МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що мала б зробити "діяспора"...

06/04/2010 | Isoлято
Щановні українці, що межкають за межами (західними) України!

Я дуже добре розумію, як вам "болить Україна", і навіть схильний вірити, що ви багато готові для неї зробити. Щоб не втратилась українська мова, культура, наука, історія.

Але я чогось абсолютно не зустрічаю найочевиднішого методу реацізації цих прагнень.

А він такий: потрібно створити в країнах вашого проживання УКРАЇНСЬКІ УНІВЕРСИТЕТИ. Які давали б освіту високого рівня УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ.

Коли я був у Баварії, краєм вуха чув про Український університет в Мюнхені. Чи він ще живий? А де ще в світі є подібні навчальні заклади, куди б мала можливість після закінчення школи поступити українська молодь?

Ми тут "на місці", як можемо, боремось проти "зтабачення" власне української освіти. Але ж цей процес (очевидно, нав'язаний ззовні) втратить сенс, якщо ще десь у світі буде існувати освіта "незтабачена". Навчальні заклади, для вступу в які українським дітям треба буде вчити УКРАЇНСЬКУ МОВУ. Канєшна, таваріщь Тоббачьнєґ сатаваріщі почнуть їх обпльовувати як тільки зможуть... але тільки привернуть до них більше уваги. А якщо під якимось надуманим приводом почнуть обмежувати виїзд української молоді "на Захід" - можна буде вести мову про прямі порушення людських прав. Принаймні тоді вже ні в кого не лишиться ілюзій відносно справжньої морди "нової влади".

Так у чому справа, шановні діяспоряни? Дєньґі нада?

Відповіді

  • 2010.06.04 | Наталка

    Не ображайтесь, але це - повна маячня.Що ще перенесемо закордон?

    Укр. університети, укр. змі, укр. промисдловість, і т.д., бо в Україні - боротьба з 5 колоною? Навіщо укр. університети закордоном і хто та на які кошти їх утримуватиме? Для чого це, щоб студенти з України їхали вчитись, а потім залишались закордоном, бо в Україні повна труба? ЩО З ЦЬОГО доброго для України? Яка її користь?

    В Україні неминуче настане національна революція, іншого шляху не видно. Або ж нидіння, як в СССР. Вибирати й діяти тій молоді, яка б мала їхати закордон вчитись, згідно вашої логіки і НЕ поверталась би в Україну, бо життя одне... Бачу таке щодня, ще не чула, щоб хтось повернувся після отримання освіти тут...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.04 | Isoлято

      Взагалі-то це ідея не моя, і не нова...

      Наталка пише:
      > Навіщо укр. університети закордоном і хто та на які кошти їх утримуватиме?
      А мюнхенський Український університет - це була чиясь дурна забаганка? А українська Технічна школа в Подєбрадах, де працював батько Олени Шовгенової - то так, цацкі-пєцки, жодної користі з того не було?

      > Для чого це, щоб студенти з України їхали вчитись, а потім залишались закордоном, бо в Україні повна труба?
      Бо в іншому разі вони... все одно ПОЇДУТЬ ЗА КОРДОН. Але - за СХІДНИЙ. Для того Тоббачьнєґ і розвернув свою "бурную дзєїцільнасць".

      > ЩО З ЦЬОГО доброго для України? Яка її користь?
      Почитайте стартовий пост, не хочу повторюватись.

      > В Україні неминуче настане національна революція, іншого шляху не видно.
      Була вже одна, в 2004 році. Навіть і дві - можна ще 1991-й згадати. Думаєте, третя буде краща?

      > Або ж нидіння, як в СССР.
      Ооо, то все-таки є "інший шлях"!

      > Вибирати й діяти тій молоді, яка б мала їхати закордон вчитись, згідно вашої логіки і НЕ поверталась би в Україну, бо життя одне... Бачу таке щодня, ще не чула, щоб хтось повернувся після отримання освіти тут...
      Блін. Якщо ВСІ українці дійсно такі - то звідки у Вас ці наївні сподівання на "національну ліваруцыю"?
    • 2010.06.05 | RuslanMD

      Що ще перенесемо закордон?

      Пропоную -ялинковича ,кабмін і ВР.
    • 2010.06.07 | Михайло Свистович

      Re: Не ображайтесь, але це - повна маячня.Що ще перенесемо закордон?

      Наталка пише:
      >
      > В Україні неминуче настане національна революція, іншого шляху не видно

      Видно. Поступова втрата державності та ідентичності.

      >
      > Бачу таке щодня, ще не чула, щоб хтось повернувся після отримання освіти тут...

      Ну от Ви ж не повертаєтесь :) А я знаю багато таких, які повернулись.
  • 2010.06.04 | Сергій Вакуленко

    Re: Що мала б зробити "діяспора"...

    Isoлято пише:

    > Коли я був у Баварії, краєм вуха чув про Український університет в Мюнхені. Чи він ще живий? А де ще в світі є подібні навчальні заклади, куди б мала можливість після закінчення школи поступити українська молодь?

    Можете зазирнути ось сюди:

    http://www.ukrainische-freie-universitaet.mhn.de/seiten_ukrainisch/Uk_seite_aktuelle_infos.htm

    Загалом УВУ переживає не найкращі часи. Стара професура відійшла, нової катма. Студенти якісь з України там були (коли я туди потрапив на кілька годин 2000 р.), але по них зараз було знати, що вони таки ж з України ("спортивні" костюми і под.). Хоча, скільки знаю, німецькі "дипломи державного зразка" ця інституція видає.


    > Ми тут "на місці", як можемо, боремось проти "зтабачення" власне української освіти. Але ж цей процес (очевидно, нав'язаний ззовні) втратить сенс, якщо ще десь у світі буде існувати освіта "незтабачена". Навчальні заклади, для вступу в які українським дітям треба буде вчити УКРАЇНСЬКУ МОВУ. Канєшна, таваріщь Тоббачьнєґ сатаваріщі почнуть їх обпльовувати як тільки зможуть... але тільки привернуть до них більше уваги. А якщо під якимось надуманим приводом почнуть обмежувати виїзд української молоді "на Захід" - можна буде вести мову про прямі порушення людських прав. Принаймні тоді вже ні в кого не лишиться ілюзій відносно справжньої морди "нової влади".

    Властиво, білоруси такий університет уже мають:

    http://bel.ehu.lt/

    Тільки гроші — навряд чи від діяспори.
  • 2010.06.05 | Mykyta

    Яким буде Ваш вклад?

    Скільки на Вашу думку коштує навчання(+проживання) одного студента в рік в пристойному універі за західним кордоном України? Скільки з цього Ви особисто готові оплатити за навчання своєї дитини?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.05 | Isoлято

      Ну от наприклад в празькому Карловому університеті...

      ...рік навчання коштує в межах тисячі євро. Взагалі-то в Україні в більшості вишів ненабагато менше (якшо не на "бюджеті"... а на "бюджет" ще спробуй потрапити!).

      Частина студентів ще й можливості знаходить для підробітку - в тій же Чехії чи Німеччині, наприклад. За ту саму роботу вони там отримують разів у 10 більше, ніж десь в українській "ґлубінкє", та навіть і в Києві.

      Та все воно насправді "рішабєльно". Хто хоче - шукає шлях, хто не хоче - шукає атмаску...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.05 | Mykyta

        Re: Ну от наприклад в празькому Карловому університеті...

        Isoлято пише:
        > ...рік навчання коштує в межах тисячі євро.

        Я питаю про собівартість, а не про те, що вносить студент карлового універу до каси. Мабуть укр. універ не буде жити за рахунок чеського бюджету?

        > Частина студентів ще й можливості знаходить для підробітку - в тій же Чехії чи Німеччині, наприклад. За ту саму роботу вони там отримують разів у 10 більше, ніж десь в українській "ґлубінкє", та навіть і в Києві.

        Цього вистарчає хіба що на харчі. Наприклад в Німечині підробіток строго обмежений. Залежно від роботи це буде десь 300-400Євро на міс. Це може і в 10разів більше, ніж в українській глибинці, але не вистачить на проживання в Німеччині.

        > Та все воно насправді "рішабєльно". Хто хоче - шукає шлях, хто не хоче - шукає атмаску...

        От я і питаю для початку про елементарні уявлення про бізнес-план такого грандіозного проекту, а не атмаскі.

        То яким буде Ваш вклад? Скільки Ви готові платити за свою дитину?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.06 | Isoлято

          То може, назвете конкретні ціфри?

          Mykyta пише:
          > Я питаю про собівартість, а не про те, що вносить студент карлового універу до каси. Мабуть укр. універ не буде жити за рахунок чеського бюджету?
          А може, й буде. Трошки. Не завжди. Наскільки мені відомо, канадський бюджет навіть передбачає певні видатки на розвиток національно-культурних потреб українців...

          > Цього вистарчає хіба що на харчі. Наприклад в Німечині підробіток строго обмежений. Залежно від роботи це буде десь 300-400Євро на міс. Це може і в 10разів більше, ніж в українській глибинці, але не вистачить на проживання в Німеччині.
          Добре, з Німеччиною розібралися. Де воно ще так "обмежено"?

          > От я і питаю для початку про елементарні уявлення про бізнес-план такого грандіозного проекту, а не атмаскі.
          То ми тут бізнесом займаємось - чи все-таки порятунком української мови/науки/культури?

          > То яким буде Ваш вклад? Скільки Ви готові платити за свою дитину?
          Я? Ніскільки. Бо не маю тої "дитини". Краще вже назвіть відомі Вам конкретні ціфри (тої ж собівартості, наприклад...) - від них і будемо "танцювати".
  • 2010.06.05 | Наталка

    Re: Що мала б зробити "діяспора"...

    "Так у чому справа, шановні діяспоряни? Дєньґі нада?"



    А пан під враженням, що в діаспорі "дєньгі" на грушках ростуть?

    Сама форма запитання - чисто совєтсько-хамська. Тому в діаспорі й таке тертя між старою й новою хвилею (окрім певних комплексів старої хвилі). Наш совок часто вважає, що їм хтось щось винен та зобов"язаний, та гонорово питає, "шо дєнєг нада"? А з самого копійку вирвати - краще під церкву піти. Так наче, хтось, хто має дати - не працює, байдикує й торби з баблом розпаковує для власного задоволення.
    У світі - фінансова криза. Вже минули ті часи, як стріляли з ковбаси.

    А відповідь - проста, як дріт - дивіться вище. Мюнхенський університет наскільки я знаю - пропадає фінансово. Він був створений в час колонізації України для того, щоб в час знищення українців та українства - наша мова, культура та історія продовжувалася розвиватись закордоном. Йшла боротьба і ці люди мали надію перемогти та можливо й з часом - повернутись.

    Тепер Україна незалежна. Хоч і на папері. Розмовляти мовою, чи вивчати її у вишв вам ніхто не забороняє. Діаспора може допомогти поширювати літературу та фінансувати різні мовні проекти в Україні.
    А от хто і за які кошти утримуватиме ті універи закордоном - це нереально. Утопія...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.05 | hrushka

      Наталка правду каже ....

      Діяспора не може замістити події котрі повинні відбутись в батьківщині ...

      Діяспора може "хотіти" що бажає, однак народ в Україні мусить сам рішитись що хоче та над тим попрацювати ...

      Я не наміряю пальці в очі тикати, тільки подумаймо що незалежність прийшла в дійсності легонько. Тепер пора над тим попрацювати. Така праця не легка. В Україні здорові новинарі та звітівники, потрібно звернути увагу на них, що вони кажуть та пишуть. Народ потрібно збудити, а це діяспора ніяк не може зробити. Зв`язок меже одиницями можна розвинути. Просвіта може мати якийсь вплив як також пластуни...

      Що до університетів Америки та Канади то в мережі легко найти котрий викладає щонебудь українською мовою. Мені також відомий Гарвард як також в Мінісоті. В Канаді багато відбувається як в Манітобі, в Едмонтоні є декотрі викладачі проти Бандери, в Торонті є Маґочі котрий начинає державу для рутинців чи то русинів - він мабудь мадяр та жалко що закарпаття дісталось Україні ...

      Заглняьте тут:
      http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1275667786&first=1275700753&last=1275656674
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.05 | hrushka

        Хочу звернути увагу що бажання бути незалежним ...

        мусить усвідомити народ.

        В 30-тих роках в Буковині українське населення було 10 відсотків греко-католики а 90 православні, однак дуже велике число православних приходили до греко-католицьких церков.

        Справа була в тім, що ромунський уряд був православний і в Буковині в православних церквах були ромуснькі попи котрі проповідували ромунською.

        В Україні є церкви київського патріярхату як також московського. Залежить від поодинокої людини куда душа тягне а з тим чи Україна важна та із тим чи варта попрацювати. Коли життя в Україні покращає, то мабудь багато будуть з тим задоволені ... бо демократія вимагає дуже багато та безпереривної праці кожного громадянина...
    • 2010.06.06 | Isoлято

      Re: Що мала б зробити "діяспора"...

      Наталка пише:
      > А пан під враженням, що в діаспорі "дєньгі" на грушках ростуть?
      Не ростуть? Йой, то і в Україні не ростуть! Чого ж тоді ви - там, а ми - ТУТ?

      > Сама форма запитання - чисто совєтсько-хамська. Тому в діаспорі й таке тертя між старою й новою хвилею (окрім певних комплексів старої хвилі).
      І яка ж хвиля задає "неправильні запитання"?

      > Наш совок часто вважає, що їм хтось щось винен та зобов"язаний, та гонорово питає, "шо дєнєг нада"? А з самого копійку вирвати - краще під церкву піти.
      Хє... в цьому місці згадалися мені деякі Ваші оцінки Ющенка - і захотілося уточнити, чого ж такого він Вам "винен та зобов'язаний". І яку Ви "копійку вирвали" особисто ВІД СЕБЕ, щоб хоч трішки допомогти йому в нелегкій справі витягання України з совкового болота. Можете не відповідати - я ту відповідь знаю майже дослівно...

      > У світі - фінансова криза. Вже минули ті часи, як стріляли з ковбаси.
      А коли криза закінчиться (не навіки ж вона) - теж про "стрільбу з ковбаси" будете співати?

      > А відповідь - проста, як дріт - дивіться вище. Мюнхенський університет наскільки я знаю - пропадає фінансово. Він був створений в час колонізації України для того, щоб в час знищення українців та українства - наша мова, культура та історія продовжувалася розвиватись закордоном. Йшла боротьба і ці люди мали надію перемогти та можливо й з часом - повернутись.
      Тобто коли Україна була колонізована - все було нормально, а тепер - "пропадає"... Якось воно нітаво... ніклєїццо...
      >
      > Тепер Україна незалежна. Хоч і на папері. Розмовляти мовою, чи вивчати її у вишв вам ніхто не забороняє. Діаспора може допомогти поширювати літературу та фінансувати різні мовні проекти в Україні.
      Не забороняє, оґа. Так і Вам же ж повернутися до України теж ніхто не забороняє. Але Ви чомусь цього не робите. Чому?

      > А от хто і за які кошти утримуватиме ті універи закордоном - це нереально. Утопія...
      Тоббачьнєґ точно не буде. Фурсенко - теж (не дивлячись на українське прізвище). Отакоє от (© ґлавная тіліґєнтка Уркаєни).
    • 2010.06.07 | Михайло Свистович

      Re: Що мала б зробити "діяспора"...

      Наталка пише:
      >
      > А пан під враженням, що в діаспорі "дєньгі" на грушках ростуть?

      Ні, не ростуть. Але якби ті діаспоряни (з будь-яких хвиль), які на словах переймаються долею України, віддавали б на її потреби хоча б десятину, все було б добре.

      >
      > Наш совок часто вважає, що їм хтось щось винен та зобов"язаний, та гонорово питає, "шо дєнєг нада"? А з самого копійку вирвати - краще під церкву піти.

      Поки що всі копійки, які я бачу в боротьбі, йдуть в основному з "нашого совка". До того ж від ненайбагатших його людей. І віддає цей "наш совок" значно більше, ніж діаспорянин навіть не лише у відносному вимірі, але й в абсолютному. Той самий Ізолятор, якщо згадати притчу про лепту, вносить зараз значно більше, ніж більшість присутніх тут віртуальних закордонних патріотів. Ніхто нам нічого не зобов"язаний, мова йде лише про те, що кожен, хто триндить про Україну, мав би щось для неї зробити і бажано не раз на місяць для відмазки. Бо жменька людей робить щось постійно, відмовившись від нормального плину життя, а купа лише пише про свою любов до неньки.

      > У світі - фінансова криза. Вже минули ті часи, як стріляли з ковбаси.

      В Україні криза значно більше, проте все, що зараз робиться в реалі, діється в основному за кошти найбільш вразливих для кризи людей. Більшість останніх вуличних акцій були профінансовані самими їхніми учасниками за останні гроші (це вже навіть не десятина, а іноді й не половина їхніх доходів).

      >
      > Мюнхенський університет наскільки я знаю - пропадає фінансово

      А по 100 доларів на місяць від кожного свідомого діаспорянина (це менше однієї місячної зарплатні) - і він би жив та процвітав. Це значно менше, ніж нині віддають деякі студенти (якщо згадати притчу про лепту), які ведуть боротьбу з режимом.

      >
      > Діаспора може допомогти поширювати літературу та фінансувати різні мовні проекти в Україні.

      То хай допомагає хоч у цьому
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.08 | Наталка

        Згідна на всі 100% з вами. Re: Що мала б зробити "діяспора"...

        Оте, що ви відчуваєте в Україні - горстка нас відчуває тут закордоном. А що далі? Нарікати можемо до пана Бога, бо та діаспора, яка це б зрозуміла й діяла, та до якої ви апелюєте, зараз має по 80-90 років. Як не прикро, в більшости - природа відпочила на дітях тієї діаспори.

        Отже, залишились, як казав москаль - "ти да я , да ми с табой!"
  • 2010.06.05 | igorg

    Діаспора дійсно мала б активно працювати з Україною

    Проблема в тім що влада в Україні не українська. В тому сенсі що так, вони вважають себе за належних до цієї землі як території, виводять себе із совєцького народу (до якого відносять й український етнос). Але цим людям абсолютно не болить і не турбують національно-культурні потреби українців, їх історія й майбутнє. Тут вони чітко себе відмежовують від фашіздов, націоналістов і прочіх врагов. Є певна еволюція, але це скоріше просто еволюція до ліберального ставлення, коли зникають рефлекси "немєдлєнно унічтожіть на корню єтіх казлов". натомість постає тактика планомірного витіснення із всіх сфер впливу.
    Тому, на мою думку, діаспора цього не хоче або не здатна зрозуміти й вперто пробує ототожнювати українців з українською владою. З того має величезне здивування, що у нас в Україні не так у них й виходячи з власної практики береться давати поради. Так само й з іншого боку. Українці переносять практику нашого державно контрольованого соціуму на їх світ й так само дивуються й дають поради.
    На жаль рівень діалогу чи хоча б контактів абсолютно недостатній для зближення й порозуміння, а значить й для спільної роботи. НМД цієї спільної роботи якраз найбільше бояться наші вороги.
    Українська діаспора не є досить єдиною, зорганізованою й фінансово й політично впливовою. Чи я помиляюся? Ми ледве можемо назвати 1-2 фінансово успішних діячів, які б не відхрещувалися від українського коріння. Я, наприклад, знаю тільки Петра Яцика з його підтримкою мови. Підкажіть більше якщо знаєте.
    Щодо українських університетів у світі то ми ще все ж не дійшли до точки неповернення коли довелося б таке робити, аби врятувати хоч щось від українців. Поки що ми маємо ще можливості займатися українською освітою в українських університетах. Поки що українське там ще не розгромлено, а за ці роки ще й добряче виросло. Зокрема, школа українських істориків.
    Тому значно ефективніше було б реалізувати мобільність українських студентів і викладачів, особливо істориків, філологів, знавців культури, біології, географії, мистецтв.
    Хоча все мало б бути до навпаки. Саме українська держава й влада мали б давати гранти на навчання молоді з діаспори в Україні та підтримувати ці процеси. Але в силу описаних вище причин найближчим часом цього не станеться.
    Проте уже лунають заклики від совєцького народу проводити таку ж роботу з братнім російським народом. Звісно не з українцями в Росії, а якраз навпаки. Тому над цим варто задуматися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.05 | hrushka

      Діяспора не седить на руках а свою працю продовжує ..

      як можна довідатись із багато зауваг на Майдані ...

      Що до навчання про Україну, то професори поза межами України мають доволі свободи, що можуть давати в мережі виклади на політичні, економічні, історичні та інші фахові предмети.

      Такі виклади можуть бути приступними за якусь оплату або без оплати, залежно звідки "студент". Виклади та навідь курси можна вже найти в мережі, це нічого особливого ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.06 | Георгій

        Та хоча б вивчила, що українською трeба писати "сИдить"

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.06 | Pavlo Z.

          Re: Та хоча б вивчила, що українською трeба писати "сИдить"

          п.Грушка вивчав(-ла) українську ПОЗА загальною школою й університетом.
          Ви англійську вивчали за програмою.
          Зробимо експеримент: Ви самотужки перекладете те, що перед цим написали, на англійську. Як Ви думаєте - скільки там буде помилок?:)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.06 | Георгій

            Вибачтe

            Pavlo Z. пише:
            > п.Грушка вивчав(-ла) українську ПОЗА загальною школою й університетом.
            > Ви англійську вивчали за програмою.
            > Зробимо експеримент: Ви самотужки перекладете те, що перед цим написали, на англійську. Як Ви думаєте - скільки там буде помилок?:)
            (ГП) Я викладаю англійською мовою в амeриканському унівeрситeті, і пишу англійською бeз помилок. Принаймні бeз грубих помилок у спeлінгу чи граматиці. Алe добрe, я нe буду наполягати на своїй правоті. Панe Грушко, вибачтe мeні.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.07 | Pavlo Z.

              Нічого, буває:) І Ви мені вибачте деяку різкість.

  • 2010.06.06 | Георгій

    Зробити тeлeвізійний канал в Україні

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.06 | igorg

      Можна навіть розпочати з Інтернет-радіо, питання

      в тому чи матиме воно успіх, чи не буде це розмова для себе із собою.
      Ось для прикладу http://www.uhradio.com.ua/ перевірте як чути в США.
      Ще http://www.uhradio.fm http://www.uhradio.com.ua online.uhradio.com.ua 32 kbps online.uhradio.com.ua 128 kbps

      http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.07 | Михайло Свистович

        Re: Можна навіть розпочати з Інтернет-радіо, питання

        igorg пише:
        > в тому чи матиме воно успіх, чи не буде це розмова для себе із собою

        Це дійсно питання, бо колись досвід громадського радіо у кращі часи був негативним :(
    • 2010.06.07 | Михайло Свистович

      Re: Зробити тeлeвізійний канал в Україні

      Гадаю, що це завдання реально діаспорі не під силу. Бо є як фінансово дуже витратне (за гроші, які підуть на канал, можна режим повалити), так і має бюрократичні перепони - дозволи, частоти та ін. Було б добре почати хоча б з інтернет-телебачення, тобто профінансувати проект незалежних від янучар новин з викладом їх на ютубі, які б складалися спочатку з маленьких випусків з ведучим плюс сюжети про події, які відбуваються, а надалі б приростало короткими власними програмами і т.д. Це значно менші гроші, тим більше, що з часом до цього проекту підтяглося б багатенько волонтерів, які б самі надсилали своє відео, робили сюжети, пропонували б власні програми й робили б їх.
  • 2010.06.06 | ukr_girl

    Я знаю як зробити Украiну величною та украiнською!

    та чим мала б допомогти "діяспора"!
    Та грошiв вiд неi нам не треба анi копiйки!
    Грошi потiм ми здобудемо самi.
    Унiверiв закордоном будувати не треба зовсiм.

    Нам треба передати сучаснi нанотехнологii! Так!
    Якщо ми впровадимо у нас сучаснi нанотехнологii
    вiд Intel, AD,AMD, Texas Instr, Boeing, Lockheed Martin,
    McDonnell...то отримаемо купу грошей,
    за якi пiдiймемо мову, кiно, лiтературу та мiстецтво,
    та все, чого ще забажаемо!

    Та вигонемо усiх янекiв, табачнекiв...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.06 | Pavlo Z.

      Re: Я знаю як зробити Украiну величною та украiнською!

      ukr_girl пише:
      > та чим мала б допомогти "діяспора"!
      > Та грошiв вiд неi нам не треба анi копiйки!
      > Грошi потiм ми здобудемо самi.
      > Унiверiв закордоном будувати не треба зовсiм.
      >
      > Нам треба передати сучаснi нанотехнологii! Так!
      > Якщо ми впровадимо у нас сучаснi нанотехнологii
      > вiд Intel, AD,AMD, Texas Instr, Boeing, Lockheed Martin,
      > McDonnell...то отримаемо купу грошей,
      > за якi
      нарешті купимо таблетки від завороту мозку:)
    • 2010.06.06 | hrushka

      Гроші підуть в кишені підприємств ....

      та заробітчан що в них працюють ... хоть загал також зкористає маючи ліпші зв`язки ...

      Краще подумати як будем голосувати в місцевих виборах що мають відбутись в 2011 р!

      Коли Яник втратить багато депутатів що його розпорядження піддержують, то його коаліція паде та із тим його уряд ...

      Коли хочемо піднести рівень життя, то потрібно позбуватись корупцію та подбати про співпрацю що включає компроміс.

      Компроміс не "зрада" а взаємно корисні обставини.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.06 | RuslanMD

        Re: Гроші підуть в кишені підприємств ....

        На жаль ,замкнуте коло. Проблема не тільки в Табачнікаx і йому подібниx,Проблема в вертикалі влади,політичної залежності бізнесу.В Україні неможливо підняти економіку з таким управлінням .,бо бізнес напряму залеже від влади.Це антинатурально і тому про майбутні економічні перемоги говорити нереально і смішно
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.06 | hrushka

          Ця справа зовсім не смішна ...

          Також чикати 5 років на нові вибори не конче відповідно ...

          Потрібно всі можливі та неможливі обставини використовувати ... котрісь пощастить ... або кільком в оден час підвалять небажаний провід ...
  • 2010.06.06 | Max

    Що мала б зробити діяспора на мою думку

    Та ж то очевидно, що має робити діяспора.

    Розвивати україномовний сегмент Інтернету.

    Так, для того потрібні гроші, але необхідні інвестиції й близько не можна рівняти із тим, що потрібно для функціонування українських університетів за кордоном. То значно менші гроші.

    Головним критерієм тут мала би бути власне україномовність контенту, відразу за тим -- його привабливість для "інтернавтів", все решта -- малозначне.

    В основному діяспора повинна взяти на себе наповнення контентом, а для забезпечення технічного боку справи можна залучати фахівців з України (аутсорсинг), якщо так дешевше буде. З часом деякі сайти могли б вийти на самоокупність (розважальні чи бізнесові).

    Найбільша проблема: домен ".ua" наразі є під неприятельським контролем. Тому потрібно створити/викупити якийсь пристойний субдомен, найліпше в домені ".net"

    BTW, хто є реальним власником субдомену ".ua.net"? Може би так його викупити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.06 | Sean

      угу (с), майже

      Max пише:
      > Та ж то очевидно, що має робити діяспора.
      >
      > Розвивати україномовний сегмент Інтернету.
      >
      > Так, для того потрібні гроші, але необхідні інвестиції й близько не можна рівняти із тим, що потрібно для функціонування українських університетів за кордоном. То значно менші гроші.
      >
      > Головним критерієм тут мала би бути власне україномовність контенту, відразу за тим -- його привабливість для "інтернавтів", все решта -- малозначне.
      >
      > В основному діяспора повинна взяти на себе наповнення контентом, а для забезпечення технічного боку справи можна залучати фахівців з України (аутсорсинг), якщо так дешевше буде. З часом деякі сайти могли б вийти на самоокупність (розважальні чи бізнесові).

      Наповнення контентом - то головне справа "резидентів".

      А в цілому ідея створення і просування професійного рівня двомовного (укр, англ) ресурсу - хороша ідея.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.06 | Max

        Re: угу (с), майже

        Sean пише:
        > Наповнення контентом - то головне справа "резидентів".
        Теоретично так. Але контроль за тим все ж повинен бути в руках людей з діяспори, бо "хто платить, той і замовляє музику", дослівно. Інакше нічого не вийде (інвестор мусить мати контроль над проектом).

        > А в цілому ідея створення і просування професійного рівня двомовного (укр, англ) ресурсу - хороша ідея.
        Sean-e, пан здогадався, про що мені ходить. Українці діяспори повинні бути посланцями України в світі, сполучною ланкою. Українсько-англійська двомовність для таких ресурсів то умова sine qua non (а оскільки тут ходить про обличчя України в світі, то про жодну російську навіть і мови бути не може).

        Правда, я думав не про один лише мережевий ресурс, а про ціле гроно (claster) ресурсів, об'єднаних спільним порталом. Такий свого роду український міні-Lycos (чи може Yahoo навіть ;)
      • 2010.06.06 | Ромко

        Re: угу (с), майже

        Як "діяспорянин" скажу, що я згідний з Шоном. Я наразі не уявляю як ми можемо генерувати контент для України. Єдине джерело інформації для нас - це український інтернет та телебачення (з поправкою на "зомбування" на державному телебаченні). Про Україну місцева преса пише мало.

        З грошима теж тяжко. Єдиним джерелом якоїсь фінансової допомоги з Німеччини може бути лише збирання коштів з "туземців", з українців старої чи нової ґенерації чи заробітчан відчутних сум не назбираєш. Своїми силами ми цікавих акцій зробити не можемо - серед нас немає ані великого числа іменитих митців, ані професійних музичних колективів. Тому єдиний вихід - запрошувати колективи з України. Це те, що ми можемо зробити - запрошення для відкриття віз (при потребі спробувати "натиснути" на посольство чи консульство), домовитися з місцевими громадами, зробити рекламу на місцевому рівні, і т.д. Цей напрямок так чи інакше розвивається.

        Ми можемо купити хостінг для сайтів, можемо купити кілька таких майданчиків у різних провайдерів, щоб організувати безперебійність доступу, якщо якусь один майданчик закриють з тих чи інших причин. Власне це я вже якось пропонував майданівцям, але відповіді на листа не отримав.

        Створити свій телеканал, як на мене, нереально. Навіть якщо припустити, що нам якийсь канал подаруюють, то думаю, що операційні кошти перевищать реальні фінансові можливості усієї світової діаспори.

        Власне я бачу лише два напрямки, де нас можуть використати українці з Великої України: перекачування грошей з туземних гаманців в українські та створення відповідного загального фону на міжнародному рівні. Власне, якщо подумати, то це дві сторони однієї і тієї ж медалі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.06 | Max

          Бачу, мушу витлумачити деякі неочевидні речі

          Ромко пише:
          > Як "діяспорянин" скажу, що я згідний з Шоном. Я наразі не уявляю як ми можемо генерувати контент для України. Єдине джерело інформації для нас - це український інтернет та телебачення (з поправкою на "зомбування" на державному телебаченні). Про Україну місцева преса пише мало.
          Пане Романе, контент не треба генерувати "з нічого", то по-перше. Будуть якісь сталі дописувачі з України, інформаційні агенти свого роду, які мають надсилати повідомлення про події. При потребі можна дистанційно організувати і крос-перевірку інформації (попрохати кількох осіб з України перевірити новину).

          По-друге, йдеться про двосторонній процес. Евентуальні мережеві ресурси повинні також доносити інформацію українською мовою українцям про події в країнах діяспори. Після початкової "розкрутки" напевно можна буде отримати під то і якісь гроші від західних інституцій (культурний обмін тощо).

          > З грошима теж тяжко. Єдиним джерелом якоїсь фінансової допомоги з Німеччини може бути лише збирання коштів з "туземців", з українців старої чи нової ґенерації чи заробітчан відчутних сум не назбираєш. Своїми силами ми цікавих акцій зробити не можемо - серед нас немає ані великого числа іменитих митців, ані професійних музичних колективів. Тому єдиний вихід - запрошувати колективи з України. Це те, що ми можемо зробити - запрошення для відкриття віз (при потребі спробувати "натиснути" на посольство чи консульство), домовитися з місцевими громадами, зробити рекламу на місцевому рівні, і т.д. Цей напрямок так чи інакше розвивається.
          Добре і то.

          > Ми можемо купити хостінг для сайтів, можемо купити кілька таких майданчиків у різних провайдерів, щоб організувати безперебійність доступу, якщо якусь один майданчик закриють з тих чи інших причин. Власне це я вже якось пропонував майданівцям, але відповіді на листа не отримав.
          О-о! Забезпечення хостингу, реєстрація чи купівля відповідного доменного імені, планування, організація та адміністрування цілого процесу врешті -- то може і має бути справою українців з-закордону.

          На початок потрібно мати відповідний бізнес-план і зареєструвати фірму (мабуть як неприбуткову організацію).

          > Створити свій телеканал, як на мене, нереально. Навіть якщо припустити, що нам якийсь канал подаруюють, то думаю, що операційні кошти перевищать реальні фінансові можливості усієї світової діаспори.
          Я теж такої думки.

          > Власне я бачу лише два напрямки, де нас можуть використати українці з Великої України: перекачування грошей з туземних гаманців в українські та створення відповідного загального фону на міжнародному рівні. Власне, якщо подумати, то це дві сторони однієї і тієї ж медалі.
          Не лише. Українці діяспори повинні використовувати свою природні переваги. Передусім то орієнтація в західних реаліях, потім -- ліпше знання сучасного менеджменту. Тобто передусім не фінансовий, а інтелектуальний ресурс. Саме те, чого бракує нам тут, в Україні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.07 | Ромко

            Re: Бачу, мушу витлумачити деякі неочевидні речі

            > Пане Романе, контент не треба генерувати "з нічого", то по-перше. Будуть якісь сталі дописувачі з України, інформаційні агенти свого роду, які мають надсилати повідомлення про події. При потребі можна дистанційно організувати і крос-перевірку інформації (попрохати кількох осіб з України перевірити новину).
            >
            > По-друге, йдеться про двосторонній процес. Евентуальні мережеві ресурси повинні також доносити інформацію українською мовою українцям про події в країнах діяспори. Після початкової "розкрутки" напевно можна буде отримати під то і якісь гроші від західних інституцій (культурний обмін тощо).

            Так це вже є - от наприклад ГО "Четверта хвиля" - збірка основних подій у діаспорі загального масштабу, є звичайно і локальні ресурси в кожній країні, але події локального масштабу в Україні нецікаві.

            > > Ми можемо купити хостінг для сайтів, можемо купити кілька таких майданчиків у різних провайдерів, щоб організувати безперебійність доступу, якщо якусь один майданчик закриють з тих чи інших причин. Власне це я вже якось пропонував майданівцям, але відповіді на листа не отримав.
            > О-о! Забезпечення хостингу, реєстрація чи купівля відповідного доменного імені, планування, організація та адміністрування цілого процесу врешті -- то може і має бути справою українців з-закордону.

            Чекайте, хостинг та реєстрація доменного імені - це доволі тривіальне завдання. Для початку достатньо двох віртуальних серверів - це 20 євро на місяць, реєстрація доменного імені - 20 євро на рік. Це все, що потрібно для повного щастя?

            З організацією процесу та адмініструванням є значно важче. Для організації треба людей, які крутяться в медіа-бізнесі. Думаю, що в Україні таких спеціалістів знайти легше, ніж тут (у мене, принаймні, таких знайомих нема). Для адміністрування, окрім звичайних аспектів, треба вміти ще й відбити атаки з ворожих таборів. Спеціалістів такого рівня треба довго шукати, тим більше, що перевірити таку людину вдасться лише тоді, коли буде пізно.

            То чи не простіше використовувати вже готові майданчики Google, Facebook, Twitter, Wordpress, Blogspot? Та й на "Майдані" є напевне достатньо можливостей...

            > Не лише. Українці діяспори повинні використовувати свою природні переваги. Передусім то орієнтація в західних реаліях, потім -- ліпше знання сучасного менеджменту. Тобто передусім не фінансовий, а інтелектуальний ресурс. Саме те, чого бракує нам тут, в Україні.

            Бачите, я маю трохи іншу думку. Так, тут на Заході ми навчилися деяких нових речей, але в Україні зі знання наразі не потрібні або ж не використовуються.

            Коли мене в Україні питають, де краще, я кажу, що там, як в зоопарку - кожен дістає свою порцію харчів зранку, в обід та ввечері, щодня прибирають клітку. За це треба робити те, що вимагають, не потрібно бути аж надто спритним, головне відробити, те, що записано в контракті. Відповідно легко планувати власне життя на рік чи більше наперед... можна поміняти вольєр, але вийти зі зоопарку майже нереально. В Україні - дикий ліс, виживає спритніший та сильніший, за рік - або пан, або пропав.

            У мене є багато знайомих в Україні, які зараз досягнули у матеріальному плані значно більше ніж я. З іншого боку, в Україні не роблять таких проектів, якими займаюся я - це наразі ще не актуальне для українських підприємств, а робити те, що зараз роблять в Україні мені нецікаво.

            Тому я зовсім не переконаний, що українцям в Україні потрібен якийсь інтелектуальний ресурс чи менеджмент з діаспори. Є, звичайно, деякі аспекти (деколи аж соромно стає за поведінку деяких українських дипломатів), але це, як на мене, не є настільки критичне питання, тим паче, що це скоріше тутешній аспект.

            Не применшуйте своїх сил та можливостей. Помаранчеву революцію робили не в діаспорі, її робили в Україні, а це, як на мене, найяскравіша політична подія за останні 20 років мого життя, незалежно від теперішньої ситуації.
    • 2010.06.06 | Георгій

      А чому нe паралeльно Інтeрнeт і тeлeбачeння?

      Думаю, вплив тeлeбачeння на українців всe-таки набагато більший, ніж вплив Інтeрнeту, чи ні?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.06 | Сергій Вакуленко

        Re: А чому нe паралeльно Інтeрнeт і тeлeбачeння?

        Георгій пише:
        > Думаю, вплив тeлeбачeння на українців всe-таки набагато більший, ніж вплив Інтeрнeту, чи ні?

        Звісно, що більший. Але на телебачення, по-перше, більші гроші потрібні (чи вони знайдуться?); по-друге, "ненав'язливий вплив" з боку української влади значно ймовірніший.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.06 | Д. А.

          Re: А чому нe паралeльно Інтeрнeт і тeлeбачeння?

          Сергій Вакуленко пише:
          > Георгій пише:
          > > Думаю, вплив тeлeбачeння на українців всe-таки набагато більший, ніж вплив Інтeрнeту, чи ні?
          >
          > Звісно, що більший. Але на телебачення, по-перше, більші гроші потрібні (чи вони знайдуться?); по-друге, "ненав'язливий вплив" з боку української влади значно ймовірніший.

          Це так. Звісно, якщо це не Інтернет-телебачення ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.06 | Torr

            Не питайте що діаспора має зробити для України,

            а спитайте що Україна має зробити для діаспори. Бо люди не знають чи скоріш не хочуть знати як країна породила нашу діаспору.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.06 | Isoлято

              Питаю: Що Україна має зробити для діаспори?

              Чи навіть краще так: Що Ялинкович-Хазаров-Тоббачьнєґ-Семихвостенко та іже з ними мають зробити для діаспори?
        • 2010.06.06 | Max

          Money, money, money...

          Отож то, гроші!

          Сергій Вакуленко пише:
          > Георгій пише:
          > > Думаю, вплив тeлeбачeння на українців всe-таки набагато більший, ніж вплив Інтeрнeту, чи ні?
          >
          > Звісно, що більший. Але на телебачення, по-перше, більші гроші потрібні (чи вони знайдуться?); по-друге, "ненав'язливий вплив" з боку української влади значно ймовірніший.
          А щодо того "ненав'язливого впливу" то я гадав, тут мова йде про супутниковий канал. Чи про що?

          Якщо про наземне TV, то не варто навіть і пробувати до того братись, при такому рівні економічної свободи, який маємо тут. То ж чиста втрата грошей, часу і сил.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.06 | Сергій Вакуленко

            Re: Money, money, money...

            Max пише:

            > А щодо того "ненав'язливого впливу" то я гадав, тут мова йде про супутниковий канал. Чи про що?

            Глядачів буде набагато менше, ніж на кабельному. До того ж сумнівно, чи категорія власників "тарілок" (в основній масі) здатна з такого гіпотетичного каналу щось для себе корисне винести.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.06 | Max

              Ну, не знати...

              Сергій Вакуленко пише:
              > Глядачів буде набагато менше, ніж на кабельному. До того ж сумнівно, чи категорія власників "тарілок" (в основній масі) здатна з такого гіпотетичного каналу щось для себе корисне винести.
              На протилежному боці моєї вулиці самі одно- та двоповерхові будиночки, далеко не новобудови. Визирнув у вікно, з мого 3-го поверху добре їх видно. Майже на половині з них видно супутникові антени. Чи то насправді така вже специфічна категорія, ті власники "тарілок"?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.06.06 | Сергій Вакуленко

                Re: Ну, не знати...

                Max пише:
                > Сергій Вакуленко пише:

                > На протилежному боці моєї вулиці самі одно- та двоповерхові будиночки, далеко не новобудови. Визирнув у вікно, з мого 3-го поверху добре їх видно. Майже на половині з них видно супутникові антени. Чи то насправді така вже специфічна категорія, ті власники "тарілок"?

                І що ті власники переглядають? Часом не російські канали? Українські-бо майже всі є на кабелі. У масове знаття нашою людністю англійської та инших бусурманських мов щось не дуже віриться...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.06.06 | Max

                  Хто що :-)

                  Сергій Вакуленко пише:
                  > І що ті власники переглядають? Часом не російські канали? Українські-бо майже всі є на кабелі. У масове знаття нашою людністю англійської та инших бусурманських мов щось не дуже віриться...
                  Йшлось про провінційне містечко, в нас тут кабельне телебаченя і не снилось нікому.

                  Що оглядають "через сателіту"? В першу чергу польські канали (Polsat-1,-2, TV Polonia, ще якісь там), потім російські (на-жаль), але також і англомовні. З-поміж знайомих троє-четверо навіть і німецькі канали оглядають (щоправда один з них був два роки на заробітках в Австрії). Чував також, що є люди, які італійські канали дивляться, але то вже за екзотику вважаю (з Італії мало хто повертається додому).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.06.06 | Сергій Вакуленко

                    Re: Хто що :-)

                    Max пише:

                    > Що оглядають "через сателіту"? В першу чергу польські канали (Polsat-1,-2, TV Polonia, ще якісь там), потім російські (на-жаль), але також і англомовні. З-поміж знайомих троє-четверо навіть і німецькі канали оглядають (щоправда один з них був два роки на заробітках в Австрії). Чував також, що є люди, які італійські канали дивляться, але то вже за екзотику вважаю (з Італії мало хто повертається додому).

                    Так то у Вас на Заході. Вам отой діяспорний канал нічого не додасть: у Вас усі й без нього націоналюги.

                    А в нас на Сході він теж нічого не дасть, бо пропорції вподобань серед наших тарілковласників зовсім невтішні. Хоча, маю сказати, в Харкові їх не так і рясно, тих тарілковласників...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.06.07 | Max

                      То може варто застановитись над чимось таким?

                      Сергій Вакуленко пише:
                      > Так то у Вас на Заході. Вам отой діяспорний канал нічого не додасть: у Вас усі й без нього націоналюги.
                      На-жаль, не всі. Слухачів-глядачів москальської попси теж вистачає.

                      > А в нас на Сході він теж нічого не дасть, бо пропорції вподобань серед наших тарілковласників зовсім невтішні. Хоча, маю сказати, в Харкові їх не так і рясно, тих тарілковласників...
                      Було би що дивитись, то головне. А там і щось вигадати можна буде.

                      У Польщі років так 5-8 тому товариство "Полонія" постійно проводило акцію збору пожертв на закупівлю супутникових комплектів для незаможних поляків своєї східної діяспори (Литва, Білорусія). Ті супутникові комплекти потім привозили "полонійним" (тобто діяспорним) організаціям в тих країнах, а місцеві осередки тих організацій укладали переліки осіб, яким будуть вручені супутникові антени в подарунок. Звичайно, все проходило під наглядом представників того польського товариства. Може би так подумати над адаптацією того досвіду на наш грунт?

                      Хоч прикро, звичайно, дивитись на східні околиці України, як на діяспору, але що поробиш -- такі реалії маємо.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.06.07 | Сергій Вакуленко

                        Re: То може варто застановитись над чимось таким?

                        Max пише:
                        > Сергій Вакуленко пише:
                        > > Так то у Вас на Заході. Вам отой діяспорний канал нічого не додасть: у Вас усі й без нього націоналюги.
                        > На-жаль, не всі. Слухачів-глядачів москальської попси теж вистачає.
                        >

                        Та то я так (невдало) пожартував.


                        > Було би що дивитись, то головне. А там і щось вигадати можна буде.

                        А що його вигадувати? Змагатися з російськомовною попсою діяспорний канал не зможе. Зрештою, хто її слухає/дивиться, тому медицина вже не допоможе. А хто слухає/дивиться инше (в нас це україномовне ТБ), той уже — наша людина.


                        > У Польщі років так 5-8 тому товариство "Полонія" постійно проводило акцію збору пожертв на закупівлю супутникових комплектів для незаможних поляків своєї східної діяспори (Литва, Білорусія). Ті супутникові комплекти потім привозили "полонійним" (тобто діяспорним) організаціям в тих країнах, а місцеві осередки тих організацій укладали переліки осіб, яким будуть вручені супутникові антени в подарунок. Звичайно, все проходило під наглядом представників того польського товариства. Може би так подумати над адаптацією того досвіду на наш грунт?

                        Не думаю, що це потрібно. Доступ до місцевих україномовних каналів загалом-то є. авряд чи діяспорний канал спроможеться на якийсь культурно-інтелектуальний прорив. Он, на 5-му каналі щось іде вечорами від «Голосу Америки» з Мирославою Ґонґадзе. Чи великий від того пожиток?
          • 2010.06.06 | hrushka

            Re: Money, money, money...

            Не конче тільки гроші ...

            Добровольці котрі жертвучють свій час може більше заощадити ніж витрати на потрібний закуп ...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.06 | Max

              Згода, не все на грошах полягає

              hrushka пише:
              > Не конче тільки гроші ...
              > Добровольці котрі жертвучють свій час може більше заощадити ніж витрати на потрібний закуп ...
              Пане Hrushka, та добре то розумію :) (Див. мою відповідь п.Ромкові.)

              Ото моє "money-money" було відповіддю на пропозицію, щоб діяспора зорганізувала власний TV-канал.
            • 2010.06.11 | Георгій

              Re: Money, money, money...

              hrushka пише:
              > Не конче тільки гроші ...
              > Добровольці котрі жертвучють свій час може більше заощадити ніж витрати на потрібний закуп ...
              (ГП) А Ви знаєтe таких добровольців?

              Я знав в діаспорі дужe заможих людeй, мільйонeрів. Алe нe думаю, щоб вони взагалі думали про Україну більшe, ніж хіба якісь 2-3 хвилини на дeнь чи мeншe, хоч в них і українські прізвища. А ті, хто дійсно вболіває за Україну, нe справили на мeнe вражeння заможних.
    • 2010.06.06 | hrushka

      Добра порада ...

      Такі віконця можна посадити під даним позаграничним виші, себто з ".edu"

      Тут також відчинеться університетам можливий, додатковий прихід як державний уряд зміниться ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.06 | Max

        Re: Добра порада ...

        hrushka пише:
        > Такі віконця можна посадити під даним позаграничним виші, себто з ".edu"
        > Тут також відчинеться університетам можливий, додатковий прихід як державний уряд зміниться ...
        Якщо я правильно пана зрозумів, то пропонуєте організувати веб-сайт (чи сайти) в домені ".edu"?

        Не видається мені то трафним, бо то відразу завужує справу до освітніх завдань. Я був би схильний брати справу ширше. Не освіта, а інформування, просвіта і навіть розумна розривка (entertainment).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.07 | Ромко

          Re: Добра порада ...

          Так беріть нейтральний .info, на GoDaddy.com це один з найдешевших варіантів.
  • 2010.06.06 | ukrop_2010

    Мала б приїхати в Україну, по-перше.

    Та платити податки в українську казну. Але ні, приємніше жити там і слати сюди вимоги до українськой влади та усіякі декларації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.06 | Сергій Вакуленко

      Які цінні поради...

    • 2010.06.06 | Isoлято

      Ні, то Ви абсолютно не з того боку зайшли!

      Якщо діаспора "приїде в Україну" - вона перестане бути діаспорою. А я звертаюся до тих, хто сюди їхати не хоче. Взагалі-то я їх частково розумію (сам колись був у подібному становищі) і не засуджую... але якщо "діяспоряни" чомусь навідуються на цей форум - значить, чимось їм та далека Україна небайдужа. Тож мають можливіть це довести. Знов-таки, ніразу нікого ні до чого не змушую.
    • 2010.06.06 | Max

      Якщо "казна", то вже українська вона бути не може

      Когнітивного дисонансу добродій не відчуває? Якби то було українське, то й називалось би по-українськи, скарбницею.

      А до "укрАінськой казни" нехай совки з Москалями податки платять: то ваша держава, то ви самі її і утримуйте.

      Уникання, хоч часткове, сплати данини цій уРКАїнській державі повинно бути справою чести та гідности кожного Українця.

      ukrop_2010 пише:
      > Мала б приїхати в Україну, по-перше.
      > Та платити податки в українську казну. Але ні, приємніше жити там і слати сюди вимоги до українськой влади та усіякі декларації.
      Так, там, у все ще відносно вільному світі, жити приємніше. І користь українській справі принести легше на волі, ніж в умовах сталого протистояння пост-совєцькому державному молоху (що вимушені робити ми, котрі не виїхали).
    • 2010.06.06 | GreyWraith

      Почніть із себе

      Чомусь Ви Україну ненавидите. а Росію любите, але не поспішаєте перебиратися звідси до Росії. :lol:
    • 2010.06.06 | zаброда

      Нє-а! Re: по-перше.

      Хай собі сидять, заробляють, а податки платять тут, ага! Більше ж вийде, хіба нєпанятна? Таке прєдлаженіє од праХвХвєсара каліхварнійськаї окадеміі ноук вслишать було б нєвдівітєльна, а от од саврімєннава пользаватєля інтєрнєту - как-то даже странно, хву :lol:
    • 2010.06.07 | Наталка

      Та ви шо? А 25% ВВП України звідкіля приходить, добродію?

      А мільйони доларів, які щорічно пересилаються черес МаніГрем, ВестернЮніон і т.д.? Ваші податки відпочивають, кулего! Якби ті заробітчани нині реальні всі повернулись додому та претендували з вами на ті робочі місця, яких немає та перестали реально вливати в економіку України мільйони доларів та перестали утримувати родини в Україні - тоді б ми всі побачили і реальне безробіття і фінансову кризу і дірку в бюджеті і ще багато чого...

      Така, нажаль, правда. Язиком говорити - не міхи на плечах носити. А мозок включити - інша справа вималюється.

      Зрештою, ті заробітчани не рвуться додому і не тільки через політичну ситуацію в Україні, а тому що - космополіти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.07 | ukrop_2010

        Це просто пісня. 25%!!! 70 мільярдів баксів.

        Тобто більше всього експорту. Навіщо тоді промисловість, коли діаспора нас так добре годує. Може краще будьмо замість економіки діаспору розвивати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.07 | Max

          Нарешті добродій то зрозумів:

          навіщо нам така промисловість?

          "Підірвати та заорати".
  • 2010.06.07 | Михайло Свистович

    Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

    Пити на одне пиво менше раз на тиждень чи не сходити раз на місяць у Макдональдс, а зекономлені на цьому кошти дати тим, хто веде реальну боротьбу з режимом. Хто таких не знає, відрядити когось одного від сотні діаспорян на пошук таких чи на створення такого антирежимного гурту за допомогою знайдених в інтернеті однодумців з України (є купа способів при бажанні). 20 доларів на місяць від кожного діаспорянина, і цього режиму не стане досить швидко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.07 | Наталка

      Ви справді вірите, що справа в $20? Скажіть, що жартуєте...

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.07 | Михайло Свистович

        З вірою до церкви. А я керуюсь виключно знаннями.

      • 2010.06.07 | Ромко

        Re: Ви справді вірите, що справа в $20? Скажіть, що жартуєте...

        Якщо припустити, що за кордоном проживає порядку 8 млн. українців, кожен з яких щороку дасть 200 доларів (12 x $20 - для круглого рахунку хай буде 200), то маємо 1,6 млрд. доларів на рік. За ці гроші можна зробити дійсно багато.

        але...

        по-перше, пропорція активних у діаспорі така ж, як і в Україні - макс. 1%. Інші взагалі проігноруюють звернення. Це, відповідно дає "лише" 16 млн. доларів на рік.

        по-друге, діаспора роздріблена, одні дадуть гроші лише раз, інші не зможуть, і т.д., тому я б зменшив суму ще трохи - десь до 5 млн. доларів на рік.

        по-третє, виникає питання - а кому давати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.07 | Михайло Свистович

          Re: Ви справді вірите, що справа в $20? Скажіть, що жартуєте...

          Ромко пише:
          >
          > по-перше, пропорція активних у діаспорі така ж, як і в Україні - макс. 1%. Інші взагалі проігноруюють звернення. Це, відповідно дає "лише" 16 млн. доларів на рік.

          За 16 млн доларів на рік можна наполовину повалити режим :)

          >
          > по-друге, діаспора роздріблена, одні дадуть гроші лише раз, інші не зможуть, і т.д., тому я б зменшив суму ще трохи - десь до 5 млн. доларів на рік.

          І за цю суму теж дуже багато треба зробити

          >
          > по-третє, виникає питання - а кому давати?

          Це дуже просто:
          1) тим, хто вже щось робить те, що жертводавцям видається нормальним
          2) пошукати таких (відрядити агента для пошуку, пошерстивши спочатку інтернет)
          3) своїм однодумцям, які мають намір щось робити, але потребують грошей (почати з невеликих)
          4) створити таку групу (групи), хай навіть маленьку з однодумців, знайдених тут (можна за допомогою інтернету, а потім і в реалі познайомившись)
          5) не боятися, що гроші пропадуть (без цього не обійдеться, бо тут помилки трапляються завжди), а щоб не розчаровуватись, не давати відразу великими сумами, а почати з малих і дивитись, що робить організація, маючи їх, бо насправді за досить такі малі гроші можна робити достатньо поміьні справи
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.10 | hrushka

            Думка цікава й могла` бути успішною, тільки ...

            є дві основні труднощі котрі підвалюють успіх наміра ....

            В Україні намір не має підстави та орагнізації, все вилами по воді писане ... і це валить все навідь коли`б гроші були ...

            В Америці буває багато хвиль "діяспори". Ті що прибули 1945-1955 вже половина або більше повимирали ...

            Ті що прибули 1955-1991, як вони наставлені до України ...

            Ті що прибули 1992-2010, як вони наставлені до Украіни ...

            $20 місячно не звучить багато рятувати державу коли людина має працю та що залишиться після оплати вишколу дітей, витрати на харчі, помешкання, одяга, забезпечення здоровля-можлива пожежа, можливість захворюванню, можливість втратити працю, дещо заощадити на пенсію та багато інших "дрібниць" ... рахувати чужі гроші надзвичайно легонько ... а Вам тільки 67,000 охочих потрібно...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.10 | Ромко

              Re: Думка цікава й могла` бути успішною, тільки ...

              > В Україні намір не має підстави та орагнізації, все вилами по воді писане ... і це валить все навідь коли`б гроші були ...

              згідний з тим, що відсутність організації ускладнює процес. Важко навіть дізнатися, кому потрібні кошти в даний конкретний момент.

              Але, з іншого боку, це робить процес значно стійкішим до втручання ззовні - ну виключать вони з процесу 10 людей... і що?

              > $20 місячно не звучить багато рятувати державу коли людина має працю та що залишиться після оплати вишколу дітей, витрати на харчі, помешкання, одяга, забезпечення здоровля-можлива пожежа, можливість захворюванню, можливість втратити працю, дещо заощадити на пенсію та багато інших "дрібниць" ... рахувати чужі гроші надзвичайно легонько ... а Вам тільки 67,000 охочих потрібно...

              Власне ті $20 можна по-різному трактувати, але факт є той, що в Україні пожертви даються в відчутно більшому процентному співвідношенні до прибутків, ніж за кордоном.

              Звичайно, є люди з різними статками, для деяких $20 - це велика сума, але думаю, що є також достатньо людей і з іншого боку прибутків, для яких і $100 в місяць не вплине відчутно на рівень їхнього добробуту.
            • 2010.06.10 | Михайло Свистович

              Re: Думка цікава й могла` бути успішною, тільки ...

              hrushka пише:
              >
              > В Україні намір не має підстави та орагнізації, все вилами по воді писане ...

              Це комп"ютер перекладав? Скажіть йому, що він зробив це вкрай невдало.

              >
              > Ті що прибули 1955-1991, як вони наставлені до України ...
              >
              > Ті що прибули 1992-2010, як вони наставлені до Украіни ...

              не знаю

              >
              > $20 місячно не звучить багато рятувати державу коли людина має працю та що залишиться після оплати вишколу дітей, витрати на харчі, помешкання, одяга, забезпечення здоровля-можлива пожежа, можливість захворюванню, можливість втратити працю, дещо заощадити на пенсію та багато інших "дрібниць" ... рахувати чужі гроші надзвичайно легонько

              Ой-йой, місцеві активні українці витрачають значно більше значно багатших за себе діяспорян, а вони теж оплачують навчання дітей, витрати на харчі, помешкання, одян, забезпечення здоров"я, в них теж бувають пожежі, вони також хворіють (часто несподівано, не маючи ні копійки заощаджень), втрачають працю, йдуть на пенсію. Просто різниця між ними й діаспорянами, які так бояться, що їхні гроші порахують, що перші люблять Україну дійсно, а другі лише про це говорять.

              Двадцять доларів на місяць не є великою жертвою для порятунку України навіть для найбіднішого діяспорянина. Хто з них не може їх пожертвувати - просто жлоб і демагог.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.06.10 | oze

                Re: Думка цікава й могла` бути успішною, тільки ...

                Михайло Свистович пише:

                > >
                > > > Ой-йой, місцеві активні українці витрачають значно більше значно багатших за себе діяспорян, а вони теж оплачують навчання дітей, витрати на харчі, помешкання, одян, забезпечення здоров"я, в них теж бувають пожежі, вони також хворіють (часто несподівано, не маючи ні копійки заощаджень), втрачають працю, йдуть на пенсію. Просто різниця між ними й діаспорянами, які так бояться, що їхні гроші порахують, що перші люблять Україну дійсно, а другі лише про це говорять.
                >
                > Двадцять доларів на місяць не є великою жертвою для порятунку України навіть для найбіднішого діяспорянина. Хто з них не може їх пожертвувати - просто жлоб і демагог.


                отож бо
              • 2010.06.11 | hrushka

                Якесь опитання вказує що дві третих населення задоволине ...

                урядом Януковича.

                Яке Ваше пояснення?

                Для кого гроші й кого рятувати?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.06.12 | Михайло Свистович

                  Re: Якесь опитання вказує що дві третих населення задоволине ...

                  hrushka пише:
                  > урядом Януковича.
                  >
                  > Яке Ваше пояснення?

                  Довге

                  >
                  > Для кого гроші й кого рятувати?

                  Для тих, хто незадоволений. Рятувати - Україну.
        • 2010.06.07 | Михайло Свистович

          До питання кому давати і чи годувати Вестерн Юніон

          Ну ось тут нібито не мало б виникати питання кому давати: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1275829748
          Реальна проблема, люди не "ліві", реально провели акцію у 18 містах (доказів у інтернеті і поза ним - газети, телебачення - повно), а відгукнулася на прохання аж одна далеко не найзаможніша і зовсім не діяспорна людина. І ще одна запитала, чи можна перерахувати гривнями на електронний гаманець, а іншого способу шукати не схотіла (за вказаним мною номером ніхто з таким питанням не телефонував).
          А хтось подумав, що Вестерн Юніон дорого. І не схотів позбутися якоїсь суми, хоча тим активістам життєво важливо було б отримати 30 доларів від жертводавця, який готовий був би пожертвувати 50 (хай навіть 20 забрав би собі Вестерн), ніж не отримати нічого. Це зветься що кому пріоритетне: доля України чи не дати надприбутків Вестерн Юніон.
          Згадую одну знайому далеко не лише мені родину. Відомі в певних колах люди. Там, в Америці, кажуть, що шанують пам"ять одніє української людини, вдові цієї людини про це говорять, і за вшанування пам"яті тієї людини тільки за, і готові були викласти на це 200 доларів, але ж надприбутки Вестерн Юніон замуляли їм більше, ніж та пам"ять. І навіть прохання надіслати 160, а 40 віддати тому клятому Вестерну, бо якість вшанування дуже від тих 150-200 доларів залежала. В підсумку ці 150 доларів вигребли зі своїх кишень студенти, бібліотекарі, інші незаможні люди, які і так до того вклались, бо ж їм таки пріоритетніша пам"ять, а не 40 доларів Вестерну, хоча для тієї родини ті 40 доларів все одно, що для студента навіть не 40, а 4 гривні.

          А в тієї діаспори теж купа рідних в Україні, і вони теж можуть стати жертвами міліцейського свавілля.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.11 | Мірко

            Вживається фірму МІСТ (MEEST)

    • 2010.06.07 | OlalaZhm

      Re: Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

      А я ніяк не розумію, чому діаспора не спробувала відкривати невеличкі спільні підприємства ще у 90-х роках. Звісно, таких відкатів як у московсько-комсівських "інвесторів" вони б тут не мали, бо ті крали навіть не заводами, а галузями, але невеличкі гроші б на гостювання в рідній і палко коханій Україні б накапували. А то пограбованих після руйнації совка українських громадян закликають вести свій бізнес, знаючи, що у них понад 70 років жодного капіталу окрім копійчаної радянської зарплати бути не могло під загрозою тюрми, а самі не ризикують навіть 5-6 тисячми доларів для відкриття якоїст пекарні, свиноферми чи маленького видавництва. Але це були б робочі місця, і частина українців не мусила б виїзджати чи найматися на заводи до крадіїв-комуняк. ніхто ж не каже про милостиню українцям, але реально підтримати, навчити, дати поштовш діаспора могла. Або ж вона і після десятків років в умовах нормального капіталізму лишилася купкою невдах, що нічого не можуть, як лише мріяти про велику Украйну? То ті, хто мріяв, нікуди не їхав, тут вмирав і до останнього дня намагався щось поміняти
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.07 | Ромко

        Re: Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

        > А я ніяк не розумію, чому діаспора не спробувала відкривати невеличкі спільні підприємства ще у 90-х роках. Звісно, таких відкатів як у московсько-комсівських "інвесторів" вони б тут не мали, бо ті крали навіть не заводами, а галузями, але невеличкі гроші б на гостювання в рідній і палко коханій Україні б накапували.

        Одне таке підприємство відкрили на початку 90-х у Львові - "Гранд-готель". Відкрила його діяспорянка Марта Федорів з партнером з України Геннадієм Геншафтом. За якийсь час п.Геншафт став одноосібним власником готелю, а п.Федорів довго кричала, що її обікрали.

        Інший приклад однієї, ще на даний момент існуюючої фірми. На фірму у фінансове керівництво прийшли нові люди, які по незнанню відкопали неприємну лізінгову схему за завищеними тарифами, на якій фірма лише на сплаті податків втрачала більше мільйона гривень на рік. Організував схему один з місцевих керівників підприємства. Власник з діаспори ще досі переконаний, що це все наклеп, ті хто ту схему розкрив, пішли з фірми, яка прямує до банкруцтва.

        Приклади навів як ілюстрацію того, що неможливо мати бізнес в Україні, керуюючи фірмою з-закордону. Тим більше, що проти деяких схем захоплення бізнесу у них просто нема імунітету (рейдерство, незаконні судові рішення, і т.д.).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.07 | OlalaZhm

          Re: Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

          Ну то вибачайте... якщо діаспора навіть порядних людей в Україні знайти не може. Я таких людей бачу навколо, але їм якраз нічого не світить. Ну, і в принципі, воним й самі вже не дуже потребують, навчилися до італіям-португаліям і грошей на маленькі бізнес-ятки заробили. (навіть я, абсолютно непридатна для бізнес-діяльності :) , якось кручусь і роботу людям даю )Але жаль, що вони того не мали на початку 90-х, і тепер Україна ніби й незалежна, а на справді чи не кожен українець залежить від комсюцького роботодавця, який саме тоді відкривав свої фірми і заводи. Все, економічні об"єкти в них, і про яку незалежність ми говоримо?

          Ромко пише:
          > >
          > Приклади навів як ілюстрацію того, що неможливо мати бізнес в Україні, керуюючи фірмою з-закордону. Тим більше, що проти деяких схем захоплення бізнесу у них просто нема імунітету (рейдерство, незаконні судові рішення, і т.д.).
        • 2010.06.07 | Михайло Свистович

          Re: Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

          Ромко пише:
          >
          > Одне таке підприємство відкрили на початку 90-х у Львові - "Гранд-готель". Відкрила його діяспорянка Марта Федорів з партнером з України Геннадієм Геншафтом. За якийсь час п.Геншафт став одноосібним власником готелю, а п.Федорів довго кричала, що її обікрали.

          Я навіть спілкувався з п. Федорів і намагався їй допомогти, користуючись своїми зв"язками з помаранчевим міністром внутрішніх справ Луценком (це було відразу після Помаранчевої революції). Але йому це було байдуже :(

          >
          > Приклади навів як ілюстрацію того, що неможливо мати бізнес в Україні, керуюючи фірмою з-закордону.

          Можливо, якщо мати справу з надійними людьми. Інша справа, що таких людей треба знайти. І вони є. В т.ч. і серед українських бізнесменів, які знають, як не допустити рейдерства на кшталт "Гранд-готелю", і є достатньо порядними, аби не дурити своїх діаспорних партнерів.

          Якби таких п. Федорів, готових ризикувати, було б більше, було б більше й успішних випадків на тлі купи неуспішних, і поступово на вдачах і помилках навчилися б робити помилок менше.

          Ризикувати потрібно. Якби ми свого часу не ризикували, не мали б незалежної України і взагалі багато чого б не мали. Я от зараз втретє в житті починаю все спочатку :) Хоч і не в бізнесі, а в громадсько-політичній діяльності, але ж не розчаровуюсь в народі, бо немає в тому розчаруванні жодного практичного сенсу.
      • 2010.06.07 | Михайло Свистович

        Re: Мала б піти на страшну жертву Re:Що мала б зробити "діяспора"...

        OlalaZhm пише:
        > А я ніяк не розумію, чому діаспора не спробувала відкривати невеличкі спільні підприємства ще у 90-х роках

        Пробувала, хоч і мало. Зіткнулася з обманом, невіглаством, підступом, хитрістю і зневірилась. Але якби робила більш масово, то обов"язково знайшла б тих, в кому б не розчарувалась.
    • 2010.06.07 | Sean

      100%. Принаймні

  • 2010.06.07 | keymaster

    А що мали б зробити ті, що живуть в Україні?

    Дуже легко роздавати завдання, значно важче працювати самому на тому місці, де ти є.

    Ніхто з євреїв не твердить, що єврейська діяспора мала б для держави Ізраїль зробити університет, телебачення чи щось іще. Просто, в них є люди, які на своєму місті роблять своє. І тому в них держава говорить мовою, яку дві тисячі років не уживав ніхто, крім рабинів - але ж навчили! А все тому, що крім національної забави кричати ґевальд! вони ще й роблять свою національну справу.

    Нема ніяких Америк, які треба відкривати. Діяспора має бути представником нації в країнах поселення, народ на українському материку повинен облаштувати власну державу (с) Степан Бандера.
  • 2010.06.07 | Mykyta

    НМД, для початку було б непогано налагодити зв"язки між

    діаспорою та громадськими організаціями в Україні. Найкраще на реальних (дрібних) проектах, а далі життя підкаже в якому саме напрямі рухатись.

    Наприклад, за моїми спостереженнями, діаспора відчуває гостру потребу в українських культурних продуктах. Цю потребу могли б цілком задовольнити митці з України (і ще би можливо мали щось на життя з того).

    З іншого боку, діаспора могла б посприяти, наприклад, налагодити студентський обмін. Рік проживання молодої людини на заході змінили б його назавжди (не всіх, звичайно, є вийнятки, але переважно це вже зовсім інші люди).

    Позиція "дайте 20 баксів" нмд, зі самого початку тупикова. Люди можливо будуть жертвувати, але лише під конкретні проекти. Але передумовою є існування стійких контактів, через які можна було б хоча б поширити інформацію.

    До речі, це міф, що в діаспори є купа грошей і вона їх пропиває на пиві. Наша діаспора порівняно дуже бідна (вцілому не голодує, але і особливих статків не має).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.07 | Михайло Свистович

      Re: НМД, для початку було б непогано налагодити зв"язки між

      Mykyta пише:
      >
      > Позиція "дайте 20 баксів" нмд, зі самого початку тупикова

      Це - не позиція :) Це - констатація факту, який не відбудеться :) Тож давно не спождіваємося ні на діаспору, ні на америки з європами, ні на внутрішній бізнес, ні на політиків, ні взагалі ні на кого, окрім себе. Але з допомогою усіх оцих названих, все було б легше.

      >
      > До речі, це міф, що в діаспори є купа грошей і вона їх пропиває на пиві. Наша діаспора порівняно дуже бідна (вцілому не голодує, але і особливих статків не має).

      Для цілей громадянського спротиву і в діаспори, і в пересічного українства є більш, ніж купа грошей. І навіть не в цілому в діаспорі, і в українстві, а лише тих грошей, які вони пропивають на пиві (це якщо брати навіть малопитущих людей, а під пивом розуміти не лише пиво). Всі мої знайомі групи спротиву забезпечили своє самофінансування тим, що багато їхніх членів прийняли рішення відмовитись від відвідин дорогих закладів й обмежились питтям чогось там у більш скромних умовах (наприклад, кави не в "Дабл-кофі", а в офісі). Акція під російським посольством була повністю профінансована тільки за рахунок того, що зустріч ініціаторів пройшла не в дорогому "Купідоні", а в приміщенні, де пили і їли те саме (кава, чай, пиво, якісь солодощі та солонощі), але купили те саме в крамниці й самі собі зготували. Але для цього мені довелося писати ініціаторам "Купідона" великого роз"яснювального листа :) Бо потім так виходить, що на листівки 50 гривень нема, а на каву з офіціантом є.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.11 | Мірко

        В діяспори як і в західному світі взагалі панує

        "змученя Україною".
        Правду сказати, ця гармата уже вистрілила, - у 2004-му. Другого разу не буде. Діяспора розчарувалася рівнем несвідомости більшости населення України.
        А жертвувати на Совок-2 або Южнаю Масковію не будуть. Почуваються що марно витратили час, гроші, й енерґію. Як тут кажуть - we want our money back!

        Слухати політичне бла-бла другий раз вже не будуть. Може, і то лише може, почують коли пролунають постріли й вибухи. Виїмки є, але це менше 1%.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.12 | Михайло Свистович

          Re: В діяспори як і в західному світі взагалі панує

          Мірко пише:
          > "змученя Україною"

          Лиге непатріоти можуть змучитись Батьківщиною.

          > Правду сказати, ця гармата уже вистрілила, - у 2004-му. Другого разу не буде. Діяспора розчарувалася рівнем несвідомости більшости населення України.

          І вирішила поховати Україну як державу? Яка вона ніжна, ця діяспора.

          > А жертвувати на Совок-2 або Южнаю Масковію не будуть.

          То хай жертвують на Україну, а не на Совок-2 або Южную Масковію.

          >
          > Слухати політичне бла-бла другий раз вже не будуть

          А що будуть? Мовчки спостерігати як Україна гине?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.12 | harnack

            Жодна Україна не гине: органічне становлення бере своє!

          • 2010.06.14 | Мірко

            Re: В діяспори як і в західному світі взагалі панує

            Михайло Свистович пише:

            > Лиге непатріоти можуть змучитись Батьківщиною.<

            Змучило їх населення України (а не українська нація).

            > (М) ...Діяспора розчарувалася рівнем несвідомости більшости населення України.
            >
            > (МС)І вирішила поховати Україну як державу? Яка вона ніжна, ця діяспора.
            >

            Особисто кажучи, ту державу треба розгромити й поховати. І збудувати цілковито нову. І може діяспора до великої міри розбещена і асимільована. Лишилася лиш горстка нескорених.

            > То хай жертвують на Україну, а не на Совок-2 або Южную Масковію.
            >

            Жервували на Україну, але знов вийшло з того Южная Масковія. Розчарувалися. Особисто вірю що пісьля Голодомору кордони стоють не там де мають бути. Москалі лишили кордони там де є, якраз тому щоби справжної України не могло бути.

            > А що будуть? Мовчки спостерігати як Україна гине?<

            Правду сказати?
            Крім горстки тих нескорених варятів як я, - угу, мовчки або навіть не спостерігатимуть. Тому в самій Україні змінили наш гімн. Ще не Вмерла Україна більше не співається в Україні, бо ті що при владі сподіваються що скоро вона таки вмре. Найбілжшою іронією буде тоді коли ваш Табачнік подасть новий закон про московський переклад Ще не Вмерла.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.06.14 | Михайло Свистович

              Re: В діяспори як і в західному світі взагалі панує

              Мірко пише:
              >
              > Змучило їх населення України (а не українська нація)

              Це все - слова, бо вони чудово знають, що в Україні є і представники нації, і що іншого населення тут немає, і що Україна зникне, якщо зникне це населення.

              >
              > Жервували на Україну, але знов вийшло з того Южная Масковія. Розчарувалися.

              Багато українців пожертвували значно більшим, але не розчаровуються.

              >
              > Особисто вірю що пісьля Голодомору кордони стоють не там де мають бути. Москалі лишили кордони там де є, якраз тому щоби справжної України не могло бути.

              Могла і досі може бути.

              >
              > Крім горстки тих нескорених варятів як я, - угу, мовчки або навіть не спостерігатимуть

              Оцек і є весь патріотизм діяспори
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.06.14 | Max

                Панове, підозрюю, що ви говорите про дещо відмінні речі

                Михайло Свистович пише:
                > Це все - слова, бо вони чудово знають, що в Україні є і представники нації, і що іншого населення тут немає, і що Україна зникне, якщо зникне це населення.
                Є. І одні є і другі -- є тут як Українці так і просто "населення". В тих кордонах, які маємо, то "населення" кількісно переважає, тому і так все йде до того, що українська Україна зникає.

                > > Жервували на Україну, але знов вийшло з того Южная Масковія. Розчарувалися.
                > Багато українців пожертвували значно більшим, але не розчаровуються.
                Різно то є.
                Як почитаєш хоча б цей форум, то поширеність відчуття загального розчарування важко заперечувати.

                > > Особисто вірю що пісьля Голодомору кордони стоють не там де мають бути. Москалі лишили кордони там де є, якраз тому щоби справжної України не могло бути.
                > Могла і досі може бути.
                А ніхто й не каже, що не може. Мова про то, що навряд чи в таких кордонах. Наслідки Голодомору є реальністю, яка ігнорувати не дасться.

                > > Крім горстки тих нескорених варятів як я, - угу, мовчки або навіть не спостерігатимуть
                > Оцек і є весь патріотизм діяспори
                Наївністю чи просто непорозумінням є сподіватись українського патріотизму від діяспорян. Ті люди є громадянами своїж держав, відтак належить очікувати, що напр., американець українського походження є патріотом США.

                То є природне і слушне, бо патріотизм то є лояльність до своєї країни (подібно як націоналізм -- до свого народу).

                Натомість, чого ми (українці з України) маємо право очікувати від тих українців діяспори, то українського націоналізму. Принаймі від тих з них, хто не засимілювався ще повністю і відчуває себе українцем в етнічному плані.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.06.14 | Мірко

                  Re: Панове, підозрюю, що ви говорите про дещо відмінні речі

                  Дякую пане Макс!
                  Ви прекрасно пояснили.
                  Як націоналісти ми можемо фантазувати про українську Україну від Сяну по Кавказ. Але прокинувшись, треба дивитися на пост-ґеносидні реалії. Кубань вже не українська. Так само і схід України.

                  хотів би з Вами частіше листуватися, - якщо хочeте, звязіться через адресу на моїм сайті www.yaroslawstreasure.com
              • 2010.06.14 | Ромко

                Re: В діяспори як і в західному світі взагалі панує

                > > Крім горстки тих нескорених варятів як я, - угу, мовчки або навіть не спостерігатимуть
                >
                > Оцек і є весь патріотизм діяспори

                Так власне і є... власне, якщо врахувати ще те, що ці вар'яти мають ще боротися проти асиміляції української еміграціїї (суботні школи, церква, якісь акції), то часу на українські справи не дуже й залишається...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.06.14 | oze

                  Re: В діяспори як і в західному світі взагалі панує

                  Ромко пише:
                  > > > Крім горстки тих нескорених варятів як я, - угу, мовчки або навіть не спостерігатимуть
                  > >
                  > > Оцек і є весь патріотизм діяспори
                  >
                  > Так власне і є... власне, якщо врахувати ще те, що ці вар'яти мають ще боротися проти асиміляції української еміграціїї (суботні школи, церква, якісь акції), то часу на українські справи не дуже й залишається...

                  Та без проблем. От і займайтеся своїми справами. Взагалі в Україні найбільше діаспора дратує тим, що найчастіше роздає поради, навіть не розуміючи реальної ситуації.Якийсь анекдот: їхні батьки виїхали за кордон, пожили там, прижилися і тепер навчають, як нам "по-американському жити", не розуміючи, що спочатку треба тут багато чого зробити. Їм щось робити в Украъны часу і сил нема, та ще й, виявляэться, розчарувалися... Але хай би радили, але ж ще дратуються і обзиваються, що тут за помахом чарівної палички їхні поради не перетворються на казкову реальність.
  • 2010.06.07 | Ромко

    До речі, практичне питання...

    ...як переказати гроші в Україну? Які взагалі є можливості?

    - Міжнародний переказ. У випадку України це доволі складна процедура, вимагає доброї години часу в банку, оскільки незрозуміло що куди заповнювати у формулярах і не кожен банківський працівник може допомогти (причина в тому, що у формулярах є макс. дві позиції для номеру рахунку - корр. банку і особи, в більшості реквізитів для міжнародних переказів в Україну є три поля - корр. рахунку "великого" укр. банку в іноземному банку, корр. рахунок "маленького" банку у "великого" банку та р/р особи).

    - Western Union & Co. Перекази для фізичних осіб, дорого.

    А які ще? PayPal?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.07 | Михайло Свистович

      Re: До речі, практичне питання...

      Ромко пише:
      > ...як переказати гроші в Україну? Які взагалі є можливості?

      Поняття не маю, окрім загальних понять :)

      >
      > - Міжнародний переказ. У випадку України це доволі складна процедура, вимагає доброї години часу в банку, оскільки незрозуміло що куди заповнювати у формулярах і не кожен банківський працівник може допомогти (причина в тому, що у формулярах є макс. дві позиції для номеру рахунку - корр. банку і особи, в більшості реквізитів для міжнародних переказів в Україну є три поля - корр. рахунку "великого" укр. банку в іноземному банку, корр. рахунок "маленького" банку у "великого" банку та р/р особи).

      Для великої справи порятунку України година часу в банку - невелика жертва :)

      >
      > - Western Union & Co. Перекази для фізичних осіб, дорого.

      Краще дорого, аніж ніяк :)

      >
      > А які ще? PayPal?

      Не знаю, як з ним працювати.
      Але всі ці питання можна вирішити, якщо буде що вирішувати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.07 | Ромко

        Re: До речі, практичне питання...

        Вислав листа на GMail...
      • 2010.06.08 | ukr_girl

        Якщо когось не влаштовуе WU надам рахунок в Bank of America!

    • 2010.06.14 | Мірко

      Уже пояснив. Фірма MEEST. (Міст)

      MEEST
      http://www.meest.net/

      Скільки разів треба повторювати?


      Про Міст тут - http://www.411s.ca/views.aspx?LinkID=A58362113
      (анґлійською) Established in Canada in 1988, MEEST has become the largest Ukrainian company through which the Slavic community (Ukrainians, Moldovans, Belarussians, Russians and others) living abroad sends consumer goods and money transfers to relatives and friends living in their respective homelands. Monthly, MEEST handles over 600,000 kg of parcel shipments, and millions of dollars in money transfers.
      For the 14 plus years since its establishment, MEEST has earned a reputation for its good business practices, ethical management and serving its customers with commitment and integrity.As a result, we enjoy the trust of millions of people who use our services.
      MEEST corporate offices are located in Toronto, Canada.With more than 400 offices and representatives in the USA, Canada and Australia, we have become the international parcel and money transfer service provider of choice for Ukrainians: between 75% - 80% of Ukrainians in these countries use our services.We are quickly becoming the preferred service provider for many other communities, as well.
      MEEST also has offices and representatives in the U.K., Belgium, Germany, Spain and Poland.Representative offices are currently being developed in Portugal, Italy, Greece, and the Czech Republic.


      Sapiens satis
  • 2010.06.07 | Михайло Свистович

    А ще діаспора, як і недіаспора, а всі, хто має доступ до нету

    могли б робити купу нематеріального, але нудного й потрібного, щоб звільнити від цього хоча б частково тих, хто може щось робити в реалі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.07 | моноцефальчик тетрапроцесусний

      наприклад?

      Михайло Свистович пише:
      > А ще діаспора, як і недіаспора, а всі, хто має доступ до нету б робити купу нематеріального, але нудного й потрібного, щоб звільнити від цього хоча б частково тих, хто може щось робити в реалі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.09 | Михайло Свистович

        Про це я напишу, коли матиму вільний час Re: наприклад?

        Він буде не скоро. А поки що в мене є купа пріоритетніших справ з більш гарантованим результатом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".