти заходилися підгрібати хвонди на розвиток Сектора Драй під свої дупи, всяку хвилю готові хапливу длань підставляти під капустяну альмужню, натомість апоштольскі постоли збивати, посполитим щеплячи сталу спрагу самостійности.
          Та й прийшлі колись з-поза завіси залізної щиросерді хризостоми стиха поступилися бадьорим бєлократам із течками-ручками напоготові, паверпойнтівськими "пантамі" - замість тями, масними добовими - за врєдность, і широчезним досвідом, здобутим у Камбоджі, Тоґо чи Вануату.

          >Ось лише гляньте що сталося з цілком Європейським проектом Реєстра виборців. Власне з існуючим законом він як пяте колесо у возі.

          На вирост. А Вам як мед, так ополоником ;) То раніше бенехвіціярії і реципієнти вдячно погоджувалися на всьо (ну словно какіє-нібуть дікарі, єй же єй!), а тепер можуть харчами поперебирати, так шо разношчікам тих харчів треба пильнувати, якщо хочуть мати роботу в рєґіонє "ЦСЕ енд зи рест ов юрейжа", і "йти назустріч".

          > НМД основна проблема шо не було задіяно широкої програми європейської інтеграції молоді, вчителів, викладачів, українців за кордоном. Враження таке, що стало набагато гірше ніж навіть за Кучми, бо до того на це хоч увагу якось звертали.

          Чістай вади шантажь, бацєнька! Так коли ми вже ж устидаємося цієї вродженої адикції до "дай"! Скільки тої маладьожі, спартсменів, танцюристів, урядників, суддів, мєдікоф, жюрналістаф побувало там, поподивилося світу, понапривозило підарункіф друзям і калєґам - і що? Ще трийчять років в атрійоні стояти, поки снізайдьот тайнознаніє? Кам'он, як мухи обсіли, самому їх тре відганять, а не синьора-мусью сподіватися.

          Так, а про що, власне, тут бешіду ведемо...?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".