МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В чергу за рушницями і пістолетами!

10/13/2010 | Hadjibei
Схоже, що бандво таки допомагає самому собі скрутити в"язи. Це непогано. Громадяни зі зброєю в руках - це гарантія прав і свободи.

В першому читання прийнято закон про обіг зброї невійського призначення.
Стаття 15. Придбання зброї та бойових припасів
громадянами України

Громадяни України набувають право власності на зброю та бойові припаси до неї, холодну зброю за наявності дозволу на придбання зброї, передбаченого цим Законом, що видається окремо на кожен з наступних видів зброї:
1) на вогнепальну гладкоствольну мисливську зброю і бойові припаси до неї, холодну зброю, пневматичну зброю, на газові пістолети і револьвери, патрони до яких заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, травматичну зброю - громадянам України, які досягли 21року;
2) на вогнепальну комбіновану і нарізну мисливську зброю - із 21-річного віку.
Дозволи на придбання зброї видаються громадянам України строком на дев’ять місяців після проведення з ними навчання з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування, надання першої медичної допомоги. Організація навчання покладається на Міністерство внутрішніх справ України.
Для отримання дозволу на придбання зброї громадянин зобов'язаний подати в орган внутрішніх справ за місцем проживання заяву за встановленою формою, довідку (висновок) закладу охорони здоров’я про те, що за станом здоров'я він може володіти зброєю, довідку про проходження навчання, а також документи, які посвідчують особу громадянина.
Придбання і зберігання холодної зброї (мисливських ножів) громадянами України, у яких є дозвіл на зберігання і носіння мисливської гладкоствольної або нарізної зброї, окремого дозволу не потребує.
Бойові припаси до вогнепальної зброї, холодна зброя придбаваються громадянами України на підставі дозволів на придбання, зберігання та носіння зброї.


http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=31790

Відповіді

 • 2010.10.13 | Pavlo

  Не розумію Ваш оптимізм з цього приводу.

  Ніякої загрози для влади та легальна зброя не несе.
  По-перше, механізм видачі дозволів максимально бюрократизований, допустимі ТТХ свідомо занижені (наприклад, на травматики), вільне носіння не допускається, легальне застосування зброї для самооборони практично неможливе.
  До Вашого відома, під час візитів державних керманичей дозвільний відділ вилучає зброю за маршрутом їх слідування.
 • 2010.10.13 | Шурик

  Re: В чергу за рушницями і пістолетами!

  О, нарешті, саме до цього тут і закликали http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1283087164&first=&last=
 • 2010.10.13 | Sean

  а хіба це різниться якось від існуючого порядку?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua