МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тенденції переформатування політичної карти України (/)

06/17/2010 | observеr
(з блоѓу Возняка)

Євген Жеребецький

Смерть класичної геополітики

Перш, ніж приступити до глобального геополітичного аналізу змін, що відбулися у світі, і їх впливу на карколомну зміну політичного ландшафту України, ми маємо визначитися з певними засадами чи принципами здійснення такого аналізу. А саме:

1. Аналізуючи існуючі геополітичні тренди, потрібно намагатись досягнути такого ставлення до об’єктів аналізу, який передбачає максимальну відстороненість, емоційну нейтральність щодо об’єктів дослідження. Я рішуче відкидаю звинувачення в упередженому ставленні до будь-якого з об’єктів дослідження (державних утворень, фізичних чи юридичних осіб), за винятком одного: нашої держави. Я вважаю, що служіння державі – це і є Найвищий обов’язок і завдання всякого політика і простого громадянина.

2. Потрібно пам'ятати, кожна країна має свій Донбас. В одних випадках Донбас має чітко визначені географічні межі на земній поверхні, в інших – межі Донбасу мають віртуальний характер і він є у людських душах. Представник першого типу – Янукович, другого – Барак Обама.

3. Варто звернути увагу на те, що більшість українських аналітиків сприймають світову (глобальну) політику, як давньоєгипетські раби: виходить фараон (президент США, Росії, Франції, канцлер Німеччини), втілення Бога на землі, і виголошує єдино правильне рішення, незворотне і найкраще з кращих, і наймудріше з наймудріших рішень. І далі українські аналітики починають пояснювати (а частіше виправдовувати) рішення бога і будувати моделі, як нам тепер жити. Про критичний аналіз, або Боже борони – неприйняття рішення бога – мови немає: бог може не дати кредиту (страх наших державних мужів) або грант (це вже острахи наших аналітиків). Натомість завдання аналітика (за умови, що він чесний аналітик і служить своїй Батьківщині) адекватно оцінювати тенденції і події, виходячи з інтересів своєї держави, а не позичальника чи грантодавця.

Типовим прикладом поганого аналізу і поганої та цинічної політики, яка шкодить і США, і світу стали американські вибори і Обама. З приходом до влади цього Вашингтонського комсомольця геть усе полетіло шкереберть. Якщо до цього часу американці були поганим поліцейським, то тепер усі стали перед фактом, що поліцейського взагалі не буде, а геополітичні схеми і пріоритети, які декілька поколінь американських політиків будували у світі, одним махом розмазав цей афроамериканець. Не кажучи про те, що це погано скінчиться для Америки, вже погано діється в Европі, а далі буде ще гірше в Ізраїлі, Афганістані та Ірані.

А що було б, якби переміг Мак Кейн, а не їхні хлопці з американського Донбасу? Чи посмів би Путін напасти на Грузію?

Однак, повернімося до України. У 2004 році, після Помаранчевої революції, склалась ситуація, коли баланс зовнішніх загроз і позитивних факторів уперше за останні 250-300 років склався на користь України: після Майдану нам не загрожувала масштабна зовнішня інвазія з переляканого Північного Сходу. Незважаючи на явну очевидність цього факту, ані президент Віктор Ющенко, ані т.зв. помаранчева політична „еліта” так і не усвідомила цього факту і продовжила будувати свої стосунки із зовнішнім світом і всередині країни за моделями, запровадженими ще Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою.

далі тут: http://www.zaxid.net/blogentry/67964/

Відповіді

  • 2010.06.17 | Koala

    Re: А що було б, якби переміг Мак Кейн?

    observеr пише:
    > (з блоѓу Возняка)
    > Євген Жеребецький
    > А що було б, якби переміг Мак Кейн, а не їхні хлопці з американського Донбасу? Чи посмів би Путін напасти на Грузію?
    По факту - посмів би. Бо тоді президентом був не демократ Обама, а республіканець Буш.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.17 | Pavlo Z.

      Re: А що було б, якби переміг Мак Кейн?

      Koala пише:
      > observеr пише:
      > > (з блоѓу Возняка)
      > > Євген Жеребецький
      > > А що було б, якби переміг Мак Кейн, а не їхні хлопці з американського Донбасу? Чи посмів би Путін напасти на Грузію?
      > По факту - посмів би. Бо тоді президентом був не демократ Обама, а республіканець Буш.
      ну помилився тут Жеребецький. Ця фраза - третьорядна, бо не міняє ніц ані в аналізі, ані у висновках.
      Шукати блоху у презентованому кожусі - це ....
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.18 | Koala

        Наявність бліх в кожусі вже про щось каже

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.18 | Pavlo Z.

          Ну так, це по-українськи: в мороз у презентованому щойно якимсь

          добродієм кожусі знайти одну блоху, та й ту дохлу і, не скажавши ні слова подяки за кожух, демонстративно підняти над собою труп блохи і з докором глянути на добродія.
  • 2010.06.17 | Pavlo Z.

    Грунтовна річ - логічна і без надриву.

  • 2010.06.17 | Pavlo

    Відчутний вплив московської політології, але вцілому правильно.

  • 2010.06.17 | Арій.

    Стоп-стоп-стоп. Путін напав на Грузію при Буші.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.17 | *Одессит*

      Формально при Буше.

      Но по факту уже было решено, что следующим будет Обама. Вспомните как его(Обаму) принимала Германия. Задолго до окончания предвыборной гонки.
    • 2010.06.17 | Pavlo Z.

      Далі-далі-даліRe: Стоп-стоп-стоп. Путін напав на Грузію при Буші

      ну помилився тут Жеребецький. Ця фраза - третьорядна, бо не міняє ніц ані в аналізі, ані у висновках.
      Шукати блоху у презентованому кожусі - це ....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".