МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

бальшой брат подаріт бусікі (\)

05/04/2010 | кotygoroshko_007

Україні виділять одне місце в раді директорів об‘єднаного “Газпрому”
Друкувати
Київ, Вчора, 19:41
Експерти бачать в об’єднанні “Нафтогазу” та "Газпрому" великі поступки і "сильний крен в бік Росії". Про інтеграцію в Європу не йдеться, - кажуть вони.



Архів
"Газпром" місцями не поділиться
Об’єднання “Нафтогазу України” та російського “Газпрому” означатиме, що ми здали нашу газотранспортну систему, підземні сховища і ресурси.
Про це розповів Валерій Боровик, голова правління альянсу "Нова енергія України".

“Капіталізація “Газпрому” в десятки разів більша за капіталізацію НАК “Нафтогаз Україна”. Якщо при об'єднанні компаній буде об'єднання активів, то максимум на що зможе претендувати українська сторона це 5-6 відсотків від компанії і одне місце в раді директорів. Фактично ми здамо нашу газотранспортну систему", - сказав Боровик.

Він вважає, що це негативно позначиться і на інтеграції України в Європу.

“Ми бачимо великі поступки і сильний крен в бік Росії. Про інтеграцію в Європу не йдеться. Українська ГТС після початку спорудження обхідних газотранспортних сполучень, стає все менш цікавою для Європи. А згодом ми взагалі станемо нецікаві як гравець газотранспортного сектору для Європи і світу”.

Нагадаємо, Володимир Путін запропонував Україні об'єднати НАК “Нафтогаз” і “Газпром”.

Екс-президент Віктор Ющенко закликав не допустити цього об'єднання.

"У разі реалізації ініціативи Путіна по створенню нового “Газпрому”, українцям не буде в ньому місця", - переконаний Ющенко. - “Після антидержавного рішення Верховної ради про фактично вічне базування ЧФ РФ на нашій території, майже очевидно, що разом з газпромівськими інженерами й техніками на підприємства ГТС по всій території нашої держави прийдуть російські гарнізони для так званого захисту російських громадян і власності на українській території".

Можливе об'єднання “Нафтогазу” та “Газпрому” - це внутрішня справа сторін. Для ЄС важливо, щоб Україна продовжила реформи у сфері газового ринку. По це сказала 3 травня у Брюсселі представник Єврокомісії з енергетичних питань Марлен Холзнер.

У понеділок ж лідер БЮТ Юлія Тимошенко повідомила, що президент Віктор Янукович планує підписати угоду і про передачу Росії Дністровської гідроакумулюючої електростанції.

http://tsn.ua/ukrayina/ukrayini-vidilyat-odne-mistse-v-radi-direktoriv-ob-yednanogo-gazpromu.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".