МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Договором з Путіним Україна спалить мости з ЄС

05/01/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Підписання українськими властями запропонованого на цьому тижні главою російського уряду Володимиром ПУТІНИМ договору про енергетичну співпрацю унеможливить співробітництво у цій сфері з Європейським союзом.

Про це йдеться в аналітичних висновках, зроблених експертами варшавського Центру Східних досліджень (OSW), текст яких має УНІАН.

Висновки експертів були зроблені на основі оприлюдненого українськими ЗМІ проекту договору, який з’явився після переговорів В.ПУТІНА із українським прем’єр-міністром Миколою АЗАРОВИМ у ніч із 26 на 27 квітня.

"Можливе підписання пропонованої російським урядом угоди про співпрацю в енергетичній сфері означало б обмеження суверенітету України в енергетичній політиці і унеможливило б співпрацю з ЄС", - зазначають аналітики.

Вони вважають згаданий договір "виразно асиметричним" для України.

"Записи проекту вказують, що Росія планує: забезпечити собі долю у виробництві та доставці енергії; обмежити можливості експорту енергії Україною; отримати контроль над видобутим в Україні газом; гарантувати довгострокову 100% залежність України від РФ у ядерній енергетиці (російські реактори, російське паливо, участь росіян у видобутку урану)", - відзначають польські експерти.

Аналітики також звертають увагу на те, що поєднання електричних мереж України і Росії означатиме відмову українців від поєднання своїх мереж із Європейським союзом.

Крім того, низка недеталізованих пропозицій поставила б російські фірми у привілейоване становище у газовій, нафтовій та інших українських галузях.

Натомість, Україна мала б отримати кредити та інвестиції у спільні проекти, хоча навіть це в оприлюдненому договорі не виписано конкретно.

Водночас експерти висловили сумнів, що нова влада погодиться на такі пропозиції росіян, оскільки вони безпосередньо зачіпають інтереси низки членів правлячої Партії регіонів і її спонсорів.

"Ці інтереси для нової влади мають набагато вищу ціну, ніж ціна базування Чорноморського флоту", - підсумували аналітики.

Джерело: УНІАН

Відповіді

  • 2010.05.01 | Историк

    Последние дни наглядно напомнили, что в Украине все-таки

    есть гражданское общество, политический плюрализм и распространенное нежелание катиться назад в российскую трясину (к тому же, все более кровавую). Необходим не идиотский обмен "флот на газ", и не поштучная сдача предприятий российским олигархам, а внятный курс на глубокие общенациональные реформы под руководством проевропейского правительства.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.01 | Стась

      Это цитата?

      Если да, то откуда?

      Если же это собственная мысль, то непонятно, что автор предлагает, чтобы выйти на необходимый курс.
  • 2010.05.01 | Историк

    Отныне можно цитировать. Оригинальность предложения

    состоит в том, что вначале предстоит мобилизовать и организовать демократические силы, непременно заручившись их международной поддержкой; затем - общественным давлением обеспечить дезавуирование и отмену "Харьковского пакта"; выдвинуть вступление в ЕС как стратегическую и политическую цель; провести широкую разъяснительную работу относительно сложившейся ситуации и путей выхода из нее; транспарентность, транспарентность и еще раз транспарентность ("серые зоны" - гибель для Украины и ее элиты); полностью открыть советские архивы (хоть бы и с ущербом для входных дверей - как в ГДР; хуже - хранить советские тайны); дать ход освещению истинного лица российского режима и реальной жизни в РФ; подготовить и провести общенациональные выборы... Дальше уже неоригинально.
  • 2010.05.01 | Историк

    Конечно, желательно, чтобы параллельно США

    нашли для Путина и др. занятие в виде ответчиков в серии судебных разбирательств по делам о коррупции и нарушении прав человека. Натурально лишить их мандатов и виз.
  • 2010.05.01 | samopal

    А з Мєдвєдєвим?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.01 | Историк

      Пригласить его в Вашингтон и в корректной форме

      предложить помочь расследованиям. Он согласится. Официально сообщить, что достигнут прогресс по совместным санкциям в отношении Ирана.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.05.02 | Alex_1

        Re: Пригласить его в Вашингтон и в корректной форме

        А потім заарештувати, як свого часу заарештували уряд Польщі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.05.02 | Историк

          А что с него толку, с арестованного? Содержание в

          федеральной тюрьме стоит не менее 50 тыс.долл. в год, а на дворе кризис. А ядерный чемодан - с собой? Нет уж, пусть лучше на воле помогает...
          С другой стороны, прецедент есть - Палпалыч Бородин, "глава союза РФ-Беларусь", его "международный паспорт" сочли тогда подозрительным. Говорят, играл там в баскетбол с афроамериканцами, те хвалили...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".