Бєда прішла, откуда ні ждалі! (Бережи свій сланцевий газ!)(л)
05/20/2010 | один_козак
Росія стурбована радістю прогресивного людства і поспішає рятувати святу справу енергетичного диктату.
http://www.rus.newsru.ua/finance/20may2010/slancewyj.html
Кажуть, що в Україні є добрі поклади цього добра. Якщо Москва рятує свою гегемонію, купуючи американську компанію, то чого сподіватися українцям?
Бережи свої сланці!
http://www.rus.newsru.ua/finance/20may2010/slancewyj.html
Кажуть, що в Україні є добрі поклади цього добра. Якщо Москва рятує свою гегемонію, купуючи американську компанію, то чого сподіватися українцям?
Бережи свої сланці!
Відповіді
2010.05.20 | АlеxDоmоsеdov
Та публікація - протидія обвалу російської валюти. Якщо дійсно
куплять - то побачимо у "Волл-стріт джорнал" а не у якійсь "сру"2010.05.20 | один_козак
Та там і так лише про наміри, а не про факт))
2010.05.21 | АlеxDоmоsеdov
"З'їсти він з'їсть - так хто ж йому дасть..." А взагалі
цікаво споглядати на самовпевненість московитів на краю прірви2010.05.21 | jamap
Re: Бєда прішла, откуда ні ждалі! (Бережи свій сланцевий газ!)(л)
нажаль, зі сланцевим газом воно значно складніше, ніж виглядає на перший погляд. Потрібні спеціальні бурові платформи. Лише в Пн Америці є досвід і багато платформ, бо розробляють цей газ вже майже 100 років.В Європі немає жодної промислової платформи. Є лише тестові. Тому, що лише великі ПнАмериканські компанії мають досвід і технологію видобування такого газу, в гру вступає питання royalties. Початково цей газ є дорожче видобути, ніж звичайною технологією. Порівнюючи об'єми газу, що приходять з Росії з об'ємом, котрий отримається в найближчі роки зі сланцевого газу, вийде, що ще багато років сланцевий газ не змінить ситуації на європейському ринку. Отже, енергетична залежність від Росії залишиться ще на багато років.
З введенням Південного та Північного потоків і з відповідним падінням ціни, сланцевий газ в Європі матиме маргінальне значення і на його розробку витрачатимуть значно менше. Що зробить його частку в газовому ринку Європи невеликою. Хіба радикальні погіршення стосунків з Росією примусять видавати додаткові гроші на розробку сланцевого газу.
Виходячи з нових політичних реалій, виходить, що росіянам віддають політичний вплив у колишньому постсовку. Зі смертю Качиньского Польща намагатиметься менше конфронтуватиме з Росією. А збільшений російський вплив на Україну вже приймається, як нова реалія. Отже, проблема диверсифікації газу стає не такою гострою.
отаке. Більше про це в статті Financial Times
http://blogs.ft.com/energy-source/2010/04/19/polands-paltry-shale-gas-indicators/