МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Презентація проекту з утилізації сміття (\)

03/17/2010 | kotygoroshko
16 березня 2010 року міський голова Роман Заставний провів нараду за участю секретаря ради, голів депутатських фракцій і депутатських комісій, заступників міського голови та керівників структурних підрозділів міської ради, на якій обговорено основні проблеми розвитку Тернополя, що є найактуальнішими на даний час і потребують вироблення єдиної позиції виконавчого комітету та депутатського корпусу.

Серед іншого, на нараді йшлося про ситуацію щодо твердих побутових відходів. Як наголосив міський голова Роман Заставний, обставини, що склалися у місті із вивезенням сміття, вимагають від міської ради скоординованих зусиль та відповідальних рішень.

Відтак, міський голова запросив до доповіді регіонального представника ТОВ «ГРІН-ЕНЕРДЖІ-ЮКРЕЙН» Володимира Кам’янецького, який репрезентував проект з утилізації твердих побутових відходів, розроблений американськими спеціалістами.

Володимир Васильович розповів, що пропонована технологія з використанням спеціальної установки «Біосфера» дозволяє переробляти 95% ТПВ на так звану зелену електроенергію, яка не передбачає ніяких викидів в атмосферу і жодних шкідливих відходів у навколишнє середовище.

За словами регіонального представника, на першому етапі функціонування заводу відбувається сортування сміття, подрібнення та утворення гранул (залишком є лише вода). На другому етапі гранули спрямовуються в установку «Біосфера» для виробництва зеленої електроенергії. Дана установка працює на основі методу високотемпературного піролізу (великого стиснення гранул відходів, що спричиняє високу температуру з наступним виділенням енергії, яка приводить в рух турбіну, а відтак утворюється зелена електроенергія).

Понад 30 сміттєпереробних заводів такого типу працюють по всьому світу, наголосив п. Кам’янецький. Наприклад, у Санкт-Петербурзі, Франкфурті-на-Майні та інших містах. Тернополю компанія пропонує 100 - відсоткову інвестицію в розмірі 200 млн.грн. (це вартість однієї установки «Біосфера»). За словами Володимира Васильовича, таке своєрідне «меценатство» обумовлене тим, що, по-перше, кошти, вкладені у проект, повертають фонди Клінтона та Кіотського протоколу, по-друге, компанія зможе, згідно чинного законодавства, отримувати доходи від реалізації зеленої електроенергії.

Спорудження заводу потребує земельної ділянки загальною площею близько 5 га, яку компанія згідна орендувати. Відтак, розглядається територія комбайнового заводу (вул. Лук’яновича, промислова зона) і наразі триває відповідна екологічна експертиза. Ще однією умовою є гарантування містом відповідного обсягу побутових відходів. Потужність однієї установки «Біосфера» становить 50 тис. тон на рік, а Тернопіль за такий період продукує близько 100 тис. тон .

Як зауважив міський голова, реалізація даного проекту не лише дозволить переробляти сміття шляхом абсолютно екологічно чистої технології, а й створюватиме привабливий інвестиційний мікроклімат для комбайнового заводу. Цьому сприятиме, зокрема, наявність дешевої електроенергії, яку можна буде використовувати для забезпечення функціонування міської інфраструктури – від відпочинкових зон до парників. Також Роман Йосипович наголосив, що за умови впровадження проекту, тариф на вивезення сміття для населення найімовірніше не змінюватиметься.

Додамо, що на сьогодні заплановано підписання угоди про співпрацю з представниками ТОВ «ГРІН-ЕНЕРДЖІ-ЮКРЕЙН», яке репрезентує проект утилізації ТПВ.

Усі рішення щодо спорудження сміттєпереробного заводу у м. Тернополі прийматимуться сесією міської ради.

http://rada.te.ua/news/view/2483?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_term=%23te_ua&utm_content=%23te_ua

Відповіді

  • 2010.03.17 | kotygoroshko

    інший погляд(\)

    На Тернопільщині - черговий сміттєвий скандал

    Жителі села Миролюбівка Тернопільської області не допустили на ділянку робітників, які мали сьогодні розпочати там будівництво тимчасового сміттєзвалища.

    Як повідомив кореспонденту УНІАН керівник прес-служби Тернопільської міської ради Олег УДИЧ, мешканці сусідніх сіл вкотре заблокували в’їзд до цього об’єкту і завадили розпочати будівельно-монтажні роботи нового полігону тимчасового складування твердих побутових відходів. За його словами, напередодні влада міста направила правоохоронним органам листи з проханням забезпечити громадський порядок, однак правоохоронці були відсутні на місці інциденту.

    Заступник начальника міського управління житлово-комунального господарства Андрій ДРОЗДОВСЬКИЙ зауважив, що мерія має право власності на земельну ділянку поблизу Миролюбівки, отримано дозвіл на ведення будівництва, укладено угоду з підрядником про здіснення будівельних робіт на об’єкті тимчасового складування ТПВ методом пресування у тюки, вкриті герметичною оболонкою. Роботи не починаються лише через те, що люди блокують підступи до виділеної ділянки.

    За даними О.УДИЧА, сміття з Тернополя не вивозиться уже 7 днів. Наразі місцева влада працює над вирішенням проблеми.

    Як повідомляв УНІАН, 1 серпня 2009 року жителі прилеглих сіл до Малашівського смітєєзвалища, куди вивозилося сміття із Тернополя, перекрили дорогу на звалище. Проблема з вивезенням сміття з Тернополя існувала майже два з половиною місяці.

    12 жовтня після підписання меморандуму між ТОДА та громадами сіл Малашівці та Ігровиця про взаєморозуміння стосовно врегулювання спірних питань функціонування сміттєзвалища, жителі Малашівців розблокували дорогу.

    29 листопада жителі села Малашівці знову перекрили дорогу на сміттєзвалище.

    Донедавна сміття з Тернополя вивозили в Хмельницьку, Львівську, Рівненську та Івано-Франківську області, оскільки усі угоди щодо вивезення сміття на місцеві звалища були розірвані. 10 березня 2010 року завершився термін і цих короткострокових угод, відтак сміття з міста не вивозиться.

    Малашівське сміттєзвалище офіційно закрите для використання екологами та санстанцією з 1997 року. Воно знаходиться в другому поясі зони санітарної охорони Верхньо-Івачівського водозабору, звідки постачається вода для Тернополя. Шар геологічних порід на плато сформований породами, які не здатні виконувати функції водонепроникного екрану. Відтак існує загроза потрапляння забруднюючих речовин із звалища у продуктивний водоносний шар.


    постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-367975.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.18 | Soft

      А ви бачили щоб колись донецьке бидло протестувало з екологічної

      ситуації в регіони? Тут Свобода ставиться до людей як до людей й пробує вирішити екологічні проблеми оставлені кучмівською владою з мінімальною екологічною шкодою для жителів. Але це все коштує багато грошей (якіх немає в період кризи) й на все це потрібен тривалий час (3-5 років).

      Тому Свобода розв'язує проблеми, а не затикає рота.

      Анекдот в тему.
      Виходить Президент Янукович на балкон в Києві та звертається до свого секретаря
      - А що це там сяє в небі?
      - Це сонце, Віктор Федорович.
      - Я хочу це також собі в Донецьк.

      А ті ж донецьки того сонця за смогом вже років з п'ятдесят не бачать і вважають це нормальним.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.18 | kotygoroshko

        може моя відповідь Вас не влаштує, але

        я об*їхав Донецьку і Луганську область по райцентрам і не раз, зупиняючись запитати місцевих уточнення того чи іншого місця в маршруті, спілкувався на тему чому я розмовляю українською

        так от, говорять люди, яких можна було б віднести до бидла (таксісти і деякі пролетарії в районі кафешок) тільки про Росію і як їм там буде добре, але тільки но я запитую їх про сміття в їх (донецьких, луганських) лісосмугах, пожежі в лісосмугах і на полях, як вони тут же "Київ, Київ, Київ... чому Київ не наводить порядок, куди дивиться, адже ми платим податки..."

        отака цікава систематична метаморфоза


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".