МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Все пов"язано"

10/09/2010 | Franko
Все пов’язано. Ті, хто вважали себе розумними і поміркованими, вважаючи, що не слід втручатись у питання, які не стосуються їх безпосередньої справи, тепер мають нарешті побачити: держава – це цільний механізм. Неможливий розвиток і поступ однієї складової механізму, якщо інші елементи не мають можливості розвиватись.

Правом на вільну і чесну підприємницьку діяльність не можливо скористатись, якщо порушуються інші права людини. Тому захист виключно фахових специфічних інтересів і байдужість до інших – така позиція безрезультатна.

Коли громадські активісти відстоювали право мирних зібрань у країні – вони робили це зокрема для того, щоб ви, будь-хто інший мали можливість безпечно відстоювати свої інтереси, коли виникне така потреба. Ці люди робили це без вас.Молодь, яка виступала проти свавілля міліції, заставила її чільників пояснювати, чому міліція стає засобом тиску, а не захисту. Це робилось без вас.

Коли активні громадяни виходили на захист свободи слова, вони відстоювали також для вас можливість бути поінформованими щодо законодавчих ініціатив у владі і дали можливість вам через ЗМІ тиснути на владу. Серед протестантів не було підприємців.

Зараз не можна закривати очі на те, що роблять з мовою, з освітою і наукою, з виборами. І обов’язково хтось буде протестувати і працювати на відстоювання національних інтересів. Але їм нічого не вдасться. Нам нічого не вдасться. Якщо ми будемо без вас. І ви приречені, якщо не зрозумієте цього. Адже все пов’язано.

Українці останні кілька років показали, що заслуговують на таку владу, яка є зараз. Всі складові суспільства показали унікальну нездатність брати на себе мінімальну відповідальність за процеси в країні. Нездатність самоорганізовуватись задля системної дії, а не одноразового емоційного вихлопу. Така нездатність не повинна бути характерною ознакою українців.

Зараз ще не пізно. Пропоную вам самим творити умови для себе ж. Це буде складно і не одразу. Це вимагає жертв, тобто добровільної згоди на певні власні втрати: час, гроші, праця, інші ресурси – будь яка дія вимагає інвестицій.

Ніщо не дається задарма. Особливо свобода. Навіть свобода займатись підприємницькою діяльністю.


Ольга Сало, Громадянський рух "Відсіч"

(Виступ перед збором підприємців у Львові 8 жовтня 2010)

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua