МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна рівних можливостей.

03/03/2010 | Олександр DADDY Попов
Преамбула: Не Вони (Він, Вона) нам пропонують, а ми їм ставимо умови.

Перманентний виборчий процес, в якому знаходиться країна, народив багатий різними привабливими кольоровими скельцями калейдоскоп так званих програм політичних партій та окремих «рятівників» країни. Бажання отримати електоральну підтримку на чергових виборах змушує навіть адекватних політиків вставляти в свої програми здебільшого обіцянки дармової роздачі гречки у різних її іпостасях. Водночас, без докорінного реформування всієї системи державного управління, місцевого самоврядування, прийняття Бюджетного, Податкового та Виборчого кодексів та нової редакції Конституції України, подальша роздача «гречки» все більше призводить до знесилення економіки, незворотної руйнації інфраструктури, нищення природних запасів та людських резервів країни.
Замкнене коло «гречка-вибори-гречка» виглядає таким, що не можна розірвати. Але, НМХР, це хибний висновок.
Варто не очікувати від політичних партій, політ ОЗГ, вождів, гетьманів та політшаманів мани Небесної у вигляді чергової порції обіцянок, які ми знову вимушені будемо оцінювати за принципом «меншого лайна», а сформулювати принципові пріоритети і напрямки розвитку/реформування, які суспільство (або його частина) хоче бачити втіленими у життя в результаті приходу до керування державою тією чи іншою політичною силою.
Ці принципи та пріоритети мають бути сформульовані чітко, прозоро і не передбачати подвійного-потрійного трактування. Чіткі формулювання полегшать подальшу оцінку діяльності політичної сили, яка за рахунок декларації їх підтримки, отримає можливість керування країною до наступного виборчого циклу.

Якщо раніше була Преамбула, то тепер буде:

Амбула  : Що особисто я вимагаю у майбутніх претендентів на посади «слуг народу» (тобто моїх найманих менеджерів по управлінню моєю Державою).

Я спробую (бо ж не маю досвіду висувати вимоги, а все більше оцінювати обіцянки) сформулювати своє бачення, розділивши на декілька блоків – зовнішня політика - політика безпеки, бюджетна політика - внутрішня політика – докорінна реформа всієї вертикалі влади – принцип реформування законодавства.

Зовнішня політика.

Варто констатувати, що багаторічні «послідовні» дії українського керівництва, цілеспрямовані дії спецслужб низки сусідніх держав, зарозуміла геополітична позиція очільників ЄС та НАТО та останній «епохальний вибір українського народу» призвели до того, що євроатлантичні перспективи України виглядають всі далі примарними. Водночас з наближанням 2017 року загрози безпеці, територіальній цілісності та незалежності нашої Держави підсилюються і за термінологією «вірогідного супротивника» переходять в червоний сектор.
Усвідомлення співвідношення зовнішніх викликів та реальних можливостей країни вимагають від нашої дипломатії ефективних, нестандартних заходів, а особливо на регіональному рівні Східної Європи та т.зв. пострадянського простору. Таким нестандартним і ефективним ходом може стати підтримка взаємної інтеграції близьких за спільною (непростою) історією, духом, віросповіданням, культурою, мовою народів Білорусії, Литви, Польщі, України (за абеткою) з подальшим реальним створенням (заснуванням) Балто-Чорноморського Союзу - це альтернативний ЄС-івському шлях розвитку. Це не має бути контраверсійною альтернативою ЄС та НАТО, але виступ спільним фронтом проти спільної загрози поглинання новою імперією стане вразливою несподіванкою для кремлівських неототалітаристів та неоімперіалістів. У нашої країни залишається чи не останній шанс самостійно розробляти та втілювати зовнішню політику.

Внутрішня політика, бюджетні відносини та решта нагальних питань.

Внутрішня політика держави має будуватися за принципом «Невтручання – сприяння – захист».

Держава та її правоохоронні і контролюючі органи мають втручатися в особисте життя громадянина, його господарчу діяльність, духовну та культурну сферу виключно в разі порушення громадянином діючих законів.
Держава має сприяти розвитку громадської активності громадянина, активізації його самостійної господарчої діяльності, підвищенню культурного та освітнього рівню, пропонуючи громадянину різноманітні програми підтримки в цих сферах.
Під захист держави підпадають безпека кожного окремого громадянина, його власність, державна територіальна цілісність, конституційний устрій та державна мова.

Держава здійснює означені вище функції виключно за рахунок раціонального використання держбюджету для фінансування державних програм у визначених вище сферах, а також для державного стимулювання у галузях економіки, які мають бути визначені на експертному рівні, як пріоритетні і перспективні. (Як запобігти використанню статусу «пріоритетної та перспективної» галузі у власних, корисних інтересах окремих ОЗГ та фінансово-промислових груп, думаю говорити не має потреби).

На найближчі 15-20 років має бути закріплений принцип формування бездефіцитного бюджету. Всі додаткові надходження (типу, від приватизації держмайна або несподіване збільшення надходжень від оподаткування) мають поповнювати виключно резервний фонд, лише певний відсоток якого може бути використаний щорічно і виключно на потреби освіти, охорони здоров‘я або подолання наслідків НС. Ніяких видатків до ПФ не передбачати ні в якому разі.

В бюджетній сфері мають бути обов‘язково раз і на найближчі 15-20 років закріплені базові пропорції: не менше 10% від реальних доходів держбюджету на охорону здоров‘я, не менше 10% на освіту, не менше 10% на оборону, не менше 10% на підтримку фундаментальної науки. (Цифри умовні, але вони не можуть бути меншими).

Повинна бути здійснена монетизація ВСІХ без винятку пільг, перелік яких має бути суттєво скорочений на найближчі 15-20 років. Монетизація не повинна передбачати роздачу грошей. Пільги повинні бути внесені на різноманітні електронні картки, емітентами який стануть відповідні і відповідальні з них держустанови.

Ще одне, яке нібито не має відношення до якихось базових принципів, але це лише на перший погляд.
Від ЄБРР, СБ та низки міжнародних фінансових інституцій регулярно надходять значні кошти на реформування комунального сектору, зокрема систем енергопостачання, тепло і водопостачання. Одночасно з цим весь час лунають заяви про мільярдні неплатежі розподільчих компаній та кінцевих користувачів за спожиті ресурси. Система лічильників, яку активно запроваджує керівництво галузі ЖКГ нічого не дасть. Лічильник лишень поінформує неплатника про збільшення його боргу і ніяк не сприятиме його погашенню. Замість продукувати та встановлювати у наказовому порядку лічильники, за кошти міжнародних донорів варто впровадити в ЖКГ систему попередньої оплати енергоносіїв та послуг, аналогічну системі передплачених послуг мобільного зв‘язку. Тільки замість мобілки буде кран, який автоматичне перекриватиме можливість отримання світла, води, газу, тепла за відсутності коштів на відповідному рахунку, який поповнюватиметься такими самими картками-ваучерами, емітентами яких повинна стати держава, аби унеможливити зловживання з боку приватних енергохолдінгів.

Тепер трохи про необхідну реформу законодавства, при чому всього законодавства. В жодному законі України (може, помиляюсь але переконаний, що не сильно) не передбачений механізм унеможливлення його невиконання. Наведу простий приклад: ви є клієнтом оператора мобільного зв‘язку. В угоді з оператором (читай, у двосторонньому міні-законі) передбачена наявність коштів на рахунку клієнта. Механізм простий: немає грошей – немає зв‘язку. Повернемось до законодавчої царини. Законом передбачено, що внесений урядом проект Держбюджету на наступний рік має бути ухвалений парламентом, наприклад, не пізніше 30 грудня поточного року. У поточній ситуації ухвалений бюджет чи ні (тобто виконується закон чи ні) абсолютно однаково – всі продовжують спокійно жити, отримувати зарплатню і всілякий мармелад. Тобто закон не працює через відсутність механізму примусу до його виконання. Насправді, закон варто доповнити однією дрібничкою аби він запрацював. «В разі неухвалення парламентом урядового проекту Держбюджету на наступний рік в термін до 30 грудня поточного року, уряд автоматично втрачає свої повноваження, а діяльність діючої парламентської більшості вважається припиненою». Крапка. Всі будуть «шуршати» що миші аби тільки ухвалити урядовий проект – інакше 30 днів на формування парламентської більшості і уряду.
Так само варто вчинити з усім законодавством. Не сплатив податки – припиняється дія твоєї господарчої ліцензії. Громадянин, який, як фізособа, приховав певні суми від оподаткування, не задекларував їх, автоматично позбавляється можливості отримати кредити у банках та виїхати закордон. За наявності навіть у нас сучасних мереж передачі даних та формування баз даних, запровадити такий механізм простіше простого.

Реформа державного устрою, державного управління, вертикалі влади.

Перш за все: реформа державного устрою не повинна передбачати зміну базових положень Конституції. Тобто Україна залишається унітарною, національною Державою. Що я б додав, то це слова «Соборна, Самостійна» та положення про те, що сучасна УССД є спадкоємицею УНР-ЗУНР та вважає таким, що діяв протягом всіх останніх років Акт поновлення державності від 30 червня 1941 року.

Сучасний територіальний устрій України був сформований за радянських часів і не відбиває реальних історичних та культурних традицій. Для тих, хто не знав або забув, нагадаю, що обласний розподіл (так само, як і районний розподіл в областях та столиці) відбувався відповідно кількості членів КПРС на даній територіальній одиниці (кількість комуністів мала бути приблизно рівною). Можливо, варто повернутися до такого територіального розподілу, який історично складався протягом сторіч. Тобто Галичина, Поділля, Слобожанщина, Буковина …

А можливо, варто повернутися до модернізованого полкового устрою, так само, як і в місцевому самоуправлінні варто взагалі знищити так звану «владу рад», яку вигадали комуняки для демонстрації самим собі і назовні «демократичності» сов‘єтського союзу. Поточна система рад не є народовладдям ні в якому сенсі. Варто повертатися до Магдебургського права, відповідним чином його модернізувавши з урахуванням сучасних реалій і соціальної картини суспільства.

Визначені вище реформи по-перше дозволять суттєво скоротити державний апарат, повернувши до активного суспільного та господарчого життя десятки тисяч досвідчених громадян, які марнували свій і наш час, свій і наш досвід у чисельних державних кабінетах. Тепер вони зможуть активно втілювати в життя свої ж настанови і виконувати свої ж інструкції.
Навпаки, можливо, укрупнення регіональних структур в перспективі може призвести до небажаної тенденції до федералізації… Переконаний, що такі питання мають стати предметом не тільки суспільної дискусії, а й дискусії на рівні фахівців з конституційного права, з регіональних питань, з питань аналізу небезпек конституційному ладу.

Для чого я це все пишу? Для того аби спонукати суспільство не чекати чергових виборів аби прокинутися з усвідомленням «Ми знову не готові», «Знову те саме лайно» або «Я-противсіх». Може не варто чекати, а варто вже зараз почати виробити не вимоги, а виробляти принципи, пріоритети та сформулювати нарешті національну ідею, яку всі так рвуться перед виборами захищати, і національні інтереси, які теж рвуться захищати, але поки що не знають що.
Водночас майбутні претенденти на електоральну підтримку повинні усвідомити, що Україна належить всім українцям, а не лише тим, хто вважає себе мессією, обраним високочолим інтелектуалом, паханом чи Берегинею. Майбутня Україна має бути Україною рівних можливостей для всіх українців. Абсолютно рівні права і можливості всіх українців мають бути гарантовані в доступі до освіти, до всіх ресурсів охорони здоров‘я. І абсолютно всі українці повинні мати рівні можливості у захисті свої громадянських та майнових прав.

Дякую за увагу, бо стільки літер поспіль не писав з часів розробки інвестиційного проекту впровадження в Україні супутникової системи передачі даних та доступу до Інтернету.

DIXI

Відповіді

  • 2010.03.03 | saha

    Супер 100% погоджуюсь, зауваження тільки по тих питаннях

    де і написано, удосконалити, провести дискусію для покращення.
  • 2010.03.03 | rais

    Україні вже давно потрібна Національна Доктрина.

    Ні, спільний разум то все таки велика сила. Тут Майстер нещодавно нагадав про необхідність розробки Національної Доктрини України. І нарешті заговорили не про зарплатню і зупу... Україні потрібні не контурні карти і не флюгелі... Україні потрібен чітко визначений напрямок розвитку. Доктрина, яка визначає для чого будується незалежна Україна, хто її будує... Доктрина, як складова Конституції і яка визначає Україну в часі і в просторі. Доктрина яка запобігає антиукраїнські дії кожного українця. Може тоді Україну перестане ковбасити по узбіччю...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.03 | Д. А.

      Re: Україні вже давно потрібна Національна Доктрина.

      rais пише:
      > Доктрина, яка визначає для чого будується незалежна Україна, хто її будує...

      І для чого, прошу пана?

      НМД, держава має будуватись не "для чого", а "для кого", власне, для всіх і кожного. В іншому разі будівництво держави приречене на долю будівництва Вавілонської башти.

      Або ж Дубайської ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.03 | rais

        Ось про це б запитали Кучму і його синка економіста...

        Бо так смикали кермо, що й досі запитують один у іншого - а де це я?
        "Скажить мені що будувати? Куди їхати?" Приїхали!

        Ви це своє питання цим "водіям" не задавали в іх часи керування Україною? Були зайняті?

        А насправді без визначенної стратегії не можливо ставити завдання будь яким обранцям. Без військової доктрини неможливо визначити призначення, тактику, витрати, спрямування економіки, напрямок розвитку держави, її майбутнє... Розмитість ориєнтирів, як і хвороба паркінсона робить небезпечним і непередбаченим реалізацію будь яких рухів. Ми пишаємося символами Держави, її прапором, гербом... А хто ж називає саму мету існування та разбудови цієї держави хернею? Мабуть ті, хто бажає бачити нашу Україну саме в тому стані невизначеності, в якому її утримує стара злочинна система комунобандитського режиму останні 20 років. Через недолугість подібних "інтелектуалів" і з'являються так звані дорожні карти, вектори, ориєнтири... І це дкже зручно користуватися картами, або принципом - язик до Києва доведе. Доведе.
        До Черновецького, Януковича... І вже довели... І будемо за їх дорожною картою, як той 33 трамвай по колу між плакатами про незалежну Україну їхати в депо совкового відстойника. Ні, вже пора змінювати цих недолугих штурманів та водіїв старої системи. Без цих змін дійсно, на радість ворога замість національної ідеї Україна буде мати лише багатовекторну херню.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.04 | Isoлято

          А ВИ чого це питання їм не задали?

          Чого в 92-му році не кричали про "комунобандитів"? Бо вони Вас тоді добре годували?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.06 | rais

            Re: І тоді не підтримував ту систему. І не отримую від неї

            замовлення на статті сьогодня...
        • 2010.03.05 | Світлана

          Re: Ось про це б запитали Кучму і його синка економіста...

          Дуже добре написано. Двома руками "за". Але, що робити з цим дебільним парламентом і з Конституцією? Конституція запропонована Ющенком, на мій погляд як раз передбачає необхідний баланс у владі, і що головне, знижує суттєво можливості для корупції і робить владу більш прозорою. Не забуваймо, нам 18. Ми вирвались з концтабору голодні і злі. Тому ще довго до влади будуть рватися бажаючі наїстися досхочу. Для того, щоб запровадити все те, про що пише Олександр на мій погляд, має бути прийнятий новий закон про вибори (мені подобається американська система)
          на партійній основі але з відкритими списками, і змінена Конституція.
          А для того : збираємо підписи під вимогою до ВР про термінове їх прийняття. В протилежному випадку - беремо ВР в облогу.Іншої мови вони не розуміють.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.06 | rais

            Re: Ось про це б запитали Кучму і його синка економіста...

            В облогу. Безумовно, українців всі роки вели до прірви соціального вибуху. За п'ять років Ющенко не спромігся відвернути націю від жорсткого протистояння між комунобандитами і тими хто обрав незалежну Україну. Ми знов на краю водоспада...
          • 2010.03.06 | DADDY

            Поясню свою позицію ще раз (бо вона є в кінці статті)

            Ось ця "риба" (як говорили в мої студентські часи)має бути обговорена, уточнена, більш чітко сформульована і запропонована до приєднання і так би мовити "сприйняття" всім наці/дем силам країни. Ті, хто зважиться на співпрацю, отримає підтримку національно-раціонально налаштованої частини чучпільства, зайде в парламнт у більшості і змінить необхідні закони та Конституцію на референдумі. (ну, насправді це буде не так ідеалістично, але я вважаю такий шлях прагматичним і раціональним). До речі, ці два слова "прагматичність" і "раціональність" вважаю базовими на сьогодні для України.
    • 2010.03.03 | Sych

      Re:"Доктрина яка запобігає антиукраїнські дії кожного українця."

      А паширшеє з цього місця можна?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.03 | rais

        Паширшеє ? Це не до нас, в інеті багато адрес...

      • 2010.03.03 | Д. А.

        А це просто, як двічі по два

        Sych пише:
        > А паширшеє з цього місця можна?

        Кожен українець спить і бачить, як би зробити якусь антиукраїнську дію. А Держава буде цьому запобігати. До останнього українця.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.03 | rais

          Re:Так це просто, як що будуєш державу для українців

          Так, це така маленька дія як, наприклад, укладення домовленості по шельфу ЧМ... Або прихватизація через підставних осіб газової труби... Нарешті улюбена тема тіньових капіталів, які не працюють на національні інтереси України... Багато чого і поглибше, і поши...
          Все буде промальоване докладніше у свій час. Чого разхвилювалися, панове?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.04 | Isoлято

            Шо, дєдушко, знов по мисці зупи засумували?

            rais пише:
            > Так, це така маленька дія як, наприклад, укладення домовленості по шельфу ЧМ...
            Ууу, це ж яка велика миска зу... пробачте, нафти мимо пропливає!

            > Або прихватизація через підставних осіб газової труби...
            То біжіть і прісаїдіняйтеся - бо без Вас "прихватизують", залишитесь без своєї жирної миски зупи! Доведеться їшачіць на городі, картоплю садити-копати... як це мільйони українців роблять...

            Нарешті улюбена тема тіньових капіталів, які не працюють на національні інтереси України...
            Дійсно, скільки зупи дєдушкє не дістанеться!

            > Все буде промальоване докладніше у свій час. Чого разхвилювалися, панове?
            То буде і заСУД і поКАРАння. У свій час. Чого Ви тут так хвилюєтесь, ніпанімаю...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.03.05 | rais

              Re: Изоляторе, а тобі все мариться що відірвався від совка,? То

              протри очінята, поглянь на те, що ти обрав і що сидить в радах по всій Україні
  • 2010.03.03 | OlalaZhm

    угу, щяззз...Re: Україна рівних можливостей.

    якби українці були здатні гуртуватися задля висування якихось ШЛЯХЕТНИХ СУСПІЛЬНИХ вимог...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.03 | DADDY

      Re: угу, щяззз... Зневіра гадюкою заповзала в серце (с).

      Не все втрачено і не всі українці, які не підтримують во свобода, є нездатними згуртуватися навколо шляхетної ідеї і головне прагматичних, раціональних думок. :-)
      Тримайтеся, комараде
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.03 | OlalaZhm

        ну, хоч якась хороша новина сьогодні...Re: угу, щяззз...

  • 2010.03.04 | DADDY

    “колеса Тихомирова” (/)

    СТРУКТУРНО-ЛОГИЧЕСКАЯ МОДЕЛЬ ОБЩЕСТВА
    http://grachev62.narod.ru/krasnov/ch_48.htm

    нічого, на жаль, про це не знав раніше, але ноосфера мабуть таки існує, адже майже про всі ці "колеса" я і написав.
  • 2010.03.05 | onewanderer

    Не читав.Хата горить!Не час обговорювати колір шпалер за шафою.

    Зараз не про такі глобальні речі треба міркувати. Зараз треба щось протиставити реальній узурпації влади протиукраїнськими силами.

    Тому усі ці концепції, амболи, при- та після- і недоречні і шкідливі, бо відволікають увагу від головного питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.05 | Анатоль

      З такими настроями навіть як прийдете до влади, то

      будете бігати біля горящої хати і шукати з ким би ще повоювати.
    • 2010.03.05 | DADDY

      Хата горить? - Вам допоможить герой рятівник

      Знову вибирайте ікону Героя рятівника Батьківщини і молитви до неї спрямовуйте аби врятував Вас особисто від загибелі національно-демократичних цінностей.
      В якості невідкладних заходів порятунку пропоную Вам з однодумцями розпочати роздачу гречки в пакетах з національною символікою.

      Так і будете дірки затикати тимчасовими союзами та універсалами поки все нах не розвалиться.

      Якщо не думати про стратегічне, то нефіг рятувати і тактичне.
      згорів сарай - гори і хата.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.05 | onewanderer

        Ви не розумієте категорій основного та другорядного.

        > Знову вибирайте ікону Героя рятівника Батьківщини і молитви до неї спрямовуйте аби врятував Вас особисто від загибелі національно-демократичних цінностей.
        Не мене особисто! Мені моя особиста доля не цікавить.

        > В якості невідкладних заходів порятунку пропоную Вам з однодумцями розпочати роздачу гречки в пакетах з національною символікою.
        Не адерсно. Ви дуже примітивно мислите про український народ. Українці свідомі того, що є Українська ідея та держава.

        > Так і будете дірки затикати тимчасовими союзами та універсалами поки все нах не розвалиться.
        Буду! Бо коли хата горить -- усе добре, що рятує хату.

        > Якщо не думати про стратегічне, то нефіг рятувати і тактичне. згорів сарай - гори і хата.
        Це ваша думка. Моя така -- зараз не час мислити про велике.Зараз треба гуртуватися і відкидати усе зайве. А там, дасть Бог, і про стратегію подумаємо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.05 | DADDY

          Re: Ви не розумієте - чомусь думаю, що не Вам мене повчати.

        • 2010.03.05 | rais

          Re: І думаємо про цю стратегію 20 років. Як казав Кучма -

          скажить мені що ми будуємо? Лідери нації блін... вони як до влади приходять забувають що розбудовувати за Конституцією України. Вони починають змінювати саму Конституцію, щоб не заважала...
  • 2010.03.05 | zmej_gorynych

    Гарна стаття. Re: Україна рівних можливостей.

    На мій погляд основна причина (не лише в Україні, але й в цілому світі) того, що наша цивілізація вже досить давно приречена, полягає в тому, що кармічні вузли, сплетені за цілі віки брехнею, затягнулись настільки, що розрубати їх можна лише очистившись Правдою. А вже тоді, на очищених підвалинах/фундаменті практично "з нуля" будувати те, до чого прагне будь-яка людина. Тобто рівні можливості, свободу, братерство, рай на Землі і т.п..
    Просто нема зараз в Україні навіть одного більш-менш відомого політика, за котрим не тягнулась би ціла низка злочинів, чи просто підлих поступків, проте котрий був би готовий привселюдно та щиро визнати свої злочини/розкаятись. І почати діяти згідно Правди. Йому просто тупо ніхто з "маленьких українців" не повірить. Ну або застрелять, переплутавши з кабаном, свої ж подєльнікі на полюванні.
    Серед НЕполітиків такі безперечно є. Але ніхто з політблябомонду їх до влади не допустить (див. слова Пєлєвіна про "тройное оцепление с пулеметами", котрі я вже тут неодноразово цитував).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.05 | DADDY

      "тройное оцепление с пулеметами"? Ще ж треба встигнути стрелити

      zmej_gorynych пише:

      > Серед НЕполітиків такі безперечно є. Але ніхто з політблябомонду їх до влади не допустить

      Це лише в тому випадку, якщо у політБЛЯбомонду (укрсучполітиків) хтось буде питати.
  • 2010.03.05 | catko

    класна стаття. особливо заголовок лаконічно-правильний



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".