МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трудовий кодекс: на Верховну Раду подано до суду!!!

08/14/2010 | zakhystpratsy
Верховна Рада відповість у суді за звуження трудових прав усіх українців

http://zahist.wordpress.com/2010/08/13/sud-proti-tk/#more-272

Мешканець Чернігова Леоненко Андрій Володимирович має намір у судовому порядку захисти трудові права всіх українців. До Вищого адміністративного суду було подано позов проти Верховної Ради. Причина – депутати не дотримались Регламенту при прийнятті Трудового кодексу України. Було порушено обов’язок, визначений у п.4 ч.1 ст.114 Регламенту від 10.02.2010 р. щодо опублікування законопроекту у визначеному Верховною Радою друкованому засобі масової інформації для всенародного обговорення. До того ж не було опубліковано постанову від 20.05.2008 р. про взяття проекту №1108 за основу. Ця постанова не пізніше наступного дня після підписання Головою ВР мала передатись Апаратом ВР для опублікування в газеті «Голос України» та у «Відомостях Верховної Ради України» (ст.139). Не виконання цих обов’язків, за словами позивача, призвели до наявності в проекті неконституційних положень.

22.07.2010 р. суддя ВАСУ Ханова Раїса Федорівна прийняла справу до провадження. Перше підготовче засідання призначено на 18.08.2010 р. на 10-00. На ньому планується заявити клопотання до відповідача опублікувати позов в газеті „Голос України”, як того вимагає ч.3 ст.171-1 Кодексу адміністративного судочинства України. Без цього неможливо буде казати про те, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Позивач звернувся до профспілки «Захист Праці» (http://zahist.wordpress.com) з пропозицією залучитись у процес на його боці.

Порушення своїх прав позивач вбачає у наступному. Через дії парламенту, пан Леоненко не зумів скористатися правом внесенням поправок до проекту, згідно закону «Про звернення громадян», а також не зміг своєчасно оскаржити постанову в суді. Його, як і всіх громадян, позбавили можливості ознайомитись з проектом, відтак і прийняти участь у його обговоренні.

На думку позивача, порушення процедури прийняття акта, зумовило редакцію проекту, яка звужує конституційні права. Зокрема, у ньому присутні норми, які дозволяють запроваджувати 12-ти годинний робочий день, звільняти за 2 тижні, а також здійснювати відео-спостереження за працівником. Значущість акту вимагає всенародного обговорення з метою врахування думки суспільства.

Пан Леоненко вимагає визнати порушенням закону неопублікування в друкованому ЗМІ тексту проекту ТКУ і постанови від 20.05.2008 р. про прийняття його за основу. Від суду вимагається скасувати зазначену постанову, як незаконну. Разом з тим, постанову, як і проект, вимагається опублікувати у друкованому ЗМІ для всенародного обговорення.

З метою недопущення прийняття Трудового кодексу, позивач закликав усіх бажаючих підтримати його, привертаючи увагу до спору або ж вступивши у справу в якості третьої особи із самостійними вимогами чи без таких.

Дізнайтесь подробиці за телефоном:

063-185-28-36 Володимир Шинкаренко, представник позивача

063-195-41-94 Дудін Віталій, член ЦК профспілки «Захист Праці»

Про найбільш одіозні положення Трудового кодексу дізнайтесь за посиланням: http://samozahist.org.ua/?p=30653

Відповіді

  • 2010.08.14 | Sean

    Молодці

  • 2010.08.14 | Адвокат ...

    Re: Трудовий кодекс: на Верховну Раду подано до суду!!!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.08.15 | zakhystpratsy

      Re: Трудовий кодекс: на Верховну Раду подано до суду!!!

      ІМХО є сенс надати цій справі загальноукраїнського масштабу в плані оперативної інформації із перебігу подій в цьому судовому процесі
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.08.15 | Sean

        нмд теж, шліть повідомлення про перебіг і результати

        он щойно поставив у новини.


        Але маю застереження - сам по собі ТК мені наприклад нічим не заважає. Але Ви абсолютно праві щодо неприпустимости порушення процедур
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.08.20 | Left Initiative

          як обіцяли...

          http://ht.ly/2rcNi

          Вищий адміністративний суд відмовив позивачу у вимогах опублікувати проект трудового кодексу та винести його на всенародне обговорення.

          Про це "Свідомо" дізналося на засіданні суду, де розглядалось дане питання.


          "Проект податкового кодексу винесли на всенародне обговорення, а трудового - ні. Це нонсенс! Податковий кодекс стосується меншої кількості людей - ним зацікавлені в основному роботодавці та бізнес. А трудовий кодекс зачіпає інтереси мільйонів людей, що працюють в Україні, - обурюється представник позивача Шинкаренко Володимир .- Є друга стаття Конституції, яка говорить, що права людей не можуть бути обмежені. Якщо пропустити проект трудового кодексу через “сито” цієї статті, то від проекту залишаться "ріжки та ніжки"! Він обмежує права робітників і розширює права роботодавців. Це неприпустимо".

          Позивався мешканець Чернігова Леоненко Андрій до Верховної Ради України. Представники Верховної Ради на засідання суду не з’явились, проте було ухвалено рішення розглянути справу за їх відсутності.


          На думку позивача, Верховна Рада також вчинила неправильно, коли вирішила не влаштовувати всенародне обговорення такого суспільно-важливого документа, як проект трудового кодексу.


          Після короткого розгляду та вивчення матеріалів справи, колегія суддів прийняла рішення не задовольняти позовні вимоги. Мотивацію рішення суд надасть в п’ятиденний термін.


          Рішення Вищого адміністративного суду остаточне та оскарженню не підлягає.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.08.20 | ukr_girl

            Re: як обіцяли..."А суддi хто?"((c)Грибоедов)

          • 2010.08.21 | 100%

            Хто знає, що робити далі ? Пропозиції є ?

            Left Initiative пише:
            > http://ht.ly/2rcNi
            >
            > Вищий адміністративний суд відмовив позивачу у вимогах опублікувати проект трудового кодексу та винести його на всенародне обговорення.
            >

            > Після короткого розгляду та вивчення матеріалів справи, колегія суддів прийняла рішення не задовольняти позовні вимоги. Мотивацію рішення суд надасть в п’ятиденний термін.
            >
            >
            > Рішення Вищого адміністративного суду остаточне та оскарженню не підлягає.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.08.21 | 100%

              Є пропозиція

              Пропоную створити власний Вищий суд віртуальної України і провести слухання з цього питання. Якщо потрібно давайте створювати паралельно Верховну Раду та вносити зміни до законодавства. Органи виконання покарань виникнуть згодом. Давайте створювати таку собі гру "Віртуальна Україна". Адже подвійна мораль, подвійні стандарти, застосування законів мають місце. Отже, пропонуйте ніки кандидатів віртуальних діячів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.08.21 | Sean

                Між іншим, це непогана пропозиція

                власне тут колись вже писалося-говорилося про "громадянський парламент", про "громадянський КСУ" тощо

                100% пише:
                > Пропоную створити власний Вищий суд віртуальної України і провести слухання з цього питання. Якщо потрібно давайте створювати паралельно Верховну Раду та вносити зміни до законодавства. Органи виконання покарань виникнуть згодом. Давайте створювати таку собі гру "Віртуальна Україна". Адже подвійна мораль, подвійні стандарти, застосування законів мають місце. Отже, пропонуйте ніки кандидатів віртуальних діячів.

                Просто як завжди - потрібні механізми реалізації, ентузіасти і так далі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.08.21 | 100%

                  Re: Між іншим, це непогана пропозиція

                  Sean пише:

                  > Просто як завжди - потрібні механізми реалізації, ентузіасти і так далі.

                  На початку механізми реалізації не потрібні. Така собі гра в інтернеті - віртуальна Україна очими її громадян. Паралельне законодавство, органи держвлади. Як опозиційний кабмін, але не політсил, а інтернет-України. Україна в екзилі. Зростатиме популярність віртуальних діячів, вибудовуватиметься українська перспектива. В будь-який час можна частково вийти з тіні для участі в реальній політборотьбі з реальними напрацюваннями спільноти. Час-від-часу проводити заходи на кшталт флеш-мобів для тестування керованості віртуальної спільноти. Гарно було б дійсно мати таку гру - віртуальний світ України. Було б простіше. Але відсутність - не перешкода. Сама-по-собі віртуальна активність створює загрозу популярності "офіційним" діячам. Крім того виникає загроза створення радикально настроєними особами дійсно реальних органів виконання покарань.
              • 2010.08.21 | 100%

                Re: Є пропозиція

                100% пише:
                > Отже, пропонуйте ніки кандидатів віртуальних діячів.
                Можливо, наявність таких потужних засобів комунікації, як Інтернет, робить зайвим існування виражених політичних лідерів, діячів. Вона дає можливість відразу перейти до повного народовладдя, де рішення з ключових питань будуть прийматись широким загалом. Але ж існує загроза пригноблення меншості незначною більшістю. Наприклад, існує загроза втрати Україною незалежності через антидержавну позицію п"ятої колони, яка при підтримці з-за кордону може отримати перевагу в деяких регіонах. Очевидно, українська віртуальна спільнота може складатись тільки з осіб, що сприймають ідею Українсського суверенітету, навіть якщо вони реально мешкають за її межами. Всі інші є іноземними громадянами, чи навіть загарбниками з відповідним статусом. Щодо них віртуальний народ має визначитись, які заходи впливу застосовувати на різних етапах становлення. Це стане засобом психологічного тиску на запроданців.
              • 2010.08.21 | 100%

                Re: Є пропозиція

                100% пише:
                > Давайте створювати таку собі гру "Віртуальна Україна". Адже подвійна мораль, подвійні стандарти, застосування законів мають місце.
                З якого боку ми б не підходили до проблеми завжди буде виникати проблема духовної єдності. Жодна з поширених/популярних сьогодні релігій, НМД, не дає відповіді на це питання, оскільки "забруднена" антиукраїнськими настроями і діями. Крім споконвіку поширеної на наших теренах рідної віри - язичництва. Сама-по-собі вона вже є "ситом" для зайд. Неукраїнці відсахнуться від неї,в переважній більшості, як чорт від ладану. Крім того вона виховує потрібні для боротьби за свою землю якості. Вчить не боятись смерті. Вона може стати офіційним дахом осередку багатовікової боротьби за виживання народу, на кшталт єврейських спільнот, таких як Сахнут.
          • 2010.08.21 | Sean

            У новинах (л)

            http://maidanua.org/static/news/2010/1282391716.html

            оце щоб не казали, що праві погані )


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".