МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Оптимізм чи ідіотизм? (/)

02/05/2010 | ak1001
http://infoporn.org.ua/2010/02/03/optymzm_chy_dotyzm

Огляд новин за 3.02

А ВОНА таки справді працює. І результати цієї роботи можна побачити неозброєним оком. Навіть попри те, що Юля благополучно дотягнула до виборів (про те, якою ціною – навіть не хочеться згадувати).

Але той факт, що Україна у 2009 році змушена була закуповувати цукор за кордоном – красномовніший за будь-які статистичні дані. Просте порівняння цифр: за 2009 рік імпорт цукру до України зріс більш ніж у дві тисячі разів. До речі, сало ми вже теж завозимо «з-за бугра».

Але винні у цьому, звісно ж, класичні вороги і спекулянти. Які отак чисто щоб «дискредитувати діяльність уряду» піднімають ціни. І таких ворогів потрібно, ясєн пєнь, щемити як бог черепаху. От тільки нікого поки що не оштрафували, обмежилися гнівними заявами з тілівізора. Яких ніхто і не думає боятися, бо усі добре розуміють: Юліні погрози – то для лохторату, і то тільки тому, що вибори. У найгіршому з випадків виробники просто на якийсь час припинять продавати цукор, мотивуючи це нерентабельністю, а потім, коли дефіцит цукру на ринку спричинить суттєвий ріст цін – знову продаватимуть.

Цікаво, а Юля взагалі в курсі того, що ми з-за кордону вже завозимо по 50 тисяч тон тростинового цукру на рік? І ціна на нього через митні збори та витрати на транспортування за визначенням вища, аніж на вітчизняний. Ясно, що це крапля в морі у порівнянні з річним загальнодержавним рівнем споживання. Але вона свідчить щонайменше про падіння обсягів виробництва в українській цукровій промисловості. Що, у свою чергу, породжує дефіцит на ринку і відповідне підвищення цін.

Правда, Юля запевняє, що вже буквально невдовзі ціни знизяться. Оптимістка чи ідіотка? У будь-якому випадку вірити Юлі – себе не поважати. Вона вже, пам’ятаю, обіцяла нам і бензин по 3,5 грн., і м'ясо по 9 грн., і цукор по 4 грн., і долар по 6,50. Все збулося так, як казала Юля. Ну, майже…

Але біг з ним, з тим цукром. У нас же ж в Україні, у Калуші, екологічна катастрофа, яка потребує негайного втручання лічно президента. Який навіть вчора поїхав на місце подій – мабуть, хотів власними руками хімікати з-під землі відкачувати. А на сьогодні терміново призначив позачергове засідання Ради нацбезпеки та оборони.

Правда, прокинувшись уранці Віктор Андрійович передумали. Бо це ж треба підіймати свою дупу та волочитися з Безрадичів до Києва – нащо воно президенту, хоч вже і майже колишньому?

Володимир Йадороб

----------------

за 2009 рік імпорт цукру до України зріс більш ніж у дві тисячі разів.

А це можно десь перевірити?

Відповіді

  • 2010.02.05 | Almodovar

    Re: Оптимізм чи ідіотизм? (/)

    Це брехня. Україна щорічно імпортувала 200-300 тисяч тон цукру-сирцю. Збільшеннгя у 2000 разів - це 200-300 мільйонів тон. Весь світ не виробляє стільки. Україна, до речі, за рік споживає щось близько 1,5 міільйона тон. Автор надає недостовірну інформацію.
    Сало ми ввозимо років 70-80, як і м'ясо, до речы ы ныколи не припиняли це робити. Великотоварне виробництво цього продукуту в Україні відсутнє, а переробники не можуть закуповувати, наприклад, 30-100 тон м'яса ЩОДЕННО по одній-дві-три свині у селян, погодьтесь.
    Автор! Перевірте дані!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.05 | ak1001

      може пан Боровик в темі

      і здається цукор-сирець це сировина, а мова йде про готовий продукт
    • 2010.02.05 | rais

      Деза, недолугість чи ідіотизм? Мабуть таки деза?

      А де ж ті оспівані азаровими та кучмами "національніі виробники" ?

      Ситуація з дефіцитом і подорожчанням всьог нагадує період перед зняттям М.С.Хрущева. Все з'явилося і подешевшало зразу після його зняття... Методи та маняпуляції комунобандитського ресурсу не змінилися. Після виборів з'явиться все.
  • 2010.02.05 | zmej_gorynych

    Про занепад цукрового виробництва

    Тиждень-півтора тому за кавою з коньяком мав розмову зі знайомим колишнім бізнесменом, котрий свого часу дилерствував по цукру.
    Той чітко розказав чому зараз так впало виробництво цукру. Елементарно, Ватсон!
    1. Підери-злодюги, наближені до влади, приватизували цукрові заводи за одиниці (2-5) млн. гривень (в т.ч. хабарів-відкатів).
    2. Почекавши якийсь час, тупо порізали та здали на метал обладнання та попродавали всі активи (площі та приміщення). Заробивши на цьому вже десятки (2-3) млн. гривень "на рівному місці".

    Не знаю наскільки це правда, але причин не довіряти знайомому в мене нема.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.05 | ak1001

      ця історія зрозуміла. але якби вробництво цукру булоб вигідним

      то імхо нові власники цим би займалися. не всі звісно, але якась доля б точно
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.05 | ЧитачНеСлухач

        якби вробництво хоч чогось було б вигідним

        в порівнянні з перепродаванням, то мали б виробництво.
      • 2010.02.05 | Almodovar

        Re: ця історія зрозуміла. але якби вробництво цукру булоб вигідним

        Із смертю колгоспної системи зникло великотоварне плантаційне виробництво. Буряководство вимагає великих площ, техніки, агрономії, розвинутої переробки і таке інше. Як у нас турбуються про фермерів - не мені казати. І де виділені гроші - всі знають. То заводи і порізали, але це не таємниця- це ДАВНО знає вся країна, хіба пан дописувач не в темі.
        Ось відповідь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.05 | ak1001

          ну пан дописувач і питає власне - Оптимізм чи ідіотизм?

  • 2010.02.05 | Boroda__

    Re: Оптимізм чи ідіотизм? (/)

    Я знов звертаюсь к статті Ю.Латиніной, яка дуже добре роз'яснила корінні засади такої сітуації. То, що ви описуєте не є винятком або недоглядом когось. Це є логічним і природним результатом того, що відбувається в Україні.

    "1.2. Общество, в котором выгодно быть булочником, является открытым обществом. Общество, в котором выгодно быть мародером, является закрытым обществом...

    2.1. Любое закрытое общество экономически деградирует. Никто не хочет производить — все хотят контролировать производителя. Булочник, который пытается выпечь хлеб или предприниматель, который пытается организовать производство мобильников, демонстрируют нерациональное экономическое поведение. Оно не максимизирует их выгоду, оно максимизирует их уязвимость. Рациональное экономическое поведение демонстрируют чиновники, вымогающие у предпринимателя взятку.
    Минимально сложная экономическая деятельность перестает быть возможной. Ее заменяет импорт, потому что при импорте любого товара сумма трансакционных издержек всегда будет меньше, чем сумма трансакционных издержек при его производстве. На месте производится только то, что нельзя произвести в другом месте..."

    Там ще багато чого, що проясняє усе те, що робиться навкруги.

    http://newsland.ru/News/Detail/id/454674/
    http://www.odessa-daily.com.ua/ukraine-i-mir/5690-latininanovayaroyiliantibuloch.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.05 | Катерина

      Гарно говорите, але полiтично безглуздо!

      Як раз треба поважати Юлiю Володимировну!
      Вона, як экономicт пропопуе все ВВОЗИТИ!
      Вугiлля, курочок, сало ....все, все,все.
      Так це добре! Закордонне, та якiсть краще!
    • 2010.02.05 | Боббі

      (: Читайте класиків

      а саме «Атлант розправив плечі» — там набагато захопливіше та яскравіше описана ситуація з мародерами та працівниками.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".