МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щойно повернувся з семінару для фермерів..

03/01/2010 | zmej_gorynych
.. Рівненської області.
Ну, весь семінар не висидів, а лише до обіду.
Наскільки я зрозумів, то цей семінар проходив під егідою Рівненської обласної спілки фермерів та приватних господарств, котру очолює _безперечно_людина_на_своєму_місці_ Дмитро Павлович з колоритним прізвищем Українець :sol:
На його запрошення я і прийшов послухати/почути про біди фермерів.
І таки почув і вжахнувся :(.
І скажу - всю владу з 1991 року слід просто стріляти нах :sol:
І мені здалося, що фермери з задоволенням підтримають це корисне починання. Це як прибрати в хаті гниль, котра смердить.
Далі кілька голих фактів, почутих на семінарі:

1. З виступу представниці обласної податкової адміністрації: "оскільки давно стоїть завдання наповнювати бюджет любими силами, то часто інспектори накладають на вас штрафи, не дотримуючись букви закону. Тому вам потрібно дуже добре знати закони, щоби мати змогу захиститись". Цебляп..ць! Прямим текстом податкова таке говорить! То нах кому потрібна така влада і така держава!? Тим струдженим дядькам тільки ще, сцуко, ту х..ню, котру наприймали різні підери за стільки років, вивчати ночами, ага?!

2. Фермер з Корецького району: "Приїдьте хто-небудь до нас в село. Там же ж закон ні один не працює! Маю наувазі закони, котрі стосуються фермерства". Його запитали який конкретно. То дядько (йому на вигляд десь між 60 та 70) повторив: жоден! І звинуватив місцеву владу (сільраду та районну).

3. По повній програмі здирають з фермерів бабло тоді, коли урядові постанови абсолютно чітко кажуть, що за це бабло здирати НЕ МОЖНА! Мова йде про бабло за зберігання якимось агрофондом зерна, котре було поернуто фремерам після того, як воно деякий час полежало в сховищах того фонду, а зернотрейдери відмовились його купляти (бо їм самим уряд в 2009 році не повернув 20 млрд. грн. ПДВ і в них не стало оборотних коштів). Якийсь фермер сказав, що з нього т.ч. три дні тому стягнули 40 тисяч грн. Котрих не мали право стягувати.

4. Судитися в середовищі фермерів не прийнято :(. Вони не вірять в суди, а ще більше їх страшенно нервують терміни розгляду їхніх позовів. А по всіх інстанціях йти - в них немає часу і нема кому.

5. Нач-к відділу агроресурсів облдержадміністрації прямим текстом сказав, що дизельним паливом, котре виділяється фермерам в межах лімітів (за зниженою ціною), категорично заборонено заправляти іноземну техніку. Лише колишню радянську, українську та російську.

6. Була купа питань про програми державної підтримки фермерства та села взагалі. Той самий нач-к відділу агроресурсів облдержадміністрації відповів, що програми є, але бабла на їх виконання урядом не виділено ні копійки. Криза, йопт.

7. Місцеві князьки/чиновники роблять що хочуть, користуючись непідкованістю фермерів в законодавстві. Наприклад, місцеві БТІ забороняють виділяти частину належних фермеру земель під потреби зеленого туризму (дядько хотів виділити зі своїх земель 5 га і якийсь готельчик звести на пару кімнат + ставок для туристів. То сказали йому в БТІ, що тільки всі його 70 га можна під це віддати. А дробити - нє-а).

8. Нічого цього року дотуватись не буде (та й не дотується весь 2009 рік. Останній рік, коли щось держава хоч трохи допомагала - це був 2008). Це страшно розлютило фермерів. Були висловлені ідеї взагалі нічого не сіяти і не вирощувати один рік. Буцімто, щоби всі підараси виздихали з голоду. Дядькам відразу із залу заперечили, що саме підараси і виживуть нах. Дядьки в результаті погодились :-/.

9. Постачальники добрив масово відмовляються працювати на умовах відстрочки платежів. І вкрай неохоче (і лише в одиничних випадках) йдуть на невеликі товарні кредити.

10. Цукрова галузь - взагалі окрема пєстня. Опишу як буду мати час.

Фермери всіх регіонів - єднайтеся! Можливо, в майбутньому, як і колись, знову знадобиться ваша підтримка продуктами харчування, одягом та якимось простим реманентом :gun: :sol:

Відповіді

  • 2010.03.01 | Hadjibei

    І де всі "патріоти"

    які волають про те що "село гине"?
    Щодо судів, то тут таки правда - селянинові ходити по судах неможливо.
    Але чому б не домовитися між собою, і не найняти якогось пристойного (якщо таке можливе!) адвоката, щоб працював на селян. Адже ті ж самі 40 000 гривень можна було б потратити на десяток позовів проти цієї скурвої системи і то було б значно ефективніше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.09 | Боровик

      Re: І де всі "патріоти"

      Hadjibei пише:
      > які волають про те що "село гине"?
      > Щодо судів, то тут таки правда - селянинові ходити по судах неможливо.
      > Але чому б не домовитися між собою, і не найняти якогось пристойного (якщо таке можливе!) адвоката, щоб працював на селян. Адже ті ж самі 40 000 гривень можна було б потратити на десяток позовів проти цієї скурвої системи і то було б значно ефективніше.
      Наймав. Якщо для видовища та зовнішнього ефекту, то це має сенс, а для справи - жодного. У чиновника та влади наявні всі важелі законного тиску. У фермера - жодного! Єдиний важіль - страйкування виробництва.
      В окремо взятому районі бодай один рік має бути незасіяна земля і тисячі працівників мають бути звільнені. Я вже другий рік вирішив посилати всіх наюх... Нічого не сію. Жодний транспортний засіб не повіз на техогляд (взагалі з цього все почалось). Не підписав з чиновниками договорів на оренду багато гектарів державної землі. Два роки земля нікому не потрібна, ніхто не орендує і ніхто за неї не платить не отримує грошей. За це їм дали під хвіст ті, що стоять вище...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.09 | saha

        от для цього і потрібно обєднуватися

        Єдиний важіль - страйкування виробництва.
        > В окремо взятому районі бодай один рік має бути незасіяна земля і тисячі працівників мають бути звільнені. Я вже другий рік вирішив посилати всіх наюх... Нічого не сію. Жодний транспортний засіб не повіз на техогляд (взагалі з цього все почалось). Не підписав з чиновниками договорів на оренду багато гектарів державної землі. Два роки земля нікому не потрібна, ніхто не орендує і ніхто за неї не платить не отримує грошей. За це їм дали під хвіст ті, що стоять вище...


        Щоб не було "Штрейбрехерів"
  • 2010.03.01 | omela

    Стосовно судів

    Тут немає ради - треба кооперуватися, для спільного відстоювання інтересів. Закласти якесь об'єднання, наймати юристів своїх, і так далі. Десь як в українців за Другої Польщі. В Галичині, принаймні, не знаю чи на Волині було.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.01 | igorg

      Відроджуйте козацтво. Вишкіл і братство

      а все інше у фермерів є. Щоб всяка паскудь боялася й ногою ступити на козацькі землі. У Запорізького козацтва низового вже є певний досвід захисту селян. Є навіть козацька судова служба.
  • 2010.03.01 | stryjko_bojko

    Фермери всіх регіонів - єднайтеся!

    > Фермери всіх регіонів - єднайтеся! Можливо, в майбутньому, як і колись, знову знадобиться ваша підтримка продуктами харчування, одягом та якимось простим реманентом :gun: :sol:
  • 2010.03.01 | Pavlo Z.

    Змію, тут іде процес створення чогось типу нац. об'єднання

    малого і середнього бізнесу. Процес іде знизу, з твердим намаганням "ні під кого не лягати". Я в процесі і все зроблю для того, щоб намагання здійснилося - жодного "даху".
    Якщо цікаво - скинь телефон на eco-net@ukr.net
  • 2010.03.09 | Боровик

    Re: Щойно повернувся з семінару для фермерів..

    Додам свої коментарії.
    zmej_gorynych пише:
    > .. Рівненської області.
    >
    > 1. З виступу представниці обласної податкової адміністрації: "оскільки давно стоїть завдання наповнювати бюджет любими силами, то часто інспектори накладають на вас штрафи, не дотримуючись букви закону. Тому вам потрібно дуже добре знати закони, щоби мати змогу захиститись". Цебляп..ць! Прямим текстом податкова таке говорить! То нах кому потрібна така влада і така держава!? Тим струдженим дядькам тільки ще, сцуко, ту х..ню, котру наприймали різні підери за стільки років, вивчати ночами, ага?!
    Проблема в тому, що буква закону ще гірша за "звичаєве право" (понятія). Переважно податкова незаконно тисне, але не пручаються. бо законного тиску взагалі витримати неможливо. Це кажу з практики.
    >
    > 4. Судитися в середовищі фермерів не прийнято :(. Вони не вірять в суди, а ще більше їх страшенно нервують терміни розгляду їхніх позовів. А по всіх інстанціях йти - в них немає часу і нема кому.
    Не те що неприйнято, а нереально, тому що є тисячі статей які можна застосувати проти фермера. Все на звичаєму праві (ті ж понятія).

    > 5. Нач-к відділу агроресурсів облдержадміністрації прямим текстом сказав, що дизельним паливом, котре виділяється фермерам в межах лімітів (за зниженою ціною), категорично заборонено заправляти іноземну техніку. Лише колишню радянську, українську та російську.
    Це взагалі окрема пісня. Всі ці палива - краще б їх не булот зовсім.

    > 6. Була купа питань про програми державної підтримки фермерства та села взагалі. Той самий нач-к відділу агроресурсів облдержадміністрації відповів, що програми є, але бабла на їх виконання урядом не виділено ні копійки. Криза, йопт.
    Те саме що з паливом. ДЖо держресурсів мають доступ вибрані структури, що сплетені з верхівкою нашорї країни. Іноді залучають зі сторони, але тільки для того, щоб потім на нгих влаштовувати показові перевірки. тобто переважно для підстав.
    > 7. Місцеві князьки/чиновники роблять що хочуть, користуючись непідкованістю фермерів в законодавстві. Наприклад, місцеві БТІ забороняють виділяти частину належних фермеру земель під потреби зеленого туризму (дядько хотів виділити зі своїх земель 5 га і якийсь готельчик звести на пару кімнат + ставок для туристів. То сказали йому в БТІ, що тільки всі його 70 га можна під це віддати. А дробити - нє-а).
    Непідкованість в законодавстві не грає ролі. Можна мати суперюристів, але вони не допоможуть. Просто включаться інші механізми впливу.

    > 8. Нічого цього року дотуватись не буде (та й не дотується весь 2009 рік. Останній рік, коли щось держава хоч трохи допомагала - це був 2008). Це страшно розлютило фермерів. Були висловлені ідеї взагалі нічого не сіяти і не вирощувати один рік. Буцімто, щоби всі підараси виздихали з голоду. Дядькам відразу із залу заперечили, що саме підараси і виживуть нах. Дядьки в результаті погодились :-/.
    І правильно, що не буде дотацій. Дотації в корумпованій країні - підсос для корупції. Я не знаю випадків некорупційних дотацій.

    > 9. Постачальники добрив масово відмовляються працювати на умовах відстрочки платежів. І вкрай неохоче (і лише в одиничних випадках) йдуть на невеликі товарні кредити.
    Це вже суто бізнесова сфера. Проблема суто індивідуальна. Постачальники все дадуть, якщо будуть гарантії.

    > 10. Цукрова галузь - взагалі окрема пєстня. Опишу як буду мати час.
    >
    > Фермери всіх регіонів - єднайтеся! Можливо, в майбутньому, як і колись, знову знадобиться ваша підтримка продуктами харчування, одягом та якимось простим реманентом :gun: :sol:
    Щодо єднання, то може і так. Але не виглядає, що це єднання може мати ефективні важелі впливу. Здається, система сама швидше завалиться. Будь-які послаблення, а не відміни тільки продовжать гниття.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.09 | selu

      Дуже конструктивно: поняття краще законів.

      Отож треба кожен закон перевіряти - чи краще він за існуючі поняття.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".