МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україномовність в мережі.Як наші знання використовують проти нас

09/28/2010 | АlеxDоmоsеdov
Нещодавно мої знайомі дали мені подивитись статистику мовних вподобань користувачив інтернету з України при перегляді зони UA. Вона настільки дурна, що я ії тут навіть не привожу. Але знайомим вірю і якщо кажуть, що не мутили - знач, не мутили. Почав розбиратись. Як виявилось, навіть при моїх політичних та національних поглядах - СТАТИСТИЧНО Я Є РОСІЙСЬКОМОВНИЙ КОРИСТУВАЧ. (Це з серії "а я шо, я й сам ах..." :-) ) Власне, я з тих багатьох, хто отримавши інформацію хоч українською, хоч російською - через 5 хвилин вже й не згадує, якою мовою ії отримав. Саме тому я досі й не змінював мову переглядаємих сторінок, лишаючи ту, яка стоїть основною. І не змінював би й далі, якби деякі курва мать дєятєлі не використовували моє вільне володіння російською як аргумент моєї російськомовності і не поривалися б захищати мої тіпо порушені права. Що ж, почав міняти сторінки з "обраного" на ідентичні україномовні. І отут то й виявилося найцікавіше: щоб мати скажімо прогноз погоди українською, треба до адресів gismeteo.UA чи meta.UA додавати ще одне /UA. Тобто треба щоб вони мали вигляд gismeteo.ua/ua чи meta.ua/ua . Тобто україномовність в зоні UA вже стала виключенням, яке треба зазначати окремо. А "простий" адрес відкриває сторінку російською. Ні, я б мабуть ще сприйняв перше відкриття сторінки російською, якби сторінки мали вигляд скажімо meta.ua/ru та meta.ua/ua . Але українська "опціонально" - то вже нах. Ні, інтернет-ділків я розумію, вони у веденні свого бізнесу керуються результатами статистики, яку я і такі як я робили неправдивою. Каюсь. Не думав, що мовна принциповість є надто необхідною, тим більш - при простому перегляді сторінок. Помилявся. Тож у вигляді спокути пропоную кілька простих рецептів, як зробити статистику мовності більш правдивою :-) :
1. Статистику мовності зазвичай беруть з загальновідомих ресурсів прогнозу погоди чи новин (а особливо ліниві - тільки з них), тож якщо у вас є в "обраному" такі сторінки - зробіть перезбереження ціх сторінок українською в першу чергу. Якщо ви будете міняти мову після відкриття сторінки - статистично ви будете нейтральним користувачем, з однаковою кількістю переглядів і російською і українською.
2. При заході на якійсь новий сайт міняйте мову перегляду вже на основній сторінці, бо не всі сайти дають міняти мову поза основною сторінкою. Тож повернувшись на неї "з середини сайту" щоб змінити мову, ви статистично будете російськомовним користувачем, адже матимете два відкриття першої сторінки російською, і лише одне - українською. А звідси, власне, й:
3. Якщо ви плануєте згодом ще раз переглянути якийсь новий для вас сайт - внесіть його першу сторінку українською до "обраного".
P.S. І окремо мушу зазначити: в цілому зона UA побудована таким чином, що свою україномовність статистичний користувач має ДОВОДИТИ. А хто не доводить - у кращому випадку "нейтральний". Так би мовити "РУСКОЯЗИЧІЄ ПО УМОЛЧАНІЮ". (Хотів поставити смайлик - передумав. Нікуя не весело.) А звідси й виходить, що не варто взагалі сприймати подібну статистику за правду. Як би чесно вона не була зібрана.

Відповіді

  • 2010.09.28 | Arkanis

    "РУСКОЯЗИЧІЄ ПО УМОЛЧАНІЮ"

    Интернет не обманешь, в отличие от переписи населения.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

      Тіки мовчати вже бажаючих нема.

    • 2010.09.29 | GreyWraith

      Русскоязичного вчити - лише псувати

      Все одно без толку. :)

      Якщо виникли проблеми із розумінням тексту, то напишу дуже коротко: в статті написано саме методику того, що Ви називаєте обманом Інтернету. (швидше, самообманом)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.29 | Arkanis

        Re: Русскоязичного вчити - лише псувати

        Не поняли вы, а не я. Владельцам страниц (новостных и погодных особенно) все равно, посещают ли их заплесневелые коммуняки или тупоголовые нацики. Им важна посещаемость, и страница у них "по умолчанию" - в расчете именно на лучшую посещаемость. Выводы сами делайте.
        В ваших же словах я вижу образец истинно европейской толерантности и ни капли дискриминации по языковому признаку :) Далеко пойдете, сударь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.09.29 | GreyWraith

          Re: Русскоязичного вчити - лише псувати

          Arkanis пише:
          Не поняли вы, а не я.
          Натяк у анекдоті про відсутність попиту на червону ікру Ви явно не помітили? ;)

          Владельцам страниц (новостных и погодных особенно) все равно, посещают ли их заплесневелые коммуняки или тупоголовые нацики. Им важна посещаемость, и страница у них "по умолчанию" - в расчете именно на лучшую посещаемость. Выводы сами делайте.
          Оскільки відвідуваність у цих сайтів, м'яко кажучи, мізерна і не має відчутної тенденції до збільшення, то можна висновок зробити, що розрахунок у власників, чи кого там, неправильний. Оскільки керуються не здоровим глуздом та ринковою ситуацією, а власними стереотипами.

          Чи Ви справді вважаєте, що російськомовні ресурси із України здатні на рівних конкурувати із російськомовними ресурсами із Росії? ;)

          В ваших же словах я вижу образец истинно европейской толерантности и ни капли дискриминации по языковому признаку :) Далеко пойдете, сударь.
          Дякую за похвалу. Я вже і так пішов далі будь-якого типового російськомовного в Україні. А з приводу толерантності... Розкидати бісер перед свинями - це не толерантність, а дурість.

          Все-таки моя сентенція про даремність навчання декого, схоже, виявилася влучною.
  • 2010.09.28 | dntsk

    Re: Україномовність в мережі.Як наші знання використовують проти нас

    Українці самі винні.

    >Статистику мовності зазвичай беруть з загальновідомих ресурсів >прогнозу погоди чи новин (а особливо ліниві - тільки з них), тож якщо >у вас є в "обраному" такі сторінки - зробіть перезбереження ціх >сторінок українською в першу чергу. Якщо ви будете міняти мову після >відкриття сторінки - статистично ви будете нейтральним користувачем, з >однаковою кількістю переглядів і російською і українською.

    Ви помиляєтесь.

    Скоріше статистику мовності беруть зі статистики пошукових запитів до Гугл, Яндексу і т.д.

    Тут насправді ще більша ЖОПА.

    Я наприклад пробував налаштовувати гугл шукати тільки українською (прописується наприклад певний аргумент в браузерних налаштуваннях пошуковиків(в опері є швидке поле пошуку))

    Так от знайти практично нічого не можу.
    Ну крім погоди, або новин і т.д.

    Або наприклад пошукати "стоматологічні клініки донецька".


    А от забити функцію PHP або помилку з фреймоворку Джанго... І все , приїхали. У 90% попадаю на автоматично перекладений контент з англійської, це згенеровано доргенами. Замкнене коло.

    Я україномовний шукаю російською або англійською - це стійкий патерн поведінки.

    Реально що можу порадити

    1) беріть участь на україномовних форумах. Не політичних краще. Таким чином підвищуєте їх позиції.

    2) Ставте лінки на україномовні сайти. Це підвищить їх позиції.

    3) В результатах пошуку спробуйте обирати україномовні сайти.

    4) На україномовному сайті - приділіть увагу рекламі, можливо деяка вас зацікавить. Але не клікайте просто от доброй души)

    Це імхо набагато дієвіше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

      Популярність російськомовних чи українськомовних сторінок

      сайту береться зі статистики самого сайту. Пошукові запити - то трохи інше. :-) Хоч не скажу, що в іншому Ви помиляєтесь. :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.28 | Мартинюк

        Дякую за аналіз - сам таке помічав, али Ви систематизували

        Важливе доповнення - нагадую всім що сторінки які Ви часто відвідуєте слід записувати у "вибране" саме з українським варантом. І час від часу слід перевіряти - під час всіляких удосконаленнь сайцтів , змін інтерфейсу чомусь починає знову викликатися саме російська сторінка.
        І ще:
        - чи можете Ви поділитися лінком на цю статистику.

        - чи немає у Вас підозр про те що україномвні сторінки якимось чином дискримінуються системамими на кшталт: "Цей сайт небезпечний для перегляду", "антитерористичними" та "антинаціоналістичним" фільтрами провайдерів, пошуковців, та навіть налаштуваннями за умовчанням деяких браузерів - наприкалад я випадково вияви що мій МікросЕксполорер маж прописаний фільтр на "сайти зброї" і " екстремістів". До речі це легко стирається.
        Враховуючи що адмінстрацію кириличного сегменту довірено петербурзьким росіянам, що на певно синонімічно до петербурзького ФСБ то можуть бути цікаві речі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.09.28 | Хвізик

          Re: Дякую за аналіз - сам таке помічав, али Ви систематизували

          Мартинюк пише:
          > - чи немає у Вас підозр про те що україномвні сторінки якимось чином дискримінуються системамими на кшталт: "Цей сайт небезпечний для перегляду", "антитерористичними" та "антинаціоналістичним" фільтрами провайдерів, пошуковців, та навіть налаштуваннями за умовчанням деяких браузерів - наприкалад я випадково вияви що мій МікросЕксполорер маж прописаний фільтр на "сайти зброї" і " екстремістів". До речі це легко стирається.
          у мене антивірус "офіс скан" так реагує на деякі сайти
        • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

          Не вартий я подяки. Досі себе матюкаю, що не помітив того раніше

          Хоча, хто зна - не побачив би статистику, може так би й не звертав на це уваги. Статистику читав у паперовому варіянті, з рук авторів. І збирали ії на замовлення не зовсім наших сил :-) . Тож біс його зна, чи з'явиться лінк хоч колись. Сорі. А щодо фільтрування - то питання тегів, тобто залишає помітні сліди, що добре піддаються документуванню. Навряд чи хтось буде таке робити. Але певен, що є якийсь інший спосіб, що дозволяє пошуковикам розмивати україномовні сайти по списку знайденого за межами першої двадцятки. Теж, як і Ви, помічав щось таке. Варто подумати над проблемою разом. І не тільки нам вдвох :-)
      • 2010.09.28 | dntsk

        Re: Популярність російськомовних чи українськомовних сторінок

        >Популярність російськомовних чи українськомовних сторінок
        >сайту береться зі статистики самого сайту. Пошукові запити - то трохи >інше. :-) Хоч не скажу, що в іншому Ви помиляєтесь

        Морду сайту (першою сторінкою) роблять тією мовою якою йдуть більшість запитів. Як тільки більшість запитів в Уанеті стане (>50%) "погода в Україні" - стануть морди таких україномовні. Ось і все.

        90% відсотків відвідувачів приходять з пошуковиків, а не з закладок.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

          А ось прошу, простий та цікавий факт:

          Тіки но забив на трьох пошуковиках "погода в Україні". І шо? :-)
          1. яндекс видав першою у списку російськомовну сторінку, далі у роздріб.
          2. мета.уа видала виключно російськомовні сторінки УСІ. Український, курва мать пошуковик!
          3. гугль видав першою у списку також російськомовну сторінку, далі у роздріб.
          По факту: на російському яндексі (навскид) найбільша кількість україномовних сторінок. Хоч і себе, звісно, не забувають. :-) На українській меті - на першій сторінці результату нема ЖОДНОЇ україномовної. А ці падли ж не просто "українські" - їх сервера в Харкові. Настіки близько, що за п'ять хвилин я при бажанні вже буду їх ковбасити кувалдою :-) Ну а гугль не те не се.
          По результату: в усіх опробуваних пошукових системах відбувається автоматична заміна україномовного запросу російськомовним. В українському пошуковику, судячи з результату - найбільше.
          Ну і звідкіля в біса Ви сподіваєтесь отримати більше 50 відсотків переходів на українську першу сторінку якогось сайту, якщо навіть шукаючи українськомовні сторінки Ви отримуєте російськомовні? Задаючи "в Україні" Ви отримуєте "в Украине". Куясє, схожі :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.09.28 | Хвізик

            ось повторив Ваш пошук у Гуглі, і отримав купу україномовних (л)

            в чому відмінність?
            http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=%22%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0+%D0%B2+%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96%22&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.09.28 | dntsk

              Re: ось повторив Ваш пошук у Гуглі, і отримав купу україномовних (л)

              у нього схоже російськомовний інтерфейс в Гуглі виставлений
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                Ось текст по наданій ссилці. І скільки там сторінок українською?



                Рекламные ссылки

                Погода в Україні
                Прогноз погоди на неділю
                по всім українським містам.
                weather.i.ua

                Янукович сознательно
                жертвует своим
                рейтингом
                glavcom.ua


                GISMETEO.UA: Погода в Украине. Точный прогноз погоды (метеопрогноз ...Подробный прогноз погоды по 1500+ городам Украины и по 13000+ городам мира на
                ближайшие 72 часа на GISMETEO.UA. Долгосрочные прогнозы (на две недели).
                http://www.gismeteo.ua/ - 36k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                METEOPROG.UA: Погода в Украине и мире. Прогноз погодыПогода в Украине и в мире. Точный прогноз погоды для Украины. Детальные прогнозы
                погоды на 1-15 дней для 600 городов Украины и 14000 городов мира.
                http://www.meteoprog.ua/ - 110k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                METEOPROG.UA: Погода в Україні й світі. Прогноз погодиПогода в Україні й у світі. Точний прогноз погоди для України. Детальні прогнози
                погоди на 1-15 днів для 600 міст України й 3000 міст світу.
                http://www.meteoprog.ua/ua/ - 110k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                Точный прогноз погоды по Украине и городам мира - Погода - bigmir)netПогода Bigmir)net - наиболее точный прогноз погоды по Украине, странам мира.
                Данные о погоде на 10 дней: температура, влажность, вероятность осадков,
                http://weather.bigmir.net/ - 64k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                Погода на сегодня, завтра, неделю. Tochka.net - твой точный ...23 сен 2010 ... Погода в Киеве. Погода на сегодня, завтра, неделю. Прогноз погоды в Киеве, во
                всех городах Украины. Погода на завтра, прогноз погоды на ...
                http://weather.tochka.net/ - 60k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                weather.in.ua - погода в Украине - прогноз погоды в Украине на 3 и ...На данном сайте Вы можете узнать прогноз погоды практически во всех населенных
                пунктах Украины, будь то большой город, или маленький поселок. ...
                http://weather.in.ua/ - 13k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                Rp5.ua - погода в УкраїніРозклад Погоди, Прогноз погоды в Украине, Погода в Украине, Прогноз погоди,
                Фактическая Погода, Наибольшый список городов и населенных пунктов по Украине,
                ...
                http://rp5.ua/ - 20k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                SINOPTIK – Погода в Украине, детальный прогноз погоды на сегодня и ...Погода в Украине, детальный прогноз погоды для г. Киев и других городов Украины.
                Долгосрочный метеопрогноз для всех стран Европы. Погода в Украине завтра.
                http://sinoptik.ua/ - 130k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                - Прогноз погоды27.09.2010 17:00 ПОГОДА В УКРАИНЕ (посмотреть в виде карты). #. Алчевск · Белая
                Церковь · Бердянск · Винница · Днепродзержинск · Днепропетровск ...
                http://meta.ua/weather/ - 36k - Сохраненная копия - Похожие страницы


                Погода в УкраїніIndex of /. Name Last modified Size Description. Proudly Served by LiteSpeed Web
                Server at pogoda.lemky.com Port 80.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.09.28 | Хвізик

                  давайте розбиратися. ось мій скріншот (картинка)

            • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

              Ну? Українських, але не україномовних.

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.09.28 | dntsk

            Re: А ось прошу, простий та цікавий факт:

            Розумію ваш скепсис.
            Я описав спрощено.

            Давайте тільки Гугл брати - бо він однозначно лідер в Україні.
            І тренд відповідний.

            У вас схоже російськомовний інтерфейс в гуглі - це впливає на видачу.

            Скоріше за все Гугл перекладає запити з української на російську.
            Або на ці сторінки ведуть україномовні посилання з текстом погода в Україні.

            Є поняття високочастотні запити та низкочастотні - так от на других той механізм який я описав краще видно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

              Тобто, роботу УКРАЇНСЬКОГО пошуковика meta пан пропонує

              не згадувати? Цікава позиція :-)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.09.28 | Хвізик

                серед пошуковиків - Гугл єдиний, який працює нормально. На інші

                я мусів давно Хер накласти
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                  А то нічого, що саме за статистикою роботи також і тих інших

                  пошуковиків деякі дєятєлі кладуть хєр вже на Вашу україномовність (якщо звісно Вам воно болить) ?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.09.28 | Хвізик

                    Re: А то нічого, що саме за статистикою роботи також і тих інших

                    АlеxDоmоsеdov пише:
                    > пошуковиків деякі дєятєлі кладуть хєр вже на Вашу україномовність (якщо звісно Вам воно болить) ?
                    на тих, хто кладе зер на мене, на тих кладу і я
                    користуюсь гуглем.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                      От тільки є один невеличкий такий нюанс:

                      Вони-то хєр на Вас кладуть офіційно, аргументовано і з паперами в руках. А Ви? :-) (мене, до речі, ця фраза також стосується, не сприймайте ії за особисту :-) )
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.09.28 | Хвізик

                        Re: От тільки є один невеличкий такий нюанс:

                        АlеxDоmоsеdov пише:
                        > Вони-то хєр на Вас кладуть офіційно, аргументовано і з паперами в руках. А Ви? :-) (мене, до речі, ця фраза також стосується, не сприймайте ії за особисту :-) )
                        а я просто стараюся не відвідувати збори нечестивих
                        коли кожен українець поводитиметься так само, то і результат буде відчутний
                • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                  От тому то гугль і працював у Вас нормально - бо тільки на ньому

                  Ви мали можливість додаткової фільтрації :-) Можливо, й навколо яндексу з метою можна з бубном результативно потанцювати. Але ж самого хвакту це не змінює :-)
              • 2010.09.28 | dntsk

                Re: Тобто, роботу УКРАЇНСЬКОГО пошуковика meta пан пропонує

                Його частка на ринку нескінчено мала.

                Просто якщо ресурси обмежені - то треба докладати зусилля там де ефекти буде найбільший.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                  Ви праві. Але нажаль мета як український пошуковик є знаковим. І

                  якби його відвілували й зовсім одиниці - саме його знаковість усе одно б переважила. Коли український пошуковик на мій запит українською видає список посилань ВИКЛЮЧНО на російськомовні сторінки - мені це не зовсім зрозуміло і зовсім неприємно. Чесно. А коли після цього мені ще й кажуть, що я російськомовний користувач, і то з цифрами сцуко в руках, - бажання обійти це питання стороною мене дещо збуджує (у нееротичному сенсі того слова) :-)
            • 2010.09.28 | Сергій Вакуленко

              Впливає так само мова версії Windows

              Я маю, приміром, портуґальську версію Windows, портуґальську версію Mozilla і портуґальську ж таки версію Google.

              То й перші відповіді, як правило, з'являються портуґальською (це коли писати латинкою).

              На кириличні запити якою напишеш, такою — переважно — й отримаєш перші відповіді.

              Отже, для початку треба виставити українські інтерфейси, а тоді вже нарікати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.09.28 | Хвізик

                у мене весь софт англійський

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                Української версії Віндоуз НЕ ІСНУЄ. Ніякої. Від 3.11 до 7. Що

                маю ставити? Український "офіс"? Він є. Але яким боком він до пошуковиків? Я тупий нерозумний юзверь, який знаходиться в Україні, вводить запит українською на українькій сторінці того ж гугля, і хоче нею ж отримати результат. Я не хочу задля цього переходити на Лінух. Так проблема в мені чи щось таки в "кансєрваторії" ?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.09.28 | Сергій Вакуленко

                  А для мене російської не існує

                  Я її завжди цурався, як чорт кадила.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.09.28 | Хвізик

                    Re: А для мене російської не існує

                    Сергій Вакуленко пише:
                    > Я її завжди цурався, як чорт кадила.
                    я теж не люблю росі1ської вінди. глючна та нестабільна. ніколи не знаєш, чого від неї очікувать
                  • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                    Це може, пан просто в достатньому віці, щоб пам'ятати, коли

                    "російська" вінда мала ісходний код взагалі відмінний від англійської :-) Прикольно було, під одною оболонкою - дві різні системи. Скіки ж років минуло :-)
                • 2010.09.28 | saha

                  Це не зовсім правда(л)

                  існує український ленгвич пак для хп який ставиться поверх російської.
                  починаючи з sp3 є XP українська
                  а от 7 є повноцінна
                  http://soft.rozetka.com.ua/ru/products/details/100805/index.html
                  http://soft.rozetka.com.ua/ru/products/details/41126/index.html
                  чи може вам потрібна українська "зверь едишен"?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                    Дякую! Не знав. Якийсь час назад шукав - тільки сміялися.

                    Хоча на ті ноути, які мені не шкода з собою всюди тягати - навіть ХПі не стояти. Тож навряд чи для мене особисто це щось змінить :-)
              • 2010.09.28 | АlеxDоmоsеdov

                А знаєте, пане Сергію, якщо Ви праві, то виходить цікава річ:

                пошуковики видають на запит не те, що шукають, а те, що на їх думку може бути цікавим запитуючому, виходячі з інформації, яка зібрана пошуковою системою про самого запитувача. Фільтрація з ініціативи пошукової системи, тобто по суті обмеження доступу до інформації, скрите, але ефективне. На жаль, саме зараз в мене і так дві судових справи, але якщо ніхто не випередить - позов проти гугля можна буде з часом сварганити :-)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.09.28 | Сергій Вакуленко

                  Re: А знаєте, пане Сергію, якщо Ви праві, то виходить цікава річ:

                  Мені здається, що вони ще й визначають географічне розташовання комп'ютера, з якого йде запит, й подають у першу чергу відповіді з тієї самої зони.
                • 2010.09.29 | zаброда

                  Заодно і проти Хворда

                  АlеxDоmоsеdov пише:
                  > по суті обмеження доступу до інформації, скрите, але ефективне. […] позов проти гугля можна буде з часом сварганити :-)

                  за те, що його авта вперто не хочуть як слід літати.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.09.29 | АlеxDоmоsеdov

                    Нічого, вигравалися й дурніші позови. І мною також.

      • 2010.09.29 | GreyWraith

        Re: Популярність російськомовних чи українськомовних сторінок

        АlеxDоmоsеdov пише:
        сайту береться зі статистики самого сайту.
        Тобто, об'єктивно перевірити ніяк не можна?

        Нагадує радянський анекдот про відсутність попиту на червону ікру. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.09.29 | АlеxDоmоsеdov

          Чому ж, вона досить правдива. Адже знаходиться в багатьох різних

          місцях - тож легко перевіряється. Колись розумники намагалися зі статистикою своїх сайтів мутити - але їх сайти просто викинули з усіх топів. Відтоді бажаючих мало :-) Зараз мутять з самими відвідуваннями - то на файлообміні якась дурнувата гра, де якщо кликаєш, то це зараховується як клик на рекламний банер, якого ти за картинкою гри не бачиш (ну й подібне). Але сам клик МАЄ БУТИ. Бо інакше вуха відірвуть. :-) Може згодом в статистиці почнуть розрізняти видурені кліки від нормальних. Але поки - видурюй як хочеш. Аби ручками з цифірками не мутив :-)
  • 2010.09.28 | AD2010

    Ця тема - мій болючий мозоль. По-правильному було б

    зобовязати в законодавчому порядку всі українські сайти а) мати повну укранську версію та б) поставити її за замовчанням. Сподіваюсь так колись і зроблять.

    А поки що рекомендую:
    1) вводити в Експлорер та зберігати найбільш відвідувані сайти в форматі .../ua (наприклад, ukr.net/ua). Так ви з першого заходу на сайт збільшуєте популярність української та
    2) поставити за замовчанням відкривання першого сайту з україномовною "мордою". В мене стоїть Новинар (http://novynar.com.ua/)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.28 | AD2010

      Заодно - якщо маєте сайт, поставте українську за замовчанням.

  • 2010.09.28 | saha

    Мені цікава статистика з банкоматів

    в банкоматах приват, аваль та атмосфера починають з вибору мови користування.
    можна привязати до картки або навіть інн.
    От там статистика цікава і по регіонам де стоять банкомати і по инн можна сказати хто(маю на увазі %) на скільки користуєтсья якою мовою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.28 | Хвізик

      банк Хрещатик взагалі не пропонує укр мови у своїх банко-машинах

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.28 | saha

        то не приємно але тих користувачів мало

        80% людей користуютсья банкоматами атмосфери, аваля чи приват банка, здаєтсья ще мережа правекса Є і туди укрсіб здаєтсья входить але то все рівн одрібнота в порівнянні з основними 3 гравцями.
  • 2010.09.28 | Хвізик

    кому цікаво - гарний спосб шукати по укр блогах (л)

    клікайте лінка нижче. Пошук робиться лише на одну-єдину літеру "і", обов‘язково в кириличному реєстрі. Ніякий кгбшний яндекс ніколи не дасть такого красивого результату:

    http://blogsearch.google.com/blogsearch?as_q=%D1%96&num=100&hl=en&um=1&ie=UTF-8&ctz=240&c2coff=1&btnG=Search+Blogs&as_epq=&as_oq=&as_eq=&bl_pt=&bl_bt=&bl_url=&bl_auth=&as_drrb=q&as_qdr=a&as_mind=1&as_minm=1&as_miny=2000&as_maxd=28&as_maxm=9&as_maxy=2010&lr=lang_uk&safe=off
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.09.29 | Майдан

    Пане Домоседов - Ваша тема тягне як не на дисертацію

    то на суперстаттю з масовими лінками та передруками в "У-неті"..
    Звісно після того як Ви виграєте свої суде і будете мати час проаналізувати все що отут написалили Ви і Ваші співрозмовники.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.30 | АlеxDоmоsеdov

      Дякую за оцінку. Власне, назва узагальнюючої статті вже є:

      ""Лиш той стовідсотковий українець в мережі,
      хто танцював навколо браузера з бубном..."
      Аксіома, яку варто довести."
      (с)
      Десь так. :-)
      Хоча можна й більш сурйозно. Варто подумати.
  • 2010.09.29 | Mika_Y

    Даю спосіб дізнатись, за яко-мовного Вас сприймає інтернет.

    Коли Ви відкриваєте будь-яку інтернет-сторінку, Ваш браузер відсилає на той сервер деякі відомості про себе у так званих HTTP-заголовках. Зокрема, HTTP-заголовок Accept-Language, в якому повідомляє про Ваші мовні уподобання. Сервер читає цей заголовок і, залежно від прочитаного, може підсовувати сторінки тими мовами, якими Ви, згідно з інформацією в тому заголовку, володієте краще.

    HTTP-заголовок Accept-Language формує Ваш браузер. Він залежить від:

    1) мови інтерфейсу в браузері;
    2) мови операційної системи, на яку Ви поставили браузер;
    3) вибраних Вами в браузері мовних уподобань.

    Сюди

    http://delta-ckm.com.ua/accept-language.php

    я написав і поклав сторінку, яка покаже Вам, який заголовок посилає серверам (тим же Ґуґлу, Яндексу і т.д.) саме Ваш браузер. Просто перейдіть по посиланню.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.29 | Хвізик

      мій бровзер взагалі не знає, що я володію російською?

      мій бровзер взагалі не знає, що я володію російською?

      uk,en-US;q=0.9,en;q=0.8
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.29 | Mika_Y

        Так, не знає. Мій теж не зна ;)

      • 2010.09.30 | АlеxDоmоsеdov

        А Ви йому й не кажіть - не засмучуйте.

    • 2010.09.29 | zаброда

      І шо з ним січас робить? Re: Даю спосіб

      Ну Лисиця в мєня вкраїнська, ну ленгвічпак поставив вкраїнський, а як оце те q так одрідахтірувать, шоб бравзер щитав мене не дуже панімающим обчепанятний? Я ж йому, падлюці, діплома не показував, то як він знає, який мені каехвіцієнт присваювать (0,2 чи 0,1)?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.29 | Mika_Y

        Спробуйте наступне (для Mozilla Firefox).

        В мене англомовна Mozilla, тому

        Tools -> Options -> Content

        Далі жмете Choose у полі Languages і вибираєте мови. Що вища мова у списку, то більшу перевагу Ви їй надаєте і навпаки.

        У мене мови вибрані так, як на картинці, тому мій браузер дає
        en-us,en;q=0.7,uk;q=0.3
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.09.29 | zаброда

          Мерсі (ф) Re: Спробуйте наступне (для Mozilla Firefox).

          Попребував :( і от шо получаїцця:
          Канєшна, коли клацаєш "сторінки українською мовою", Ґуґель робе, шо його просиш, але варто клацнути на "сторінки з країни: Україна", як усе вертаєцця взад, тоїсь до того, шо намальовано. Власне така ж картіна наблюдалася, коли в прехверенціях я мав на посліднім місці рушен.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.09.29 | Mika_Y

            Мова - не найважливіший фактор при обчисленні релевантності.

            Про те, якими мовами Ви володієте, пошуковик може судити з наступного:

            1. Проаналізувати http-заголовок браузера accept-language.
            2. За вашим ІР визначити регіон, де Ви знаходитесь. Думаю, що всі пошуковики для запитів, зроблених з України, піднімають вище у видачі сторінки, написані українською та російською.

            Проте порядок видачі пошуковик формує виходячи з багатьох факторів, і ймовірно приємніша Вам мова для нього - далеко не найголовніший фактор. Наприклад, Ви дасте запит "Polska" - пошуковик видасть дуже багато сторінок польською, навіть якщо Ваш браузер своїм заголовком повідомляє, що Ви знаєте тільки українську. І тільки якщо Ви явно вкажете мову сторінок, то Вам посвітить лише сторінки українською, де трапляється слово "Polska". А сайт у наведеному Вами прикладі зроблений якраз так, що вагомішою для пошуковиків є російська версія, тож русифікації сприяє не Google, а творці того сайту.
    • 2010.09.29 | Адвокат ...

      То усьо кляса. Алє штука така...

      Натуральних українських "хворточєк" ніколи не було й немає зара. Ленґвічь пек Український "накриває", як правило, натуральну роSSійську вінду.

      Все залежить від теґо, що Ви руцями пропишете у "тонких" налаштування Вашого бровзера і скілько "дехволтних" мов Ви встановили.

      Ось що видає Ваш скрипт опісля тего, як залишити у Мозілі лише Українську:


      HTTP-заголовок Accept-Language, який Ваш браузер відсилає на сервер:
      uk

      Цей заголовок формує Ваш браузер. Він залежить від:

      1. мови інтерфейсу в браузері;
      2. мови операційної системи, на яку Ви поставили браузер;
      3. вибраних Вами в браузері мовних уподобань.

      q - рівень Вашого володіння попередньо вказаною мовою, наприклад:
      en;q=1.0 - Ви володієте англійською на 100%
      ru;q=0.2 - Ви володієте російською на 20%


      додаємо Інґліш-ЮС:

      HTTP-заголовок Accept-Language, який Ваш браузер відсилає на сервер:
      uk,en-us;q=0.5

      Цей заголовок формує Ваш браузер. Він залежить від:

      1. мови інтерфейсу в браузері;
      2. мови операційної системи, на яку Ви поставили браузер;
      3. вибраних Вами в браузері мовних уподобань.

      q - рівень Вашого володіння попередньо вказаною мовою, наприклад:
      en;q=1.0 - Ви володієте англійською на 100%
      ru;q=0.2 - Ви володієте російською на 20%

      і т.д.

      спеціяльно для досліду взяв у руки ліцензійні "хворточькі" з Українським ЛП. Під лінюхом можу прописати і "MS DOS v.0.0.0/Marsian Language". ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.29 | Mika_Y

        Мова системи важить насправді дуже мало.

        Я вказав її як фактор тому, що наявна у мене спеціальна література пише, що вона є таким фактором. Моя практика показує, що визначальними є мова браузера і вибрані мовні налаштування. Думаю, мову системи враховує тільки Internet Explorer.
        Так, англомовні Opera і Google Chrome, які я поставив на російськомовну вінду і нічого не міняв у їхніх налаштуваннях, пишуть, що я знаю тільки англійську.
    • 2010.09.30 | RiderStorm

      Дужe Вам вдячний, щойно залишив у сeбe лишe українську-:) (-)

  • 2010.09.29 | klepton

    Колись було ще гірше з українською в інеті



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".