МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд повністю скасовує спрощенку (/)

04/26/2010 | Almodovar
http://gazeta.ua/index.php?id=336891

Даждались таки, светлава дня!

Відповіді

  • 2010.04.26 | zаброда

    Не завтра ж Re: Уряд повністю скасовує

    Пєрвомай ще одгуляємо пастарінкє, а вже на 9-е мая... може. ;)
  • 2010.04.26 | Pavlo Z.

    Ще подивимося:)) (л)

    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1272269521&first=1272269577&last=1272227837
  • 2010.04.26 | 123

    сумнівно

    по-перше, джерело стрьомне.

    по-друге, мені здається їм більше хочеться її каструвати до невпізнання. хоча від азаровщини можна всього чекати звісно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.26 | Адвокат ...

      А Ви й не сумнівайте сі! Плани Путіна,- дороговказ для донбасос-

      мародерос...
    • 2010.04.26 | GreyWraith

      Справедливостi заради маю сказати...

      ... що 200 грн. - таки справдi невеликий податок. Власне, на цьому уряд грае, пiдрядивши портянок гавкати у форумах на тему "давно пора цих зажерливих "купи-продай" чавити". Але:

      1) Уряд з такими iнiцiативами показуе свiй економiчний iдiотизм, оскiльки бiльшiсть такого невеликого податку платять тi люди, як аж нiяк не зв'язанi, як я, з легко контрольованими банкiвськими переказами. Тому вони просто у бiльшостi закриють пiдприемства, пiдуть у тiнь та на повний розрахунок готiвкою (а це у випадку, скажiмо, здач житла в найм та торгiвлi на базарi дуже просто), ще й зарееструються безробiтними та будуть матдопомогу отримувати. :) I будуть правi. Тому податки насправдi зменшаться, та й то суттево, причому полiцiйно-фiскальнi заходи нiчого не дадуть, лише грошi додатковi будуть розтриньканi на збiльшення апарату. :)
      2) Я готовий був вести мову про збiльшення самоi фiксованоi суми без змiни самоi системи единого податку. Це НМД е вигiдним для мене та для уряду компромiсом. Але уряд навiть i не пробував зi мною домовитися, лише намагаеться мене та таких як тупо пiдкорити. Що ж, нi - так нi. Тепер у мене е повне моральне право точно так само ставитися до них та iхнiх прислужникiв...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.26 | Almodovar

        Re: Справедливостi заради маю сказати...

        Податок у 200грн дійсно, смішний. Він у рази менше податку, що платить його більшість найманих працівників, однак доходи у ник в ДЕСЯТКИ разів менші.
        Думаю, дійсно, слід було б іти шляхом поступового збільшення податку і доведення його, наприклад, за 5 років до рівня звичайних податків, а вже потім скасувати. Думаю, 600-800 гривень на сьогодні - мінімум мініморум.
        і чітко встановити, що, наприклад, магазини з площею більше 60 (100? 500?) метрів платять загальні податки. Адже дивно, коли супермаркет платить податків сенше, ніж сума покупки одного покупця.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.26 | 123

          Ви порівнюєте палець з непальцем

          Almodovar пише:
          > Податок у 200грн дійсно, смішний. Він у рази менше податку, що платить його більшість найманих працівників, однак доходи у ник в ДЕСЯТКИ разів менші.

          чому Ви порівнюєте єдиний податок з бізнесмена з податком на доходи громадян та платежами до соціальних фондів, а не витратами на взуття наприклад?

          порівняйте податок на підприємця на звичайній системі (25% з прибутку) з податком на доходи громадянина (15% з доходу). і що? це зовсім різні податки, з різними ставками від різних баз, їх не можна механічно порівнювати.

          Ви ще забули врахувати, що підприємець для одержання прибутку має не лише витратитися на податок 200 грн, а понести бізнесові видатки - закупити матеріали, дати рекламу, орендувати приміщення, заплатити найманим працівникам тим самим. причому у підприємця завжди є ризик - видатки він несе завжди, а прибуток може й не отримати. Відчуйте різницю з найманим працівником.

          > Думаю, дійсно, слід було б іти шляхом поступового збільшення податку і доведення його, наприклад, за 5 років до рівня звичайних податків, а вже потім скасувати. Думаю, 600-800 гривень на сьогодні - мінімум мініморум.

          Ви вже зайнялися якимось бізнесом? :)

          > і чітко встановити, що, наприклад, магазини з площею більше 60 (100? 500?) метрів платять загальні податки. Адже дивно, коли супермаркет платить податків сенше, ніж сума покупки одного покупця.

          податки платять особи, а не магазини. магазин - це будівля, а не особа. ободатковувати будівлі - це якесь середньовіччя, мені здається.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.04.26 | Боббі

            не забувайте про непрямі податки та про казнокрадство

            По-перше: податки бувають не лише прямими, але й непрямими, в тому числі інфляційними (шукайте "інфляція як податок"). Наприклад, покупці сплачують ПДВ та ввізні мита за імпортовані товари, пенсійні збори при обміні валюти, розмовах по мобільному, тощо.

            Головніше зараз не те, скільки збирають податків, а як їх витрачають. Якщо бюджет розкрадають, натомість нічого не роблячи для платників податків (туалети в столичних лікарнях виглядають жахливіше за громадські поблизу автобанів у Німеччині) то збільшення бюджету, а за ним і податків, не дадуть жодного корисного ефекту. Натомість буде зруйновано приватне підприємництво та не створено нічого для економічного зростання.

            Тому головною темою для обговорення має бути не збільшення податків (якими б малими вони не здавались) а підвищення ефективності та прозорості державних витрат.

            Певного обсягу податків, звичайно ж, неможливо уникнути для здійснення основних державних функцій. Розумні податки для їх реалізації не завдадуть особливого збитку виробництву. Урядові послуги, оплачені з податків, разом з багатьма іншими забезпечують безпеку самого виробництва, що більш ніж компенсує витрати на податки. Але чим більший відсоток національного доходу вилучається у вигляді податків, тим сильніше стримується приватне виробництво і зайнятість. Коли загальний податковий тиск перевищує терпимий, задача розробки податків, які б не заважали та не руйнували виробництво, стає нерозв'язною.

            http://vityok.livejournal.com/136871.html
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.04.26 | Almodovar

              Re: не забувайте про непрямі податки та про казнокрадство

              200 гривень при рівні прибутків підприємця - занадто мало. Дуже занадто і суспільство це погано розумиіє. Коли ж я писав про супермаркет, я, зрозуміло, не мав на увазі будівлю. Що ж до площі магазину, то доволі очевидно, що виторг і прибуток магазину у 20 метрів від пива й жуйки зовсім не такий як у магазина у 500 метрів чи то 5000.
              При всіх грошорвих інвестиціях, Ви хочете сказати, що Ваш прибуток настільки малий, що 200 грн для Вас - гроші?
              Нарешті, у Вас не зовсім вірне уявлення про устрій суспільства. Якщо Ви вкладаєте гроші і таке інше, то Ви маєте від суспільства компенсацію НЕ у вигляді пільг - спрощенка, а у вигляді більш високих прибутків. Для того Ви й організували бізнес, чи не так?
              А якщо ж у вас високі прибутки, то чому б Вам не платити більше податків? кажете, 25%? А не хочете 37% як в США? А майже 50%, як у ФРН? А 60% як у Франції? А 90% як у Швеції?
              200 гривень - це обкрадання суспільства.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.04.26 | saha

                Ви бізнесом займались чи тільки побалакать ?

              • 2010.04.26 | 123

                Re: не забувайте про непрямі податки та про казнокрадство

                Almodovar пише:
                > 200 гривень при рівні прибутків підприємця - занадто мало. Дуже занадто і суспільство це погано розумиіє.

                якщо це так мало - то чому в нас мільйони працюють найманими і платять так багато податків? йшли б працювати підприємцями - адже це так вигідно!

                підказати чому?

                > Коли ж я писав про супермаркет, я, зрозуміло, не мав на увазі будівлю. Що ж до площі магазину, то доволі очевидно, що виторг і прибуток магазину у 20 метрів від пива й жуйки зовсім не такий як у магазина у 500 метрів чи то 5000.

                це я мав на увазі будівлю. суб*єктом податку є особа, а не магазин. податків з магазинів не існує. підприємець може орендувати 20 м в супермаркеті і відкрити там бутік з продажу самозплетених светрів. і він буде малим підприємцем - хоч і в супермаркеті.

                > При всіх грошорвих інвестиціях, Ви хочете сказати, що Ваш прибуток настільки малий, що 200 грн для Вас - гроші?

                я хочу сказати, що Україна знаходиться на 181 місці у світі за легкістю сплати податків, і на 142 за легкістю ведення бізнесу. Вести бізнес в Україні дуже нелегко, і ставка податку є лише однією складовою. Оцінюйте всі складові у комплексі, а не лише цю.

                > Нарешті, у Вас не зовсім вірне уявлення про устрій суспільства. Якщо Ви вкладаєте гроші і таке інше, то Ви маєте від суспільства компенсацію НЕ у вигляді пільг - спрощенка, а у вигляді більш високих прибутків. Для того Ви й організували бізнес, чи не так?

                прибутки я отримую не як плату за податки, а як плату за роботу взагалі-то, і не від суспільства, а від тих, хто мені дає прибутки (клієнти).

                як плату за податки я отримую державний сервіс (дороги, суди) і вирішення моїх проблем, спільних з проблемами співгромадян (армія). якість цього сервісу описав Боббі.

                > А якщо ж у вас високі прибутки, то чому б Вам не платити більше податків? кажете, 25%? А не хочете 37% як в США? А майже 50%, як у ФРН? А 60% як у Франції? А 90% як у Швеції?

                Ви знову порівняли палець з непальцем. 25% - це податок на прибуток підприємства в Україні, а Ви порівняли з чимось явно іншим.

                Ось Вам свіжі дані Світового банку, який оцінив рівень податкового навантаження на бізнес в 183 країнах - http://www.doingbusiness.org/features/taxes2010.aspx Якщо завантажите файлік - це табличка на с. 88

                Україна зайняла в цьому рейтингу (саме за розміром податків) 149 місце, з показником 57,2%. Названі Вами країни мають такі місця: США - 118, Франція - 165, Швеція - 144, Німеччина - 112.

                Як бачите, ніякої благості за розмірами податків український бізнес не має.

                > 200 гривень - це обкрадання суспільства.

                Що Ви, як представник суспільства, зробили такого - що вважаєте малого бізнесмена таким, що завинив перед Вами?
              • 2010.04.26 | GreyWraith

                Re: не забувайте про непрямі податки та про казнокрадство

                Almodovar пише:
                При всіх грошорвих інвестиціях, Ви хочете сказати, що Ваш прибуток настільки малий, що 200 грн для Вас - гроші?
                [...]
                200 гривень - це обкрадання суспільства.

                Вiтаю, Ви вже спiваете в унiсон з регiональними портянками. ;)
              • 2010.04.26 | Max

                Тварісьчі комухи підприємництвом не займаються

                Almodovar пише:
                > 200 гривень при рівні прибутків підприємця - занадто мало.
                Все на світі відносне. 200грн. є мало порівняно із чим?

                > Дуже занадто і суспільство це погано розумиіє. Коли ж я писав про супермаркет, я, зрозуміло, не мав на увазі будівлю. Що ж до площі магазину, то доволі очевидно, що виторг і прибуток магазину у 20 метрів від пива й жуйки зовсім не такий як у магазина у 500 метрів чи то 5000.
                І що? Що, ту велику крамницю "суспільство" купувало/будувало чи підприємець? Напевно, підприємець, за власні гроші, з яких уже якісь податки вже раз були сплачені. Ті гроші перетворились у капітал (крамницю), а могли бути просто бути витрачені підприємцем на особисте споживання. Тварісчь хоче оподаткувати то ще раз, як кару за те, що підприємець заінвестував їх, а не проїв?

                > При всіх грошорвих інвестиціях, Ви хочете сказати, що Ваш прибуток настільки малий, що 200 грн для Вас - гроші?
                Прибуток буває навіть і від'ємним (збитки). Тварісчь Almodovar не чув про таке?

                > Нарешті, у Вас не зовсім вірне уявлення про устрій суспільства. Якщо Ви вкладаєте гроші і таке інше, то Ви маєте від суспільства компенсацію НЕ у вигляді пільг - спрощенка, а у вигляді більш високих прибутків. Для того Ви й організували бізнес, чи не так?
                Від якого такого "суспільства"? Евентуальний зиск (тобто він є) то є зароблене на ринку: (а)працею підприємця, (б)як винагорода за стримання від споживання заінвестованого капіталу, і, найголовніше (в)як плата за ризик при інвестуванні капіталу. Нічого із перерахованого ніяке "суспільство" не оплачує, ті гроші (зиск) підприємець сам мусить собі випрацювати, продаючи клієнтам щось потрібне їм. Зиск походить від конкретних клієнтів, а не від якогось абстрактного "суспільства".

                > А якщо ж у вас високі прибутки, то чому б Вам не платити більше податків? кажете, 25%? А не хочете 37% як в США? А майже 50%, як у ФРН? А 60% як у Франції? А 90% як у Швеції?
                Чому б? А тому, що податки є сплачувані державі, а її заслуга у вищих прибутках є жодна. Прибутки чи збитки -- то залежить від голови підприємця, ну і фортуни, звичайно. ДЕРЕжава тут ні при чому, тварісчь.

                Про 90% податку у Швеції то власній бабусі оповідайте. Податки із підприємництва там набагато нижчі, також передбачено багато законних шляхів зменшення оподаткування.

                Сумнозвісні високі податки в Скандинавських країнах (до 60% у Данії) то податки із особистих доходів громадян (а не підприємств).

                > 200 гривень - це обкрадання суспільства.
                А хто дав вам право, комуху, виступати від імені загалу ("суспільства") і заявляти свої права на чужі гроші? Підприємці то вже не члени суспільства? Ну так, виразка на здоровому тілі "сасіалістічькава опчєсва"...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.04.26 | Almodovar

                  Шановний пан!

                  По-перше, я Вам партбілет не показував і Ви в райкомі не працювали, щоби писати про мене, що я комуніст, або якась там комуха, то я рекомендував би вам поводитися спокійніше і виваженіше у стосунках із незнайомими Вам особисто людьми.
                  По-друге, не треба пересмикувати. Висловлювані тут погляди всіма учасниками обговорення, є їхньою особистою думкою і написавши, "200 грн - обкрадання суспільства", я висловлював особисту точку зору, якої дотримуюсь.
                  Щодо того хто мені дав право чи не дав право - то комуніст, здається, Ви, бо саме їхня логіка: "А хто дал вам право виступтаи від імені..." .
                  Тож, оберніться на себе і пошукайте партбілета у себе вдома. Здається,знайдете.
                  Не слід також приписувати іншим тих слів, яких вони не говорили.
                  І, нарешті, підприємець, як і найманирй робітник, існують і мають роботу і прибуток ВИКЛЮЧНО завдяки суспільству. Це - ази суспільствознавства. "Якби ви вчились, так як треба..."
                  Не згодні? Уперед, у пустелю - там немає суспільства. Вибудуйте там завод, магазин, казіно. ресторан. Що завгодно - і покажіть мені прибуток.

                  P.S. Гарну книжку із правил спілкування порекомендувати?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.04.26 | Арій.

                    Не переймайтесь - то є прецедент ярличного мислення

                    . Всіх незгодних з ними вони називають або комуняками, або фошиздами, залежно від ситуації.
                  • 2010.04.26 | Max

                    Малошановний лівий добродію!

                    Almodovar пише:
                    > По-перше, я Вам партбілет не показував і Ви в райкомі не працювали, щоби писати про мене, що я комуніст, або якась там комуха, то я рекомендував би вам поводитися спокійніше і виваженіше у стосунках із незнайомими Вам особисто людьми.
                    Я є людина спокійна і виважена, з натури :jap:
                    А такий тон я умисно вибираю, коли маю справу із особами соціялістичних поглядів (комухами і нациками, без різниці). До кожного треба говорити зрозумілою йому мовою, то основна засада спілкування :lol:

                    > По-друге, не треба пересмикувати. Висловлювані тут погляди всіма учасниками обговорення, є їхньою особистою думкою і написавши, "200 грн - обкрадання суспільства", я висловлював особисту точку зору, якої дотримуюсь.
                    Про що мені власне й ходило. Демонстровані вами погляди є комуняцтво (або інша сасіялізьма, мені то байдуже).

                    > Щодо того хто мені дав право чи не дав право - то комуніст, здається, Ви, бо саме їхня логіка: "А хто дал вам право виступтаи від імені..." .
                    Говорити "ат імєні каллєктіва" то типове дня комухів. Я виступаю лише від власного імені, і Вам, тварісчь, так само раджу :jap:

                    > Тож, оберніться на себе і пошукайте партбілета у себе вдома. Здається,знайдете.
                    "Сам дурень" то дешевий прийом, гідний базарної торгівки.

                    > Не слід також приписувати іншим тих слів, яких вони не говорили.
                    А то чого саме стосується?

                    > І, нарешті, підприємець, як і найманирй робітник, існують і мають роботу і прибуток ВИКЛЮЧНО завдяки суспільству. Це - ази суспільствознавства. "Якби ви вчились, так як треба..."
                    Соціологія такими питаннями не займається. А ваше "суспільствознавство", тварісчь, є розділом мраксізьми-лєнінізьми.

                    > Не згодні? Уперед, у пустелю - там немає суспільства. Вибудуйте там завод, магазин, казіно. ресторан. Що завгодно - і покажіть мені прибуток.
                    То тварісчь явно у Крала Мракса вичитав. Насправді "суспільство" то є певна абстракція, часом зручна для опису певних речей. В дійсності існують лише індивідуальні особи. Говорити про них, як про "суспільство" можна лише тоді, коли йдеться про їх спільні інтереси чи риси. Натомість, коли йдеться про економіку, "суспільство" не існує (не є економічним суб'єктом). Господарчі взаємовідносини є взаємовідносинами між індивідуумами (фізичними чи фіктивно-правними) by definition.

                    > P.S. Гарну книжку із правил спілкування порекомендувати?
                    Можу загарантувати Вам, що таких книжок я чимало проштудіював. Не так просто було мені, людині м'якій і ввічливій за характером, випрацювати належний тон спілкування із лівацькими недоумками. :hap:
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.04.26 | Almodovar

                      Re: Малошановний лівий добродію!

                      І все ж настійливо рекомендував би пану трохи прикрутити свого, здається, занадто довгого, язика.
                    • 2010.04.26 | GreyWraith

                      ПРУ, схоже, задiяла стару комунiстичну тактику...

                      ... нацьковувати одну частину суспiльства на iншу, в даному випадку - на дрiбних пдприемцiв. Сумно, що ведеться на цю розводку навiть дехто з наших однодумцiв.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.04.26 | Almodovar

                        ну той припинимо сварку. Тим більше, що її не було.

                        Аргументів чому 200 грн то достатньо, я так і не почув.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.04.26 | Боббі

                          ТОМУ ЩО ті 200 гривень розкрадають. Нащо платити більше?

                  • 2010.04.26 | saha

                    брехати не гарно(с). Учіть матчастину.

                    І, нарешті, підприємець, як і найманирй робітник, існують і мають роботу і прибуток ВИКЛЮЧНО завдяки суспільству. Це - ази суспільствознавства. "Якби ви вчились, так як треба..."
                    > Не згодні? Уперед, у пустелю - там немає суспільства. Вибудуйте там завод, магазин, казіно. ресторан. Що завгодно - і покажіть мені прибуток.

                    Поперше що таке суспільство ?
                    І чому податок я плачу державі україна, а не абстракному суспільству.
                    Хоча від держави Україна мій прибуток не залежить.
                    І від Українського суспільства теж(аутсорсові послуги).
                    І в пустелі + акомулятори+сонячні батареї+ноутбук+супутниковий інтернет.
                    І де тут Українське суспільство.
                    Так що вперед учити теорію та матчастину.
              • 2010.04.26 | Боббі

                1. — чиновники мають довести ефективність витрат бюджету!

                Головна тема зараз має бути не розмір єдиного податку, а ефективність розпорядження бюджетними гривнями!

                Скільки води в друшлак не заливай, все одно буде порожній.

                Тут так само, скільки грошей марнотратам не дай, все одно буде мало.

                Держава має довести свою ефективність — прозорість витрат та ухвалення рішень має показати, що гривні з податків не витрачаються на фазенди, а йдуть на суспільно-корисні речі (ремонт лікарень, інфраструктури, тощо).

                Також держава має довести ефективність керування комунальною власністю. Нехай продають київську землю з відкритих аукціонів а не роздають «задарма», нехай приватизують останні 100 державних шахт відкрито, на нормальному аукціоні; нехай приберуть зайвих посередників у сплаті за комунальні послуги.

                Нехай втілюють структурні реформи — аби суди захищали права власників а не апетити рейдерів чи шахраїв, аби міліція боролась з нелегальними забудовниками а не з протестувальниками. Держава взяла на себе зобов'язання здійснювати правосуддя, нехай доводить свою здатність це робити.

                Нехай забезпечує незалежність Національного Банку, аби він нарешті мав можливість діяти згідно Конституції: «основною функцією центрального банку є забезпечення стабільності грошової одиниці - гривні.» Постійне накачування економіки грошима, фінансування дефіциту державного бюджету підриває стабільність гривні та суперечить вимогам Конституції.

                Проблема зараз не в малих податках, а в неефективному, марнотратському розпорядженні суспільним майном. Саме тут проблема, а не в 200 гривнях єдиного податку!
  • 2010.04.26 | AD2009

    Не скасує ніколи - бо сам платить "вчорну"

    У мене є інфа, що навіть в міністерствах зараз видають з/п в конвертах. І все тому, що реальний податок на зарплату в Україні - 66% від суми, що видається на руки. В США - 30%.

    При такому рівні оподаткування ніхто його легально не платитиме.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.26 | 4vlada.net

      Кожний бакс і цент -> до каси

      AD2009 пише:
      > У мене є інфа, що навіть в міністерствах зараз видають з/п в конвертах.

      Не в усіх міністерствах, а тільки - в окремих і для окремих посадовців. Інакше це вже - корупція, а з нею вже оголошена боротьба з лютого.

      > І все тому, що реальний податок на зарплату в Україні - 66% від суми, що видається на руки.

      Точніше майже 45%-це згідно з існуючими законами (економікою)

      >В США - 30%.
      В США 27%

      >
      > При такому рівні оподаткування ніхто його легально не платитиме.

      Будуть платити, або неплатникам прийдеться або сплачувати штрафи або шукати "кришування" (дах), а може і те і інше.

      Головне, і це зрозуміло, щоб жодний бакс ( а може й цент) не проходив повз каси.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".