МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія, Венесуела та Іран зможуть запхати свій газ собі у...

05/12/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Уолл стріт Джорнал подає статтю Емі Меєрс Джафе, яка твердить, що величезні поклади природного газу кардинально змінять ринки та геополітику.

«Клацнути Енергетична революція нуртує просто у вас під ногами», - пише часопис. Георозвідка у Північній Америці виявила понад тисячу трильйонів кубічних метрів сланцевого газу, що вистачить для забезпечення потреб континенту на наступні 45 років. У Європі обсяги оцінюють у 200 трильйонів кубів і нові технології дозволяють економічно прибутковий видобуток досі не врахованого газового ресурсу. Автор твердить, що видобуток сланцевого газу змінить енергетичні ринки і послабить позиції ключових експортерів газу: Ірану, Росії та Венесуели, які не зможуть сформувати картель монополістів подібний до нафтового ОПЕК.

Майже половина світового експорту газу припадає на дві нестабільні країни – Іран та Росію. Росія не приховувала своїх намірів застосовувати газовий чинник як важіль, але з появою сланцевого газу про це можна забути. Новий експорт створить конкуренцію серед компаній та країн-експортерів. США вже зменшили імпорт зрідженого газу з Катару і ці обсяги пішли у Європу, чим зменшили її залежність від Росії. Росія була змушена зменшити ціну на газ для своїх клієнтів-«невільників», як от у випадку з Україною на 30 відсотків.

Це лише початок великих геополітичних змін. Досі країни газові експортери як от – Іран, Росія та Венесуела могли чинити спротив Заходу і нав’язувати свої ідеології країнам-імпортерам через газово-політичні угоди. Коли Росія відключила газ Україні та Західній Європі у 2006 і 2007 роках, то це перевернуло внутрішню політику в Україні. Київ відвернувся від НАТО та зайняв прихильну позицію до Москви. Сланцевий газ підірве основи енергетичної дипломатії газових експортерів. Європа намагається диверсифікувати свої енергетичні джерела з огляду на викручування рук Україні Росіє, і сланцевий газ зробить це завдання дешевшим та простішим.

Народи-імпортери у Європі та Азії зможуть сказати Чавезам і Путіним, що вони можуть запхати свій газ назад у землю. Поклади сланцевого газу поширюються на Польщу, Німеччину, Австрію, Румунію і Україну. Коли видобуток сланцевого газу у Європі налагодиться, Кремлю буде важко застосовувати газову дипломатію. Видобуток місцевого газу у цих країнах так само як у США призведе до стимулу їхніх економік, тоді як досі велетенські кошти за імпорт йшли Володимиру Путіну та Махмуду Ахмадінеджаду.

ВВС http://bit.ly/cZPqdx

sean

Відповіді

  • 2010.05.12 | Almodovar

    Росії просто потрібен український сланцевий газ,

    тому вона прагне будь-яким чином закріпитися в Україні. Ос відки і скидки. і ЧФ і все інше. А ці дебіли і вороги народу тупо здають все, навіть не зазирнувши на півміліметра далі свого сучого носу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.12 | Isoлято

      Шютка заключяїццо фтом, шо Ерефія теж має того газу...

      ...повні штани й більше (і вже напевно більше, ніж Україна).

      Тільки його там НЕМА КОМУ ДОБУВАТИ. Фсмысє - за ті гроші, які згодяться заплатити "добытчикам" ерефські мегакорпорації. Тож вартість робочої сили треба знижувати. Як? Створити її надлишок. За рахунок міґрантів з України, де, в свою чергу, треба створити НЕЛЮДСЬКІ УМОВИ.

      Ось про це треба кричати на кожному розі, з кожного сайту і репродуктора. Все інше - "фтарая праізводная"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.05.12 | АlеxDоmоsеdov

        Не зовсім. Шютка заключяїцо фтом, шо сланцевий газ видобувається

        значно повільніше, ніж викачується звичайний. Тому особливу важливість мають газосховища, для його накопичення до зимового періоду. Тепер хто контролює газосховища - контролює "вєнтіль". В нас просто відбирають найбільший козир в газовій сфері.
      • 2010.05.12 | GreyWraith

        Re: Шютка заключяїццо фтом, шо Ерефія теж має того газу...

        Isoлято пише:
        Тільки його там НЕМА КОМУ ДОБУВАТИ. Фсмысє - за ті гроші, які згодяться заплатити "добытчикам" ерефські мегакорпорації. Тож вартість робочої сили треба знижувати.
        Справа НМД не стiльки у вартостi робочоi сили (у нафтогазовй сферi ще з часiв совка заробiтки непоганi), стiльки в тому, що для
        роботи зi сланцевим газом потрiбнi великi стартовi iнвестицii, ЯКI НЕ МОЖНА РОЗКРАДАТИ. А що росiйський, що наш менеджмент зараз такий паскудний, що не красти просто фiзично не може - суцiльнi шури балаганови, що машинально гаманцi тягнуть...

        Як? Створити її надлишок. За рахунок міґрантів з України, де, в свою чергу, треба створити НЕЛЮДСЬКІ УМОВИ.
        Не думаю. Гарантii нiякоi нема, що украiнцi або не чкурнуть до Европи, або просто не переб'ють органзаторiв цих нелюдських умов. Голодомор влаштовували, опираючись на спаскудження життя з 1914 року включно та модну тоталiтарну iдеологiю. А прямо зараз спробуй у гопоти семкi та мабiлу забрати - вона сама пошуруе Фйодорича валити...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.05.12 | Isoлято

          Re: Шютка заключяїццо фтом, шо Ерефія теж має того газу...

          GreyWraith пише:
          > Справа НМД не стiльки у вартостi робочоi сили (у нафтогазовй сферi ще з часiв совка заробiтки непоганi)...
          Та зараз вони як раз ПОГАНІ - якшо порівнювати зі світовими стандартами (Канадою та Норвеґією, тобто з країнами, де близькі природні умови). Там робітник нафтогазової сфери отримує щомісячно еквівалент 8-10 кілобяксів, в ерефії - в 3-4 рази менше. А треба - ЩЕ МЕНШЕ!

          > ...стiльки в тому, що для роботи зi сланцевим газом потрiбнi великi стартовi iнвестицii, ЯКI НЕ МОЖНА РОЗКРАДАТИ.
          Оскільки це технолоґічно більш складний процес, ніж "пряме" буріння - то, звичайно, потрібні. З урахуванням того, що в несприятливих расєйскіх условіях з кожною технолоґічною стадією собівартість зростає по експоненті (відносно собівартості в "звичайних" умовах).

          > А що росiйський, що наш менеджмент зараз такий паскудний, що не красти просто фiзично не може - суцiльнi шури балаганови, що машинально гаманцi тягнуть
          Ета само сабой.

          > Гарантii нiякоi нема, що украiнцi або не чкурнуть до Европи, або просто не переб'ють органзаторiв цих нелюдських умов.
          Нема і ґарантій протилежного. "Залізну завісу" з європейського боку тамтешні бюрократи тримають досить міцно, а "бійцівські навички" у населення все ж не на високому рівні.

          > А прямо зараз спробуй у гопоти семкi та мабiлу забрати - вона сама пошуруе Фйодорича валити...
          От у "гопоти" як раз нічого відбирати не будуть. Самі здогадайтеся, яка їй "раяліна" призначена в розписаному мною сценарії...
  • 2010.05.12 | АБВГ

    От так демократія і перемагає в 20-му столітті: вільна економіка

    і вільні люди завжди знайдуть достойний і практичний вихід з будь-яких кутів. Бо при демократії всі розумні, а не один цар.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".