МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

С.Жадан: Лісоповал імені Кернеса

06/07/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Здається, вони зовсім утратили відчуття реальності. Зрозуміло, що вони завжди всіх своїх опонентів вважали винними. Зрозуміло, що всі, хто був не з ними, лишався для них лузерами та правопорушниками. Ясна річ, їм не йдеться про жоден діалог чи порозуміння.

Всі пам'ятають події на вулиці Клочківській у Харкові, де теж задіяні були "санітари лісу"в білих рукавичках. Думаю, тоді багато хто заспокоював себе думкою, що йдеться всього лише про чийсь бізнес, тому не потрібно особливо напружуватись, це всього лише розбірки між двома фінансовими групами, просто одна із них була при владі, інша – без влади, одним словом – кого цікавлять чужі переломи. Але ось тепер вони – ті, хто й далі лишається при владі, зробили все, аби позбавити тебе можливості залишитись осторонь. Тому що так чи інакше, вже самою своєю позицією щодо влади, ти займаєш своє місце з того чи іншого боку барикад. І третього варіанту тут немає. Або ти підтримуєш тих, у кого в руках бензопили, або тих, хто намагається зупинити екскаватори. Можливості не брати в усьому цьому участі вони не лишають, оскільки українське громадянське суспільство побудоване сьогодні таким чином, що або ти знаходишся за кермом екскаватора, або опиняєшся на його шляху.

Харківська влада не просто цинічна, підла та брехлива. Вона ще надзвичайно небезпечна. Вона свідомо провокує громадянське протистояння, не надто замислюючись над наслідками побиття одних харків'ян іншими. Вся їхня риторика, побудована на захисті інтересів "територіальної громади", всі їхні пафосні заяви про розвиток міста та постійні звинувачення всіх і всього в проплаченості й намаганні попіаритись (очевидно, перед лісорубами), мають вагу доти, доки не побачиш реальних відеокадрів із харківського парку Горького. Тому що коли бачиш на власні очі, як міліція б'є представників згаданої вище "громади", мимоволі виникає підозра – можливо, ми просто належимо не до тієї громади? Можливо, існує ще якась міфічна "територіальна громада", який-небудь внутрішній Харків, громадяни якого принципово не користуються трамваями (це я вже про вулицю Пушкінську), задихаються без котеджів та супермаркетів, а довгими тихими вечорами грають у гольф? Підозрюю, що для членів саме цієї громади і організовується, зрештою, Євро-2012, що це саме вони прийдуть на стадіони, оскільки все вірно – лузерів, екологів та інших правопорушників на стадіон краще не пускати взагалі. В цьому контексті надзвичайно химерно звучать докори з боку влади – ми ж, мовляв, все це для вас робимо, для вас стараємось, чим же ви незадоволені. А коли хтось справді намагається відповісти, чим він не задоволений, його, виявляється, вже давно ніхто не слухає. Оскільки ця влада питання ставить не для того, аби отримати відповідь, а для того, аби заповнити незручну паузу.

Загалом, розчулює й зворушує вся ця ненав'язлива буржуалізація харківської влади, всі ці гольф-клуби й смокінги, всі ці дельфіни з динозаврами, всі ці пам'ятники під куленепробивним склом, закатування все асфальтом і возведення саркофагів у харківських парках. Весь цей несмак та непотріб, нове обличчя міста, такий собі добкінський ренесанс, яким будуть лякати п'яних британських туристів під час чемпіонату Європи. Розчулює набожність нової влади, всі ці "золотые купола на груди", котрі вони оголюють під час купання на Йордан, розчулює їхня любов до військової техніки та масових видовищ. Хоча, ось я думаю – звідки в них цей потяг до лісопорубок, до цього безкінечного лісоповалу? Якось він із новою буржуазністю не в'яжеться, скоріше зі складним, проте вчасно переосмисленим минулим. Одне можна сказати напевне – цю владу запам'ятають надовго. І тих, хто виконував її накази, дуже сподіваюсь, запам'ятають теж. Відео та фотоматеріали, відзняті в парку Горького, дають підстави на це сподіватись.

Зрозуміло, що вони не підуть на жоден діалог. Влада, для якої найзручнішим аргументом є екскаватор, навряд чи захоче з цього екскаватора вилазити. Їй там зручніше. Й виглядає вона там переконливіше. Інша річ – коли поруч не буде ні техніки, ні лісорубів, ні штрейкбрехерів, ні каральних загонів. Тоді так чи інакше доведеться вийти з лісу й відповісти за все. Сподіваюсь, хоча б це вони розуміють.

http://tsn.ua/analitika/lisopoval-imeni-kernesa-park-kulturi-ta-vidpochinku.html

sean

Відповіді

  • 2010.06.07 | Адвокат ...

    Пан Сергій все написав чьотко. Від себе маю зазначити, що

    все, написане ним, є вірним по відношенню до всієї Уркаєни, а не тіко до Хрюковська...
  • 2010.06.07 | levada

    Діяти треба вже зараз. "проти лома нєт прійома..."

    Годі балачок, час навчатись у наших дідів з УПА , час діяти! Вони поважають тільки силу! Це зрозуміли вже чеченці, грузини, татари, сподіваюсь поляки, - час і нам робити висновки!
  • 2010.06.07 | naturalist iaroslav

    Re: С.Жадан: Лісоповал імені Кернеса

    Дякую, пане Сергію,добре сказано.
    Ще кілька слів в тему:
    спочатку про реалії: 1)у нас відсутня міліція. Тих осіб в формі, які били громадян, на чиї гроші відгодовані пики, важко назвати міліціонерами. Віриться, що вони можуть катувати людей. Але вже не віриться, що вони служать громадянам, а не випадковим людям при владі чи грошах. Ми отримали цих "захисників" від совка, і цей "подарунок" треба викинути на смітник історії. 2)"люди" з бензопилами. Їх варто запам"ятати як явище, бо воно знакове.Вони - символ совка і українського капіталізму. "Люди" з бензопилами - кращий вирок Совєтському Союзу і Компартії, які їх виростили. Істот без моралі і думки. Це родичі тих, хто в 1995 році топтав жінок і українські прапори на Софійській площі похорону патріарха. 3)є ще група "людей", про яких варто пам"ятати - пані архітектор, яка проектувала цю дорогу, безіменні "погоджувачі" розбійного проекту в різних інстанціях. Нам потрібні їх прізвища - для історії - і для їхніх батьків, дітей і сусідів-як тих, хто нищить природу і місто.
    Позитив: хочеться вірити, що дійсно почало формуватися суспільство.Чи воно є, буде зрозуміло, якщо ми підведемо під суд і покараємо:
    проектантів, підписувачів погодження на дорогу, міліціонерів, які захищали "людей" з бензопилами, кернесів-добкіних, прокурорів, які мовчали весь час.І замовників "дороги"-їх прізвища чи відомі харків"янам, чи стануть відомі скоро. Було б важливо, щоб їм перестали подавати руку для вітання.Як і тим, хто замазався в історії з парком Горького.І варто думати про наступні вибори, бо Україна варта кращого - ситуація з парком Горького показала, що в Харкові є нормальні люди, які хочуть жити в здоровому місті і які можуть сказати, що вони громадяни.І їм симпатизують тисячі теж людей, які не крали і не брали, які розуміють, що щастя не в джипах, гламурах, Євро-2012 чи грошах, а в здорових дітях і безпечних містах, натуральних продуктах і простому одязі, в творчості і науці, роботі і сім"ї, друзях і природі.Ми маємо шанс все це мати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".