МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Домовленості Януковича-Мєдвєдєва без емоцій

04/22/2010 | Петро Жук, Роман Соломонюк
Вчорашній день став безумовно віховим для новітньої історії України. Принаймні підписання нових угод між президентами Росії та України є однією з найбільш цитованих новин в українському та російському інформаційному просторі. Оцінки різні від різко негативних на кшталт "все пропало", до дуже позитивних "безпрецендентний прорив у відносинах Росії та України". Та все ж варто спробувати проаналізувати без надбмірних емоцій, яке значення мають домовленості.

"Юліна свиня" для Януковича
Якщо вже до кінця бути відвертим, то у "подовженні оренди" для ЧФ РФ винні обоє і Янукович і Тимошенко. Можна сказати навіть більше - вина Тимошенко у цьому процесі значно вища, бо саме за її урядування було підписано напевно найбільш невигідні для України газові домовленості. Новий президент Янукович опинився у вельми скрутній ситуації і змушений був шукати якесь рішення.

Що найбільш цікаво, сьогодні "бютівська опозиція" критикує Януковича та Азарова за те, що ще зовсім недавно робила сама. Наприклад, за непрозоре використання коштів державного бюджету, за нерозумну енергетичну політику, за тиск на бізнес, за відсутність бажання реформувати економіку.

Загальний висновок тут може бути один, чим гірше владі, тим краще "бютівській опозиції". І зовсім не важливо, що БЮТ будучи владою робив те ж саме. Зрештою і Партія регіонів, перебуваючи в опозиції не особливо переймалася проблемами держави. Пригадується відомий виступ О.Єфремова, коли він на повному серйозі говорив, що тодішня опозиція (Партія регіонів) не буде допомагати уряду виходити з кризи, а дасть йому час, щоб той "продемонстрував, як вміє працювати". Тобто йшла робота за тим же принципом: "Що гірше владі, то краще опозиції".

Короткий підсумок полягає в тому, що дотеперішньої здачі флоту призвела, навіть у більшій мірі, необдумана політика Тимошенко, ніж політика Януковича, якому доводилося шукати виходи із складної ситуації. Звичайно, що це жодним чином не виправдовує порушення Конституції.

Оточення визначає дії "короля"
Більшість українських політологів вже давно утвердилися в думці, що в Україні немає незалежних політичних сил. Відповідно, більшість політичних фігур також змушені приймати рішення виходячи з інтересів політично-фінансових кланів, які їх підтримали. Не оминула ця доля і В.Януковича.

Попри показову демонстрацію сили, видно, що середовище Партії регіонів так і не стало монолітним. Знову ж таки, посилаючись на інформацію ЗМІ, можна виділити кілька головних фінансово-політичних груп в оточенні нинішнього президента. В вдаючись у деталі кожної з них, можна виділити групу Ахметова, групу братів Клюєвих, групу Фірташа-Льовочкіна-Бойка. До цього додається ще одна не зовсім органічна, проте необхідна за нинішньої коаліції група комуністів. Очевидно, що кожна з цих груп має окремі інтереси.

Судячи з відкритих публікацій, різноманітних досліджень, у збереженні нинішнього "статус кво" в економіці найбільше зацікавлені група Ахметова і Фірташа. Перша заробляє на частково відсталих потужностях металургійного комплексу, де є досить великі енергозатрати. Друга отримувала у минулому прибутки переважно з перепродажу газу, то російського, то середньоазійського.

Частково осторонь стоїть група братів Клюєвих. Судячи знову ж таки з відкритих джерел, інтерв’ю - ці люди більше орієнтовані на модернізовані виробництва. Зокрема в одному з своїї виступів А.Клюєв стверджував, що його бізнес був готовий до кризи і прогнозував її. Не чутно було з боку представників цієї групи і голосних прохань про допомогу від держави.

Група КПУ зацікавлена у постійному розігруванні карти "братньої дружби з російським народом". Так само важливу роль у "дружбі" відіграє питання ЧФ РФ, як "ознаки" спільної дружби.

Знову ж так, варто наголосити, що це лише поверховий аналіз на основі відкритих джерел та інформації. Робився він з огляду на спробу пояснення дій Януковича. Оскільки, сьогодні очевидно, що новому президенту доводиться якось поєднувати інтереси різних груп зі свого оточення. На нашу думку таке поєднання відбувається не завжди в користь самому Януковичу.

Які варіанти мав Янукович у переговорах з Мєдвєдєвим?
У минулому році було підписано вкрай невигідні для України газові домовленості. Зрозуміло, що перегляд вигідних для Росії та невигідних для України угод міг відбутися тільки на умовах, коли українська сторона мала б запропонувати щось взамін російській.

Варто зазначити, що для сучасної Росії дуже важливим є фактор "демонстрації зовнішньополітичної сили" нинішнього керівництва. Щоб забути про розбиті дороги, сировинну економіку, найкраще показати свою "перемогу" у зовнішній політиці, чи то "переможну війну", чи якийсь інший зовнішньополітичний успіх.

Отже, чим міг торгувати Янукович?

Варіант перший - значні поступки у гуманітарній та ідеологічній сфері. Частково це зроблено з призначенням Табачника. Можливо будуть інші кроки, проте "агресивну деукраїнізацію" Янукович частково пом’якшив своїми різкими заявами щодо пропозицій різного роду союзів з боку окремих урядовців. З цього можна зробити певний висновок, що новий президент не бажає "здавати державу". Зрештою це зрозуміло і з точки зору економіки. Не вигідно великому українському бізнесу бути без власної держави.

Варіант другий - можна було поторгувати українським авіапромом, атомною енергетикою, іншими високотехнологічними галузями. Один час навіть про це говорили, проте поки що не видно реалізації цього варіанту. Зрозуміло, що скажімо віддавши "Антонова" Україна б могла приректи на знищення власну авіапромисловість, зважаючи на те, що українські літаки становлять конкуренцію російським виробникам не тільки у світі, але і в самій Росії, пропонуючи аналогічні, інколи кращі рішення.

Варіант третій - віддати ГТС, як це робила Білорусь. Це означало б втрату чи не єдиного зовнішньополітичного козиря будь-якої української влади. До такого рішення, очевидно, не готовий ніхто. Інакше, як пізніше торгуватися з тією ж Європою чи Росією.

Варіант четвертий - поторгуватися "флотською картою". З точки зору державності цей вже реалізований варіант з першого погляду виглядає досить небезпечним. Адже в Україні зберігається присутність іноземних, явно недружніх нашій державі військ. Крім того, створюється черговий прецендент порушення Конституції.

При більш детальному розгляді збереження російського флоту ще на 25 років виглядає не таким вже й страшним з оглядом на наступні причини:

1) Невідомо, що буде із самою Росією. Варіанти прогнозу розвитку Росії без зайвого оптимізму для нинішньої російської влади оприлюднювали неодноразово і американські дослідники і українські. Тобто вже у ближчі кілька десятків років у Росії можуть виникнути проблеми, коли буде зовсім не до флоту в Чорному морі. Ознаки деструктивних процесів у РФ помітні зараз, коли центр слабо конролює Кавказ.

2) Невідомо, що буде з ЧФ РФ. Попри голосні бравади про його бойову міць, останніми роками флот перебуває не у кращій ситуації ніж український. Більше того минулого і позаминулого року відбувалося скорочення не тільки у ЧФ РФ, але і у всій російській армії. Вже протягом наступних 10 років ЧФ РФ може перетворитися у металобрухт, який нікуди буде виводити. Анонсоване нарощування угрупування у Севастополі потребує значних коштів. На сьогдні не видно, звідки РФ братиме кошти на "військові ігри".

Фактично, нові домовленості дозволяють уникнути Росії значних витрат пов’язаних із переведенням із Севастополя застарілої техніки. Тобто складається ситуація, як у старій приказці про валізу без ручки, і викинути шкода, і повноцінно використовувати неможливо.

Таким чином, при глибшому аналізі видається, що підписані угоди є не настільки страшними. Разом з тим зрозуміло, що вони завдадуть шкоди іміджу Януковича, особливо на Заході України, але дозволять йому зберегти баланс між різними фінансово-політичними групами у своєму оточенні.

Щонайменше дві з них, отримують "дешевий газ", і зможуть спробувати витиснути із нинішньої енергоємної економіки останні соки, не особливо думаючи про модернізацію у ближчі роки. Комуністи отримають "перемогу" у відновленні "дружби". Група Фірташа-Бойка-Льовочкіна, зможе повернутися на енергетичний ринок і заробляти на перепродажі.

Вигідним є такий варіант і для Росії. Адже йдеться про демонстрацію "великої зовнішньополітичної перемоги".

Варіант п’ятий - видається найбільш виграшним для України. Полягає він в тому, щоб взагалі відмовитися від російського газу. Звичайно, що такий варіант вимагає глибоких і болючих для суспільства структурних економічних реформ.

Перш за все потрібно різко обмежити споживання імпортованого газу. Зробити це можна через переведення підприємств на альтернативні енергоносії, глибоку реформу ЖКГ, розробку власних джерел і нових таких, як сланцевий газ.

В цьому процесі українська влада могла б скористатися досвідом США, Польщі, Швеції. Проте подібне розірвання "енергетичного ланцюга" означало б потребу негайної зупинки політики субсидіювання збиткової металургії, хімічної промисловості, вугільної галузі.

Окремі фінансово-політичні групи у цьому не заціквлені, оскільки тоді доведеться вже зараз викладати значні кошти на модернізацію своїх виробництв, або просто закривати їх. Не хоче цього і новий уряд, бо доведеться йти на непопулярні соціальні заходи, створювати програми перенавчання і кредитування малого підприємництва.

Зрештою такі реформи загрожують суті кланово-олігархічної системи, яка досі зберігається в Україні, бо самозайнята особа, підприємець набагато менш контрольований ніж найманий робітник. Більше того, державі з сильним "середнім класом" не потрібні будуть збитковий енергоємний великий бізнес. Залишиться тільки той, що встиг перебудуватися і створити наукоємне ефективне виробництво. Це вже ставить під загрозу прибутки самих представників "сировинних" фінансово-політичних груп.

У підсумку для України обрано не найкращий, проте і не найгірший варіант. Такий вибір зумовлюється залежністю теперішніх політичних еліт у більшій мірі від "сировинно експортних" кланів, які поки що бачать можливість ще щось "заробити" на схемі, котра працювала минулі 20 років незалежності. Далі все залежатиме від того, наскільки буде живуча ця "схема" в новом посткризовому світі, де все більше буде приділятися уваги ресурсоефективним моделям економіки.

Петро Жук, Роман Соломонюк
Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887
Received: by mail.maidanua.org from cipt.kontaktАТgmail.com Thu, 22 Apr 2010 12:09:07 +0300
Опубліковано в статтях Майдану-Захід http://maidanua.org/lviv/

Відповіді

  • 2010.04.22 | Предсказамус

    І чому я не здивувався?

    Петро Жук, Роман Соломонюк пише:

    > У підсумку для України обрано не найкращий, проте і не найгірший варіант. Такий вибір зумовлюється залежністю теперішніх політичних еліт у більшій мірі від "сировинно експортних" кланів, які поки що бачать можливість ще щось "заробити" на схемі, котра працювала минулі 20 років незалежності. Далі все залежатиме від того, наскільки буде живуча ця "схема" в новом посткризовому світі, де все більше буде приділятися уваги ресурсоефективним моделям економіки.
    >
    > Петро Жук, Роман Соломонюк
    > Лабораторія суспільно-політичного аналізу
    > Центру з інформаційних проблем територій
    Отака от лабораторія на вулиці Дудаєва. Якби не читав їх у часи виборів - не повірив...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | Ukrpatriot(patriot)

      Не найгірший і не найкращий

      Найкращий описувався останнім, як видно із статті. Решта, якщо розшифрувати, ресурсна економіка згине в будь-якому випадку, питання наскільки швидко. А з нею підуть і клани. Мені так видається.
  • 2010.04.22 | catko

    забули дозвіл 400 кораблів і 14 підводних човнів в криму

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.04.22 | Стась

    Оптімісти, мля. Майстри самонавіювання.

    Стаття ВЖЕ застаріла.

    Антонова ВЖЕ здано. Атомну енергетику ВЖЕ здано. Трубу ось-ось здадуть, процес вже йде повним ходом.
    Лінь проставляти лінки, дівіться стрічки новин.

    І це всього за два місяця. Януковича ВЖЕ ставлять як приклад для нерадивого Лукашенка.

    Русификація йде повним ходом. Московському телеагітпропу дано зелене світло. Істукан Сталіна скоро поставлять у кожному селі.

    Що ще цим мудойобам треба, щоб припинити оце самозаспокоєня та мантри "все це юля винна"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | Предсказамус

      Навіщо ви їх ображаєте? Працюють люди...

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.22 | Ukrpatriot(patriot)

        І тут треба ще додати за "бабки пахана"

        А не можна без вересків, спокійно оцінити подію.
    • 2010.04.22 | Ukrpatriot(patriot)

      Всьо прапала! :)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.22 | Стась

        Ні, просто якщо опинився раптом у дупі, треба це чітко

        усвідомити і шукати вихід, а не сподіватися, що це лише тичасові сутінки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.22 | Torr

          кому дупа, а глистам - хата рідна.

          стаття обєктивна
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

            Реалізм і об’єктивність. У Вас тільки паніка

            що нічого доброго у складній ситуації не дає.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.04.23 | Стась

              Лавайте об"єктивно. по пунктах

              ЧФ до 2042
              Поглинання (варіант - недружнє поглинання) "Антонова" росіянами
              Здача ГТС та ПГХ
              Що там ще забув?

              На пртотилежній чашці вагів - віртуальні 40 мільярдів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.04.23 | Shooter

                Re: Лавайте об"єктивно. по пунктах

                Стась пише:
                > ЧФ до 2042
                погано

                > Поглинання (варіант - недружнє поглинання) "Антонова" росіянами
                ...тут купа питань (наприклад - сьогодні Росія і так більше заробляє на нових Ан-ах (бо більше їх виробляє)+купа комлектуючих - російські. + АН-148/158 vs SSJ-100 на об*ємному російському ринку ). але швидше буде зле.

                > Здача ГТС

                почекаємо деталей.

                > та ПГХ
                ПГХ-?
                якщо Ви про АЕС - то там таксамо "складне питання". І головне не так хто добудовуватиме 2 блоки Хмельницької, як чи втримається Вестінгауз на українському ринку ТВЕлів (6 реакторів)

                > На пртотилежній чашці вагів - віртуальні 40 мільярдів.

                Реальні.
              • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

                Re: Лавайте об"єктивно. по пунктах

                Стась пише:
                > ЧФ до 2042
                Невідомо, що буде з Росією до того часу svit21.narod.ru

                > Поглинання (варіант - недружнє поглинання) "Антонова" росіянами
                Поки що не чув про поглинання. Була розмова, але в Харкові не підписана.

                > Здача ГТС та ПГХ
                те ж саме

                > Що там ще забув?
                >
                > На пртотилежній чашці вагів - віртуальні 40 мільярдів.

                Дійсно віртуальні. Тому автори і визначають найкращий варіант - відмова від російського газу. Статтю треба всю читати, а не те, що подобається.
  • 2010.04.22 | Абу

    а це часом не проект ім. К.Бондаренка-Ахметова?

    Лабораторія суспільно-політичного аналізу
    Центру з інформаційних проблем територій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.04.22 | GreyWraith

    Цiкавий матерiал

    Справдi, в такiй ситуацii холодна голова ще й як потрiбна.
  • 2010.04.22 | Хвізик

    стаття правильна.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | DADDY

      стаття АБСОЛЮТНО НЕправильна і маніпулятивна.

  • 2010.04.22 | DADDY

    без емоцій це виглядає приблизно наступним чином:

    1. заяви про втрату ЧФ боєздатності і про нездатність моSSковії оновити бойовий склад - це з царини окозамилювання непоінформованого, довірливого "хохла". моSSковія на продажу вуглеводнів накопичили величезні ресурси, які і вкладатиме у відновлення імперії.
    2. Чорне море на сьогодні (і на майбутнє)є для моSSковії стратегічним адже по дну Чорного моря вона будує південний потічок.
    3. Найближчим часом Чорноморський басейн буде оголошений моSSковією зоною її стратегічних та економічних іінтересів. вони візьмуть на себе вирішення питань безпеки в Чорноморському басейні. Якщо європеї на це погодяться, то під моSSовію потрапить не лише більша частина україни, а й Молдова, Румунія, Болгарнія, Грузія, частина Балкан.
    Напевно таке "вкладання" коштів в Януковича є вигідним.
    4. протягом найближчих років за сприяння Хунти більшість населення Криму отримає російські паспорти і відбудеться анексія Криму, за якою черга настане для регіону Одеса-Миколаїв-Керч.

    Завадити такому сценарію можна лише шляхом вироблення об"єднавчої для всіх про-українських сил програми дій (з одночасною підготовкою необхідних країні для подолання совка реформ) і перехід до усунення окупантської хунти від влади, навіть силовим шляхом.
    DIXI
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | OlalaZhm

      Re: без емоцій це виглядає приблизно наступним чином:

      от тому я ізлюсь на Ющенка, що він це все мав продумати і створити за час совго президентства. А я не знаю, чим він в цей час займався.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.22 | DADDY

        Re: без емоцій це виглядає приблизно наступним чином:

        OlalaZhm пише:
        > от тому я ізлюсь на Ющенка, що він це все мав продумати і створити за час совго президентства. А я не знаю, чим він в цей час займався.

        Може вже минув час "злитися на Ющенка" і самим для себе сформулювати чим саме ми самі будемо займатися?
        Нє?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.22 | OlalaZhm

          Re: без емоцій це виглядає приблизно наступним чином:

          та чо "нє"... Так.
      • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

        А чого на Тягнибока не злитеся

        Тільки порепетував про зраду, а імпічменту у своїй заяві навіть не вимагав.
    • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

      Re: без емоцій це виглядає приблизно наступним чином:

      DADDY пише:
      > 1. заяви про втрату ЧФ боєздатності і про нездатність моSSковії оновити бойовий склад - це з царини окозамилювання непоінформованого, довірливого "хохла". моSSковія на продажу вуглеводнів накопичили величезні ресурси, які і вкладатиме у відновлення імперії.

      З царини "хохла" хавати дезу, яку розповсюджує російська розвідка. Рекомендую почитати хоча б кілька аналітичних статей на тему грузинської війни..

      > 2. Чорне море на сьогодні (і на майбутнє)є для моSSковії стратегічним адже по дну Чорного моря вона будує південний потічок.

      Угу. Настільки стратегічним, що Росія не може там забезпечити переваги над такою країною, як Туреччина. А ще вся стратегічність спливає з огляду на оточення Криму країнами НАТО і контролю НАТО за Босфором.


      > 3. Найближчим часом Чорноморський басейн буде оголошений моSSковією зоною її стратегічних та економічних іінтересів. вони візьмуть на себе вирішення питань безпеки в Чорноморському басейні. Якщо європеї на це погодяться, то під моSSовію потрапить не лише більша частина україни, а й Молдова, Румунія, Болгарнія, Грузія, частина Балкан.

      Беріть більше. Весь світ :)

      > Напевно таке "вкладання" коштів в Януковича є вигідним.
      > 4. протягом найближчих років за сприяння Хунти більшість населення Криму отримає російські паспорти і відбудеться анексія Криму, за якою черга настане для регіону Одеса-Миколаїв-Керч.
      >
      Саме так. І особливо кримські татари кинуться отримувати російське громадянство. Видно, що все сприймаєте занадто спрощено.


      > Завадити такому сценарію можна лише шляхом вироблення об"єднавчої для всіх про-українських сил програми дій (з одночасною підготовкою необхідних країні для подолання совка реформ) і перехід до усунення окупантської хунти від влади, навіть силовим шляхом.
      > DIXI

      Силовим :) Те, що долати совка треба факт.

      У мене інше пояснення. Просто у росії немає реально коштів виводити той металобрухт, в який флот перетвориться до 2017. Тому краще продовжити його базування, а потім за українські ж гроші його утилізовувати.
  • 2010.04.22 | ziggy_freud

    Хочете жити як в Абхазії, чи як в Трансністрії?

    Петро Жук, Роман Соломонюк пише:
    > Короткий підсумок полягає в тому, що дотеперішньої здачі флоту призвела, навіть у більшій мірі, необдумана політика Тимошенко, ніж політика Януковича, якому доводилося шукати виходи із складної ситуації. Звичайно, що це жодним чином не виправдовує порушення Конституції.

    а ще згадайте Кучму і Кравчука. Які могли досягти інших домовленостей і про газ, і про рос. військові бази. Крім Севастополя, там ще і Феодосія, і Геніческ. Підпис під угодою - чий?

    > Знову ж так, варто наголосити, що це лише поверховий аналіз на основі відкритих джерел та інформації. Робився він з огляду на спробу пояснення дій Януковича. Оскільки, сьогодні очевидно, що новому президенту доводиться якось поєднувати інтереси різних груп зі свого оточення. На нашу думку таке поєднання відбувається не завжди в користь самому Януковичу.

    пропоную розглянути ще два чинники:
    - низький інтелект Януковича
    - маніпулювання Януковичем з боку корумпованих (з)радників

    > Отже, чим міг торгувати Янукович?
    > Варіант перший - значні поступки у гуманітарній та ідеологічній сфері.

    вже проторгувався.

    > Варіант другий - можна було поторгувати українським авіапромом, атомною енергетикою, іншими високотехнологічними галузями.

    вже проторгувався. Завод Антонова здали. Ядерну енергетику здали.

    > Варіант третій - віддати ГТС, як це робила Білорусь. Це означало б втрату чи не єдиного зовнішньополітичного козиря будь-якої української влади.

    на сьогодні росіянам це нецікаво.

    > Варіант четвертий - поторгуватися "флотською картою".

    проторгувася і тут.

    Отже, лажанувся три рази з чотирьох можливих. Торговець, мля. Шофьором йому працювати, а не президентом.

    > 1) Невідомо, що буде із самою Росією. Варіанти прогнозу розвитку Росії без зайвого оптимізму для нинішньої російської влади оприлюднювали неодноразово і американські дослідники і українські. Тобто вже у ближчі кілька десятків років у Росії можуть виникнути проблеми, коли буде зовсім не до флоту в Чорному морі. Ознаки деструктивних процесів у РФ помітні зараз, коли центр слабо конролює Кавказ.

    тоді Севастополь знову стане базою для "прінуждєнія к міру". І ціллю для атак у відповідь. Хочете жити як в Абхазії, чи як в Трансністрії?

    > 2) Невідомо, що буде з ЧФ РФ. Попри голосні бравади про його бойову міць, останніми роками флот перебуває не у кращій ситуації ніж український.

    додайте сюди інформацію про закупівлю бойових кораблів у Франції. І зробіть поправку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | Стась

      З ГТС теж розвели

      ziggy_freud пише:
      > > Варіант третій - віддати ГТС, як це робила Білорусь. Це означало б втрату чи не єдиного зовнішньополітичного козиря будь-якої української влади.
      >
      > на сьогодні росіянам це нецікаво.

      Хаха. Відбувся класичний розвод лохів, гра на зниження цін.

      Вже ясно, що цікаво, та ще й як цікаво. Вже створюються "робочі групи" та ведуться тьорки з "пацанами" про умови здачі ГТС. Ні про яку участь Европи, навіть у особі давніх партнерів ГП вже не йдеться, росіяни просто тупо забирають трубу та ПГХ, гадаю, дискусія йде лише про умови відкату та про розмір мінорітарного пакету для зацікавлених осіб.

      А що Україна отримає в обмін? Дружбу з братньою країною, авжеж. Навіки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.22 | ziggy_freud

        розвели, але не Януковича.

        Це вже дійсно фейл попередників. Хоча, будучи кимось іншим, ніж він є, міг би і відігратись.

        Стась пише:
        > А що Україна отримає в обмін? Дружбу з братньою країною, авжеж.

        якщо вточнити, дружбу в одні ворота
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.22 | zаброда

          Как Ви іліґантно аб анусє

          ziggy_freud пише:
          > дружбу в одні ворота
    • 2010.04.23 | один_козак

      Не лажанувся і не торговець. Що кажуть, те й робить. "Вибрали"

      "Президента" колонії.
    • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

      Кілька пояснень.

      ziggy_freud пише:

      > а ще згадайте Кучму і Кравчука. Які могли досягти інших домовленостей і про газ, і про рос. військові бази. Крім Севастополя, там ще і Феодосія, і Геніческ. Підпис під угодою - чий?

      Згадайте, як при Кучмі їздили паровози, і хто втримав Крим у складі України у 1992 році. Під час так званої мєшковщини.

      > пропоную розглянути ще два чинники:
      > - низький інтелект Януковича
      > - маніпулювання Януковичем з боку корумпованих (з)радників

      це Ваше право, як і право авторів враховувати свої власні чинники.
      >
      > > Отже, чим міг торгувати Янукович?
      > > Варіант перший - значні поступки у гуманітарній та ідеологічній сфері.
      >
      > вже проторгувався.
      >
      > > Варіант другий - можна було поторгувати українським авіапромом, атомною енергетикою, іншими високотехнологічними галузями.
      >
      > вже проторгувався. Завод Антонова здали. Ядерну енергетику здали.
      >
      > > Варіант третій - віддати ГТС, як це робила Білорусь. Це означало б втрату чи не єдиного зовнішньополітичного козиря будь-якої української влади.
      >
      > на сьогодні росіянам це нецікаво.
      >
      > > Варіант четвертий - поторгуватися "флотською картою".
      >
      > проторгувася і тут.
      >
      > Отже, лажанувся три рази з чотирьох можливих. Торговець, мля. Шофьором йому працювати, а не президентом.
      >
      > > 1) Невідомо, що буде із самою Росією. Варіанти прогнозу розвитку Росії без зайвого оптимізму для нинішньої російської влади оприлюднювали неодноразово і американські дослідники і українські. Тобто вже у ближчі кілька десятків років у Росії можуть виникнути проблеми, коли буде зовсім не до флоту в Чорному морі. Ознаки деструктивних процесів у РФ помітні зараз, коли центр слабо конролює Кавказ.
      >
      > тоді Севастополь знову стане базою для "прінуждєнія к міру". І ціллю для атак у відповідь. Хочете жити як в Абхазії, чи як в Трансністрії?
      >
      Це сумнівно. Бо не буде ким. Почитайте посилання. Можете в оригіналі знайти на сайті ЦРУ. До речі варто і ту ж "Етнополітичну карту глянути", особливо зваживши на те, що багато з прогнозованого вже збулося. Албанія, Абхазія, Осетія, Східний Тімор, частково Гренландія. Росія поступово здається Китаю, як там також прогнозувалося.

      > > 2) Невідомо, що буде з ЧФ РФ. Попри голосні бравади про його бойову міць, останніми роками флот перебуває не у кращій ситуації ніж український.
      >
      > додайте сюди інформацію про закупівлю бойових кораблів у Франції. І зробіть поправку.

      і додайте, яких кораблів і чому Росія, яка сама будує і продає кораблі купує бу у ФРанції, а не може заплатити за власні. Тоді можна з поправкою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.23 | ziggy_freud

        доки сонце зійде - роса очі виїсть...

        Ukrpatriot(patriot) пише:
        > і хто втримав Крим у складі України у 1992 році. Під час так званої мєшковщини.

        і хто ж? Спрацювали три чинники:
        - небажання більшості кримчан активно гратись в сепаратизм; в РФ тоді проблем було не менше нашого...
        - ідіотизм лідерів сепаратистського руху. Порівняно з ними Смірнов - правдивий гігант мислі і отєц молдАвской демократіі
        - і, вже на останньому місці - втручання укр.спецслужб

        > > тоді Севастополь знову стане базою для "прінуждєнія к міру". І ціллю для атак у відповідь. Хочете жити як в Абхазії, чи як в Трансністрії?
        > Це сумнівно. Бо не буде ким. Почитайте посилання. Можете в оригіналі знайти на сайті ЦРУ. До речі варто і ту ж "Етнополітичну карту глянути", особливо зваживши на те, що багато з прогнозованого вже збулося. Албанія, Абхазія, Осетія, Східний Тімор, частково Гренландія. Росія поступово здається Китаю, як там також прогнозувалося.

        в 2008му теж було сумнівно, що в Грузії буде війна. Але якесь корито до берегів Грузії дотягнуло, та пару раз бабахнуло з головного калібру. В Абхазії підчас попередньої війни морський десант кілька разів висаджували.

        На кого кремлівські мрійники на французьких кораблях нападуть наступного разу? Може, на Туреччину, бо треба звільнити православний Константинополь від басурманів? Чи на Україну, бо ми адін народ?

        Аналітики ЦРУ теж можуть помилятись. Зокрема, орієнтуючись на матеріали в ру.неті та уа.неті. Також згадайте, як американці спрацювали у В*єтнамі за приписами Сема Хантінґтона. І у що спочатку СРСР, а потім США вляпались в Афгані, наче вже з урахуванням радянських помилок. От вам і будуть етнополітичні прогнози...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.24 | Ukrpatriot(patriot)

          не впевнений

          ziggy_freud пише:

          > і хто ж? Спрацювали три чинники:
          > - небажання більшості кримчан активно гратись в сепаратизм; в РФ тоді проблем було не менше нашого...
          > - ідіотизм лідерів сепаратистського руху. Порівняно з ними Смірнов - правдивий гігант мислі і отєц молдАвской демократіі
          > - і, вже на останньому місці - втручання укр.спецслужб
          >
          А хто сказав, що ці три чинники зникли? Чи щонайменше два? А татарський навіть збільшився.


          > > > тоді Севастополь знову стане базою для "прінуждєнія к міру". І ціллю для атак у відповідь. Хочете жити як в Абхазії, чи як в Трансністрії?
          >
          > в 2008му теж було сумнівно, що в Грузії буде війна. Але якесь корито до берегів Грузії дотягнуло, та пару раз бабахнуло з головного калібру. В Абхазії підчас попередньої війни морський десант кілька разів висаджували.
          >
          1. Україна не Грузія
          2. Коли "бабахкали" по Грузії в Росії перебої з пальним почалися. І це при дуже маленькій війні. Питання, чи піде Росія з напіврозваленою армією на війну з Україною.
          3. Абхазія і Осетія були де-факто незалежними і хотіли цього. КРим поки що нікуди не хоче.

          > На кого кремлівські мрійники на французьких кораблях нападуть наступного разу? Може, на Туреччину, бо треба звільнити православний Константинополь від басурманів? Чи на Україну, бо ми адін народ?
          >
          > Аналітики ЦРУ теж можуть помилятись. Зокрема, орієнтуючись на матеріали в ру.неті та уа.неті. Також згадайте, як американці спрацювали у В*єтнамі за приписами Сема Хантінґтона. І у що спочатку СРСР, а потім США вляпались в Афгані, наче вже з урахуванням радянських помилок. От вам і будуть етнополітичні прогнози...

          Можливо і помиляються. Тільки не дуже часто. Можу згадати, як американці спрацювали за порадами Бжезінського у розвалі СРСР :) Досить успішно. Порівняно з СРСР, США у Афгані виграли, як зрештою і в Іраку.
    • 2010.04.23 | WWW

      Не тільки.Імперія збіль-жує транспортру пов'язаність території

      Слідкуйте за рухами залізниці і інфраструкутурними проектами
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.28 | ziggy_freud

        імперія збільшує зав*язаність території на Москву ;-/

        може розкажете, як позитивно вплинув сепаратизм на транспортні потоки Півд.Осетії (Абхазії, Трансністрії)?
  • 2010.04.22 | zakhar

    Як на мене, то все виглядає так, що

    як мінімум ще одне покоління українців житиме під пятою Москви. А можливо взагалі втратить свою державність.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.23 | один_козак

      А після того потенції до відродження стане ще менше.

  • 2010.04.22 | ilia25

    За аренду бази ЧФ Росія фактично платитиме 1.25 мільярди на рік

    І гроші вперед (наступні 10 років). Це при тому, що ЧФ є скоріше символом, аніж військовою силою.

    Я втім вважаю, що необхідності в цьому рішенні не було. Україні краще було б не продовжувати оренду, та будувати термінал для прийому зрідженного газу. Але я розумію і уряд. 40 мільярдів на дорозі не валяються.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.22 | saha

      де гроші Зін ? кому платитиме власникам металургійних підприємст

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.22 | ilia25

        Українцям, що на них працюватимуть та податки в бюджет

        Плюс не треба буде покривати дефіцит Нафтогазу з бюджету.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.23 | Ромко

          Re: Українцям, що на них працюватимуть та податки в бюджет

          ...і на ці гроші уряд буде вирішувати стратегічні питання, наприклад покращення охорони здоров'я (наприклад закупить сучасне обладнання, побудує нові лікарні, відремонтує існуючі), почне впроваджувати програми використання альтернативних джерел енергії (вітер, сонце), почне разом з поляками та американцями розробку сланцевого газу, займеться модернізацією українського війська, наближення його до стандартів НАТО...


          шановний, ви дійсно вірите в подібний сценарій?! підвищення рентабельності продукції великих підприємств відіб'ється на добробуті лише дуже обмеженого кола людей, і ні ви, ні я до цього кола не належимо.

          Цю ж рентабельність власники підприємств могли підвищити за рахунок зниження енергоємності підприємств. Тільки вони не дурні - модернізація вимагає коштів з власної кишені, а зниження вартості газу за рахунок оренди ЧФ - жодних інвестицій з власної кишені. Прибутки же ж за рахунок різноманітних схем оптимізації податків виведуть з країни, а тягар по наповненню бюджету перекладуть на наші з вами плечі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.04.23 | Хвізик

            У даному спорі праві і Ромко, і Ілля25

          • 2010.04.23 | ilia25

            Re: Українцям, що на них працюватимуть та податки в бюджет

            Ромко пише:
            > шановний, ви дійсно вірите в подібний сценарій?! підвищення рентабельності продукції великих підприємств відіб'ється на добробуті лише дуже обмеженого кола людей, і ні ви, ні я до цього кола не належимо.

            По-перше, газ споживають не лише великі підприємства, нариклад населення фактично субсидується з бюджету. Отже низькі ціни на газ прямо зменшують дефіцит.
            По-друге, що ви думаєте "обжене коло людей" робитиме с цією рентабельністю (спершу, доречі, заплативши з неї податки)? Повезуть у підвали своїх французьких замків і будуть на ті скарби пялитись увечері замість телевізора? Ніфіга -- вони ці гроші будуть інвестувати у нові бізнеси та розширення/модернизацію існуючих. Себе вони звісно не забуватимуть, але після перших 100 мільйонів пріоритети у людей змінюються. Ще одним майбахом вже нікого не здивуєш.
        • 2010.04.23 | ziggy_freud

          наївна віра в смачні залишки з панського столу

          підбиральці об*їдків щільно оточили великих босів ще років 10-15 тому. Вам від панів олігархів дістаненться хіба що те, чим погребували їхні підпанки.

          теорія "просачивания благ" працює там, де багаті мають мільйони, а їх найманці - сотні тисяч. Запитайте, скільки в Ахметова (Пінчука) отримує
          - головний інженер завода
          - кваліфікований робітник
          - різнороб

          от і відповідь, чому вони багатші за колег з інших країн. Такий розрив в статках боса і "пересічного" є лише в країнах т.з. третього світу.

          (навіть важко теє "просякнення" перекласти українською, бо в Україні відсутнє відповідне явище. Хіба що офіціантам і повіям збільшать преміальні. Або Ахметов більше програє в казіно. Яке належить Ахметову ;-))
    • 2010.04.23 | GreyWraith

      Фактично буде $1250M, реально - $100M

      ilia25 пише:
      І гроші вперед (наступні 10 років).
      Ви т грош бачили, чи лише чули про них? :)

      Але я розумію і уряд. 40 мільярдів на дорозі не валяються.
      Про якi $40G йде мова? Хто iх отримае? Уряд? Ага... Просто цiну зi спекулятивноi знизили до нормальноi - от все.
    • 2010.04.23 | Стась

      Неправда. 125 мільярдів

      Чому "знижку" рахують від віртуальної ціни 450 баксов за кілокуб, а не від 45000?
  • 2010.04.22 | Хвізик

    тута цікаву думку підказали.

    стаття говоре про кризу в Росії. Але ж чи є то криза в нашому розумінні слова? Тобто, для нас той стан речей, можливо, й дійсно виглядає як криза, але чи не є він нормальним для росіян? принаймні останні 100 років вони живуть здебільшого іменно у такому стані. Весь час то терор, то репресії, то масові знищення людей, то розправи з політ супротивниками, то війни. Так ніби життя суцільна криза
  • 2010.04.23 | один_козак

    Ловіть кайф. З емоціями чи без... (л)

    http://www.rosbalt.ru/2010/04/22/730821.html
    «В Севастополе должен быть только один флот – так сложилось исторически, поэтому совместное базирование сил Черноморского флота и ВМС Украины в дальнейшем принципиально невозможно»
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.23 | Ukrpatriot(patriot)

      А я вважаю, що там має бути десять флотів

      як в анекдоті про єврея, і ви собі говоріть :)
  • 2010.04.23 | Shooter

    Imho, печаль не в тім, що можна зважувати +-

    Печаль у тім, що 60-70% виборців російська фльота в Севастополі - глибоко до сраки, а от "дешевий газ" - набагато суттєвіше...

    На цьому "проколі" Яник не пролетить. Як на мене, введення евентуальне введення рос.літератури в школі буде мати більший негативний ефект для режиму данєцких.

    Побачим що з цього зможе витиснути опозиція та "опозиція".
  • 2010.04.28 | Олена Весел

    о, чергова юля-кака. люди, вам не набридло нє?

    а я от думаю, що винні ті, хто волею чи не волею допустили Януковича до влади. і можу доказать - я не знаю, як би було, якби президентом стала Юля чи Тігіпка. зато я вже знаю, як стало, коли президентом став Янукович. він тепер ще і всупереч міжнародному законодавству Абхазію і Південну Осетію визнає. а чіво? гулять так гулять....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".