МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Судді масово тікають у відставку. До чого б це?

10/06/2010 | Майдан-ІНФОРМ

 Судді масово біжать у відставку

15 суддів Верховного Суду подали заяви про відставку.

Парламентський комітет з питань правосуддя, за поданням Вищої ради юстиції, планує передати до Верховної Ради рекомендації звільнити суддів, пише "Дзеркало тижня".

Крім цього, заяви подали ще 103 судді судів різних рівнів.

Зокрема, 4 судді з Вищого адміністративного суду, 2 судді Вищого госпсуду і 16 суддів апеляційного суду Донецької області.

Як зазначає видання, після набрання чинності закону "Про судоустрій і статус суддів" судді почали масово подавати заяви про відставку, при цьому з системи переважно йдуть найбільш досвідчені і професійно підготовлені судді.

Також, за даними видання, парламентський комітет з питань правосуддя підготував проект рішення рекомендувати Раді обрати на посаду судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леоніда Фесенка.

Як відомо, раніше Фесенко повідомляв про те, що пропозицію очолити новий вищий суд він "отримав особисто від Президента".

Українська правда

Відповіді

  • 2010.10.06 | Soft

    Re: "Про судоустрій і статус суддів"

    Питання до професіоналів - що в цьому законі не так, що судді тікають?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.06 | Koala

      Може, ст.54 п.4.7 і п.5?

      Стаття 54. Права та обов'язки судді
      4. Суддя зобов'язаний:
      7) подавати щорічно не пізніше 1 квітня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, декларацію про майновий стан.
      5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та про видатки судді, якщо разові видатки перевищують розмір його місячного заробітку. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України.
      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=2453-17
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.06 | Хвізик

        дуже цікава версія

    • 2010.10.06 | Мартинюк

      Судова система повернулася у 1996 рік

      Був на одному суді з податковою - абсолютно виграшна ( раніше) справа проти неправомірнох претензій податкової. Але ... суд протривав кілька хвилин - судді спочатку сказали щось вумно-ніпонятне, потім оголосили перву на нараду яка тривала напевно 30 секунд - просто закрили-відкрили двері і сказали заходити слухати вирок, який напевно можна перкласти людською мовою так -

      1. Податкова завжди права
      2. Якщо податкова неправа, дивись пункт 1.

      Фактично спостерігається повний капець судочинстьва як якогось професійногоь прорцесу в якому хоч іноді, хоч за гроші , але можливо дсотукатися до до букви і духу закону. Тепер все - суд знову став другорядним гвинтиком каральної системи. Тому судді - зрізних причин - хто з ідейних, хто з меркантильних ( бо хто тепер буде платити?) просто залишають цей до цього часу або престиджний або прибутковий вид діяльності.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.06 | Хвізик

        Re: Судова система повернулася у 1996 рік

        Мартинюк пише:
        > Був на одному суді з податковою - абсолютно виграшна ( раніше) справа проти неправомірнох претензій податкової. Але ... суд протривав кілька хвилин - судді спочатку сказали щось вумно-ніпонятне, потім оголосили перву на нараду яка тривала напевно 30 секунд - просто закрили-відкрили двері і сказали заходити слухати вирок, який напевно можна перкласти людською мовою так -
        >
        > 1. Податкова завжди права
        > 2. Якщо податкова неправа, дивись пункт 1.
        >
        > Фактично спостерігається повний капець судочинстьва як якогось професійногоь прорцесу в якому хоч іноді, хоч за гроші , але можливо дсотукатися до до букви і духу закону. Тепер все - суд знову став другорядним гвинтиком каральної системи. Тому судді - зрізних причин - хто з ідейних, хто з меркантильних ( бо хто тепер буде платити?) просто залишають цей до цього часу або престиджний або прибутковий вид діяльності.
        заради цього не треба тікати у відставку
      • 2010.10.07 | GreyWraith

        На жаль, Ющенко, вивявився свого роду боржником суду

        Тому і не зробив того, що давно вже назріло та перезріло - нормальної повноцінної судової реформи. Думаю, що при ньому судова система згнила ще менше, тому і причин було менше.

        Але зараз така реформа - більш ніж назріла. Пункт номер 1: повне відсторонення старих кадрів, в тому числі - і з юридичної освіти. Як з поліцією в Грузії...

        Ну, звісно, це вже буде робити нормальний режим, що прийде після того, як Янукович розвалить все, що йому призначено розвалити долею. :)

        UPD: у спільній заяві опозиції щодо дедлайну був один знаковий момент: вперше вони поставили під сумнів досі священну корову і її авторитет - українську, так би мовити, судову, владу. Поки що почали із "проституційного" суду, але важливий сам факт. Чому це треба було робити? Простий тест: ви особисто знаєте свого районного суддю? А в цивілізованих країнах саме суддя - найповажніша особа в окрузі...
  • 2010.10.06 | klepton

    До відома (л)

    http://www.dt.ua/1000/1050/70505/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.07 | Адвокат ...

      Уґу(с)! Не за горами тей час, коли суддями ставатимуть

      рецидивісти. Чим більше ходок,-- тим вищій тобі щабель на суддівській кар`єрній драбині. 3-ри "ходки",-- суддя ВС. 4-ри і більше,-- суддя КС.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".