МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вступна кампанія-2010: черги породжують хабарі

07/21/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Міністр освіти Дмитро Табачник - лох чи саботажник?

*****

Матеріал в УНІАН:

“За сьогодні пройшло лише чоловік 200... Якась каша... Спочатку треба постояти в цій довжелезній черзі, а потім всередині ще дві. Кажуть, можна заплатити й пройти без черги...”

Цього року за ініціативою Міністерства освіти і науки термін прийому документів у виші скоротився до двох тижнів (минулорічні вступники мали місяць). А на спеціальності, які вимагають творчого конкурсу чи внутрішніх іспитів (пожежники, фізкультурники, міліціонери) взагалі відвели лише тиждень. Спекотна погода та скорочені терміни реєстрації спровокували в перші дні хаос біля приймальних комісій, абітурієнти непритомніли, а вистоювати в черзі на вулиці в середньому доводилося до 9 годин. Можна було б звинуватити у величезних чергах і самих абітурієнтів, котрі кинулися здавати документи в перші ж дні. Але минув майже тиждень від початку роботи приймальних комісій, а черги не зменшилися.

Далі - тут:
http://unian.net/ukr/news/news-387610.html

sean

Відповіді

  • 2010.07.21 | УПА-2

    Re: Вступна кампанія-2010: черги породжують хабарі

    Табачник - лох чи саботажник - Beides!
  • 2010.07.21 | Alex_1

    Re: Вступна кампанія-2010: черги породжують хабарі

    Якщо є гроші на хабарі, то може корисніше витратити на придбання диплому? Дешевше вийде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.21 | ОКО

      Докази з Прикарпаття (л)

      http://pravda.if.ua/news-13317.html

      У місті Калуші Івано-Франківської області співробітники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю задокументували факт вимагання та отримання хабара членом приймальної екзаменаційної комісії. Зокрема, затримано 47-річну жінку, директора локального центру дистанційної освіти, яка у цій вступній кампанії представляла інтереси одного з національних університетів України.
      В ході здійснення оперативно-розшукових заходів оперативники ВДСБЕЗ Калуського райвідділу міліції достеменно володіли інформацією про те, що представник вишу при прийманні документів вимагає від деяких абітурієнтів або їхніх батьків гроші, обіцяючи своє сприяння в успішній здачі вступних іспитів.
      Після того, як один з абітурієнтів звернувся в органи внутрішніх справ з заявою про запровадження директором локального центру дистанційної освіти таких специфічних «правил» приймання документів, жінку було викрито у хабарництві що називається на гарячому – при отриманні нею хабара 200 доларів США. Додаткову суму грошей абітурієнту належало сплатити в кишеню представниці приймальної екзаменаційної комісії у тому разі, як він дійсно поступить на навчання за спеціальністю менеджмент митної справи. Зараз правоохоронці перевіряють інші факти вимагання та отримання хабарів від абітурієнтів при прийманні документів представником екзаменаційної комісії.
  • 2010.07.21 | WWW

    Якась фігня із бюджетним розподілом та розрахунками

    У НДНУ ім. Шевченко просто легкий бардак, досліди бази даних чи щось подібне - недосвідчені юзвері. Але в міру популярні факультети мають чергу максимум 1-2 години, мав змогу пересвідчитися декілька разів.

    У КПИ черга чоловік у сімсот, бачив на власні очі. Ще із щільністю 200/годину люди підходять та відвалюють, матюкаючись. Імхо дурня із організацією. На всілякі різні "міжнародні" інститути черг майже немає.

    У одному із нац. університеті (у рейтингах ближче до краю сотні) черги були у перші декілька днів, потім потік зменшився. Документи приймали 6 днів, на екзамени - три дні.

    Екзамени за словами знайомого :) виявилися лажею. Екзаменатори явно були мотивовані не звертати увагу на стимулювання задля підвищення кількості тих, хто має право бути зараховані. В результаті, всі хто закінчив цей же заклад із красними дипломами - пролетіли поза бюджетом (дані за двома спеціальностями в межах потоку). От як буває.
    Втім, ці ректорські ігри із підрахунками балів та "тестами", що за статистичного підходу майже гарантують прохідний бал відомі досить давно. І це зовсім інша історія. Як і усілякі пільговики від "ліквідаторів" до "рекомендованих до зарахування ДПА".

    Сьогодні товаришу подзвонили, сповістили що зарахований на бюджет (заочник, магістратура), вимагали оригінал диплома в цей же день - інакше не буде у наказі. Виявилося, що магістрів-бюджетників 5 місць (із 20 бакалаврів, що закінчили як бюджетники, куди їм тепер гуляти із тією папірчиною - інше питання, та само як і власне будь-яка ці-дулька у таких умовах відбору та підготовки не варта паперу).

    Тобто,
    - крім звичайного потоку, додалися ще магістри-спеціалісти, які йдуть у загальній черзі. У минулому році були якісь інші варіанти (попередні заяви, зарахування та таке інше).

    Маємо:
    - неадекватну систему масового обслуговування у провідних ВИШах, 5-6 подач - зрозуміло що перші у рейтингах мають пікові навантаження. За статистикою прикинути навантаження, СМО порахувати та потоки розвести - справа для другокурсника того ж держуніверситету;
    - купу проблем із відміною сертифікатів (не маєшь - приймемо і так), екзаменів української (тому у магістри наплив) і т.д.

    Про черги у Могилянку хтось чув? Отож.

    І до чого тут Табачник?
    Та до того, що не здатний помножити на 2 кількість вступаючих перед тим, як поділити терміни. Для цього потрібний досвід та фах прапора, а не полковника від історії.

    Тобто, штука вселенська: хто звик тільки віднімати та ділити, а не примножувати, впливає своєю кармою на всю піраміду атунгів під ним :)
  • 2010.07.22 | GreyWraith

    Пам'ятаєте, як місяці три тому...

    ... тут аж кишіло різними суб'єктами, що з піною біля рота розхвалювали пана Табачника? ;) І які доводили, що наш протест проти нього викликаний лише упередженістю, а не є нормальною реакцією на призначення дурня та некомпетентної особи, та треба цьому пану дати можливість покерувати. Де ж вони поховалися зараз, коли кричуча некомпетентість пана Табачника стала очевидною навіть його начальству? :) Збираються вибачатися за свої слова?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".