Монстри у нашому дворі: де граються наші діти?
Коли ви проходите повз дитячі майданчики, як часто ви помічаєте на чому та з чим граються діти? В нашій уяві це мають бути яскраві кольори, казкові герої нашого дитинства, драбинки, гірки, пісочок тощо.
Отож, одного сонячного дня ми йшли на Оболоні в пошуках квартири. Як і кожна молода сім’я ми підшуковували щось недороге, в хорошому районі, біля метро і звичайно ж з затишним двориком з майданчиком для майбутніх дітей. Оглянувши не один будинок в пошуках квартири, ми простували до останнього на той день варіанту. Потрапивши в потенційний двір нашого будинку, одразу відчулася гнітюча атмосфера, хоча на перший погляд він нічим не відрізнявся від решти дворів Києва. Можливо то через те, що почало хмаритися, а можливо то були вже останні на той день оглядини квартири. Невивезене сміття, калюжі, які неможливо обійти, зустрічаються нерідко, однак побачити ТАКЕ ми були просто неготові: величезні дерев’яні «ідоли», потріскані та пофарбовані у кольори, напевно обрані за принципом «що було, у те і фарбували», деякі взагалі напіврозламані. Однак образи, що вони втілювали, були не менш вражаючі. Впізнати в них казкових героїв-іграшок було неможливо.
Судіть самі:
Три леви (?) нагадують більше сучасних монстрів з фільмів жахів, аніж казкових героїв.
Новітні тенденції авангардизму відпочивають у порівнянні з творчістю київських художників/працівників ЖЕКів
А це миле усміхнене левенятко так і проситься погратися з дітлахами…
Ще трохи фосфорної фарби додати до очей, і можна не хвилюватися, що вночі в двір зайдуть грабіжники
Ми так і не ідентифікували, що ж це за казка? Можливо ви нам допоможете
Наступна трійця:
Якщо левів ще можна уявити різнобарвними, казковими, то малювати грецьких богів чи воїнів (ми впізнали саме їх у цих монстрах) із зеленими вусами та «готичним макіяжем» - це знущання над казковими героями.
Такий собі грифон…
Чи впізнаєте ви героїв цієї казки? Ми витратили 10 хвилин, щоб розпізнати у страховиську з червоним обличчям та капелюхом в горошок П’єро, у Синій Бороді з зеленим носом та демонічними очима – Карабаса-Барабаса, а в чудовиську з розбитою головою, кривавою посмішкою з діркою замість носа як ви вже здогадались, - головного героя Буратіно
Один з «героїв» причаївся в густому дереві, напевне щоб швидше лякати, а не забавляти малечу і перехожих. Білі очі без зіниць несуть холод та пустку, а червоний ніс і синій макіяж під очима колоритно доповнює образ п’янички.
Цей витязь чи лицар є винятком з цієї божевільної компанії. Хоча і в ньому можна знайти безліч недоліків, однак він не вражає своєю грубістю, бездушністю творця, на відміну від попередніх статуй.
Той, хто малював цього грибочка, напевно ніколи не бачив мухомора – адже його варіант за формою більше схожий на гриб-боровик, якого доїдає якийсь шкідник.
Впізнати цих персонажів набагато легше, однак враження вони справляють не найкраще. Кощій Безсмертний (Чахлик Невмирущий) – з кривавим мечем та трупним кольором тіла та обличчя, Змій Горинич - у позі курки на сідалі з трьома мордами бабуїнів, Баба Яга – з зеленим тілом жаби та обличчям зомбі – дуже по-казковому…
Ну і фінальна сцена – величезний центр азартних ігор, новенький та сяючий, на фоні старого обдертого дитячого майданчика та «героїв» -монстрів з недитячих казок.
Ми всі любимо героїв з мультфільмів нашого дитинства, однак бачити кожного дня таке їх втілення – це знущання над нами і нашими дітьми. Не будьмо байдужими!
Відповіді
2010.07.10 | Philippe de Chènevière
Це знущання з нас і наших дітей.
2010.07.10 | Кушкін
Художника легко образити. Може він ТАК бачить?
2010.07.10 | Адвокат ...
Да уж... Спочатку "художник" так бачить, а потім діти виростають
та укрку президентом обирають. Бо,-- так бачить звикли.2010.07.11 | Кушкін
Потворній країні - потвору Президента.Гармонія,однако (с)чукчa .
2010.07.11 | Адвокат ...
Не варто так про Країну!
Окрім бандо-комуняцької бидлоти з гопотою, що захопила владу, є й инші люди. Добрі та хороші. Не було б їх,-- отії бовдури стояли б як отой "ПєрьвакЬ",-- у кожній хаті.2010.07.11 | Кушкін
"Не приносить добре дерево злого плодy..."- знає пан, звідки це?