Власники стережіться! В Києві труять безпритульних тварин.
20 лютого, в суботу, в Києві розпочалося масове отруєння тварин. На сьогодні, за інформацією Молодіжної Ліги Захисту Тварин, отруєння відбуваються майже у всіх спальних районах Києва, а саме на Теремках-1, Троєщині, Сирці, Борщагівці, Оболоні. Інформація про летальні випадки надходить постійно від власників тварин та опікунів. За свідченнями очевидців, більшість постраждалих собак – домашні тварини, чиї господарі не були попереджені про це масове вбивство.
«Собаки, за свідченнями очевидців, помирають у страшних муках, - говорить Терещенко Ірина, Президент МЛЗТ. Скоріш за все, використовують нервово-паралітичну отруту, але стверджувати про щось ще рано - збираються докази, проводяться лабораторні дослідження, фіксуються випадки отруєння в відділеннях міліції та ветеринарних лікарнях міста».
Хочемо нагадати Вам, що отруєння тварин є негуманним та неефективним вирішенням проблеми бездомних тварин, а також прямим порушенням Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», ст. 299 Кримінального кодексу України, ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Міської програми, прийнятої Київською міською державною адміністрацією у жовтні 2007р «Про регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами».
«Мій Віллі помер у страшних муках. 20 лютого ми як і завжди гуляли з ним у лісі, не підозрюючи про загрозу, коли йому стало погано. Швидка доїхати не встигла. Лікарі поставили діагноз – отруєння, - говорить Сизоненко Юлія, 25 років, одна із постраждалих. Зараз наша родина чекає на офіційний медичний висновок, щоб писати заяву в міліцію, адже винних повинно бути покарано».
За свідченням Юрія Носова, одного з потерпілих власників, вони боролися за життя свого Уліса – багатократного чемпіона України, Росії, Білорусії та Молдови 7 годин. «Немає ні сил, ні слів, щоб описати це жахіття…я не можу спати вже третю добу поспіль – у вухах стоїть цей крик болі», - говорить Юрій.
Міська програма «Про регулювання чисельності бездомних тварин гуманними методами» була прийнята 25 жовтня 2007 р. і передбачає ряд комплексних заходів, таких як створення районних міні-притулків, масова (в місяць планувалося стерилізувати не менш ніж 500 тварин) стерилізація, вакцинація та ідентифікація безпритульних тварин, інформаційно-освітня кампанія щодо гуманного та відповідального ставлення до тварин. Але, на жаль, міською владою не було реалізовано жодного з цих пунктів, а навпаки, усіма можливими засобами КГГА заважало громадським організаціям та відповідальним опікунам реалізовувати програму власними зусиллями та коштом. Тому, ситуація, що склалася зараз в Києві з безпритульними тваринами – є прямим наслідком бездіяльності та непрофесійної роботи Київської міської влади.
Устінова Олександра
Координатор проектів
Молодіжна Ліга Захисту Тварин
095 828 13 38