МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Микола Рябчук: Армія

10/12/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Коли б мій батько мав ветеранські амбіції, то міг би всім розказувати, що був під час війни в Сталінграді. Він справді там був, але війна вже закінчувалася і Сталінград на той час був глибоким тилом. Його, 18-літнього, мобілізували 1944 року, вже за других совітів. І послали у Сталінград працювати на військовому заводі.

Я не знаю, яких хабарів коштувало бабусі, його матері, аби відмазати хлопця від фронту. Але знаю, що за діда, свого чоловіка, вона віддала залізничникам цілого кабана. А вони видали довідку, що він буцімто працює на колії, і тому мобілізації не підлягає.

Я теж щасливо порятувався від совєтської армії — великою мірою завдяки батькові, який напружив усі свої медичні зв’язки, аби в моєму військовому квитку з’явився благословенний запис: ”Годен к нестроевой в военное время”. Він знав, як і я, що після вигнання з вузу із вовчим білетом мені цілком вистачить життєвих клопотів і без армії.

Сьогодні, коли я дивлюся на нашого головнокомандувача, на його генералів, адміралів і прапорщиків, я розумію: нікуди та сумнозвісна совєтська армія з наших теренів не зникла, хоча й попричеплювала собі до кокард кумедні тризубці. Люди, що ціле життя ненавиділи ці тризубці й глибоко зневажали все, що з ними пов’язане, успішно тепер конвертують їх у свої зарплати та інші блага від ”нєзалєжнай Укра'іни”.

Тож останнє, чого я бажав би своїм дітям та онукам, це йти до їхньої армії — боронити всіх цих азарових-хорошковських-табачників від незнаних агресорів. Бо насправді єдиний ”агресор”, якому ми дійсно потрібні, давно вже тут. Нікуди він не зникав.

Але, щоб воювати з ним, треба записуватися до зовсім іншої армії.

Микола РЯБЧУК
http://gazeta.ua/index.php?id=356184

sean

Відповіді

 • 2010.10.12 | Almodovar

  Re: Микола Рябчук: Армія

  Однак, від армії косить то не є добре. Не по-чоловічому це. Якщо армії злякався - то як свою сім'ю і себе захищатимеш в звичайному житті?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.12 | Sean

   Тю (не ТЮ, а просте тю)

   Almodovar пише:
   > Однак, від армії косить то не є добре. Не по-чоловічому це. Якщо армії злякався - то як свою сім'ю і себе захищатимеш в звичайному житті?

   Йдеться про Рабочє-Крєстьянскуйу Краснуйу армійу, хоч і під назвою Вооружьонниє Сіли Есесесер, а не про Українське військо.

   Так, я там був. Так, не шкодую, бо став сильнішим і розумнішим, а ще і повернувся українським націоналістом. Але чи я ТУДИ б віддав сина? Навряд чи. Тільки в Українське військо.
 • 2010.10.12 | Историк

  "...треба записуватися до зовсім іншої армії." Т.е. автор готов

  сам "записаться"? Или другим советует? Или как бы не то что советует, а высказывает общую положительную идею, нравственный императив без всяких там перегибов... Впрочем, русские классики на эту тему уже все сказали (на русском же материале и по-русски, разумеется).
 • 2010.10.12 | Хвізик

  але ж і гидкий цей рябчук. слизкий, липкий, мерзотний.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua