МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кошти за продаж квот на викиди СО2 Україною не використовуються.

02/03/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Україна не використала жодної копійки з коштів за продаж квот на шкідливі викиди Японії за Кіотською угодою, жоден з поданих проектів японцями не був затверджений. За словами голови робочої групи зі зміни клімату Ірини Ставчук, про це представникам неурядових організацій повідомили з Нацагенції з питань екологічних інвестицій: «Очевидно, проекти подали недосконалі, низької якості, було не до кінця прораховано, для того щоби з впевненістю їх затверджувати для реалізації. А японці – люди уважні й прискіпливі, не хочуть витрачати кошти на абищо, коли невідомо, який буде результат від тих проектів в Україні».

Урядовці, додає експерт, пояснюють невикористання коштів від Японії відсутністю узгодженої процедури їх розподілу.

Немає проектів – немає грошей

За двосторонніми домовленостями, кошти мали би піти на фінансування в Україні екологічних проектів, зокрема, спрямованих на зменшення викидів парникових газів.

«Сором, що Україна за рік, який минув з часу підписання угоди з Японією, не змогла підготувати жодного корисного проекту з енергозбереження чи з розвитку відновлювальних джерел енергії, які можна було би профінансувати на японські кошти», - нарікає Ставчук.

Ціна питання – 300 мільйонів євро. Чи використовуються вони за іншим призначенням – громадськості невідомо, адже на всі запити екоорганізацій до Нацагенції з екологічних інвестицій, урядової установи, що відповідальна за угоди про продаж квот за Кіотським протоколом, отримували відповідь, що вся інформація про продаж квот на шкідливі викиди є конфіденційною.

Таємничі квоти

Будь-які деталі щодо міждержавних контрактів з продажу квот – під завісою таємності. За словами експерта зі зміни клімату Ірини Ставчук, Україна продала ще й Іспанії 3 мільйони одиниць квот, «десь на суму 30 мільйонів євро, адже це та ціна за тону СО2, за якою ми продали Японії. Це відомо з офіційних джерел. Ніякої іншої публічної інформації щодо будь-якого тендеру на організацію проектів за цією угодою немає», - каже Ставчук.



«Німецька хвиля» звернулася за коментарем до Національної агенції екологічних інвестицій та чекає на відповідь.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5204870,00.html

Відповіді

  • 2010.02.03 | Олекса

    Re: Кошти за продаж квот на викиди СО2 Україною не використовуют

    А нам постійно кажуть, що немає коштів на розвиток енергозаощаджувальних технологій. А цих би 330 млн доларів цілком би вистачило не тільки на розроблення та розвиток паливно-комірчаних (Fuel cell) технологій, але й забезпечило б енергетичну незалежність України, істотно покращило б стан довкілля. Були б створені авто на паливних комірках, яким потрібно у 2-4 рази менше палива, ніж найкращим на двигунах внутрішнього згоряння, при практично нульових викидах у повітря...
    Що таке паливні комірки - читайте на http://kiev.svidomo.org/readers/palyvni-komirky-abo-naprjamok-rozvytku-enerhetyky-i-ekonomiky-ukrajiny.html або http://www.sofc.com.ua/ .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".