МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Аби Тимошенко знала китайську грамоту

10/05/2010 | АБВГ
а не комсомольські схеми кінця 80-х, то могли б ми жити в зовсім іншій країні. Медведєв під час свого недавнього візиту в Китай заявив, що Росія забезпечить потребу Китаю в природному газі.
А картина з газопостачанням до Китаю виглядає такою жвавою, якою побачив її Левенгук, коли заглянув в свій новостворений мікроскоп.
Продавців не перелікувати і вони безперервно рухаються всередині китайських енергетичних бірж, пожираючи одне одного.
І кожний, включаючи Медведєва, йде на зниження цін, щоб продати товар. Сьогодні "Роснефть" заявила, що вона - проти монополії "Газпрому" в зовнішній торгівлі російським газом і збирається продавати попутний з нафтою газ, що зараз просто спалюється, в Китай, по 150 доларів за тисячу кубометрів.
Тимошенко свою службу українському народу в газовій сфері справила по-совіцьки: "Служу Союзу!"
За що, очевидно, отримала совіцьку ж нагороду від Росії: в додаток до "бочки варенья и корзины печенья" - підставу і відставку.
І тепер може відпочивати, вивчаючи 5000 тисяч років китайської історії і свій рахунок в банку, де, здається, нулів на багато порядків більше...


http://www.epochtimes.com.ua/

В 2004 году были подписаны первые российско - китайские договоренности, а в 2006 заключено Соглашение о намерениях между российским "Газпромом" и китайской CNPC, но ни в одном из этих документов не оговорены цена на газ и объемы его поставок.

Китай не согласен покупать российский газ по высоким ценам.

Цена для Китая не должна превышать 200 долларов за тыс. кубометров, что для "Газпрома" неприемлемо, так как он продает газ в Европу по цене 305 долларов, поэтому концерну будет невыгодно принять такую цену, полагают эксперты.

Кроме того, у Китая в данный момент нет острой необходимости в закупках дополнительных объемов газа, так как страна получает достаточно большие объемы газа из Австралии и Катара и по ценам значительно ниже российских, около 145 долларов за тысячу кубометров.

В 2009 году было завершено строительство газопровода Туркмения-Китай. По этому газопроводу Туркмения, Казахстан и Узбекистан планируют довести поставки газа Китаю к 2013 году до 40 млрд кубометров в год. Власти Китая неоднократно заявляли, что объемы поставок газа по новому газопроводу могут быть и увеличены. Также нельзя сбрасывать со счетов и внутренние запасы Китая, который составляют около 2,5 трлн кубометров газа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".