МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто що чув про "родовище алмазів" на Поліссі? (л)

06/29/2010 | Isoлято
Шукав інформацію про вузькоколійку "Антонівка-Зарічне"... і раптом натрапив на ТАКЕ:

В кінці 80-х -- на початку 90-х років вузькоколійка ледве не отримала шанс на друге життя. Поблизу Кухоцької Волі (це село після того, як розібрали відповідну ділянку, опинилося за 6 кілометрів від діючої залізничної станції Тиховиж) було відкрито родовище алмазів. Передбачалася його розробка, і до нього збиралися прокласти 71 кілометр лінії вузькоколійки від Антонівки до Тиховижа. Але ці плани не здійснилися.

http://h.ua/story/195737/

Шо за прікол? Аффтар перекурився? Чи воно таки існує, і просто чекає "правільних хазяєф" (з Мааскви, вісціма)?

Відповіді

  • 2010.06.29 | Via

    Можливо і існує - але про це мовчать

    Також десь читала про це - але у статтях, офіційних документів на цю тему опублікованих немає.
    Так само на Поліссі є родовища титану - про які ніхто ніколи не чув, аж допоки їх не захопив останнім часом Фірташ. Одне з них -зовсім недалечко від моєї батьківщини, то місцеве населення його називає "військовий завод".
    І так по всій Україні - що де добувається і що може добуватися - страшення таємниця від громадян :(
  • 2010.06.29 | Мартинюк

    Багатокілограмові топази і сапфіри Житомирщини - це факт

    Їх находять у старих шахтах по видобуванню не то слюди не то азбесту. Всі шахти і відвали попри офіційну відсутність роботи на них зараз ( і давно до того) "застовблені і закришовані" та охороняються озброєним бандюками.
    У 90 роках бачив російський фільм із серії "кримінальні хроніки" - у Чехії застукали нелегальну партію отаких дорогоцінних "валунів". Чехи зробили аналіз і встановили що це камені з житомирських родовищ, а тому чехи віддали конфісковане ... Росії .
  • 2010.06.29 | Via

    Золото, самородки та невловимі кімберлітові трубки Полісся(л)

    http://www.umoloda.kiev.ua/regions/68/159/0/21969/

    Василь Червоній, згаданий у цій статті, вже лежить у сирій землі - типо "блискавка вбила". Може, там і алмази - причина також :(
  • 2010.06.29 | Михайло Свистович

    Я чув Re: Хто що чув про "родовище алмазів" на Поліссі? (л)

    Isoлято пише:
    >
    > Шо за прікол? Аффтар перекурився? Чи воно таки існує, і просто чекає "правільних хазяєф" (з Мааскви, вісціма)?

    Воно існує, і поляки навіть мали намір його розробляти, але наші бюрократи завалили проект. Це не південноамериканські алмази, звичайно, там достатньо дорогий процес їх видобування з трубок, але родовище дійсно є.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.29 | Сахаров

      Re: Я чув Re: Хто що чув про "родовище алмазів" на Поліссі? (л)

      Кімберліти в Україні знаходили ще десь на Приазов'ї і біля Дніпродзержинська, але родовища начебто виявилися неперспективними для видобутку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.29 | Almodovar

        Re: Я чув Re: Хто що чув про "родовище алмазів" на Поліссі? (л)

        Із славного Кривбасу у 1990-ті, принаймні, спритні "братани" вивозила багато яких красивих камінців. та, багато хто давно вже із праотцями спілкується. Достатньо згадати події 7 чи 8 річної давнини, щодо затримання в аеропорту Кривого Рога контрабанди камінців - всього лише була одна з багатьох партій, ціною у 0,5 мільйони долярів. Потім той офіцер митниці,здається, заступник, що затримав "товар", мав цікаву розмову з розлюченим мером міста, а після того підірвав себе гранатою вдома.
        Ну, як водится, слідство встановило, що "покінчив самогубством на грунті сімейних нецрядиць".
  • 2010.06.29 | Max

    Геологічна структура України вельми подібна до Пд.Африки

    Так само є виходи древніх, докембрійських порід практично на поверхню (територія "українського щита"). І так само є сліди прадавніх (архей чи протерозой?) метеоритних кратерів і вулканів. Відтак і корисні копалини мають бути такі ж, як в Південній Африці.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.29 | Михайло Свистович

      Re: Геологічна структура України вельми подібна до Пд.Африки

      Max пише:
      > Так само є виходи древніх, докембрійських порід практично на поверхню (територія "українського щита"). І так само є сліди прадавніх (архей чи протерозой?) метеоритних кратерів і вулканів. Відтак і корисні копалини мають бути такі ж, як в Південній Африці.

      Але таких нема :) Тому золотих самородків та алмазів з пташине яйце в Україні не знайдеш, можуть бути лише родовища, де видобувати це доведеться з породи, витрачаючи значно більші гроші, ніж у ПА
    • 2010.06.29 | Кушкін

      Психологічна теж ;). Увесь світовий видобуток алмазів оцінюється

      y < 14 мільярдів доларів

      http://www.diamineexplorations.com/web/index.php?id=147

      Скільки з цього може належати Україні? Сотні мільйонів у найкращому випадку. Для солідної країни про це не варто навіть з гадувати, бо враховуючи видатки це навіть не кишеньков гроші навіть для України з її ВВП ~100 мільярдів, не кажучи вже про ті країни, на які ми орієнтуємося (~1000 мільярдів).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.30 | Isoлято

        Якось Ви дивно рахуєте гроші...

        То, по-Вашому, сотня мульйонів бяксів на рік - це дрібниця, не варта уваги?

        А якшо порахувати кількість робочих місць, яку можна створити навколо цього родовища, інфраструктуру, яку до нього треба буде підвести (і яка теж створюватиме робочі місця й додану вартість - та ж вузькоколійка, наприклад, перестане бути збитковою!), продукцію, вироблену з використанням поліських алмазів - може, баланс трохи покращиться?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.06.30 | Кушкін

          Як же він може покращитися, коли все, що Ви описали -це видатки?

          І сотні мільйонів - це ж ціна, а прибуток - відсотків 10. Тобто мова про досить дрібний бізнес. І чи варто для цього природу нищити? НМД, жити за рахунок того, що само по собі утворилося у природі - це доля дикунів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.06.30 | Isoлято

            От відносно "нищити природу" - це дійсно вагомий арґумент...

            А відносно "видатків" - це, вибачте, фєґня.

            Можна добути стопіцот більярдів барелів нафти і тупо продати їх за кордон (одна сусідня країна невпинно прямує до такого кардинального рішення). А можна - збудувати нафтохімічний завод (правда, це дещо більших видатків потребує, ніж просте "добувай-качай", правда?) і продавати продукти нафтопереробки, полімери, хімікати... зроблені з ТОЇ Ж КІЛЬКОСТІ нафти.

            Який варіант Вам більше подобається? Мені - чомусь другий...
  • 2010.06.29 | zmej_gorynych

    Re: Хто що чув про "родовище алмазів" на Поліссі? (л)

    Isoлято пише:
    > Шукав інформацію про вузькоколійку "Антонівка-Зарічне"...

    Вже багато інформації в Інеті про неї є. А останні вихідні (26 - 28 червня ц.р.) там етнофестиваль крутий забацали (http://www.zaxid.net/newsua/2010/6/9/163000/). На жаль я не попав на нього, бо в ці дні здійснював вояж та паломництво в урочище Гурби.
    Але проїхався цією вузькоколійкою минулого року. Враження незабутні (http://zmejgorynych.blogspot.com/2009/06/blog-post_07.html)!

    > і раптом натрапив на ТАКЕ:
    > В кінці 80-х -- на початку 90-х років вузькоколійка ледве не отримала шанс на друге життя. Поблизу Кухоцької Волі (це село після того, як розібрали відповідну ділянку, опинилося за 6 кілометрів від діючої залізничної станції Тиховиж) було відкрито родовище алмазів. Передбачалася його розробка, і до нього збиралися прокласти 71 кілометр лінії вузькоколійки від Антонівки до Тиховижа. Але ці плани не здійснилися.
    >
    > http://h.ua/story/195737/
    >
    > Шо за прікол? Аффтар перекурився? Чи воно таки існує, і просто чекає "правільних хазяєф" (з Мааскви, вісціма)?

    На Поліссі є вельми багато чого цікавого. Особливо в глухих районах. Місцеві жителі, якщо подружитесь з ними, розкажуть Вам... І маю вели-и-и-икі сумніви, що москаль туди добереться. На відміну від китайців (http://rivne.com.ua/comments/2010/04/08/094343.html). Але трішки знаючи менталітет тамошнього люду можу прогнозувати значні труднощі також і для китайців. Втім, побачимо. Якщо все буде дійсно "по справедливості" - то ще й побачимо на Поліссі лозунги "Хай вічно живе дружба між Україною та Китаєм!" :hot:
  • 2010.06.29 | igorg

    Поблизу с.Базальтове Костопільського р-ну

    на Рівненщині у 70-х-80-х проводилися інтенсивна геофізична розвідка та буріння. Я пам'ятаю мені показували керни з маленькими дуже блискучими включеннями. Казали що то алмази. Чи так це важко сказати. Можливо алмази дуже мілкі чи їх мало для промислового видобутку. Кажуть що виходи базальтів то залишки жерла древнього вулкану.
  • 2010.06.29 | Soft

    1 Кг чистого піску(кремнію) більш ніж 1000$.

    От де справжні алмази. В тому ж айфоні є тільки мідь кремній та пластик, а коштує він як справжня ювелірна оздоба.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.30 | Bogun

      Нікому про це не розповідайте.

      А то якийсь ригіонал прочитає, а через тиждень дивись вже якись люди там колупаються.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".