Угорщина йде по стопах Росії
05/25/2010 | Shooter
Завтра збираються прийняти закон про громадянство згідно якого, фактично, будь-хто, хто володіє угорською з негромадян Угорщини можуть отримати угорське громадянство.
Словацький парламент сьогодні попередив угорський парламент, що в разі прийняття такого закону (а на 90% він буде прийнятий), Словаччина прийме зміну до свого закону про громадянство згідно нової редакції якого якщо громадянин Словаччини зробить будь-який крок в напрямку отримання іншого громадянства, автоматично втратить громадянство Словаччини. Разом з правом бути держслужбовцем.
http://www.sme.sk/c/5391189/parlament-odmietol-madarsky-zakon-o-dvojakom-obcianstve.html
Крок, у принципі, вірний. Але якщо словацькі (чи інші) угорці почнуть масово переходити в угорське громадянство, може статися ситуація, коли південна полоса в Словаччині (чи деінде) буде населена в переважній більшости угорськими громадянами...
Мда..., імперський реваншизм - тенденція крайньо небезпечна...
Словацький парламент сьогодні попередив угорський парламент, що в разі прийняття такого закону (а на 90% він буде прийнятий), Словаччина прийме зміну до свого закону про громадянство згідно нової редакції якого якщо громадянин Словаччини зробить будь-який крок в напрямку отримання іншого громадянства, автоматично втратить громадянство Словаччини. Разом з правом бути держслужбовцем.
http://www.sme.sk/c/5391189/parlament-odmietol-madarsky-zakon-o-dvojakom-obcianstve.html
Крок, у принципі, вірний. Але якщо словацькі (чи інші) угорці почнуть масово переходити в угорське громадянство, може статися ситуація, коли південна полоса в Словаччині (чи деінде) буде населена в переважній більшости угорськими громадянами...
Мда..., імперський реваншизм - тенденція крайньо небезпечна...
Відповіді
2010.05.25 | Уважний читач
Може москалям час поміняти концепцію?
Най починають собіраніє земель у "Союз Угрофінскіх Государств". Обгрунтування буде не менш переконливе ніж зараз, а заодно й слов'яни трохи перепочинуть. Правда, Фінляндію з Естонією шкода.2010.05.25 | Pavlo
Дивився прогноз погоди на М1 (першому угорському каналі)
Програма Карпатський Експрес.Прогноз погоди на фоні географічної мапи , без вказівок кордонів.
Але я ж то бачу, що метеорологічні позначки відповідають кордонам Угорського королівства !
В Середній Европі обіцяє бути весело.
2010.05.25 | Shooter
Тупорилі вони якісь
Якщо вже німцям в свій час обломалося - то куди мадяри рипаються?А найбільш тупорилим виглядає Орбан...готує поживний ґрунт для росту Йоббіка. За рахунок своєї партії, звісно.
2010.05.25 | Pavlo
Nem, nem, soha! Vesszen trianon!
Nem, nem, soha! -цю пісню мій батько вчив ще в молодшій школі.2010.05.26 | Pavlo
Німців покарали за Другу Світову войну, а мадяр за
жидобільшовизм після Першої, того вони так казяться.Друга відмінність, угорців не депортували, як німців, на бувших землях корони мешкають мільйони не асимільованих угорців, які деінде складають локальну більшість населення.
2010.05.26 | Мартинюк
Цікаво - так що угоди були підписані на фоні Бели Куна ?
Тобто в Угорщині на час підписання Тріанонських угод вже був так званий "революційний уряд" ?2010.05.26 | Pavlo
На переговорах тільки підтверджується те, що захоплено силою.(л)
Там таке, Антанта дала карт-бланш румунам і чехословакам ліквідувати УРР, доки вона не з"єдналась з УСРР. Тож найбільшу вигоду отримали румуни і словаки. Горті вже лишень стабілізував ту неокуповану територію, на яку не претендували сусіди.Ну і про мирні переговори, вони як правило тільки підтверджували статус кво, який встановлювався внаслідок військової окупації, легалізуючи її.
Так було з Галичиною в 1923 році, так було з ПО та Абхазією в 2008. Не варто сподіватись, що переговори можуть змінити те, що змінено штиками.
P.S. Дуже цікаве посилання про участь закарпатців в УРР:
http://joanerges.livejournal.com/496833.html
2010.05.26 | Shooter
Re: На переговорах тільки підтверджується те, що захоплено силою.(л)
Pavlo пише:> P.S. Дуже цікаве посилання про участь закарпатців в УРР:
> http://joanerges.livejournal.com/496833.html
Воно, звісно, посилання цікаве. Але й інтерпретація "цікава". Виявляєцця, Чехословаччина "окупувала" Закарпаття як частину Угорщини (радянської на той час).
А "біль" русинів (серед яких, наскільки я розумію, було більше прихильників ставати автономією Чехословаччини ніж Угорщини) "нікого не їбе"...
2010.05.26 | Pavlo
Іван досить об"ективний історік. (л)
Shooter^> Воно, звісно, посилання цікаве. Але й інтерпретація "цікава". Виявляєцця, Чехословаччина "окупувала" Закарпаття як частину Угорщини (радянської на той час).
>
> А "біль" русинів (серед яких, наскільки я розумію, було більше прихильників ставати автономією Чехословаччини ніж Угорщини) "нікого не їбе"...
Де-факто справді окупувало на підставі домовленостей в вашингтонському обкомі. Американський адвокат Жаткович носився з ідеєю незалежного Пудкарпаття, прийшов на прийом до Вудро-Вільсона, а той йому запропонував не вичинюватись і пристати до новоствореної ЧСР.
"Біль русинів" , їх тодішню оцінку подій найкраще (НМД) описав Гренджи-Донський, цілком проукраїнський діяч:
"Перший президент ЧСР проф. Масарик, ще в Америці, зробив був якусь угоду з американським адвокатом Жатковичем, гарантуючи автономію з Соймом. (Насправді це була тільки обіцянка, бо ніколи ані Масарик, ані другий президент Бенеш автономію не здійснили). На основі тієї американської угоди чеські легіонери ще взимку 1919 р. зайняли Ужгород. Як я вже згадав, дня 21-го березня 1919 р. в Будапешті комуністи перебрали владу Угорщини, чого ужгородське попівство дуже налякалось. 1 хоч перед тим пактували з угорською буржуазією і готові були залишити країну Угорщині, тепер вже імпонували їм чеські легіонери. Дня 8-го травня 1919 р. ужгородська Народна Рада зорганізувала 300-членну депутацію своєї Ради, і вони поїхали на переговори до Праги. Вслід за тим чеські легіонери почали наступ напрямком на схід закарпатською територією. Ми, закарпатські червоноармійці, в думках були проти того, бо сподівалися, що радяни прийдуть не тільки Угорщині на поміч, але поможуть Закарпаттю возз’єднатися з рідним пнем. Але, як я вже описав, дня 6-го серпня р. 1919 впала влада Рад в Будапешті, розвіялися і наші мрії. Рівночасно румуни вирушили і проти Закарпаття та зайняли півкраїни, і лиш пізніш відступили на основі якоїсь угоди з чехословаками.
Румунські війська, отже, зліквідували і мініатюрну "Гуцульську республіку", яка проживотіла серед бід, голоду і злиднів майже півроку."
http://litopys.org.ua/grendzha/grendzh14.htm
2010.05.26 | Shooter
Про об*єктивність
Pavlo пише:> "Біль русинів" , їх тодішню оцінку подій найкраще (НМД) описав Гренджи-Донський, цілком проукраїнський діяч:
>
> Ми, закарпатські червоноармійці, в думках були проти того, бо сподівалися, що радяни прийдуть не тільки Угорщині на поміч, але поможуть Закарпаттю возз’єднатися з рідним пнем.
Вибачте, але навряд чи твердження цього чоловіка можна назвати об*єктивними - див. підкреслене.
Хоча й слід визнати, що на українських територіях поза УССР було достатньо таких, що вірили в те, що УССР є українською державою. Правда, як тільки вони з нею стикалися в реаліях - відразу розуміли, що це російська, а не українська держава.
Доречі, на подібне русофільство хворів, наприклад, пізній Шафарик. Та й взагалі у свій час - чи не масово всі слов*яни, за винятком поляків, які з власного гіркого досвіду знали - що є Росія, та чехів, яким Росія як така була цивілізаційно нецікава.
2010.05.26 | Pavlo
Це є найбільш адекватна оцінка, яку я колись зустрічав.
Ґренджа-Донський був міністром інформації в уряді Волошина і літописцем Карпатської України, його лівацтво зумовлено об'єктивними обставинами, серед шовіністичних гортівців нашому хлопцеві не було що робити.Нагадаю, референдум про приєднання до ЧСР проводився серед закарпатських емігрантів(!), які мешкали в США.
2010.05.26 | Shooter
Re: Це є найбільш адекватна оцінка, яку я колись зустрічав.
Pavlo пише:> Ґренджа-Донський був міністром інформації в уряді Волошина і літописцем Карпатської України, його лівацтво зумовлено об'єктивними обставинами, серед шовіністичних гортівців нашому хлопцеві не було що робити.
Ну так. Всі комуністи були щирі інтернаціоналісти, наскільки відомо.
> Нагадаю, референдум про приєднання до ЧСР проводився серед закарпатських емігрантів(!), які мешкали в США.
Так, але було й рішення Віче в Ужгороді.
Я власне до чого: мені цікаво якій саме державі надавали закарпатці перевагу - угорській чи чеській (після того як стало зрозуміло, що в складі української вони бути не можуть).
2010.05.26 | Pavlo
Простих закарпатців, я думаю, то мало гребло.
За "попівство" (яке складало фактично всю тодішню русинську еліту) Гренджа гарно написав, див вище.Греко-католицьке духівництво було переважно угрофільним. До речі, воно залишалось таким до теперішніх часів, коли нашу Церкву очолив єпископ Мілан Шашік. Його недавно звинуватили в мадярофільстві, так він відповів (я сам це чув), що він перший єпископ Мукачівської Єпархії, який звертається до угорських вірників українською мовою.
Ужгород і Мукачево були гебрейсько-угорськими містами, тож чеську владу зустріли стримано. Був навіть інцидент в 1920 році, коли чеські військові в застрелили ужгородського мадяра, який щось викрикнув проти чехів. Просто в центрі Ужгорода, до речі. Ну а жиди скоро адаптувались, в школах з чеською мовою навчання вчились переважно гебрейські діти.
2010.05.26 | Сергій Вакуленко
Re: Дивився прогноз погоди на М1 (першому угорському каналі)
Pavlo пише:> Програма Карпатський Експрес.
> Прогноз погоди на фоні географічної мапи , без вказівок кордонів.
> Але я ж то бачу, що метеорологічні позначки відповідають кордонам Угорського королівства !
>
> В Середній Европі обіцяє бути весело.
У Дубліні на вокзалі я бачив велику мапу на стіні зі схемою залізниць. БЕЗ кордону між Ірландською Республікою та Ольстером...
2010.05.26 | Isoлято
"Зелений острів" - це ващє окрема казка...
Сергій Вакуленко пише:> У Дубліні на вокзалі я бачив велику мапу на стіні зі схемою залізниць. БЕЗ кордону між Ірландською Республікою та Ольстером...
Острів Ірландія (включно з британською частиною) користується стандартом залізничної колії 1600 мм, який, наскіки пам'ятаю, ніде більше у світі не вживається. Так шо "загальна мапа" там цілком доречна - так само, як загальна карта залізниць колишнього СССР (стандарт 1520) без Фінляндії (яка залишила старий "царський" стандарт 1524).
P.S. Знайшов! Австралія колись мала декілька тисяч кілометрів стандарту 1600... начебто і зараз трохи залишилося. Кашмар: найменший континент світу не змогли вкрити уніфікованою залізничною колією! Аж 3 (ТРИ) стандарти!
2010.05.25 | kom8407
Re: Угорщина йде по стопах Росії
Shooter пише:> Мда..., імперський реваншизм - тенденція крайньо небезпечна...
Який реваншизм? Словакія збудеться частини угорців.
2010.05.26 | Shooter
Re: Угорщина йде по стопах Росії
kom8407 пише:> Shooter пише:
> > Мда..., імперський реваншизм - тенденція крайньо небезпечна...
> Який реваншизм?
Точнісінько такий самий, як і в російських братанів - Вєлікоє Государство подавай! і нічо шо жопа гола - головне не те, а щоб "всє баялісь"
>Словакія
Я розумію - roots, таффаріщ, roots. Cловаччина українською.
>збудеться частини угорців.
Угу. Приблизно так, як Грузія "збулася" частини абхазців та осетинів.
2010.05.26 | GreyWraith
Знову Трiанонська угода свербить?
2010.05.26 | Bestt
Re: Словаччина протестує , Україна мовчить
хоча нас цей закон стосується ніяк не менше, ніж Словаків.2010.05.26 | Shooter
Ну дик
Прізідєнту Ялинковичу, взагалі-то, Закарпаття - до глибокої сраки...Як і держава Україна, а не територія Україна.
2010.05.26 | Shooter
Угорці схвалили закон про "ліквідацію тріанону"
Словаччина ухвалила закон про те, що від цього моменту добровільна аплікація на громадянство іншої держави (крім випадків одруження та народження) означає втрату словацького громадянства.http://www.sme.sk/c/5392834/ziadatel-dvojakeho-obcianstva-pride-o-slovenske.html
Що цікаво: фактично, попередня словацька влада, за участю угорської партії SMK, мала кращі стосунки з Угорщиною. І угорці в Словаччині покращили свій (і так дуже непоганий) статус нацменшини.
За сьогоднішнього ж уряду Словачиини (ліві злодії Smer, залишки колись потужної банди правих злодіїв HZDS та "потєшні" націоналісти SNS) стосунки з Угорщиною погіршилися (заслугою угорців, в основному, правда), як і фактичне становище угорської менщини в Словаччині (заслугою SNS, в основному).
Через 15 днів у Словаччині вибори. HZDS та SNS мають шанс взагалі не попасти в парламент, в Smer'у популярність вже довший час падає...ан нєт - угорські
долбойобипарламентарі роблять все для того, щоб майбутня словацька влада мала такий же самий склад як і сьогоднішня...фактично, ускладнюючи життя угорській меншині в Словаччині.2010.05.26 | Арій.
Молодці словаки. Нам би так.
2010.05.26 | Pavlo
Є один позитив в угорському реваншизмі - русинський сепаратизм
сходить на пси, бо угорська ірредента не залишає шансів "Незалежному Подкарпаттю" Ну а самі угорські шовіністи що до українців, що до "русинів" ставляться однаково, як до маржинки.