МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про Ющенка, другий тур і комплекс Пилата

02/06/2010 | Woodstock generation
1. Вибір найменшого зла є одночасно і вибором найбільшого добра - все залежить тільки від точки відліку. Ми щодня сотні раз робимо такий вибір - невідомо чи меншого зла чи більшого добра - чи то вибираючи продукти в сепермаркеті, чи перемикаючи телеканали в пошуку що б подивитись.

2. У голосуванні проти всіх був би раціональний зміст, якщо б це могло зірвати вибори. Інакше - це самообман. Мені дивно чути аргументи людей, які стверджують, що "великий" відсоток "противсіхів" знизить легітимність влади - і тим швидше вона завалиться. Це хто, Тимошенко почуватиметься некомфортно, бо проти всіх проголосувало 8%? Чи Янукович не робитиме те що робитиме - бо було 8% провсіхів? Та обом їм НАЧХАТИ на те, скільки відсотків громадян насправді за них проголосувало - головне, щоб голова ЦВК прочитав "правильні" підсумкові цифри.

3. На жаль, інтелектуальна частина українського суспільства - і наша "майданна" спільнота зокрема - нічого не зробила для нашої перемогти на цих виборах. Невідомо, чи можна було перемогти - проте дуже шкода, що нічого й ненамагалось зробити. На превеликий жаль, найбільш активні поставили на відверто слабого кандидата, що не мав жодних шансів. Та власне як мені здається - і не достойного, аби далі керувати Україною. Натомість щиро раділи всім помилкам та промахам Яценюка та Гриценка. Багато хто надіявся, що Ющенко зробить хоч якісь кроки, щоб зберегти завоювання 2004-го. Наділися, що може підтримає Яценюка - чи спробує якісь багатоходівки, щоб не допуститии когось з Тимошеко - Януковича до влади. І я був таким наївним. Якщо Ющенко не знав свого копійчаного рейтингу - то гріш йому ціна, якщо ж знав - і йшов напролом, заваджаючи тому ж Яценюку - то навть не знаю, як його назвати.

4. Дехто нас намагається переконати, що Янукович - це ненадовго, що в Україні зріє загальне незадоволення владою, і що вже найближчим часом на дострокових парламентських виборах (буквально за пару місяців) відбудеться зміна політичних еліт. Наївні сподівання. Не забувайте - ймовірне президенство Януковича об'єктивно припаде на період виходу з кризи - це неминуче. І от на наступнгих виборах він сповна отримає може й конституційну більшість у ВР - аякже - бо тепер не тільки проросійські зомбі - а й багато хто вже цілком свідомо проголосують за "крєпкава хозяйствєнніка".

А кого ми збираємось протиставити регіонам на наступних парламентських виборах? Ні, справді - у мене питання конкретне до тих, хто тут палко агітував за Ющенка - підкажіть, за кого мені голосувати на наступних виборах? Давайте зробимо невеличку ревізію "наших" сил:
- залишки НУ з "почьотним" головою - представником "українскости" а по нечьотним під проводом Вєр'івановни?
- вєчнозєльоний Костенко з своєю УНП
скоріш за все підуть окремо - і цілком імовірно, хтось з них до ВР не потрапить. Ну. Костенку не впєрвой.
- Яценюк зі своїм котом у мішку?
- Свобода - яку тут "по дєлу" - а дуже часто і не по-дєлу мочили як могли.

І скільки ж ми наберемо з цією різношерстою компашкою? Я бачу, що еліту нам таки поміняють. І мало нам не здасться.

-------------------------
Головними апологетами противсіхства є багато палких прихильників Ющенка. Думаю, що це такий собі "комплекс Пилата" - підсвідоме розуміння, що їхня позиція сприяла "великій дупі" - і відповідно намагання "умити руки".
Як писав тут шанований мною Шон "глосування проти всіх = голосуванню проти всіх".
Це правильно.
Як і вірні наступні твердження
"голосування проти всіх у другому турі = голосуванню за Януковича" - щоб шалька зла переважила - можна не тільки поставити на шальку зла - можна просто утриматись від доставляння на шальку добра. (Добро - це я не про Тимошенко)
"голосування за Ющенка унеможливлювало перемогу будь-якого кандидата від демократичних сил".
Ось така от логіка.

Вуаля.

Відповіді

  • 2010.02.06 | Мартинюк

    Ну як же Вам важко без Ющенка

    Навіть зараз заважає Вам працювати, прям як епохальному Премєру ЮліїТимошенко, і заважає жити як правильниму пацану Януковичу всілякі козли заважали колись...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.06 | Woodstock generation

      Дивний коментар.

      Я якраз агітував за Ющенка. Хоч десь розумів. що це не принесе успіху.
      А у Вас ніколи не було сумнівів, що Ви правильно чините, підтримуючи Ющенка?
      І невже немає їх зараз - коли дивитесь на результат?
      Вірите, що голосування "проти всіх" наблизить НАШУ перемогу. НАШУ - бо не дкмаю, що між нами є особливі розходження, якою мала б бути Україна?
      Вірите в можливісь успіху політсили, яку очолить Ющенко?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.06 | Мартинюк

        Не треба зациклюватися на Ющенку

        Він як політичний діяч ще відграватиме свою роль. Але політина сила не може обмежуватися НУ з Безсмертним і Верванною. Бо ширша боротьба їм не потрібна , і їм врешті цілком непогано у своїх 5 відсотках.

        Має творитися набагато ширша політична сила. А Янукович своїм нахабством і тупістю цьому дуже добре сприяє.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.06 | Woodstock generation

          Re: Не треба. І не треба було.

          Мартинюк пише:
          > Він як політичний діяч ще відграватиме свою роль. Але політина сила не може обмежуватися НУ з Безсмертним і Верванною. Бо ширша боротьба їм не потрібна , і їм врешті цілком непогано у своїх 5 відсотках.
          >
          > Має творитися набагато ширша політична сила. А Янукович своїм нахабством і тупістю цьому дуже добре сприяє.

          Так коли це буде? Я ж перерахував всі існуючі політсили на сьогодні. Якщо ж це нова, що ще навіть не почалася з нуля - то боюсь, щоб до того часу, коли вона почне хоч щось важити у політиці не відбулись би якісь незворотні негативні зміни.

          А стосовно януковича - ми зараз об'єктивно підніматимемося з дна. І янукович до своїх 30% "залізобетонних" додасть тих, що повязуватимуть вихід з ризи з його діяльністю.
          Так що оптимізму що янукович сприятиме консолідації - не поділяю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.02.06 | Мартинюк

            Зараз принаймні є розуміння необхідності такої сили

            А Юля в цьому зовсім не допоможе, і ви це напевно самі добре усвідомлюєте
          • 2010.02.07 | Isoлято

            "Підніматимемося з дна"? Нідєлайцє мінє смішно!

            Я розумію, що якісь там міжнародні аналітєґі проґнозують Україні цього року економічне зростання до 3% (за уряду Єханурова було 9, але то ж мєлачі). Тільки ми їх, на жаль, не побачимо. Бо "пацану" і "пацанкє" в першу чергу треба буде віддавати борги своїм крімльоффскім спонсєрам - простіше кажучи, рятувати Расєю від тої жьоппи, яка на неї невпинно насувається, починаючи з 08.08.08. Можна було б на шось сподіватися, якби наша економіка в достатній мірі "відв'язалася" від ерефської... но на ето ані пайціць німагут. Ну, припустимо, перший рік економічних негараздів можна буде пояснювати "паслєцтвіямі аранживай власці" (цікаво, чим Юля буде пояснювати?). Але одним роком воно явно не обмежиться...
  • 2010.02.06 | Shooter

    Не дуже переконливо

    В тов.ВФБандюковича останнім часом вдається переконливіше агітувати за тов. ЮВКучму. ;)

    Тим не менше - принагідні міркування відразу після 1 туру тут:

    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1263806740&first=&last=
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.06 | Woodstock generation

      Re: Непереконливо що? Що не треба було Юща підтримувати?

      Стосовно джульки - Ви не знайдете в історії "майдану" жодного мого слова на користь джульки.

      Я насправді не знаю, що краще робити. На користь Джульки для мене говорить те,що вона сильно залежна від проукраїнського електорату та групи проукраїнських депутатів у БЮТ. Тому є певна гарантія того, що вона не робитиме якихось відверто антиукраїнських кроків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.06 | observеr

        коли я собі уявляю Людмилу на прийомі в Єлисейському палаці

        мені-естету стає зле. і я починаю вірити в спецоперацію, що саме для цього Росії Яник і потрібен - опустити українців нижче плінтусу. за юлю хоч не соромно

        Woodstock generation пише:
        > Стосовно джульки - Ви не знайдете в історії "майдану" жодного мого слова на користь джульки.
        >
        > Я насправді не знаю, що краще робити. На користь Джульки для мене говорить те,що вона сильно залежна від проукраїнського електорату та групи проукраїнських депутатів у БЮТ. Тому є певна гарантія того, що вона не робитиме якихось відверто антиукраїнських кроків.

        саме на це я би особливо не покладався. їй врешті решт ще треба буде окучувати проросійський електорат тигипки.
        тут швидше спрацює її жага одноосібної влади і амбіції, через які вона навряд чи захоче ділитись з кремлем. а от лузера яника губернаторство цілком влаштує
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.06 | Woodstock generation

          Re: Уточнення

          observеr пише:
          >
          > саме на це я би особливо не покладався. їй врешті решт ще треба буде окучувати проросійський електорат тигипки.
          > тут швидше спрацює її жага одноосібної влади і амбіції, через які вона навряд чи захоче ділитись з кремлем. а от лузера яника губернаторство цілком влаштує

          Вона це пробувала - але коли побачила, що там залізобетон - негайно згадала УПА та необхідність єдиної державної.
          Тут НМД є 2 варіанти розвитку - якщо виграє Янукович - я ставлю на високі шанси союзу Янукович-Тимошенко. Бо Януковичу з меншістю - а скоріше з мінімальною більшістю у парламенті а також в опозиції до більшості місцевих рад буде достатньо некомфортно. Тому думаю на контакт він піде. І це вкрай небезпечно - бо солодка парочка матиме консттуційну більшість - а невелика проукраїнська частина БЮТу не відіграватиме вже жодної ролі.
          Натомість у випадку виграшу Тимошенко - владою з Януковичем вона таки не ділитиметься. І ось тут її залежність від групи проукраїнських депутатів та їх електорату може зіграти свою роль.
        • 2010.02.07 | Isoлято

          ...мені стає радісно за наших європейських друзів!

          Що так і не спромоглися на певне насильство над собою, щоб врешті визнати Україну європейською державою з перспективою членства в ЄС.

          Тож хай тепер послухають в Єлісейському палаці про "міріканскіє валінкі"!

          Отакоє от! (© Л.Янукович)
      • 2010.02.06 | Shooter

        Ні - що в 2 турі треба обов*язково вибрати між двома гімнами

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.06 | starlessblack

    У цій справі головне не перемудрувати



    Простіше подивіться на ситуацію, набагато простіше.

    У бюлетені наведено запитання "За кого?" і три варіанти відповіді.

    Просто пишете - я за Якуковича. Або - я за Тимошенко. Або - я ні за кого з них.

    І нікого згрубша не цікавить, чому.

    Я особисто ні за кого, тобто проти всіх. Чому я, рядовий виборець, повинен займатися якимось хитруванням/мудруванням, коли я таки дійсно не підтримую жодного з кандидатів. Це ж дуже проста справа. Просто іду і чесно відповідаю на поставлене питання. Ні за кого. Вони ж до мене з телевізора дуже простою мовою говорять, так, щоб я зрозумів :-)

    А оті аналізи і футурологію я би в даному випадку полишив. Маю підозри, що настільки просто підходу ніхто з них від виборців не очікує :-)

    Вони обидвоє (а Юлька в першу чергу) сплять і бачать, як мій голос піде до їхнього кошика, бо "... а куди вони дінуться? Вибору ж нема...", і це давня політтехнологія, що завжди працювала на пост-совкових просторах. Загнати виборця у глухий кут, залякати його кінцем світу у випадку перемоги опонента і тішитися від того, як ми мудро побудували передвиборчу кампанію. "Голосуйте за мене, бо буде гірше..." - це ж шантаж мля.

    Чи не досить?

    Кінця світу не буде. Кінець світу _вже_ наступив, якщо хочете. Куди ж вже гірше? А покращення, що з одним, що з другим, не бачу. Тобто, бачу, але не "у звязку з обранням", а "не зважаючи на обрання".
    Поки люди самі не почнуть щось активно робити, нічого доброго все одно не буде. А коли почнуть, то "хто там зара у нас президентом" буде лише технічним питанням. От мене чомусь анітрохи не турбувало прізвище першого секратаря обкому партії (кпсс) чи голови ради міністрів урср в 1989 році. Як і зараз не турбує, хто з тих двох стане президентом.
    Чужі. (читайте Северина, та і багато іншого розумного на цю тему вже було написано).


    Пішли в пень (чи там на гаїті, чи куди ще...) обидвоє. Остогидли.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.06 | starlessblack

      І ще одне

      Мені та вся ситуація з другим туром нагадує гру. Ну, в шахи, наприклад. Правда, на трьох - два кандидати і виборець. (насправді на двох - я і путін ;)

      Так от, кандидати (тобто їхні радники, чи хто там) очікують, що я буду думати під час гри десь в середньому на 2 ходи наперед. І вважають, що виграють, бо вже мене вичислили :-) А я от взагалі думати не буду тепер. Навіть на 1 хід. Питають за кого - кажу.


      Найбільш цікаво, що (нмд) глибоке продумування ситуації десь так ходів на 50 все одно приведе до того ж результату (це не завжди так, але тепер, здається, той випадок).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.06 | Woodstock generation

        Холєра - та я не стільки про II тур - як про останній рік - який

        до такого туру привів.
    • 2010.02.06 | Woodstock generation

      Чомусь старанно оминається думка проте, де ми помилились,

      що отримали таку ситуацію? І чи могли діяти інакше?
      А Ваші роздуми правильні - але якщо не думати про результат.

      На жаль не відбувається аналізу, чому НАШ результат вражаюче низький. Всі стають собі НАД СИТУАЦІЄЮ, і фільозофствують як це краще вберегти свою електоральну цноту. Воістину - вмивають руки.

      А Ви попробуйте поставитись до ситуації теж простіше - уявіть, що Ви обираєте не ЛІДЕРА НАЦІЇ - а просто начальника дуже великого ЖЕКу під назвою Україна. А чому ні? І тоді Ваш алгоритм вибору не дуже то гратиме.

      Голосуєте проти всіх - і не пропонуєте альтернативи - у Вас далі тектимуть труби і протікатиме дах.

      А ми альтернативи не пропонуємо. Такого інтелектуального безсилл я на "Майдані" не памятаю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.06 | starlessblack

        Re: Чомусь старанно оминається думка проте, де ми помилились,

        Woodstock generation пише:
        > що отримали таку ситуацію? І чи могли діяти інакше?

        Треба було Юща ногами бити починаючи з другого дня після його обрання. По дружньому. І не поодинці, а гуртом. Тоді б і Ківалов був там, де його місце, і.т.

        > А Ваші роздуми правильні - але якщо не думати про результат.
        >
        > На жаль не відбувається аналізу, чому НАШ результат вражаюче низький.
        Бо нас мало і ми ліниві й зарозумілі ще на додачу :-)

        > Всі стають собі НАД СИТУАЦІЄЮ, і фільозофствують як це краще вберегти свою електоральну цноту. Воістину - вмивають руки.


        Не в цноті справа (хоча і в ній також). Не можна зло бороти злом. (прізвище Балога чули?)


        >
        > А Ви попробуйте поставитись до ситуації теж простіше - уявіть, що Ви обираєте не ЛІДЕРА НАЦІЇ - а просто начальника дуже великого ЖЕКу під назвою Україна. А чому ні? І тоді Ваш алгоритм вибору не дуже то гратиме.
        >
        > Голосуєте проти всіх - і не пропонуєте альтернативи - у Вас далі тектимуть труби і протікатиме дах.

        Ну а шо я можу зробити, як обидвоє з кандидатів в нові начальники _безнадійно_ безпробудні пияки і злодії і я вже бачу, що ті труби будуть далі протікати? Ну, будуть, факт. А альтернативи, правда, нема.

        Я от для початку завтра піду і їм обидвом скажу, що я жодного з них начальником бачити не хочу. А потім
        буду ходити до начальника (з маленької літери, яка різниця, до якого?) і копати його двері ногами, щоб щось робив. Ще не знаю, що буду ще робити. Щось придумаю. І не таких бороли.


        >
        > А ми альтернативи не пропонуємо. Такого інтелектуального безсилл я на "Майдані" не памятаю.


        То правда. Трохи забагато загрузли в особистостях кандидатів. Нічого, щось вродиться. Будьте певні :-)
      • 2010.02.06 | Володимир

        Re: Чомусь старанно оминається думка проте, де ми помилились,

        Інтелектуальна та організаційна неміч - поширена хвороба української інтелігенції. Саме тому я вже давно обрав "Свободу" як організацію з чіткою ідеологією та досить міцною структурою; налаштовану на дію, а не на тужливе спогляданя (котре і призвело до противсіхства як форми ескапізму). Власне, все дуже просто: ось тут багато хто (і цілком справедливо) захоплювався здатністю гебрейства до консолідації та самоорганізації. Так от - Свобода закликає до того ж самого: українці, згуртуймося і давайте відстоювати та просувати власні інтереси отут, на НАШІЙ Богом даній землі. У нас іншої немає. Невже це так важко було засвоїти декому з форумчан з їхнім хаотичним мисленням? Я знаю, чому більшість тутешніх мочили Свободу: своєю активністю вона підсвідомо нагадувала їм про власну бездіяльність, що "ви чимось не тим займаєтесь", майте сором. Справа ж не в Тягнибоці (і він сам про це неодноразово казав), а в ідеї України і необхідності ОРГАНІЗОВАНО на неї працювати. А щоби така можливість збереглася і в подальшому, треба завтра піти і проголосувати за ТЮ, бо вона - таки НАБАГАТО МЕНШЕ зло.
      • 2010.02.06 | Анатоль

        Де ми помилились,

        >де ми помилились, що отримали таку ситуацію? І чи могли діяти інакше?
        >На жаль не відбувається аналізу, чому НАШ результат вражаюче низький

        Ніде ми не помилились.
        Результат закономірний.
        Відображає стан суспільства і реальний розклад сил.

        Просто виходьте з реалій:
        25% проукраїнські виборці.
        25% проросійські виборці.
        50% совків.

        Чому проукраїнські кандидати набрали менше своїх 25% ?
        В мурашнику завелась ломехуза, що своїми наркотичними виділеннями одурманила більшу частину проукраїнський виборців.
        Чи можливе їх одужання?
        Нажаль ні.
        Навпаки, процес триватиме.
  • 2010.02.06 | Д. А.

    А можна двійко запитань?

    Woodstock generation пише:
    > 1. Вибір найменшого зла є одночасно і вибором найбільшого добра - все залежить тільки від точки відліку. Ми щодня сотні раз робимо такий вибір - невідомо чи меншого зла чи більшого добра - чи то вибираючи продукти в сепермаркеті, чи перемикаючи телеканали в пошуку що б подивитись.
    >

    Перше: Ви в телевізорі шукаєте щось цікаве для Вас (тобто, добро), чи хоч щось, аби дивитися (менше зло)?

    > "голосування за Ющенка унеможливлювало перемогу будь-якого кандидата від демократичних сил".

    Друге: Ви дійсно вважаєте, що 5,5%, отриманих Ющенком, перекрили дорогу до другого туру якомусь кандидату від демократичних сил? Можна Вас попросити навести список цих кандидатів?
  • 2010.02.06 | WWW

    Добро та зло то є якісні сутності, які склянками не вимірюють

    Імхо зло: нав'язувати, що є тільки одна правильна віра. Що органічно призводить до того, що деві, яка контролює таку систему, Христос є реальним конкурентом.

    Тому як починаєте проектувати сценарій майбутнього, не ведіться на кольори, а оцінюйте потенціали та внутрішні форми.

    З точки зору потенціалу до уособленого тоталітаризму Тимошенко є конкретним злом. Що з того, що у свій час Вона змогла осідлати та використати силу народу у боротьбі із своїми конкурентами, та навіть виторгувати за це у Ющенко формальний ярлик на посаду.

    Тому як від донецького бидла, так і від дніпропетровського жлобства просто варто дистанціюватися. Та робити свою справу за гамбурзьким рахунком. І правда рано чи пізно себе покаже, і буде дзен :)
    Хоча б через те, що досягнете саторі у своїй душі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.06 | selu

      Навпаки, суто кількістні.

  • 2010.02.06 | Боровик

    До речі, завтра в фіналі зустрічаються Янукович і Юля

    А ви все з Ющенком боретесь...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.07 | Woodstock generation

      Я агітував за Ющенка до останнього.

      В останнє ще надіявся, що він як Єльцин під Новий рік зніметься на корись Яценюка - звичайно, що той НЕ КРАЩИЙ - але у нього було більше шщансів.

      А Ющенко не зробив цього. Він взагалі не зробив нічого - він виглядає НЕ РОЗГЛЯДАВ аваріантів. щоб президентом був не він.
      І підвів нас під монастир.

      Повним клоуном Ющенко став у останню середу перед першим туром - відповідаючи увечері на запитання журналіста, що мовляв Тягнибок та Яценюк не підтверджують факту перемовин про висунення єдиного кандидата.
      І тут Ющенко сказава, що оце зараз після пресухи має зустріч з цього питання. Це за три дні до виборів. Як видно - не підсумкову зустріч - а ПЕРШУ.

      А дехто ще бачить його на чолі партії.
      Хочете голосувати за тусовку Безсмертного і Ульянченко - Ваша справа.

      Я думаю, що ми повинні бути вимогливіші до лідерів.
      не справився - гуляй.
      Бо будуть десятиліттями вести нас до незалежності всякі костенки та тарасюки.

      Скажіть мені друже Боровик - от що зараз Ющенко каже нам - голосуєм проти всіх. Добре - а що далі? Дострокові парламентські вибори? І? Ну набере він із своєю НУ 5% (якщо повезе) - а далі що?! Що він зробить із таких стартових умов? У 2002 він мав мало не половину. Про стартові умови у лютому 2005-го я взагалі мовчу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.07 | Боровик

        Re: Я агітував за Ющенка до останнього.

        Woodstock generation пише:
        > Скажіть мені друже Боровик - от що зараз Ющенко каже нам - голосуєм проти всіх. Добре - а що далі? Дострокові парламентські вибори? І? Ну набере він із своєю НУ 5% (якщо повезе) - а далі що?! Що він зробить із таких стартових умов? У 2002 він мав мало не половину. Про стартові умови у лютому 2005-го я взагалі мовчу.
        Стараюсь дивитись на все безвідносно до позиції Ющенка.
        Маю на увазі його думку чи думки інших людей.
        А далі думаю, що появлятимуться нові виклики і нові відповіді. Робитимуть це старі і нові люди. До нових парламентських виборів ще пройде час, за який криза пощипає багатьох. Не буде вже так як є. Не певн, що буде НУ як політична сила.
        Можливо, вона просто розчиниться в ПР, точніше її частина.
        буде хтось інший.
        Позиція "проти всіх" якраз сприятиме перетусовці політиків, появі нових сил. Зараз ситуація чимось нагадує дореволюційну, знову є багато тусівок, що щось задумують, планують, роблять. Це і вистрелить, якщо не на парламентських то на наступних президентських.
        Надіюсь, що до наступних виборів Тігіпко, Яценюк, Тимошенко скотяться на заслужений маргінес. І Ющенко буде десь там...
        Появиться свіжа сила. Все буде добре.
  • 2010.02.06 | Woodstock generation

    Вибори політиків - це апріорі не вибори добра/зла. Це кастинг

    Чи вибори Меркель-Саркозі-Берлусконі-Обами - це вибори добра/зла?

    Ні, ми обираємо людей на виконання якихось наших спільних задач - від організації вивозу сміття з міста (мер) - до просто більш масштабних задач (Президент).

    І ставитись до цього треба РАЦІОНАЛЬНО.
    Тому всякі голосування "серцем" чи іншими частинами тіла - крім ГОЛОВИ, а також спекуляції навколо Абсолютного Зла чи Вселенського Добра у контексті звичайних виборів - є просто ознакою політичного інфантилізму, яким на жаль страждає значна частина нашої інтелігенції.
  • 2010.02.07 | Soft

    Правильно. Поставить галочку за ЮВТ, а после оглашения в ЦВК

    огласить гражданское недоверие последующим действиям новоизбранного Президента. Самый правильный путь!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.07 | Д. А.

      Ви приколюєтесь? Бо я вже трохи втратив почуття гумору

    • 2010.02.07 | Odesa

      Повністю згоден з первісним дописом у гілці.

      Очевидна абсурдність ющенкоманії (що він за один, я добре знав ще під час кампанії 2004 року від спільного знайомого, тому за весь час Майдану принципово жодного разу не крикнув "Ю-щен-ко!", втім, доклавши максимум різних зусиль для його перемоги як незрівнянно меншого зла); його значно більша за очікувану нікчемність були очевидні всім тверезим людям ще до кінця 2005 року. Безглуздість "противсіхівства" ще очевидніша з огляду на умовність поняття "абсолютне Добро"; елементарна логіка підказує, що будь-який вибір, що робить будь-хто будь-коли - то саме вибір "між сортами лайна"; більше, ніж очевидно, що кількість такого квазіпротестного електорату ні на кого жодного враження не справить (до слова, годі сподіватися на 8%, прогнозую не більше 4% - саме через наведену вище причину). З повагою ставлюся до тих, хто просто не був упевнений, хто для подальшої долі Батьківщини є безпечнішим, хто напружено шукав відповідь на конструктивну частину проблеми - за кого віддати голос. Така позиція дійсно виглядала чесною і шляхетною поруч з нігілізмом "противсіхів" і фантазмами ющенкоманів.
      Головна наша помилка - самоусунення від тиску на Ющенка і його таке саме, як і він, недолуге оточення одразу після Майдану. Друга помилка - неспроможність вже з 2006 року, коли все усім стало зрозумілим, самоорганізуватися для того, щоб отверезити цю сумнівну "компашку". Третя - наївне замилування псевдопатріотичними вихилясами Ющенка на шкоду реальному статусові нації і держави, що і спричинило невиправдану поблажливість щодо нього з боку активістів Майдану. Ми навіть проковтнули його заборону святкувати річниці Майдану - плювалися, лаялися, але на серйозний протест не наважилися. Ми проковтнули спочатку рукостискання з Януковичем, потім - капітуляцію перед морозівськими бздурами (на гребені Перемоги!..), Януковича-прем`єра, Балогу, а далі вже - і решту. Все це не минулося непоміченим - і нас перестали поважати всі - і Ющенко, і Тимошенко, і Янукович, і, як казав Мілн, "всі, всі, всі".
      А "противсіхівство" і ющенкоманія - то вже віддалені наслідки перелічених помилок, "жалкій лєпєт оправданья" (власне, САМОвиправдання) нездалих революціонерів, ухиляння від чесної розмови про суть того, що відбулося.
      Я зблизька бачив і на власній шкурі відчув, що таке демократія по-януковичівськи. Перше, що він зробить, набувши владу - скасує вибори взагалі, як це було зроблено 2004 року. Розмови про те, що він "не протримається довго" - не більше, ніж самонавіювання: за такого рівня громадської свідомості і дієвості засобів контролю над нею подібний режим може триматися століттями. Тимошенко в ролі диктатора я не бачив, тому певну надію на її розум і енергійність як ефективну противагу примітивному обранню диктату тупої мєнтовської сили - плекаю. Єдине, що дійсно вселяє в мене надію на виживання нації - кризовий стан Російської Імперії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".