МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Інститут міста" розповсюджує недостовірну інформацію

02/12/2010 | Майдан-ІНФОРМ
За минулі 10 днів ціла низка ЗМІ повідомила про результати дослідження такого собі аналітико-дослідницького центру «Інститут міста», згідно з якими Одеса була визнана найкомфортнішим для життя та найбезпечнішим містом у країні.
Приклади:
TSN.UA
ZAUA.ORG
і ще багато-багато подібних повідомлень можна побачити, якщо ввести у пошуковий рядок Google слова "Інститут міста" або "Институт города".

При цьому жодного посилання на статистичні дані, згідно з якими було зроблено такий висновок, у публікаціях не наведено. Зате неодмінно присутня цитата з висловлювання директора центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка про те, що Одеса стала лідером за якістю життя "завдяки ефективній роботі міського голови Едуарда Гурвіца і його команди".

Ми впевнені, що ця публікація навмисно вводить читача в оману, і цьому є безперечні докази, повідомляє прес-служба громадської організації "Якість життя" (Одеса). Адже офіційні дані, що знаходяться у відкритих джерелах, говорять зовсім про інше.

Ми не будемо коментувати тут соціальні показники, як-то: рівень безробіття, стан міської інфраструктури, забезпечення населення житлом, дитячими садками і школами, рівень соціальної напруженості, стан екології тощо. Зупинимося лише на декількох позиціях, що мають наочне числове вираження – а саме цінах на житлово-комунальні послуги.

Наприклад, за даними офіційного веб-ресурсу Міністерства житлово-комунального господарства України на 1 січня 2010 року квартплата в Одесі майже в два рази вища, ніж у Луганську, Вінниці, Івано-Франківську та багатьох інших містах. У Полтаві найнижчий середньозважений тариф (без ПДВ) - 58 коп за квадратний метр. В Одесі - 1 грн. 32 коп. (без ПДВ). Вищим цей показник є тільки у трьох містах: Києві, Черкасах та Севастополі.

Щодо гарячого водопостачання Одеса входить до трійки міст з найвищим тарифом поряд із Севастополем та Івано-Франківськом - 18 грн. 06 коп. за куб. У решті міст України тариф значно нижчий: у Києві за куб гарячої води люди платять 8 грн. 80 коп., У Запоріжжі - 8 грн. 40 коп., У Хмельницькому - 8 грн. 28 коп. В Одесі - 18 грн. 06 копійок.

Вартість опалення в Одесі - також одна з найвищих, одесити платять за гігакалорію тепла значно більше мешканців інших обласних центрів, навіть тих, що знаходяться набагато північніше.

Вочевидь фахівці аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» не вважають за потребу скористатися у своєму широко розрекламованому дослідженні офіційними даними профільних міністерств. Це, безумовно, дає підстави припускати, що матеріал є або результатом кричуще непрофесійної роботи, або він відверто замовний і був опублікований з метою дезінформації як одеситів, так і читачів в інших містах України, мало обізнаних про реальний стан справ в Одесі, зазначено у повідомленні ГО "Якість життя".

Хто виступив замовником такої масштабної «джинси» – чи то чинна міська влада робить собі передвиборчу піар-кампанію, чи то місцеві забудовники, яким треба нарешті здихатися квартир у численних порожніх «мурашниках», чи і те, і друге разом – певної інформації у активістів ГО наразі немає.

__________
Прес-служба ГО "Якість життя":
press36@i.ua
(048) 7373101

Відповіді

 • 2010.02.12 | Людмила

  якість життя = комунізьмь?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.12 | Pavlo Z.

   Що Ви хотіли сказати - скажіть просто, bez pontoff:)

   А то я щось не врублюся у сенс Вашого аферизму? охеризму? амфоризму?... забув слово...:((
  • 2010.02.12 | So_matika

   Нє, камунізьмь - то Інститут міста намалював

   А якість реального життя в Одесі поки не дуже :( Крадуть багато...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.12 | Людмила

    а якість життя - то низьки тарифи на комуналку, еге жCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua