МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День пам'яті жертв політичних репресій в Україні

05/14/2010 | keymaster
О 12.00 год. 16 травня 2010 р. відбудуться заходи з вшанування пам'яті жертв комуністичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".

Участь у заходах візьмуть відомі державні та політичні діячі, представники громадських, культурних, наукових, освітніх організацій, родичі загиблих та колишні політв'язні.

Відбудеться покладання квітів та вінків до Монумента жертвам політичних репресій та Пам'ятного Хреста, мітинг-реквієм. Панахиду за померлими відправлять ієрархи українських церков.

Перевезення учасників заходів буде здійснюватися автобусами, які курсуватимуть від станції метро "Лісова" до Заповідника та в зворотньому напрямку з 09.00 год. до 15.00 год.



Довідково

Лісова зона поблизу с. Биківня є найбільшим в Україні похованням жертв комуністичних політичних репресій. Протягом 30-40-их років ХХ століття в Биківні здійснювалося масове захоронення людей, страчених органами НКВС у Києві. За даними науковців тут поховано понад 100 тисяч осіб.

Радянська влада цілковито замовчувала те, що відбувалось у Биківні. Вперше інформацію про масштабні поховання жертв комуністичних репресій у Биківнянському лісі оприлюднили представники німецької окупаційної влади у 1941 році. Радянський Союз у свою чергу проголосив, що знайдені останки належать жертвам німецьких окупантів, які цинічно використовують результати власного злочину для проведення антирадянської пропаганди.

Вперше про те, що биківнянські жертви – це злочин НКВС було заявлено лише у 1989 році. Четверта Державна комісія під тиском фактів і свідчень очевидців визнала, що у Биківні поховані жертви радянських комуністичних репресій. Як мовилося в одному з офіційних документів, «у квітні 1989 року під час слідства виявлені й вилучені предмети з особистими ознаками, написами, гравіруванням та іншими особливостями, по яких вдалося встановити конкретних розстріляних осіб, знайти і вивчити сотні архівно-кримінальних справ відносно жертв масових репресій довоєнних років, які у той час були розстріляні у м. Києві та захоронені в 19—20 кварталах Дніпровського лісництва поблизу с. Биківня».

У 1995 році на виконання розпорядження Президента України від 11 серпня 1994 року “Про заходи щодо вшанування пам’яті жертв політичних репресій, похованих у селищі Биківня” було засновано Меморіальний комплекс жертвам політичних репресій 1930-х років. Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2001 року на його основі було створено Державний історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили”. У травні 2006 року Указом Президента України Заповіднику було надано статус національного. Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2007 року "Про невідкладні заходи щодо подальшого розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" Заповідник було передано до сфери управління Українського інституту національної пам’яті, який здійснює організаційне та науково-методичне управління Заповідником дотепер.

Указом Президента України №183/2010 "Про відзначення у 2010 році Дня пам'яті жертв політичних репресій" від 17 лютого 2010р. визначено заходи, які мають здійснюватися центральними і місцевими органами виконавчої влади до Дня пам'яті жертв політичних репресій 16 травня 2010 р.

Відповіді

  • 2010.05.16 | stryjko_bojko

    Це дуже тяжкий День для України

    Десятки мільйонів замордованих людей.
    Ніхто точну цифру назвати не може.
    Але це почалося з 1918р. і тривало до 1991р, тобто 73 роки.
    =========
    "Паризька комуна" проіснувала лише 72(73)дні.
    Мабуть тому, що уже за півтора століття до російського жовтневого перевороту 1917р. у Франції був досить сформований середній клас, який не допустив комуністичного свавілля на більший термін.
  • 2010.05.16 | igorg

    Для довідки. Слід порівняти рівень й організацію

    святкування Побєды й вшанування памяті.
    Протягом декількох місяців до навчальних закладів потоком йшли розпорядження про те які акції де і як слід проводити й так само до цього часу збирають звіти про їх виконання.
    Про вшанування жертв політрепресій жодних розпоряджень не надходило й не надійде. І так само не буде жодного контролю. Фактично для чиновників різних рівнів це означає що це розпорядження зроблене для проформи й виконувати його просто є поганим тоном.
    Воно й не дивно чого б це кати мали вшановувати своїх жертв. Вони їх Побєділі, а побєдітєдєлєй не судять.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.16 | Almodovar

      Re: Для довідки. Слід порівняти рівень й організацію

      Так. півгодини тому в сімейному колі обговорювали теж саме: рівень організації 9 травня і сьогодняшнього, справді трагічного дня.
      Пріоритети банди ясні і зрозумілі. Вони навіть в Биківню прийшли всією шоблою вчора, щоби сьогодні собі шашлики не псувати. Покидьки...
  • 2010.05.16 | Bestt

    це день пам'яті жертв СССР , жертв радянської влади

  • 2010.05.16 | igorg

    Памятаємо, тужимо, шануємо

    http://kdpu.edu.ua/
  • 2010.05.16 | Мартинюк

    Заповажав телеканал "Гумор-TV"

    Зазвичай його не дуже дививлюся бо там переважно всілякі маски-шоу та "мамаду".
    Але сьогодні цей канал цілий день показував лише напис "Сьогодні 16 травня день жертв політичних репресій в Україні!!!" на чорному фоні екрану.

    Іще телеканал ТЕТ показав українське кіно "Розстріляне весілля" про радянський терор . А ось 5 канал демонстрував творчість якоїсь ( так думаю кримської) студії "Акцент-TV" - зроблену у характерно маніпулятивному стилі передачу про репресії окупаційної німецької влади в часі ІІ Світової війни . Показуючи про реальні німецькі концтабори і розстріли автори програми майстерно "підкоректовували" акценти і нюанси в бік покладення вини за все це на кримських татарів . Наприклад промісцевий поліційний загін який створили німці не проминули згалати що "большинство в нем составляли татары", "забувши" правда додати що вони тоді також складали більшість місцевого населення . Фактично відчувлася позакадрова полеміка і намагання виправдати пізнішу депортація татарів з Криму.
    Жіночка -"очевидець" просто вражала "комсомольською речевкистостью", розповідаючи про свої спогади з із натренованою частими повторами "емоційністю" . Очевидно цо ці билини вона роками розпоівідає на всілякихъ зустрічах з трудколективами та школярами. Як виявилося оцій очевидиці тоді було 2 чи 3 рочки від роду...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.17 | Almodovar

      Ще канал "Меню-ТВ"

      Помістив свічку в нижньому куту. Все. Решта продовжувала транслювати вічні кастінги-шмастінги дешевих шльондр на "фабрики", різні ями-могілевські-95квартал... Гидота манкурнтна...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".