МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи збирався Ющенко реально перемагати на виборах-2004 ? (л)

02/17/2010 | Pavlo
У мене ще тоді склалось враження, що він не дуже того хоче, і посада голови уряду при Януковичу його б цілком влаштувала.
Він став президентом проти власних сподівань, внаслідок протестів, які вийшли з під контролю та перетворились на революцію. Ну не може такого бути, щоб людина навіть не намагалась реалізувати якийсь власні амбіції на вищий посаді в країні.

Іншого пояснення, чому хороший прем'єр став таким безпорадним президентом, я не бачу.

==================================================================

Віктор Янукович у разі, якщо його визнають президентом України, готовий провести політреформу і запропонувати посаду прем'єра Віктору Ющенку.
http://www.pravda.com.ua/news/2004/11/30/3004845/

Віктор Ющенко вважає неможливим обговорювати з Віктором Януковичем пропозицію про врегулювання політичної кризи, згідно з якою має бути здійснена політична реформа, Янукович призначений президентом, а Ющенко – прем'єром з широкими повноваженнями.
http://www.pravda.com.ua/news/2004/11/30/3004853/

Відповіді

 • 2010.02.17 | samopal

  Не винен у організації масових аранживих біспарядкав на Майдані?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.18 | Pavlo

   Ющенко потім засудив спробу штурму Банкової, (f)

   та й не бачив я його 23 листопада коло АП.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.18 | Мартинюк

    І правильно зробив, бо планувалася лише блокада.

    А типу "штурм" який провокувала Тимошенко "Ну ви ето тіпа біжіть , а я подивлюся" був потрібний для запровадження військового стану і застосування сили для розгону Майдану.

    Чи це ви собі для заспокоєння совісті, що голосуали за Тимошенко?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.18 | Pavlo

     Я залишив дівчину там, а ти несеш її дотепер(л)

     Мартинюк пише:
     > Чи це ви собі для заспокоєння совісті, що голосуали за Тимошенко?


     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1266397512&first=&last=&pattern=%E1%E0%E9%EA%E0
    • 2010.02.18 | GreyWraith

     Сценарii, видно, повторюються ?..

     Мартинюк пише:
     А типу "штурм" який провокувала Тимошенко "Ну ви ето тіпа біжіть , а я подивлюся" був потрібний для запровадження військового стану і застосування сили для розгону Майдану.
     Здаеться, торiк пiсля виборiв у Молдовi мiтинги були розiгнанi саме пiсля штурму iхнього парламенту? Причому без особливого напруження з боку влади...

     В таких сумнiвних випадках влада теж не дуже поспiшае першою застосувати насильство, хоча й дуже хоче, але як удар у вiдповiдь - з радiстю. Саме у тому напрямку й дiють провокатори.

     Думаю, саме пiдкреслено мирним шляхом розвитку подiй у 2004 роцi ми явно комусь дуже поламали плани та вже написанi для нас сценарii.

     Чи це ви собі для заспокоєння совісті, що голосуали за Тимошенко?

     Думаю, ще бльша фрустрацiя буде у таких вибиральникiв меншого зла, коли виявиться, що вiд Януковича особливо шкоди не буде: заради чого ж вони тодi принижували себе? ;)

     P.S. До речi, сила ненасильницького опору Гандi була в тому, що цим самим скасовувалося моральну перевагу Великобританii...
   • 2010.02.18 | жужик

    бугаго.. Шось не впізнаю товарисчів по Майдану..

    Зараз ви бачите що Ющенко "не хтів" бути президентом в 2004 р, тоді як у той славетний рік.. з мусарними пакетами на головах та під бумц- бумц він був для вас Мессіє... якого треба захистить від кремлівсько-гебістського спецьназу.. якого до речі фполнє реально ви шукали під Київом... От же зомбовані ви були :-))
 • 2010.02.17 | observеr

  Принаймі Майдан для нього точно був несподіванкою.А для багатьох

  в його оточені - ще й неприємною: одна справа, коли Юща Президентом зробили б вони, і геть інша - коли народ на Майдані.

  Ну і так, біля Юща була група яка після 2го туру готувала умови почесної капітуляції (власне намети для цього і закупались, щоб поторгуватись про умови)

  Але так, щоб Ющ ще при висуванні цілився лише на прем'єрське крісло - не думаю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.17 | АБВГ

   В точку!

   Російські силовики теж бідкались, коли Єльцин переміг Зюганова за допомогою олігархів, а не "патріотів".
   ...
   Згадую картину в Раді під час виборів 2004.
   Ющенко сидить якийсь відсторонений і пригнічений.
   А за його спиною літає Тимошенко, як французька Маріанна, закликаючи до бою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.18 | Pavlo

    Все логічно, і "головна помилка - Тимошенко" теж.

    Якщо для українців Майдан був питанням життя чи смерті, то для Ющенка просто питанням, який з найвищих постів в державі він займе. Також зрозуміло, чому Тімоха підбурювала народ, у варіанті Яник президент місця у владі для неї не було. Тож Тюля тупо підставила Юща, спровокувавши конфронтацію, відрізавши таким чином Ющу шлях для відступу. Цього він їй не подарував. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.18 | Shooter

     "головна помилка - Тимошенко" - так (і тому що :) ). але не ..

     ...в листопаді-2004 - січні-2005, а в лютому 2005 (а розумні люди ж попереджали :) ).

     Плюс, виглядає, Ющ таки був важко хворий, принаймі перших пів-року.

     Але то таке. То не виправдує як його головну помилку, так і інші помилки.
   • 2010.02.18 | Мартинюк

    Тимошенко закликала проти голосуваня за третій тур

    Тобто вона виступала проти вирішення конфлікту мирним шляхом.
    Для прихильників Тимошенко це подається як відмова від голосування за "політреформу", яка йшла в "пакеті" з призначенням додатковго "третього" туру голосування в якому Ющенко як відомо переміг.


    Наскільки мені розповідали люди з міліції та СБУ тоді справа полягала в наступному - Росія і Янукович вистпали за доведення ситуації до стану коли можна буде застосувати силу до розгону маніфестантів ( це безперечно би на перших порах би вдалося) . На наступних етапах планувалася "миротворча допомога Росії". Тимошенко виступала як провокатор для втягнення у цей сценарій помаранчевих. Наприклад СБУшники і армійські офіцери дуже багато можуть розповісти про те якими зусиллям їм вдалося перешкодити Юліній ініціативі по введення "тіпа помаранчевої" бронетанкової техніки у ...Київ ( не в Донецьк) . При чому вони твердили що солдати ні словом ні духом не знали куди і проти кого їх ведуть і могли просто викликати паніку і передавити людей та авто на вулицях Києва .

    Була в той час така собі україно-російська "антикризова комісія" на чолі з Дімою Медведєвим і Віктором Медведчуком. Ще там були Діма Табачник і Клюєв.

    Так ось колись Клюєв в якомусь ефірі проговорився на запитання - 2а коли Ви почули про оголошення Януковича президентом?" він відповів - що почув це по радіо коли був у автомбілі ...з Юлією Тимошенко. Коли його запитали - "а в чиєму автомобілі - його , чи Тимошенко?", він сказав - не пригадую (!). А це означає що Клюєв з Тимошенко в той буремний час зустрічався стільки раз, що й не памятає в якій саме машині він з нею почув оголошення про "перемогу Януковича" !

    От уявіть що ви їдете в авто і бвчите як Юля Тимошенко голосує і просить підвести, чи навпаки Юля вас підібрала - то невже би ви не запамятали чия це була машина?. Як на мене відповідь дуже проста - в самому розпалі помарнчевої революції Юля щільно співпрацювала з "кризовим комітетом" Медведчука і Медведєва.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.18 | Pavlo

     Я був свідком її тьорок з офіцером охорони АП.

     Він їй на стріху адміністрації показував. Після чого вона перелізла назад і розказала про "кремлівський спецназ" на Банковій.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.18 | Мартинюк

      Цікава подробиця ...

  • 2010.02.18 | Мартинюк

   То це він так "несподівано" і відстояв місяць на тому Майдані?

   І закликав перед тим всіх прийти на цей Майдан ? І поставив там намети для паралельно підрахунку голосів . І
   Несподіваним майдан був для багатьох , але лише в перші години і несподіваним був не сам Майдан, прийти на який закликав напередодні сам Ющенко, а кількість людей які на нього прийшли першого дня і навіть ночі. Знаю про це бо не спав діві доби підряд вставлячи новини і розсилаючи зверння до киян , аби вони прийшли і підтримали право на свій вибір. Не за Ющенка до речі, і тим більше не за Тимошенко.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.18 | observеr

    прочитав, але на жаль не зрозумів про що допис

    принаймі він нічим не суперчить тому, про що написав я

    Мартинюк пише:
    > І закликав перед тим всіх прийти на цей Майдан ? І поставив там намети для паралельно підрахунку голосів . І
    > Несподіваним майдан був для багатьох , але лише в перші години і несподіваним був не сам Майдан, прийти на який закликав напередодні сам Ющенко, а кількість людей які на нього прийшли першого дня і навіть ночі. Знаю про це бо не спав діві доби підряд вставлячи новини і розсилаючи зверння до киян , аби вони прийшли і підтримали право на свій вибір. Не за Ющенка до речі, і тим більше не за Тимошенко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.18 | Мартинюк

     Про те що Майдан не був несподіванкою для Ющенка

     Не перечу що у нього були побоювання і сумніви - а якщо все ж люди не прийдуть? Бо іншого виходу для нього тоді не було. Він прошов мимо фізичної смерті - ледве-ледве очухавшись від отруєння, пержив масу інших "цікавих речей" і великих ілюзій чи сподіваннь на "милість" опонентів з протилежного табору в нього не було.

     А те що в його оточенні була дуже "колоритна" публіка готова бог зна на що , цього я також не заперечую.Що врешті і показали наступні події.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua