МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міністр русифікації України(л)

10/09/2010 | Мартинюк
...у серпні міністр освіти і науки України Дмитро Табачник доручив відкрити в двох україномовних навчальних закладах - школі № 73 Горлівки та школі-гімназії № 30 Луганська - класи з російською мовою навчання.

http://vidgolos.com/46120-u-runeti-pochali-zbir-koshtiv-dlya-pridbannya.html

Відповіді

  • 2010.10.09 | Sean

    ні ти ні я не можемо зробити

    за батьків-українців те, що вони мають/могли б зробити - оскаржувати це, якщо це їм не подобається
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.10 | Мартинюк

      То що - Табачник не винен?

      Це речі різноплощинні, вони корелються з цією проблемою суто "геометрично", але не причинно-наслідково.

      А може ще й тамтешніх першокласників звинуватити? - що не маніфестують, атентати і самоспалення не роблять ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.10 | Sean

        винен

        просто якби всі ті, хто його хочуть зняти, написали по 1 (одному) зверненню до кму, а потім подали б по 1 (одному) позову до суду, думаю, що його б вже там не було. А якби був - то вони подали б по заяві до ЄСПЛ і були б проблеми у Януковича з компанією. Але ж людям комфортніше обурюватися на кухнях і писати на форумах
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | zаброда

          Харашо Вам, шо Ви то знаєте

          а радітєлі з Горлавки, канєшно, можуть, повозмущацця, а в райвні їм скажуть шось умне про аптімізацію, злочинний памаранчовий рижим, шо розкрав ету саму… казну гасударствіну…, так шо немає в ній дєнєг на стіки класів, - і вони почовгають собі домой, бо й на роботу нада самим ходить, і чоловіка рядом, який би їм намйок подав про те, шо можна в судєбном порядку (не говоря вже про значєніє сокращіння ЄСПЛ), годі шукать! Ото кажуть ізвєснєйша єсть адвокатка, жінка судді, шо совєтує не платить комірне й комунхоз, примовляючи, шо платять раби й казли.
          І йогурт зроблений вдома, казала одна хазяйка, вкуснішчий, і хлібець - запашнійший, а вже капусточка і разна друга городина-садовина, своїми руцями вирощена - шо тут казать! Тіки не в кажного 3 сотки під вікном і піч під боком...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.10.10 | Адвокат ...

            Канєшно... єслі пуґоловку от матьні к бушлату прістьоґівать...

            ... тади і тріпєр пачюдітся!

            Кулєґа Шон має абсолютну рацію: демократія, громад`янське суспільство стають там, де люди усвідомлюють свої права і стають до оборони та розширення своїх свобод. "Нікто нє даст Вам ізбавлєнья,-- ні Боґ, ні Царь і нє Ґєрой..."
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.10.10 | zаброда

              А зглянуцця на слабшого?

              В тіорії воно, канєшна, всьо правельно Ви кажите, так тіки тоді виходе, шо не німчура, а ми дОлжні з отим самим Schuldgefühl усьо времня жить, нічого не робить і ждать, поки другі визріють до гражданського опчества, вивчацяя жалувацця і слово Страсбург писать без ошибок лєвой рукой за спіной. Посліднє, звісно, кажний тепер може навчицця, бо юбіквітус тирнет.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.10.10 | Адвокат ...

                Та не має тамки Моєї вини. І Вашої,-- те ж не бачу.

                Як не бачу своєї вини в тім, що в своїй господі тарганів не маю, бо слідкую, аби сцукі не завели сь. А багатьом з тарганами в господі та й в гольові,-- цілком комхвортно...
              • 2010.10.10 | Sean

                на ледаічшого радше

                бо ніякої особливої сили у тому щоб владне хамство, правопорушення тощо не проковтнути, а хоча б мінімально відреагувати.

                Але ж людЯм краще просто пагаваріть (а при тому ще можна залюбки розгавкатися і один одного послати через офігєнно важливе питання - наприклад хто як голосував на колишніх виборах)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.10.10 | zаброда

                  Оцінне судження Re: на ледаічшого

                  бо хто ж його зна, чи такі вже ті горлівські родітєлі ліниві: таки ж далеченько від "цивілізаційних" процесів нидіють, од Страсбурґа - й поготів. Люде ж різні раждаюцця і виростають: хтось меткий і розумний, хтось хворий і до науки не хваткий, хіба ж треба від усіх однакового пєрхвормансу вимагать?
          • 2010.10.11 | RedBagira

            Родители сами эти классы просили (л)

            Министр образования и науки Дмитрий Табачник распорядился открыть в двух украиноязычных учебных заведениях – школе №73 г. Горловки (Донецкая обл.) и школе-гимназии №30 г. Луганска – классы с русским языком обучения.

            В частности, как рассказал представитель родителей первоклассников из г. Горловки Игорь Фунтов, родители 34-х первоклассников обратились в городское и областное управления образования с просьбой открыть в украиноязычной школе №73 класс с русским языком обучения. В ответ родители получили ответы управлений, в которых, в частности, акцентировалось, что в Горловке есть достаточное число школ с русским языком обучения, в которые родители могут отдать своих детей.

            По словам Фунтова, родителей первоклашек не устроили такие ответы, поскольку у каждой семьи есть свои аргументы в пользу школы №73: кому-то эта школа ближе к дому, кому-то нравится педагогический состав школы и т.д.

            Не удовлетворившись ответом местных властей, родители горловских первоклашек написали обращение народному депутату от Партии регионов Вадиму Колесниченко, который на сайте «Русскоязычная Украина» опубликовал Открытое письмо и направил депутатский запрос министру образования Дмитрию Табачнику относительно просьбы родителей. В письме Колесниченко содержалась также аналогичная просьба родителей первоклашек и луганской школы-гимназии №30.

            В ответ Табачник сообщил Колесниченко, что дал поручение положительно решить вопрос, поднятый горловскими и луганскими родителями.

            Фунтов подтвердил, что вопрос с открытием русскоязычного класса в украиноязычной школе №73 уже решается на местном уровне.

            http://www.donbass.ua/news/politics/2010/08/18/tabachnik-vozvraschaet-donbassu-russkii-jazyk.html
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.10.11 | Мартинюк

              "Ініціативу знизу" довго готували

              Наскільки знаю було на початку менше 15 бажаючих ( при кампанії з райвно) очевидно мобілізували батьків які хотіли подавати заяви в інші школи.
              По Луганську точно знаю що завідуюча міською освітою скаржилася на недостатню кількість бажаючих батьків, але твердо клялася що "проблема все равно будет решена"

              Але таким чином можуть і в Києві завимагати відкрити український клас скажімо в россійськомовній Пушкінській гімназії на тій підставі що є україномовні батьки які живуть поряд з нею.

              Бо в Горлівці та Луганську очевидно провокували протистояння з метою розпочати процес позбування подиноких українських шкіл. А міністр Табачник це протистояння організовував і планував.
              До речі наскільки знаю влітку в Луганську не прийняли всіх бажаючих навчатися в цій школі українською мовою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.10.11 | zаброда

                Підтримую обома

                Мартинюк пише:

                > відкрити український клас скажімо в россійськомовній Пушкінській гімназії.

                Пані Баталова напевне радітиме :lol: :spookie:
            • 2010.10.12 | GreyWraith

              Запам'ятаймо ще й цого виродка - Ігор Фунтов

              RedBagira пише:

              В ответ родители получили ответы управлений, в которых, в частности, акцентировалось, что в Горловке есть достаточное число школ с русским языком обучения, в которые родители могут отдать своих детей.
              Правильні відповіді.

              По словам Фунтова, родителей первоклашек не устроили такие ответы, поскольку у каждой семьи есть свои аргументы в пользу школы №73: кому-то эта школа ближе к дому, кому-то нравится педагогический состав школы и т.д.
              Знаю я ці побрехеньки ще з початку 80-их років минулого віку. Насправді цим батькам-нацистам муляє очі сама наявність української школи.

              Фунтов подтвердил, что вопрос с открытием русскоязычного класса в украиноязычной школе №73 уже решается на местном уровне.

              Добре, що нацисти засвітилися для майбутньої люстрації. :)
    • 2010.10.10 | Mykola_2007

      Якби з писанини скарг була б якась користь

      Або був хочаб якийсь дієвий приклад, типу держава програла і виплатила мільйон компенсації, тоді б скаргами було б завалено все. Але не та країна... тут чим більше скарг пишеш тим менше тебе сприймають всерйоз, звичайно якщо ти звичайний громадянин без великих статків та звязків. На 1 заяву "проти", Табачник з легкістью організує 100 "за". А якщо це ще якийсь резонанс викличе, то тавро фашиста та русофоба, забезпечено. Суть не у класах, а дійсно у політиці русифікації, і це папірцями не зупинити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.10 | Skapirus

        А Ви пробували? Користь якраз є...

        Mykola_2007 пише:
        > На 1 заяву "проти", Табачник з легкістью організує 100 "за".
        Я не скажу, що з легкістю, але це завдасть йому м"яко кажучи певного клопоту. Комусь треба доручити ці "за" організувати, комусь треба писати з міністерства офіційні відповіді... А в підлеглих своя робота, вони будуть тихо саботувати, або писати фігню, а потім в пресі піде вчергове хвиля обурення на Табачника. От коли від кількості тих заяв рівень того клопоту буде неспівмірним з вигодами від перебування на посаді, то рано чи пізно Табачник завиє і змотається в більш спокійне місце.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | zаброда

          Ну, харашо, він не з лазаренкових простирадл

          виліз, втім, кажись, після деполковникізації воно ніби втекло, як Ви кажете, на тьоплоє мєсто, аж тепер знову вилізло. І втретє вилізе, і вчетверте. І не воно саменьке, а тисячі усамі шевєлящіх. Воно, виходить, шо на одних і бамажка діє, а на других без діхлахвосу чи дусту лучче не сунуцця.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.10.10 | Skapirus

            Та, що з Лазаренкових простирадл, нічим не краща

            Дуже раджу прочитати оце: http://maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mai2007&key=1198861349 як і прослідкувати реакцію на сайті http://www.ukrnauka.org.ua/ , аби зробити висновок про кращість/гіршість Табачника та Тимошенко.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.10.10 | zаброда

              Та в(В)она мені теж до с…

              згадався просто п. міністра разумнава, добрава, вєчнава нещодавній пасаж апропо женщіни, а головна моя теза стосувалася до ефективних і притомних метод дезінсектизації.
        • 2010.10.10 | Mykola_2007

          Re: А Ви пробували? Користь якраз є...

          >Я не скажу, що з легкістю, але це завдасть йому м"яко кажучи певного клопоту.

          Думаю його помічникам.

          >Комусь треба доручити ці "за" організувати, комусь треба писати з міністерства офіційні відповіді...

          Припустимо я найду ще 100 волонтерів,які кожного дня будуть писати скарги. Але Табачник за гроші платників податків введе собі ще 100 помічників чи секретарів, які будуть відповідати.

          >А в підлеглих своя робота, вони будуть тихо саботувати, або писати фігню, а потім в пресі піде вчергове хвиля обурення на Табачника.

          Думаю через таку завантаженысть Табачник легко зможе найти аргументи для роздуття штатів.

          >От коли від кількості тих заяв рівень того клопоту буде неспівмірним >з вигодами від перебування на посаді, то рано чи пізно Табачник >завиє і змотається в більш спокійне місце.

          Думаю поставити 100 разів підпис під однаковими відповідями(лише прізвищщя різні) не така ж вже важке навантаження для Табачнека.


          Я не кажу що скарги погано. Я їх писав, але лише у тих питаннях які не є принциповими для влади, чи їх виконання не призведе до втрати чиновником грошей. Але писати скарги у цьому випадку це все оджно що писати скаргу на Ахметова чи генпрокурора, вони не будуть себе жерти. Йде політика русифікаціїї і ніяким скаргами це не зупинити.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.10 | Sean

        нмд все ж таки дещо більша ніж з клацання на форумі

        Mykola_2007 пише:
        > Суть не у класах, а дійсно у політиці русифікації, і це папірцями не зупинити.
        Не зупинити, якщо нічого не робити окрім клавонатискальних вправ
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | Mykola_2007

          ІЯ думаю написання скарг, в даному випадку це лише імітація

          боротьби.

          Скарги массово не пишуть не через те, що не вміють писати, а через відсутність результату. ККД цього прцессу настільки мізерно у принципових питаннях(наближається до 0), що мені просто ліньки цим займатися. Я не є юристом і власної роботи у мене вистачає, що незнаю куди від неї дітися. Не те що я проти, але у кожного свій шлях і своє бачення, а мені хочеться витрачати свій час з користью.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.10.10 | Sean

            А Ви спробуйте, намовили б ото сотню-другу

            людей і спробували. А потім пару сотень позовів. І тоді дізналися б - імітація чи не імітація


            Mykola_2007 пише:

            > Скарги массово не пишуть не через те, що не вміють писати, а через відсутність результату.
            До речі, чому скарги? Нашо саме скарги? Можна ще звернення, запити (на кожне мають дати відповідь) і позови.

            А чому масово не пишуть? Через а)лінь, б) сподівання, що хтось все необхідне в Українізробить за них.

            > ККД цього прцессу настільки мізерно у принципових питаннях(наближається до 0),
            Напевно Ви проводили дуже масштабні польові дослідження?

            > що мені просто ліньки цим займатися.
            Охоче вірю, це поширене

            > Я не є юристом
            Для цього не треба бути юристом

            > і власної роботи у мене вистачає, що незнаю куди від неї дітися.
            Думаю, це може сказати чи не кожен. Але дехто (я не про себе) знаходить час ще і на загально-корисні речі, а дехто (я не про вас) просто клацає на форумі і матюкає Януковича, якому від того і не спекотно і не зимно

            > Не те що я проти, але у кожного свій шлях і своє бачення, а мені хочеться витрачати свій час з користью.
            Щиро зичу Вам у того всіляких успіхів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.10.10 | Mykola_2007

              Повторюсь у принципових питаннях ці люди не поступляться

              >До речі, чому скарги? Нашо саме скарги? Можна ще звернення, запити (на >кожне мають дати відповідь) і позови.

              Вони і дадуть, у чому майже не сумніваюся.
              "Шановний пане______.
              Класи були організовані за проханням батьків чиї діти бажають навчати своїх дітей російською. Через те що поряд функціонують класи з українською формою навчання не вбачаємо у цьому порушення права на навчання рідною мовою.

              З повагою зам. глав. мяв. ________"


              >Напевно Ви проводили дуже масштабні польові дослідження?

              В даному випадку, вчуся на чужих помилках...

              >Але дехто (я не про себе) знаходить час ще і на загально-корисні >речі, а дехто (я не про вас) просто клацає на форумі і матюкає >Януковича, якому від того і не спекотно і не зимно

              Думаю йому і від ваших "загально-корисні речі" йому не спекотно і не холодно, без образ... Ну а стосовно клацання на форумі, то тут я проводжу не так вже і багато часу. Думаю, проведення вишколів набагато небезпечніше для влади. Більш того влада зараз провокує українців на повстання щоб показати хто в домі хазяїн, як на мене, тому від скарг, звернень, благань буде лище зворотній результат.
      • 2010.10.10 | rais

        Re: Якби з писанини скарг була б якась користь

        Скаржитися банді на їх систему ? Гра, ліцемірство? Спроба нагнути двічи? Це як та заява Тигипка: "На податковий кодекс скарг не надходило - то він виявляється і не такий вже поганий!" Логіка совкової юристпруденції - оскаржувати злочини в установах злочинця.
      • 2010.10.10 | ziggy_freud

        давайте перевіримо потенції Тоббачьнєґа

        хай Тоббачьнєґ покаже, на що він здатний.

        Недавній приклад: полеміка довкола мовноязичного закону. Скільки було публічних виступів явно "за", включно з тов.міністром, скільки було явно "проти", і скільки - "замість робити дурницю зараз, давайте почекаємо"? Причому на позиції "почекаємо" стоять переважно прихильники біло-блакитних.

        Mykola_2007 пише:
        > тут чим більше скарг пишеш тим менше тебе сприймають всерйоз, звичайно якщо ти звичайний громадянин без великих статків та звязків.

        а від змісту скарг зовсім не залежить?

        > На 1 заяву "проти", Табачник з легкістью організує 100 "за".

        сабж. Хай покрутиться.

        > А якщо це ще якийсь резонанс викличе, то тавро фашиста та русофоба, забезпечено.

        "Роби, що маєш зробити, і хай станеться те, що станеться". Ліпіть тавро і ви. Як нема цікавіших зайнять...

        до речі, українською "русифэкацыя" буде "зросійщення" чи "змосковщення"
    • 2010.10.10 | Skapirus

      Re: ні ти ні я не можемо зробити

      Sean пише:
      > за батьків-українців те, що вони мають/могли б зробити - оскаржувати це, якщо це їм не подобається
      Це точно. Я теж тривалий час маю таке ж стійке відчуття. А з відсутності відповідної активності роблю висновок, що народу в переважній масі існуючий стан дуже навіть подобається. Знаєш, досить таки модно чи там хабаря дати, аби свою кровинку на навчання десь запхати (бо всі так роблять, як же може бути інакше?!), чи в мєнтовку дитину влаштувати (краще в ДАІ), бо там кум сватового брата працює, своя людина значить! А якщо в податкову чи юристом, чи бухгалтером, так це взагалі межа мрій! Ти подивися, куди народ валом валить "вчитися" (юристи-економісти і прочая публіка охоча до дармівщини), навіть небезплатно, аби з того зробити висновки про "батьків-українців". Мова в цьому розкладі не відіграє жодної ролі, скоріше заважає. "Нафиг мне украинский, если с русским ребенок не только в Украине, но и в России сможет устроиться работать".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.10 | Адвокат ...

        Маєте рацію, кулєґо! Підглитайники потребні скрізь:

        і в Хаменлянді, і в Пукєнлянді.

        До речі. Я це добре знаю, бо чув і бачив протягом рочьків так 30-ти. Зхохлізовані* українці дуже часто казали: "Та най мій син ( моя донька ) піде хучь в ґестапо служить, аби не мати таке життя, як моє..."


        * -- це ті, що дивом пережили Голодомири ( І-й, ІІ-й та ІІІ-й ) і не поїхали з села, а тако ж,-- їхні нащадки, що перебрали сь до ПҐТ, аби арбайтен на заводє.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | Skapirus

          Ото ж бо й воно:

          Адвокат ... пише:
          > Зхохлізовані українці дуже часто казали: "Та най мій син ( моя донька ) піде хучь в ґестапо служить, аби не мати таке життя, як моє..."
      • 2010.10.10 | Мартинюк

        Славцю - ти був у Донбасі ???

        Ти бачив в черги, які у червні батьки займають ще з ночі аби записатися в якусь із дуже нечисельних українських шкіл чи гімназій ?

        Не гріши на людей і народ , вина не на них а на тих, хто береться ним керувати. Або судити про них
    • 2010.10.10 | Kohoutek

      Re: ні ти ні я не можемо зробити

      Sean пише:
      > за батьків-українців те, що вони мають/могли б зробити - оскаржувати це, якщо це їм не подобається

      Головна проблема для української мови не в Табачнику, а в тому, що подобається. Їм це подобається. Рідна мова для 90 с гаком % луганчан - російська. Допоки це не брати в розрахунок, всі зусилля з пропаганди української будуть марними, бо неефективними. Ющенко міг скільки завгодно теревеніти про "мій народ" і "нашу мову", але заплющуй очі на реальність, не заплющуй - вона від того не змінюється.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.10 | Sean

        Re: ні ти ні я не можемо зробити

        Kohoutek пише:

        > Головна проблема для української мови не в Табачнику, а в тому, що подобається. Їм це подобається.

        Колись в україномовну школу в Донецьку було не проштовхнутися.

        > Рідна мова для 90 с гаком % луганчан - російська. Допоки це не брати в розрахунок, всі зусилля з пропаганди української будуть марними, бо неефективними. Ющенко міг скільки завгодно теревеніти про "мій народ" і "нашу мову", але заплющуй очі на реальність, не заплющуй - вона від того не змінюється.
        І 1991 року у мене у центрі Донецька з рук рвали листівки за незалежність і Чорновола. Така була реальність, поки її не спаскудили відсутністю зусиль з розумної пропаганди українського і наявністю зусиль з дурної пропаганди. Реальність змінюється, треба завзяття мати
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | Kohoutek

          Re: ні ти ні я не можемо зробити

          Sean пише:
          > Kohoutek пише:
          >
          > > Головна проблема для української мови не в Табачнику, а в тому, що подобається. Їм це подобається.
          >
          > Колись в україномовну школу в Донецьку було не проштовхнутися.

          Може бути. Гадаю, що таких шкіл було мало, а Донецьк таки мільйонне місто, то попит перевищував пропозицію.

          > І 1991 року у мене у центрі Донецька з рук рвали листівки за незалежність і Чорновола.

          За незалежність і Чорновола. Але не за українізацію освіти. Пропагатори українства засмічують мозки насамперед собі самим, коли дорівнюють культурну чи етнічну, а тим паче державну, самоідентифікацію з рідною мовою. Я зовсім не хочу нічого пропагувати, я лише завжди закликаю дивитися на речі ТВЕРЕЗО: українська мова не є рідною мовою для більшості сучасного населення південного сходу України. Вона може не викликати відрази, вона може бути для них - для нас - мовою (пра)батьків, вона заслуговує на захист, повагу, вивчення, але вона НЕ Є РІДНОЮ МОВОЮ для міського населення південного сходу. Ірландська ситуація - і то в кращому випадку, бо навіть для англомовних ірландців Англія і все, що з нею пов'язане, - закордонне.

          > Така була реальність, поки її не спаскудили відсутністю зусиль з розумної пропаганди українського і наявністю зусиль з дурної пропаганди. Реальність змінюється, треба завзяття мати

          Жодне завзяття не допоможе, якщо воно витрачається на гонитву за ілюзіями. Потрібна прагматична політика. Замість боротьби проти єфремовсько-сімоненковського закону про мову, опозиції варто було би розробити і пропагувати свій, в якому російськомовні українці побачили би якісь гарантії, якусь повагу до їхньої ідентичності. Це просто нерозумно - вдавати вигляд, нібито українець означає "той, хто розмовляє українською". Я тут був на тижні у суді, цивільний позив проти комунального підприємства. Відчував себе повним дурнем, коли російськомовна суддя, російськомовні позивачі (мати і я, як представник батька) і російськомовний представник відповідача похвилинно переходили з російської мови на офіційну українську, плутаючись у словах, відмінках і мовних зворотах. Кіно і нємци. Крім моєї мами, яка росіянка і взагалі українську розуміє, але не може нею говорити; вона навіть так жалісно-розгублено мені сказала "Наш президент, вроде, говорил, что в суде можно будет и по-русски..." Вона Януковича назвала "нашим президентом"! Хоча терпіти його не може. Ну ось навіщо воювати проти російської мови в судах ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН, коли ЖОДНА зі сторін не проти її використання?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.10.10 | Анатоль

            Re: ні ти ні я не можемо зробити

            >Пропагатори українства засмічують мозки насамперед собі самим, коли дорівнюють культурну чи етнічну, а тим паче державну, самоідентифікацію з рідною мовою

            А що визначає культурну чи етнічну ідентифкацію, як не мова?
            (Ну може бути ще релігія, чи інша ідеологія, але це українців від росіян не відрізняє).
            Тож той, хто проти української мови, хто не хоче, щоб його діти були україномовними - той не хоче, щоб вони були українцями.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.10.10 | Kohoutek

              Re: ні ти ні я не можемо зробити

              Анатоль пише:
              > А що визначає культурну чи етнічну ідентифкацію, як не мова?

              Самоідентифікація. Ірландці - ірландці, а не англійці; бельгійці - фламандці й валлони, а не голландці і французи; іспанці - взагалі всі, хто мешкає в Іспанії, незалежно від мови.

              > Тож той, хто проти української мови, хто не хоче, щоб його діти були україномовними - той не хоче, щоб вони були українцями.

              Хто відштовхує потенціальних союзників, послаблює свою справу. Мисліть чітко і буде вам щастя. "Хто не хоче, щоб його діти були україномовними" не означає "той, хто проти української мови"; "бути україномовним" не означає "бути українцем" і навпаки. Ви все валите до купи, а потім воюєте з усім загалом, з тими, хто вам насправді не ворог, а міг би бути і союзником. А на справжніх ворогів вже заряду не залишається.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.10.10 | Анатоль

                Re: ні ти ні я не можемо зробити

                Я можу зрозуміти тих російськомовних українців, які хочуть вважати себе українцями, але користуватись українською мовою самим важко, незвично, незручно...

                Але тих, які не хочуть, щоб їх діти були україномовними...
                Що ж в них тоді українського?
                І що таке російськомовна Україна?
                І який смисл її окремого (від Росії) існування?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.10.11 | Kohoutek

                  Re: ні ти ні я не можемо зробити

                  Анатоль пише:
                  > Я можу зрозуміти тих російськомовних українців, які хочуть вважати себе українцями, але користуватись українською мовою самим важко, незвично, незручно...
                  >
                  > Але тих, які не хочуть, щоб їх діти були україномовними...

                  Скажімо так, багатьом не принципово важливо, будуть їхні діти україно- чи російськомовними. Люди люблять своїх дітей незалежно від мови. І люди не проти поширення української мови - але еволюційним шляхом, не адміністративним тиском. Якщо є вибір між українською і російською школами, вони можуть віддати дитину до будь-якої, а якщо вибору немає, то люди хочуть МАТИ ВИБІР. Заборонений плід сладше.

                  > Що ж в них тоді українського?

                  Самоідентифікація. Менталітет. Культура - вже не російська, хоча і не стовідсотково українська. "Історична пам'ять". Відчуття наслідування відповідальності за ЦЮ країну. Те саме, коротше, що у англомовних ірландців. Ми не унікальні, немає нічого нового під Місяцем.

                  > І що таке російськомовна Україна?

                  Україна, яка розмовляє майже винятково російською мовою. Десь біля половини нації.

                  > І який смисл її окремого (від Росії) існування?

                  Самоідентифікація. Менталітет. Культура - вже не російська, хоча і не стовідсотково українська. "Історична пам'ять". Відчуття наслідування відповідальності за ЦЮ країну. Те саме, коротше, що у англомовних ірландців. Ми не унікальні, немає нічого нового під Місяцем.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.10.11 | Анатоль

                    Re: ні ти ні я не можемо зробити

                    >Україна, яка розмовляє майже винятково російською мовою. Десь біля половини нації.

                    Країни, а не нації.
                    Не відносять вони себе до української нації.
                    (За невеликим винятком).
                    Може і до російської багато хто не відносить.
                    А до чого відносять?
                    До харьковчан, луганчан, одесситов, советских...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.10.11 | Kohoutek

                      Re: ні ти ні я не можемо зробити

                      Анатоль пише:
                      > >Україна, яка розмовляє майже винятково російською мовою. Десь біля половини нації.
                      >
                      > Країни, а не нації.

                      Нація і є народом-країною.

                      > Не відносять вони себе до української нації.
                      > (За невеликим винятком).

                      Надто безапеляційне твердження, як на мене.

                      > Може і до російської багато хто не відносить.
                      > А до чого відносять?
                      > До харьковчан, луганчан, одесситов, советских...

                      До російськомовних українців також. Таке на думку не спадає?

                      Ну чому Ви дозволяєте ірландцям бути ірландцями, незалежно від їх мови, а українцям - ні? Я Вам настриливо показую РЕАЛЬНИЙ приклад, який вщент розбиває всі Ваші ТЕОРЕТИЧНІ конструкції, а Ви його просто ігноруєте. Для Вас (і не тільки для Вас, нажаль) реальність чомусь другорядна порівняно з теоретизуванням.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.10.11 | Анатоль

                        Re: ні ти ні я не можемо зробити

                        >Ну чому Ви дозволяєте ірландцям бути ірландцями, незалежно від їх мови, а українцям - ні? Я Вам настриливо показую РЕАЛЬНИЙ приклад, який вщент розбиває всі Ваші ТЕОРЕТИЧНІ конструкції, а Ви його просто ігноруєте. Для Вас (і не тільки для Вас, нажаль) реальність чомусь другорядна порівняно з теоретизуванням.

                        Я не знаю жодного ірландця, і вони для мене не є реальним прикладом, а лише Вашим теоретизуванням.
                        Але я живу в Харкові, і російськомовні "українці" для мене не теоретичні конструкції, а саме реальні приклади.
                        Я вже не буду казати, що українці (україномовні) для них - чужі (бандери).
                        Я скажу лише про їхнє відношення до України.
                        Це їх відношення добре видно 23 і 24 серпня.
                        23 - СВЯТО. Концерти, прапори, феєрверки, гуляння...
                        24 - Прапори зняті, сцени розібрані, тільки люди з мтлами підмітають сміття після святкувань.
                        І це не протест проти "бандерівця" Ющенка.
                        Так само було і при Кучмі.
                        Це - демонстративне неприйняття України.
                        Ось такі ці "українці".
                        (Ірландці так само відносяться до свого Дня Незалежності?)
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.10.11 | Kohoutek

                          Re: ні ти ні я не можемо зробити

                          Анатоль пише:
                          > Я не знаю жодного ірландця, і вони для мене не є реальним прикладом, а лише Вашим теоретизуванням.

                          :) Атомів теж не існує, бо Ви їх не бачили на власні очі.

                          > Але я живу в Харкові, і російськомовні "українці" для мене не теоретичні конструкції, а саме реальні приклади.

                          А я - в Луганську, і для мене російськомовні українці - реальність, яка мене оточує.

                          > Я вже не буду казати, що українці (україномовні) для них - чужі (бандери).

                          Не треба настільки необережно узагальнювати. Ось просто не варто свій локальний досвід вважати за закон життя.

                          > Я скажу лише про їхнє відношення до України.
                          > Це їх відношення добре видно 23 і 24 серпня.
                          > 23 - СВЯТО. Концерти, прапори, феєрверки, гуляння...

                          А що за свято 23 серпня?

                          > Ось такі ці "українці".
                          > (Ірландці так само відносяться до свого Дня Незалежності?)

                          Не знаю. Думаю, що дуже по-різному. Переважній більшості, як будь-де, подібні державні свята, зазвичай, "до лампочки" - лише привід для вихідного дня. Пересічна людина в мирний час згадує про свою державу тільки коли треба платити податки чи отримувати паспорт. Держава існує завдяки нам і задля наших потреб, а не навпаки. Україна існує тільки тому, що існують українці. Люди, яких Ви так зневажаєте, - то і є наша держава, наша нація. Іншої не маємо.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.10.11 | Анатоль

                            Re: ні ти ні я не можемо зробити

                            > А що за свято 23 серпня?

                            День звільнення Харкова від німців.

                            >Люди, яких Ви так зневажаєте, - то і є наша держава, наша нація. Іншої не маємо.

                            Де це я показував свою зневагу до них?
                            Нічого такого я не казав.
                            Я лише кажу, що вони не українці, українцями бути не хочуть і Україну демонстративно зневажають.
                            Так, це їхня держава, бо їх більшість.
                            Але це не наша, не українська нація.
                            Просто вони не українці.
                            Тому і влада і держава теж не українські.
                            Ото і все.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.10.12 | Kohoutek

                              Свій до свого

                              Анатоль пише:
                              > >Люди, яких Ви так зневажаєте, - то і є наша держава, наша нація. Іншої не маємо.
                              >
                              > Де це я показував свою зневагу до них?
                              > Нічого такого я не казав.
                              > Я лише кажу, що вони не українці, українцями бути не хочуть і Україну демонстративно зневажають.
                              > Так, це їхня держава, бо їх більшість.

                              Ну і все. Це - їхня держава, приємно це чути.

                              > Але це не наша, не українська нація.
                              > Просто вони не українці.
                              > Тому і влада і держава теж не українські.
                              > Ото і все.

                              Не ваша держава? - ну, то й не голосуйте і не галасуйте. Які у вас справи до чужої держави? Не ваша нація? - ну, то йдіть, шукайте собі іншу, свою. Канада радо відкриє вам обійми. Будете з Мірком повчати нас, як нам жити, з закордонного далека.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.10.12 | Анатоль

                                Re: Свій до свого

                                >Не ваша держава? - ну, то й не голосуйте і не галасуйте. Які у вас справи до чужої держави? Не ваша нація? - ну, то йдіть, шукайте собі іншу, свою. Канада радо відкриє вам обійми. Будете з Мірком повчати нас, як нам жити, з закордонного далека.

                                Мені не зрозумілий Ваш агресивний тон.
                                Я ж ніби на Вашому боці.
                                І хочу пояснити аріям і володимирам, що в них нема підстав розраховувати чи надіятись на націоналістичну владу.

                                Ні, не це.
                                Мені байдуже до аріїв і володимирів, та я й сам проти націоналістичної влади і не люблю націоналістів.
                                Просто хочу пояснити собі, що нема підстав розраховувати чи надіятись на проукраїнську владу.
                            • 2010.10.12 | Мартинюк

                              Мені здається Ви надто категоричні.

                              На жаль повсякденна мова не залежить лише від того хто говорить, але й від того хто слухає чи відповідає. Україномовні як правило ( в результаті відстрілу та відбору) податливіші і просто памятаючи попердні репресії не наважуються наполягати саме на своїй мові.
                              Тому поступово переучуються на російську.
                              Але набагато більший вплив робить так зване мовне мвоне поле - тотальна домінація російськомовної преси, телебачення і попси.
                              Наведу приклад із свого власного досвіду - коли я наприкінці 80-років працював у центральній науковій біліотеці СРСР (так званій "ленінці"), то зі мною декілька раз ставався цікавий казус - виходячи на вулицю, я механічно пробував спілкуватися на тій мові , якою я цілий день читав тексти . Кілька рази це була англійська , пару раз німецька - я так відповідав на запитання прохожих "куди пройти" чи "яка година", і навіть намагався англійською замовити каву у кафе "Прага"
                              Не вина людини що він не герой, і не вина що мозок просто не витримує постійного тиску "мовного оточення".
                              А Вм би я радив перенаправити зусилля із моралізаторства та навязування почуття вини на виявлення причин отого мовного дисбалансу, можливостей та шляхів аби його змінити на користь українців. Тим більше повірте що абсолютна більшість російськомвних українців не проти того,більше того самі просять...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.10.12 | Анатоль

                                Re: Мені здається Ви надто категоричні.

                                >А Вм би я радив перенаправити зусилля із моралізаторства та навязування почуття вини

                                Я не займаюсь моралізаторством і навязуванням почуття вини.
                                Мета інша. Звернути увагу на реальний стан справ.
                                Бо коли виходити лише з побажань і ігнорувати реалії (що робить переважна більшість), то будуть помилкові рішення і помилкові оцінки подій.
                                (Наприклад, скільки патріотів плювались і плюються в Ющенка, бо не розуміють в яких умовах йому приходилось діяти)

                                >на виявлення причин отого мовного дисбалансу, можливостей та шляхів аби його змінити на користь українців.

                                Перш ніж шукати шляхи треба відкрити очі.

                                >Тим більше повірте що абсолютна більшість російськомвних українців не проти того,більше того самі просять...

                                Не повірю. І Вам не раджу вірити в бажане, а не в реальне.
                              • 2010.10.13 | GreyWraith

                                Re: Мені здається Ви надто категоричні.

                                Мартинюк пише:
                                Україномовні як правило ( в результаті відстрілу та відбору) податливіші і просто памятаючи попердні репресії не наважуються наполягати саме на своїй мові.
                                Так вже ж ніби давно не стріляють. Пора перестати боятися. :) Я вже років 20 тут спілкуюся виключно українською мовою - без різниці, якою мені відповідають...

                                Але набагато більший вплив робить так зване мовне мвоне поле - тотальна домінація російськомовної преси, телебачення і попси.
                                тут десь місяць тому бігав один йолоп і верещав, що, не знаючи російської мови, мешканець Києва позбавляє себе 90%, як він писав, інформаційного наповнення. На моє зауваження, що невелика втрата, бо 95% із тих російськомовного продукту 90% - кал, воно щось погавкало і втекло...

                                Не вина людини що він не герой, і не вина що мозок просто не витримує постійного тиску "мовного оточення".
                                Я теж далеко не герой, і не вимагаю героїзму від інших. Але мінімальна самоповага має бути...
                              • 2010.10.13 | Мірко

                                Якраз це ціна соборности з москаликами

        • 2010.10.10 | Мартинюк

          А хіба 2009 рік це "колись"

          Були черги минулого року це точно. Не знаю як цього , не виключаю що менші , але також.

          А про "зусилля" то вибач - хто мав ці "зусилля" робити ? Невже Табачник, який з 1992 року тим чи іншим чином займався гуманітарною пролітикою держави Україна? Чи може прихожани якоїсь греко-католицької церквиці у Турківському районі Львівської області? Хронічно опозиційна "Народа Рада" у Верховній Раді?
          Голови Адміністрації Президента Медведчук, Кушнарйов і той же Табачник? Хто саме винуватий - імя?

          Бо протягом цих років при владі не було людей, які б хотіли і могли цим зайнятися. А зробити це можна було лише через владу і державну політику. Але всі сподівалися що все якось само по собі утрясеться А не утряслося. Бо були ефективні зусилля наперекір цьому. І до речі не лише з Москви - до 1994 року "політичний" Донбас інтенсивно "розбудовували" як політичну противагу Галичині і націоналізму. Такі цікаві установи як наприклад Світовий Банк. І ще багато хто. І емвеефоугодний Азаров це креатура ще тих часів , коли він, скромний депутат від КПУ, отримав 500$ млн гранту !!! ( не позики) на створення податкової системи в Україні.
  • 2010.10.10 | Адвокат ...

    Саббакєнхв`юрер КПSS,-- міністер ре-совкізації.

    Бо й сам, хучь і пре сі віж царських титулів та дукачів, але орґазмує тіко під патрєтом Сталіна...
  • 2010.10.10 | Мірко

    Re: Міністр русифікації України(л)

    Якби потенційні учителі знали що можуть одержати з десять ґрамів олива - як було в Галичині у 30-тих, то і не знайшлося б таких що зголосились би на цю роботу.
    На війні як на війні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.10 | Адвокат ...

      Пруцячьня до теґо й веде.

      Мірко пише:
      > Якби потенційні учителі знали що можуть одержати з десять ґрамів олива - як було в Галичині у 30-тих, то і не знайшлося б таких що зголосились би на цю роботу.
      > На війні як на війні.

      До війни. На війні баньдюки, що "аткасілі" від війська почувають се найбільш комхвортно. Адже,-- "вайна всьо спішетЬ"...
    • 2010.10.10 | Sean

      Якби в роті росли гриби

      Мірко пише:
      > Якби потенційні учителі знали що можуть одержати з десять ґрамів олива - як було в Галичині у 30-тих, то і не знайшлося б таких що зголосились би на цю роботу.
      > На війні як на війні.
      І Ви її ведете з-за окіяну, багатьом вже по 10 грамів олива надіслали?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.11 | Мірко

        Ростуть

  • 2010.10.10 | Мартинюк

    Тема не про батьків а про міністрів чи освіта це русифікація чи

    може щось інше ?

    Тому може давайте подумаємо як поміняти міністра який займається зовсім не тим чого вимагає від нього посадова інструкція, положення про міністерство освіти і ще купа всіляких нормативних документів, аніж розмусолювати фантастичну тему про термінове перевиховання батьків у бетменів, спайдерменів , юридичних акул Уол-Стріту та боївкарів УПА .

    А те що порушення україномовного статусу і впровадження російських класів у школах яких і так не вистарчає для всіх бажаючих віддати дітей саме в українську школу, школи , які часто обладнувалися і ремонтувалися спонсорською допомогою з інших регіонів України і навіть з діаспори є свинством і очевидно спрямоване на те апби в майбутньому закрити їх. Тобто дискримінацією і діями які мають ознаки насильницької русифікації українців Донеччини.
    Для мене новиногю стало те щор це виявилося не ініціативою місцевих влад а виконаннм ним розпорядження міністра освіти України.

    І залиште в спокої тамтешніх батьків - для них подвигом часто було те що вони наважилися послати дитину в українську школу , вистояти довжелезну чергу при записові бажаючих, витерпіти наїзди та кпини сусідів та родичів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".