От це, власне, і є основний програш Помаранчевої ревоюції
Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація. Справді вільною може бути лише економічно вільна людина. Справді багатими є ті країни, де є економічна свобода.
(Або яким усміхнувся пан Бог, давши шарові ресурси - але вони обмежені.)
Навіть та обмежена свобода, що існує останні 20 років, невпізнанно перебудувала Україну. А от Польща... Еееех...
АБВГ пише: Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація.
Аналогя "полтрехформи": перед тим, як в рубку зорельота мав прийти новий екiпаж та повернути на iнший курс, зловмисники частково розiбрали бортовий комп'ютер з двигунами та наробили дiрок в корпусi. Тому, зважаючи на це, те, що цей екiпаж врешт-решт почав рухатися тим новим курсом, - вже велике досягнення.
А оптимiзм мен надае 25% виборцiв, що не захотли грати за правилами двочлена. Крах економчноi репутацi Тимошенко вже вiдбувся, точно так само завалиться й репутацiя Януковича, - от тодi вилазити з ями почнуть компетентнi люди з тих 25%. Шкода лише, що краiна буде розореною до того часу...
2010.01.29 | Max
Re: От це, власне, і є основний програш Помаранчевої ревоюції
Що так буде, то можна було передбачити. А ретроспективно (оглядаючись назад) то кожна мисляча людина бачить -- такий стан речей був майже неминучий.
Проблемою України так насправді є не правляча "еліта" нікчемної якості -- то є наслідок. Першопричина то наявність великого відсотка (переважна більшість) громадян із совковою ментальністю. То і класичні совки (виборці Янука, частково ТЮлі) і різного штибу "патріоти" (теж совки по суті), які підтримували і підтримують надалі "розбудову Держави" (укрсовка чи національної держави, наслідок той же -- зростаюча бюрократизація).
Чого нам бракує, то націоналістів-недержавників. Людей, які вважають інтереси нації (сукупності українців) вищими за інтересами держави (бюрократичного апарату).
То держава має служити Нації (отже, людям, які її складають), а не навпаки -- нація Державі. Якби то більшість виборців так вважала, то ми мали би зовсім ішших політиків в Україні, відтак -- іншу Україну. Вільнішу і заможнішу.
АБВГ пише:
> Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація. Справді вільною може бути лише економічно вільна людина. Справді багатими є ті країни, де є економічна свобода.
> (Або яким усміхнувся пан Бог, давши шарові ресурси - але вони обмежені.)
> Навіть та обмежена свобода, що існує останні 20 років, невпізнанно перебудувала Україну. А от Польща... Еееех...
Щодо природних ресурсів, то не зовсім так: їх багатство радше сприяє виникненню і збагаченню місцевого олігархату, ніж добробуту цілого народу.
Ющенко, як Столипін, мав плекати середній клас - основу держави
Завдяки середньому класу Західної України УПА трималась стільки років. А вся голоштанна пролетарія явно чи прикрито переходила на бік окупанта. Злиденний - поганий громадянин. Кожен громадянин повинен відчувати, що захищає щось конкретно своє.
Re: Ющенко, як Столипін, мав плекати середній клас - основу держави
АБВГ пише: Як повітря потрібні ліберальні економічні закони.
Далі люди самі все впорядковують.
Потрібно було знайти способи ті закони "прочавити" крізь Раду.
ОК, Ющенко - не самодержець, тому найкращi закони ухвалити не може. Але все одно винен, бо не знайшов способу "прочавити" через ВР.
Але ж ВР - це ж не стихiйне лихо, а зборище конкретних полiтичних сил та людей, що теж мають нести свою вiдповiдальнiсть, чи не так? А тепер згадаймо, з кого та з чого складалася ВР тодi - порiвняймо з тим, що там тепер. Одних таких гальм ринку як социкiв достатньо, i тепер, коли iх нема, то вже легше.
А зараз ми маемо всi шанси на дострокових виборах викинути з ВР як БЛ, так КПУ, а натомiсть обрати проринковi сили, та й то немало...
будь ласка, в українській Вікіпедії стаття "Лібералізм" висить без розділу "Лібералізм в Україні"; якщо хто може, допишіть, це дуже важливо, оскільки ту статтю переглядає кількадесят (інколи більше 100) людей щодня.
дякую--~~~~
2010.01.29 | АБВГ
Дай то Бог
2010.01.29 | papaya
Общество должно быть сконфигурировано таким образом... (/)
GreyWraith пише:
> http://www.heritage.org/index/Ranking.aspx
>
> Ганьба... I ще при Тимошенко просiли.
Не знаю чи це ганьба, це просто констатація. Економічну свободу в Україні душили завжди і постійно. На це є суспільний запит. Дуже рідко коли спостерігаю економічний ліберазлізм в головах у співвітчизників.
На придушення економічних свобод є дуже потужний соціальний запит.
А от чому так, це вже окреме питання.
Re: Тігіпко набрав 13% та отримав 3 місце з протилежним гаслом
Набрав не тільки через ліберальні гасла, тим більше, що навіть ці гасла він не дуже озвучував.
Щодо свобод в економіці чи просто в господарчій діяльності, то нормальні речі просто не вписуються в українську спільноту.
Будь-яке питання, що стосується техоглядів, дозволів, сертифікатів, квот просто на ура сприймається навіть тут громадою Майдану.
А як принципово і ревниво ставились до наявності/відсутності дипломів?
Хоча у самих диплом рідко коли засвідчував знання вищі ніж в якомусь пересічному американському комюніті-коледжу.
І ще одне.
Якби люди голосували виключно за економічні програми, то в Україні вигравали б виключно соціалісти, комуністи і БЮТ), тому що поки що воціалістичні та комуністичні економічні моделі найближчі серцю українця.
Насмілюсь припустити, що відношення до Ксенії Ляпіної є індикатором відношення суспільства до свобод в економіці.
2010.01.29 | GreyWraith
Суспiльство таке суспiльство
Боровик пише: Економічну свободу в Україні душили завжди і постійно. На це є суспільний запит.
А який потужнiй суспiльний запит проти нашого нацiонального вiдродження, як важко долати iнерцiю та зовнiшiнй опiр. Але знаходяться ж люди, що жертвують своею популярнстю та наважуються йти проти течii та вести за собою свою нацiю вперед. Iдiоти та слабаки, певно...
Iнша справа - пасивно плисти за течiею, як не буду писати що. Тим бльше, що можна поеднувати приемне з корисним: розбещувати народ обцянками золотих гiр - i одночасно торгувати теплими мiсцями та жирувати на вiдкатах. Заодно можна в ЗМI купити джинсу, в якiй розказати, як дбаеш про народ, як пiдлi вороги не дають добитися процвiтання...
2010.01.29 | ak1001
якось бігала Оришка з пропзицією краще інформувати суспільство
про досягнення нашого уряду
цікаво якби це досягення подали б в Оришкоінформі?
я взагалі не розумію чи у людей є совість агітувати за Тимошенко...
Грузія - країна бідна і нічого крім вина не виробляє, Китай - виробляє все що можна взагалі виробляти і заполонив своїм експотром увесь світ - має найперспективнішу економіку (і другу по потузі) у світі.
Свобода в Грузії є віднедавна, до Саакашвілі там з тим було гірше, як в Україні. Ще не встигли. До того ж країна фактично в стані війни, частина території окупована москалями. Чудові умови для розвитку економіки, чи не так, п.Арій?
Що ж до Китаю, то там є типова олігархічна економіка. Економічні свободи для олігархів є великі, їм Партія дозволяє практично все (за умови беззастережної політичної лояльності, звісно). Раджу пошукати в Інтернеті про екологію Китаю, побачите, як нещадно і бездумно там є використовувані звичайні природні ресурси. Ціна того -- катастрофічне забруднення довкілля. Респіраторні захворювання, рак -- то в індустріальних центрах набуло розмірів епідемії.
У ХХІст. масово є використовувана неоплачувана праця рабів (китайський гулаг) -- дешеві китайські олівці роблять із деревини, що заготовляють раби. Коли будете купувати китайський олівець, пам'ятайте -- кожні кілька тисяч тих олівців окуплені життям замордованої людини. Але що ж, життя людини небагато варте в Китаї, а раба -- то й взагалі ніц не коштує.
Має пан охоту ще попорівнювати?
2010.02.01 | saha
Вам би до Совка 30х років попереднього
століття.
Саме в такому стані наразі Китай.
Порівняння один в один.
І ще не зрозуміло чим закінчится цей НЕП 21 тсоліття.
2010.01.29 | Уляна
90% чиновників псують репутацію іншим чиновникам
І з населенням таке ж співвідношення.
2010.02.01 | Боровик
Рейтинг за сьогодні ще трішки погіршився
З повідомлень на УП: http://pravda.com.ua/news/4b6698fe584f1/
Тут іде мова про те, що міністр економки Данилишин (до речі, липовий академік, який не опублікував жодної наукової статті) пропонує ще більше регулювати ціни на продукти.
Ось ще одне повідомлення: http://pravda.com.ua/news/4b66aa77091c5/
Тут уже начальник Держінспекції з контролю над цінами Наталя Немодрук пишається більше як 6000 перевірками з виявленими більше як 3500 порушень. В перекладі з української на українську це означає, що у всіх взяли хабарі, а з 3500 - взяли по домовленості і з добровільно-примусовим оформленням.
На адміністрування витратили (Увага!) - 36,000,000 гривень!!!!!!
А зібрали штрафів на 283,900,000.
***
Мнен7і ця шапка на голову не налазить. Така країна існувати не може.
Коли торгівля здійснюється не за згодою, а з примусу, коли для того, щоб виробляти треба просити дозволу від тих, хто нічого не виробляє, коли гроші йдуть до тих, хто має справу не з товаром а з покровительством, коли люди стають багатшими через хабарництво та блат а не чесною працею, а закони не захищають тебе від них а їх від тебе, коли корупція заохочується а чесність стає самопожертвою, можеш бути впевненим, що таке суспільство приречене. Гроші настільки шляхетна річ, що вони не змагаються зі зброєю і не укладають угод з жорстокістю. Вони не дозволять вижити країні на половину власності, на половину мародерства.
важко сказати, але, на жаль, багато з книжки у нас справдилось
2010.02.01 | Боровик
Re: Як Ви думаете, реформи пiдуть лише пiсля того...
Думаю, що так, але не відразу, а з певним лог-періодом.
Справа в тому, що в України є завеликий інертний буфер будь-якого процесу. Вона вічно спізнює.
2010.02.03 | Боровик
Я думаю, що у нас не краще. така історрія...
Работаю бухгалтером. Звонит как-то подруга по несчастью в жуткой панике:
к ним пришли...
- Ой! У нас налоговая проверка! Штрафуют!
- За что?
- Мы не удержали налог с венка!
- В смысле?
- У нас умер сотрудник, и фирма купила венок на его могилу...
- Дык... Вы ж, надеюсь, исключили из расходов для налога на прибыль -
венок же не направлен на получение экономической выгоды...
- Да! Исключили, пусть подавятся! Но они настаивают, что сотрудник
получил натуральный доход в виде оплаты за него товара на основании
ст. 210 гл. 23 НК РФ!
- Подождите, венок куплен после смерти сотрудника?
- Да!
- Так какой же у покойника доход?
- Спасибо! Сейчас им скажу!
Через некоторое время снова звонок.
- Они подумали и теперь настаивают, что это доход жены сотрудника,
которая оплачивала похороны...
- На ленточке что было написано?
- "От сотрудников фирмы такой-то".
- Ну и при чем здесь жена?
- Спасибо!
Проходит несколько минут. Бухгалтерша снова на проводе.
- Они сказали, что стоимость ленточки исключили, но стоимость венка -
все равно в доход жене!
- Венок стоил менее 4000 рублей?
- Да!
- Проведите венок как подарок - тогда сработает льгота по ст. 217:
"Доходы, не подлежащие налогообложению (освобождаемые от
налогообложения)". Пункт 28, цитирую: " Не подлежат налогообложению
следующие виды доходов физических лиц: - доходы, не превышающие 4000
рублей, полученные по каждому из следующих оснований за налоговый
период: стоимость подарков, полученных налогоплательщиками от
организаций и индивидуальных предпринимателей".
- Спасибо!
Опять звонок. Совершенно убитый голос:
- Они сказали, что покойнику нельзя что-либо дарить...
- Так подарок-то ЖЕНЕ! Понятно?
Уже даже не благодарит. Еще через минуту апофеоз:
- ОГРОМНОЕ СПАСИБО! штраф сняли!..
2010.02.06 | Боровик
Економічної свободи більшає з кожним днем: ПДВ до 25%
У Мінфіні хочуть підвищити ставку ПДВ до 25%
Ставку ПДВ доцільно підвищити до 25%, податок на прибуток підприємств замінити податком на витрати підприємств та ввести податок з обігу в якості джерела формування пенсійного фонду та інших соціальних фондів замість нарахувань на фонд заробітної плати.
Таку думку висловив директор Департаменту макроекономічного прогнозування Міністерства фінансів Володимир Парнюк під час засідання Фінансового прес-клубу, пише тижневик "Дзеркало тижня".
На його думку, це допоможе захистити вітчизняний ринок від імпорту без порушення умов СОТ та надати кредитну підтримку вітчизняним підприємствам за рахунок сплаченого їм споживачами ПДВ.
Парнюк нагадав, що існує різниця між часом сплати податку на додану вартість на внутрішньому ринку і при імпорті.
При ввезенні товару до країни ПДВ сплачується у день, коли перетинається митний кордон, а на внутрішньому ринку податкові зобов'язання відстрочуються на 30-60 днів.
"Фактично я отримую кредит від держави на внутрішньому ринку. На сьогодні це практично 60 днів. Порахуйте: 60 днів на середню ставку, яка у нас сьогодні є по кредиту, - і ми отримуємо кредитування економіки. Збільшивши ставку з 20 до 25 відсотків, ми одночасно захищаємо внутрішній ринок і збільшуємо кредитування вітчизняного виробництва, тому що ці кошти, які мають надійти до бюджету, фактично використовує виробник", - наголосив чиновник.
За словами Парнюка, існуюча на сьогодні податкова система, побудована на підходах, що передбачають визначення в якості бази оподаткування додану вартість та її складові (прибуток, фонд оплати праці, зарплату), призвела до пригнічення розвитку галузей економіки з високим рівнем доданої вартості у структурі випуску та переваг для розвитку матеріало- та енергомітких видів економічної діяльності.
За його оцінками, зокрема, через високу частку матеріальних витрат, з одиниці отриманого доходу підприємства металургії сплачують на 10 відсоткових пункти менше податків та відрахувань до соціальних фондів, ніж підприємства машинобудування.
Парнюк також зазначив, що у структурі випуску товарів та послуг проміжне споживання зараз складає 56%, тоді як у розвинених країнах ця частка є значно нижчою.
"Треба змінити цю структуру, дати поштовх для розвитку наукомістких галузей" - підкреслив він, запропонувавши перейти до оподаткування не прибутків, а витрат підприємств на придбання ресурсів.
Парнюк також зауважив, що оподаткування прибутку створює мотивацію для його приховування та мінімізації.
За словами чиновника, такі матеріаломісткі галузі, як металургійний комплекс чи хімічна галузь, фактично переклали відповідальність за формування пенсійного та соціальних фондів на галузі з високою часткою заробітної плати.
За його даними, у 2008 році хімічна галузь з обсягом реалізованої продукції 55,6 млрд. гривень сплатила до пенсійного та соціальних фондів 1,6 млрд. гривень, тоді як підприємства з надання комунальних та індивідуальних послуг, підприємства у сфері культури та спорту з утричі меншим обсягом реалізації (17 млрд. гривень) сплатили до цих фондів майже стільки ж - 1,3 млрд. гривень.
Саме через таке оподаткування в Україні не розвиваються наукомісткі галузі, де заробітна плата з нарахуваннями складає до 40-50%, зазначив чиновник.
"Якщо нарахування на заробітну плату збережуться, навіть за умов суттєвого зменшення ставки - з 37% до 25%, як пропонується, матеріаломісткі та енергомісткі галузі все одно матимуть переваги. Таке оподаткування все далі і далі веде економіку у глухий кут. Треба принципово змінити підхід до формування пенсійного та соціальних фондів, взявши за базу податок з обороту", - заявив він.
"Запровадження податку з обороту у розмірі 3% практично розв'язує проблему наповнення пенсійного та соціальних фондів. Це також усуне існуючу диференціацію в оподаткуванні структурних елементів витрат у залежності від їх цільового призначення - на заробітну плату чи на матеріальні ресурси", - переконаний чиновник.
2010.02.07 | Мірко
Естонія на 16-тім а Вкраїна на 162-ім
Щось може каже про націю в порівнанню із населенням.
Як не можете змінити совок то обріжте його.
2010.03.01 | Боровик
контролювати...
Мінздоров’я назвало продукти, у яких збирається контролювати ГМО
Мінздоров'я розробило перелік харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів.
Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.
Згідно з повідомленням, до зазначеного переліку входять продовольча сировина та харчові продукти, які з неї можуть вироблятися, а саме: соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк.
Також контроль здійснюватиметься щодо ріпаку, льону, бавовни, пшениці, соняшнику, рису, харчових добавок, вироблених з ГМО, та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих з ГМО.
У відомстві наголосили, що цей перелік буде затверджений після узгодження з відповідними центральними органами виконавчої влади.
Крім того, у Мінекономіки повідомили, що уряд схвалив розпорядження про створення у системі Держспоживстандарту 17 лабораторій із визначення якісного та кількісного вмісту ГМО у продукції.
У міністерстві також нагадали, що, у зв'язку з ухваленням Верховною Радою змін до законодавства, всі харчові продукти повинні маркуватися написом "з ГМО" чи "без ГМО".
"Таке маркування повинно підтверджуватися лабораторними випробуваннями. Вартість одного випробування харчового продукту на вміст ГМО становить від 600 до 800 гривень", - йдеться у повідомленні.
"Зараз торговельні підприємства почали відмовлятися від вітчизняних та імпортних харчових продуктів, що не містять позначки "з ГМО" чи "без ГМО" та вимагають надання протоколів випробувань продукції на вміст ГМО", - зазначили у відомстві.
За словами міністра економіки Богдана Данилишина, така ситуація може призвести до дефіциту продуктів харчування у торговельній мережі та значних збитків суб'єктів господарювання, у тому числі виробників та імпортерів харчових продуктів.
"Запровадження обов'язкового маркування харчових продуктів позначкою "без ГМО" не відповідає європейському законодавству та призведе до невиправданих мільйонних витрат коштів виробників харчових продуктів", - вважає міністр.
Прес-служба повідомила, що Мінекономіки було розроблено проект закону, яким скасовується обов'язкова вимога вказувати при етикетуванні харчових продуктів позначку "без ГМО".
Цим же законопроектом встановлюється обов'язковість вказувати інформацію про наявність у харчовому продукті зареєстрованих генетично модифікованих організмів або вироблення складових (інгредієнтів) харчового продукту із зареєстрованих ГМО, йдеться у повідомленні.
Відповіді
2010.01.29 | АБВГ
От це, власне, і є основний програш Помаранчевої ревоюції
Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація. Справді вільною може бути лише економічно вільна людина. Справді багатими є ті країни, де є економічна свобода.(Або яким усміхнувся пан Бог, давши шарові ресурси - але вони обмежені.)
Навіть та обмежена свобода, що існує останні 20 років, невпізнанно перебудувала Україну. А от Польща... Еееех...
2010.01.29 | GreyWraith
Ну, не все ще втрачено
АБВГ пише:Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація.
Аналогя "полтрехформи": перед тим, як в рубку зорельота мав прийти новий екiпаж та повернути на iнший курс, зловмисники частково розiбрали бортовий комп'ютер з двигунами та наробили дiрок в корпусi. Тому, зважаючи на це, те, що цей екiпаж врешт-решт почав рухатися тим новим курсом, - вже велике досягнення.
А оптимiзм мен надае 25% виборцiв, що не захотли грати за правилами двочлена. Крах економчноi репутацi Тимошенко вже вiдбувся, точно так само завалиться й репутацiя Януковича, - от тодi вилазити з ями почнуть компетентнi люди з тих 25%. Шкода лише, що краiна буде розореною до того часу...
2010.01.29 | Max
Re: От це, власне, і є основний програш Помаранчевої ревоюції
Що так буде, то можна було передбачити. А ретроспективно (оглядаючись назад) то кожна мисляча людина бачить -- такий стан речей був майже неминучий.Проблемою України так насправді є не правляча "еліта" нікчемної якості -- то є наслідок. Першопричина то наявність великого відсотка (переважна більшість) громадян із совковою ментальністю. То і класичні совки (виборці Янука, частково ТЮлі) і різного штибу "патріоти" (теж совки по суті), які підтримували і підтримують надалі "розбудову Держави" (укрсовка чи національної держави, наслідок той же -- зростаюча бюрократизація).
Чого нам бракує, то націоналістів-недержавників. Людей, які вважають інтереси нації (сукупності українців) вищими за інтересами держави (бюрократичного апарату).
То держава має служити Нації (отже, людям, які її складають), а не навпаки -- нація Державі. Якби то більшість виборців так вважала, то ми мали би зовсім ішших політиків в Україні, відтак -- іншу Україну. Вільнішу і заможнішу.
АБВГ пише:
> Замість максимальної лібералізації економічного життя - подальша бюрократизація. Справді вільною може бути лише економічно вільна людина. Справді багатими є ті країни, де є економічна свобода.
> (Або яким усміхнувся пан Бог, давши шарові ресурси - але вони обмежені.)
> Навіть та обмежена свобода, що існує останні 20 років, невпізнанно перебудувала Україну. А от Польща... Еееех...
Щодо природних ресурсів, то не зовсім так: їх багатство радше сприяє виникненню і збагаченню місцевого олігархату, ніж добробуту цілого народу.
2010.01.29 | АБВГ
Ющенко, як Столипін, мав плекати середній клас - основу держави
Завдяки середньому класу Західної України УПА трималась стільки років. А вся голоштанна пролетарія явно чи прикрито переходила на бік окупанта. Злиденний - поганий громадянин. Кожен громадянин повинен відчувати, що захищає щось конкретно своє.2010.01.29 | GreyWraith
Яким чином?
2010.01.29 | АБВГ
Re: Ющенко, як Столипін, мав плекати середній клас - основу держави
Як повітря потрібні ліберальні економічні закони.Далі люди самі все впорядковують.
Потрібно було знайти способи ті закони "прочавити" крізь Раду.
2010.01.29 | GreyWraith
Re: Ющенко, як Столипін, мав плекати середній клас - основу держави
АБВГ пише:Як повітря потрібні ліберальні економічні закони.
Далі люди самі все впорядковують.
Потрібно було знайти способи ті закони "прочавити" крізь Раду.
ОК, Ющенко - не самодержець, тому найкращi закони ухвалити не може. Але все одно винен, бо не знайшов способу "прочавити" через ВР.
Але ж ВР - це ж не стихiйне лихо, а зборище конкретних полiтичних сил та людей, що теж мають нести свою вiдповiдальнiсть, чи не так? А тепер згадаймо, з кого та з чого складалася ВР тодi - порiвняймо з тим, що там тепер. Одних таких гальм ринку як социкiв достатньо, i тепер, коли iх нема, то вже легше.
А зараз ми маемо всi шанси на дострокових виборах викинути з ВР як БЛ, так КПУ, а натомiсть обрати проринковi сили, та й то немало...
2010.01.29 | Боббі
раз уже про лібералізм зайшла мова
будь ласка, в українській Вікіпедії стаття "Лібералізм" висить без розділу "Лібералізм в Україні"; якщо хто може, допишіть, це дуже важливо, оскільки ту статтю переглядає кількадесят (інколи більше 100) людей щодня.дякую--~~~~
2010.01.29 | АБВГ
Дай то Бог
2010.01.29 | papaya
Общество должно быть сконфигурировано таким образом... (/)
Общество должно быть сконфигурировано таким образом, чтобы стремление к личной выгоде оборачивалось стремлением к всеобщему благу. Это и есть определение экономически свободного общества.http://nnm.ru/blogs/a92/kak_na_samom_dele_ustroena_sovremennaya_rossiya/#cut
2010.01.29 | Боровик
Re: Рейтинг економчноi свободи (л)
GreyWraith пише:> http://www.heritage.org/index/Ranking.aspx
>
> Ганьба... I ще при Тимошенко просiли.
Не знаю чи це ганьба, це просто констатація. Економічну свободу в Україні душили завжди і постійно. На це є суспільний запит. Дуже рідко коли спостерігаю економічний ліберазлізм в головах у співвітчизників.
На придушення економічних свобод є дуже потужний соціальний запит.
А от чому так, це вже окреме питання.
2010.01.29 | Боббі
Тігіпко набрав 13% та отримав 3 місце з протилежним гаслом
2010.01.29 | GreyWraith
Так не 53% ж
2010.01.29 | Боровик
Re: Тігіпко набрав 13% та отримав 3 місце з протилежним гаслом
Набрав не тільки через ліберальні гасла, тим більше, що навіть ці гасла він не дуже озвучував.Щодо свобод в економіці чи просто в господарчій діяльності, то нормальні речі просто не вписуються в українську спільноту.
Будь-яке питання, що стосується техоглядів, дозволів, сертифікатів, квот просто на ура сприймається навіть тут громадою Майдану.
А як принципово і ревниво ставились до наявності/відсутності дипломів?
Хоча у самих диплом рідко коли засвідчував знання вищі ніж в якомусь пересічному американському комюніті-коледжу.
І ще одне.
Якби люди голосували виключно за економічні програми, то в Україні вигравали б виключно соціалісти, комуністи і БЮТ), тому що поки що воціалістичні та комуністичні економічні моделі найближчі серцю українця.
Насмілюсь припустити, що відношення до Ксенії Ляпіної є індикатором відношення суспільства до свобод в економіці.
2010.01.29 | GreyWraith
Суспiльство таке суспiльство
Боровик пише:Економічну свободу в Україні душили завжди і постійно. На це є суспільний запит.
А який потужнiй суспiльний запит проти нашого нацiонального вiдродження, як важко долати iнерцiю та зовнiшiнй опiр. Але знаходяться ж люди, що жертвують своею популярнстю та наважуються йти проти течii та вести за собою свою нацiю вперед. Iдiоти та слабаки, певно...
Iнша справа - пасивно плисти за течiею, як не буду писати що. Тим бльше, що можна поеднувати приемне з корисним: розбещувати народ обцянками золотих гiр - i одночасно торгувати теплими мiсцями та жирувати на вiдкатах. Заодно можна в ЗМI купити джинсу, в якiй розказати, як дбаеш про народ, як пiдлi вороги не дають добитися процвiтання...
2010.01.29 | ak1001
якось бігала Оришка з пропзицією краще інформувати суспільство
про досягнення нашого урядуцікаво якби це досягення подали б в Оришкоінформі?
я взагалі не розумію чи у людей є совість агітувати за Тимошенко...
2010.01.29 | GreyWraith
А що не ясно?
Ахметов проплатив заказуху...2010.01.29 | Арій.
Згідно рейтингу виходить, що для деяких країн
економічна свобода шкоить розвитку, а для деяких - її відсутність - покращує економіку.Взяти для порівняння Китай і Грузію.
2010.01.29 | ak1001
ну і що з Грузією?
2010.01.29 | Арій.
Економіка в Грузії гірша ніж в Китаї. А Ви не знали?
2010.01.29 | ak1001
мабуть ні, не знав, ширше аргументи розверніть про Грузію
2010.01.29 | Арій.
Аргументів нема - є факти. Ви їх знаєте.
Грузія - країна бідна і нічого крім вина не виробляє, Китай - виробляє все що можна взагалі виробляти і заполонив своїм експотром увесь світ - має найперспективнішу економіку (і другу по потузі) у світі.2010.01.29 | ak1001
дякую за ваше змістовне повідомлення
2010.01.29 | Max
Китай vs. Грузія: порівняння непорівнянного
Свобода в Грузії є віднедавна, до Саакашвілі там з тим було гірше, як в Україні. Ще не встигли. До того ж країна фактично в стані війни, частина території окупована москалями. Чудові умови для розвитку економіки, чи не так, п.Арій?Що ж до Китаю, то там є типова олігархічна економіка. Економічні свободи для олігархів є великі, їм Партія дозволяє практично все (за умови беззастережної політичної лояльності, звісно). Раджу пошукати в Інтернеті про екологію Китаю, побачите, як нещадно і бездумно там є використовувані звичайні природні ресурси. Ціна того -- катастрофічне забруднення довкілля. Респіраторні захворювання, рак -- то в індустріальних центрах набуло розмірів епідемії.
У ХХІст. масово є використовувана неоплачувана праця рабів (китайський гулаг) -- дешеві китайські олівці роблять із деревини, що заготовляють раби. Коли будете купувати китайський олівець, пам'ятайте -- кожні кілька тисяч тих олівців окуплені життям замордованої людини. Але що ж, життя людини небагато варте в Китаї, а раба -- то й взагалі ніц не коштує.
Має пан охоту ще попорівнювати?
2010.02.01 | saha
Вам би до Совка 30х років попереднього
століття.Саме в такому стані наразі Китай.
Порівняння один в один.
І ще не зрозуміло чим закінчится цей НЕП 21 тсоліття.
2010.01.29 | Уляна
90% чиновників псують репутацію іншим чиновникам
І з населенням таке ж співвідношення.2010.02.01 | Боровик
Рейтинг за сьогодні ще трішки погіршився
З повідомлень на УП:http://pravda.com.ua/news/4b6698fe584f1/
Тут іде мова про те, що міністр економки Данилишин (до речі, липовий академік, який не опублікував жодної наукової статті) пропонує ще більше регулювати ціни на продукти.
Ось ще одне повідомлення:
http://pravda.com.ua/news/4b66aa77091c5/
Тут уже начальник Держінспекції з контролю над цінами Наталя Немодрук пишається більше як 6000 перевірками з виявленими більше як 3500 порушень. В перекладі з української на українську це означає, що у всіх взяли хабарі, а з 3500 - взяли по домовленості і з добровільно-примусовим оформленням.
На адміністрування витратили (Увага!) - 36,000,000 гривень!!!!!!
А зібрали штрафів на 283,900,000.
***
Мнен7і ця шапка на голову не налазить. Така країна існувати не може.
2010.02.01 | Боббі
словами класика
--Айн Ренд, «Атлант розправив плечі».
2010.02.01 | GreyWraith
Як Ви думаете, реформи пiдуть лише пiсля того...
... коли економiку буде доведено до стану, описаного в книзi?2010.02.01 | Боббі
важко сказати, але, на жаль, багато з книжки у нас справдилось
2010.02.01 | Боровик
Re: Як Ви думаете, реформи пiдуть лише пiсля того...
Думаю, що так, але не відразу, а з певним лог-періодом.Справа в тому, що в України є завеликий інертний буфер будь-якого процесу. Вона вічно спізнює.
2010.02.03 | Боровик
Я думаю, що у нас не краще. така історрія...
Работаю бухгалтером. Звонит как-то подруга по несчастью в жуткой панике:к ним пришли...
- Ой! У нас налоговая проверка! Штрафуют!
- За что?
- Мы не удержали налог с венка!
- В смысле?
- У нас умер сотрудник, и фирма купила венок на его могилу...
- Дык... Вы ж, надеюсь, исключили из расходов для налога на прибыль -
венок же не направлен на получение экономической выгоды...
- Да! Исключили, пусть подавятся! Но они настаивают, что сотрудник
получил натуральный доход в виде оплаты за него товара на основании
ст. 210 гл. 23 НК РФ!
- Подождите, венок куплен после смерти сотрудника?
- Да!
- Так какой же у покойника доход?
- Спасибо! Сейчас им скажу!
Через некоторое время снова звонок.
- Они подумали и теперь настаивают, что это доход жены сотрудника,
которая оплачивала похороны...
- На ленточке что было написано?
- "От сотрудников фирмы такой-то".
- Ну и при чем здесь жена?
- Спасибо!
Проходит несколько минут. Бухгалтерша снова на проводе.
- Они сказали, что стоимость ленточки исключили, но стоимость венка -
все равно в доход жене!
- Венок стоил менее 4000 рублей?
- Да!
- Проведите венок как подарок - тогда сработает льгота по ст. 217:
"Доходы, не подлежащие налогообложению (освобождаемые от
налогообложения)". Пункт 28, цитирую: " Не подлежат налогообложению
следующие виды доходов физических лиц: - доходы, не превышающие 4000
рублей, полученные по каждому из следующих оснований за налоговый
период: стоимость подарков, полученных налогоплательщиками от
организаций и индивидуальных предпринимателей".
- Спасибо!
Опять звонок. Совершенно убитый голос:
- Они сказали, что покойнику нельзя что-либо дарить...
- Так подарок-то ЖЕНЕ! Понятно?
Уже даже не благодарит. Еще через минуту апофеоз:
- ОГРОМНОЕ СПАСИБО! штраф сняли!..
2010.02.06 | Боровик
Економічної свободи більшає з кожним днем: ПДВ до 25%
У Мінфіні хочуть підвищити ставку ПДВ до 25%Ставку ПДВ доцільно підвищити до 25%, податок на прибуток підприємств замінити податком на витрати підприємств та ввести податок з обігу в якості джерела формування пенсійного фонду та інших соціальних фондів замість нарахувань на фонд заробітної плати.
Таку думку висловив директор Департаменту макроекономічного прогнозування Міністерства фінансів Володимир Парнюк під час засідання Фінансового прес-клубу, пише тижневик "Дзеркало тижня".
На його думку, це допоможе захистити вітчизняний ринок від імпорту без порушення умов СОТ та надати кредитну підтримку вітчизняним підприємствам за рахунок сплаченого їм споживачами ПДВ.
Парнюк нагадав, що існує різниця між часом сплати податку на додану вартість на внутрішньому ринку і при імпорті.
При ввезенні товару до країни ПДВ сплачується у день, коли перетинається митний кордон, а на внутрішньому ринку податкові зобов'язання відстрочуються на 30-60 днів.
"Фактично я отримую кредит від держави на внутрішньому ринку. На сьогодні це практично 60 днів. Порахуйте: 60 днів на середню ставку, яка у нас сьогодні є по кредиту, - і ми отримуємо кредитування економіки. Збільшивши ставку з 20 до 25 відсотків, ми одночасно захищаємо внутрішній ринок і збільшуємо кредитування вітчизняного виробництва, тому що ці кошти, які мають надійти до бюджету, фактично використовує виробник", - наголосив чиновник.
За словами Парнюка, існуюча на сьогодні податкова система, побудована на підходах, що передбачають визначення в якості бази оподаткування додану вартість та її складові (прибуток, фонд оплати праці, зарплату), призвела до пригнічення розвитку галузей економіки з високим рівнем доданої вартості у структурі випуску та переваг для розвитку матеріало- та енергомітких видів економічної діяльності.
За його оцінками, зокрема, через високу частку матеріальних витрат, з одиниці отриманого доходу підприємства металургії сплачують на 10 відсоткових пункти менше податків та відрахувань до соціальних фондів, ніж підприємства машинобудування.
Парнюк також зазначив, що у структурі випуску товарів та послуг проміжне споживання зараз складає 56%, тоді як у розвинених країнах ця частка є значно нижчою.
"Треба змінити цю структуру, дати поштовх для розвитку наукомістких галузей" - підкреслив він, запропонувавши перейти до оподаткування не прибутків, а витрат підприємств на придбання ресурсів.
Парнюк також зауважив, що оподаткування прибутку створює мотивацію для його приховування та мінімізації.
За словами чиновника, такі матеріаломісткі галузі, як металургійний комплекс чи хімічна галузь, фактично переклали відповідальність за формування пенсійного та соціальних фондів на галузі з високою часткою заробітної плати.
За його даними, у 2008 році хімічна галузь з обсягом реалізованої продукції 55,6 млрд. гривень сплатила до пенсійного та соціальних фондів 1,6 млрд. гривень, тоді як підприємства з надання комунальних та індивідуальних послуг, підприємства у сфері культури та спорту з утричі меншим обсягом реалізації (17 млрд. гривень) сплатили до цих фондів майже стільки ж - 1,3 млрд. гривень.
Саме через таке оподаткування в Україні не розвиваються наукомісткі галузі, де заробітна плата з нарахуваннями складає до 40-50%, зазначив чиновник.
"Якщо нарахування на заробітну плату збережуться, навіть за умов суттєвого зменшення ставки - з 37% до 25%, як пропонується, матеріаломісткі та енергомісткі галузі все одно матимуть переваги. Таке оподаткування все далі і далі веде економіку у глухий кут. Треба принципово змінити підхід до формування пенсійного та соціальних фондів, взявши за базу податок з обороту", - заявив він.
"Запровадження податку з обороту у розмірі 3% практично розв'язує проблему наповнення пенсійного та соціальних фондів. Це також усуне існуючу диференціацію в оподаткуванні структурних елементів витрат у залежності від їх цільового призначення - на заробітну плату чи на матеріальні ресурси", - переконаний чиновник.
2010.02.07 | Мірко
Естонія на 16-тім а Вкраїна на 162-ім
Щось може каже про націю в порівнанню із населенням.Як не можете змінити совок то обріжте його.
2010.03.01 | Боровик
контролювати...
Мінздоров’я назвало продукти, у яких збирається контролювати ГМОМінздоров'я розробило перелік харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів.
Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.
Згідно з повідомленням, до зазначеного переліку входять продовольча сировина та харчові продукти, які з неї можуть вироблятися, а саме: соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк.
Також контроль здійснюватиметься щодо ріпаку, льону, бавовни, пшениці, соняшнику, рису, харчових добавок, вироблених з ГМО, та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих з ГМО.
У відомстві наголосили, що цей перелік буде затверджений після узгодження з відповідними центральними органами виконавчої влади.
Крім того, у Мінекономіки повідомили, що уряд схвалив розпорядження про створення у системі Держспоживстандарту 17 лабораторій із визначення якісного та кількісного вмісту ГМО у продукції.
У міністерстві також нагадали, що, у зв'язку з ухваленням Верховною Радою змін до законодавства, всі харчові продукти повинні маркуватися написом "з ГМО" чи "без ГМО".
"Таке маркування повинно підтверджуватися лабораторними випробуваннями. Вартість одного випробування харчового продукту на вміст ГМО становить від 600 до 800 гривень", - йдеться у повідомленні.
"Зараз торговельні підприємства почали відмовлятися від вітчизняних та імпортних харчових продуктів, що не містять позначки "з ГМО" чи "без ГМО" та вимагають надання протоколів випробувань продукції на вміст ГМО", - зазначили у відомстві.
За словами міністра економіки Богдана Данилишина, така ситуація може призвести до дефіциту продуктів харчування у торговельній мережі та значних збитків суб'єктів господарювання, у тому числі виробників та імпортерів харчових продуктів.
"Запровадження обов'язкового маркування харчових продуктів позначкою "без ГМО" не відповідає європейському законодавству та призведе до невиправданих мільйонних витрат коштів виробників харчових продуктів", - вважає міністр.
Прес-служба повідомила, що Мінекономіки було розроблено проект закону, яким скасовується обов'язкова вимога вказувати при етикетуванні харчових продуктів позначку "без ГМО".
Цим же законопроектом встановлюється обов'язковість вказувати інформацію про наявність у харчовому продукті зареєстрованих генетично модифікованих організмів або вироблення складових (інгредієнтів) харчового продукту із зареєстрованих ГМО, йдеться у повідомленні.