МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Парад Перемоги (кінохроніка)

05/07/2010 | Pavlo
Синхрон: Великий військовий парад 19 березня 1939 року. Велике свято німецької імперії, День захисту Вітчизни, відзначений тепер і в Празі могутнім військовим парадом. Близько двох годин дефілювали по Вацлавській площі всі роди військ перед головнокомандувачем генералом піхоти Бласвовіцем. На трибуні керівники державної чеської влади, народні депутати, командири чеської армії. Продемонстрована військова потуга ясно показала велич та силу народу, під захист якого стали чехи та морави. Далі йде про початок роботи соціальної служби, яка роздає кожному безробітному чеху по безкоштовному газу літру теплої їжі.

Відповіді

  • 2010.05.07 | Alex_1

    Помнишь, Ваня, о том параде

    Помнишь, Ваня, о том параде,
    О немецком, надежном друге,
    Как алели над нами флаги,
    С черной свастикой в белом круге.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.07 | Pavlo

      Це трошки інший парад, тут йдеться про Протекторат Богемії і

      Моравії, його перше свято. НМД, тут прямі паралелі з парадом 9 травня.

      Зверніть увагу, в репортажі нема явних ознак окупації, для людей того часу вона могла бути неочевидна. Ось стоять очільники влади, ось чеські військові, ніби все нормально.
  • 2010.05.08 | Pavlo

    Реферат д-ра Вассияна, референта ПУН. Прямі аналогії (л)

    Аналіз стану справ в протектораті Чехії та Моравії:

    "Чехи стратили свою державну суверенність. Постав державно-політичний новотвір у формі так званого "Чесько-моравського Протекторату". Не входячи в аналізу його з точки погляду міжнароднього права, політично це виглядає на перенесення колоніяльних методів у відношенні до европейських народів. Цивільна адміністрація, судівництво й культура - в чеських руках, але фактична влада - в німецьких, а тому над чехами постійно висить загроза. Треба їм лякатися, що в разі виграної німецької війни вони були б масово виселені зо своєї країни, а в разі, якби вислід війни був нерішений і в якійсь мірі закріпив теперішній статус кво за німцями - наражені вони були б на нечуваний ґерманізаційний тиск, що своєю силою переходив би все, що було досі. Виглядає, що "Протекторат" у Чехії тільки переходова форма, прийнята на швидку руку після пресії на президента Гаху в березневих днях 1939 року. Напевно на тому не думають німці спинитися. Тому трудно прийняти можливість такої розв'язки у відношенні до східніх територій, хоч не виключене, що й така розв'язка, як тимчасова, прийшла б на денний порядок."

    http://knysh.uaweb.org/bje12/r02.html

    =====================================================================
    НМД, повна аналогія зі станом України на сьогодні. Трохи менше військової окупації, трохи більше культурної (Тобачнег і К), але в цілому так само.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.08 | Адвокат ...

      Схоже.

      Pavlo пише:

      =====================================================================
      > НМД, повна аналогія зі станом України на сьогодні. Трохи менше військової окупації, трохи більше культурної (Тобачнег і К), але в цілому так само.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".