МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява руху "Стоп цензурі!"

07/26/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Рух «Стоп цензурі!» вважає неприпустимим звільнення з роботи за оприлюднення суспільно-важливої інформації, як це сталося з журналістом газети «Сегодня» Олександром Чаленком.

Згідно з поясненнями самого журналіста, основною причиною звільнення є те, що в ефірі телеканалу «Інтер» він публічно сказав, що власником газети «Сегодня» є Рінат Ахметов, і це, на думку редактора, може вплинути на довіру до видання. Редакція жодним чином не спростувала це повідомлення, проте вдалася до репресивних дій щодо свого оглядача.

Попри відверто недружнє ставлення Олександра Чаленка до руху «Стоп цензурі!», вважаємо, що в даному разі йдеться про порушення базового принципу демократії - прозорості інформації щодо медіавласності.

Також наголошуємо на неприпустимості звільнення журналіста за оприлюднення фактів, які несуть суспільну вагу, що рівнозначно встановленню цензури.


Довідка
Громадський рух «Стоп цензурі!»


Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128
Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship


sean

Відповіді

  • 2010.07.26 | Адвокат ...

    Добра заява, алє я б долею теґо Чьмолєнґі так би не

    переймав сь би б. Ібо "ґавно нє тонєт на плаву" (с) Паша Павлов. Я вже бачу, як Ґолуб, Вєтрянка, Калісьнічєнґа влаштують тандир, аби працевлаштувати тую гнду теґо "в`язня роSSійського сумління, постраждалого від Ахмєткіних дуболомов".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.26 | Sean

      вони (стопцензурники) себе повели об'єктивно правильно

      щоб там вони при цьому не думали і як не затискали носа, підписуючи.

      Навіть не знаю, чи я б підписався у гумових рукавичках, чи б то огида не дала. Але вони, повторюся, об'єктивно правильно. Бо сьогодні того ...прекрасного чувака, завтра - ще когось і так далі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.26 | Адвокат ...

        Я б,-- підписав би й без гумових рукавичок.

        Инша річ, що багато з підписантів теє ґамно доволі довго та щиро за кулєґу вважали...
      • 2010.07.26 | AD2010

        Тут не питання журналістської солідарності. Чаленко -

        не журналіст. Він - провокатор. І людям в "Сьогодні" з ним просто тошнило працювати. За це і виперли. Нехай ті, що за нього підписуються, візьмуть оце чмо на роботу :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.07.26 | Sean

          у Вас щось з пальцьом

          AD2010 пише:
          > не журналіст. Він - провокатор. І людям в "Сьогодні" з ним просто тошнило працювати. За це і виперли. Нехай ті, що за нього підписуються, візьмуть оце чмо на роботу :)
          Нехай хоч візьмуть, хоч не беруть - мені до його долі нема справи і руки б я йому не подав.

          Але вони молодці, навіть якщо зробили це нещиро (власне мабуть у такому випадку ще більші молодці), бо як там..."сьогодні велосипедистів, завтра філателістів, післязавтра - комуністів, а потім нас".
  • 2010.07.26 | AD2010

    Базікання на "Інтері" було тільки приводом для газети,

    щоб здихатись Чаленка. Цей ідіот (вибач, Сашко :) ) вже задовбав навіть "своїх".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.26 | Адвокат ...

      Аха! "Ахмєтовскіє дуболоми" вирішили, що годувати теґо печерного

      україножера,-- "та ну єво нахуй!". В сенсі,-- Луб`янка прогодує.

      Як не дивно, алє я з ними абесалютеллі еґрі!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.26 | AD2010

        Підтримую. Наступний етап - звільнення Чаленка і з КДБ.

        Росіяни не захочуть мати неефективного агента (приклад - здача людей в Америці). Туди само дорога і у Колєсніченка. Те саме і у тварини Семиноженка :).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.07.26 | Адвокат ...

          Та шо там звільняти? Іхврєйтора,-- под нож і вся нєдолґа!

          З Калісьнічєнґою та Сімяноженкою складніше,-- охвіцери жеж бо,-- старшИє... Їх тіко "в топку", як ото в Суворова у "Акваріумі"... :(
  • 2010.07.26 | AD2010

    Завтра Чаленко заговорить українською, писатиме проукра-

    їнські статті та буде ввічливою людиною. Ось побачите!

    А як ще в Україні заробити на життя, якщо тебе не фінансує Москва :)?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.26 | Адвокат ...

      Не почьне! Луб`янка умєєт мноґо ґітік!

  • 2010.07.26 | Max

    Зловживання терміном

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Рух «Стоп цензурі!» вважає неприпустимим звільнення з роботи за оприлюднення суспільно-важливої інформації, як це сталося з журналістом газети «Сегодня» Олександром Чаленком.
    >
    > Згідно з поясненнями самого журналіста, основною причиною звільнення є те, що в ефірі телеканалу «Інтер» він публічно сказав, що власником газети «Сегодня» є Рінат Ахметов, і це, на думку редактора, може вплинути на довіру до видання. Редакція жодним чином не спростувала це повідомлення, проте вдалася до репресивних дій щодо свого оглядача.
    >
    > Попри відверто недружнє ставлення Олександра Чаленка до руху «Стоп цензурі!», вважаємо, що в даному разі йдеться про порушення базового принципу демократії - прозорості інформації щодо медіавласності.
    >
    > Також наголошуємо на неприпустимості звільнення журналіста за оприлюднення фактів, які несуть суспільну вагу, що рівнозначно встановленню цензури.
    Як відомо, цензура то є контроль за інформацією у виданнях з боку державних органів.

    Натомість коли такий контроль за тим, що публікується, здійснює керівництво (чи власник) самого видавництва (мас-медіа), через редакційну політику чи безпосередньо, то цензурою не є.
    Річ в тому, що кожен власник має право безпосередньо чи через своїх довірених осіб (редакторів, директорів) встановлювати таку видавничу політуку, яка йому подобається. Відмовляти йому в такому праві означає зазіхати на права власника, і демократія тут ні при чому.
    Свобода слова стосується передусім власника видання (видавництва тощо): людина, засновуючи чи купуючи видання, сподівається донести до публіки власні погляди і власні думки, а наймані журналісти є найманими помічниками в цій справі (і не більше). Якщо погляди власника часопису/видавництва/терерадіоканалу/інтернет-сайту не до вподоби журналістові, то він має звільнитись, а не намагатись "гнути власну лінію" наперекір власнику.

    Врешті, є конкуруючі видання, є фрілансерство.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".