МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ноу-хау - "Украина.Партия регионов".

10/14/2010 | Леонід Пінчук
Познайомився я з таким ноу-хау випадково, коли зайшов на зупинку маршрутного таксі і звернув увагу на новеньку лавочку. Раніше її там не було. А тут стоїть новенька, пофарбована в біло - голубий колір, а на ній на фоні обрисів кордонів України написано білою фарбою “ Украина. Партия регионов”. Спочатку я подумав, що це Партія регіонів, в якій, як вони кажуть, до біса професіоналів, знайшла останнім роботу ,створивши фірму якусь чи закрите партійне акціонерне товариство по виготовленню лавочок на всю Україну чи, можливо, і на експорт. А отой напис білою фарбою - це товарний знак: мовляв, виготовлено в Україні партією регіонів. Та й замислився біля тієї біло- голубої лавочки .
Аж тут один із тих, хто очікував таксі, мені розтлумачив, що такі лавочки розставлені по всьому місту і що це не що інше як піар –акція партії регіонів перед виборами до місцевих рад. І я згадав про вибори, про які мало хто і знає, згадав символіку партії регіонів і віддав належне професіоналам-регіоналам по маніпулюванню громадською думкою з величезним досвідом роботи ще за часів , коли в нас була єдина партія- рульовий. Як відомо, в партії регіонів вистачає тих, хто свого часу був в партйно- державній номенклатурі часів СРСР і багатим досвідом яких по маніпулюванню громадською думкою нині широко користуються регіонали. Навіть ота лавочка своїми формами, кольорами, написом нагадувала мешканцям міста про партію влади, яка налаштована залишитися при владі надовго, якщо не назавжди за прикладом КПРС чи КПУ.
У всьому відчувалися професійні навики “рульових” : біло-голубий колір- символіка партіїї регіонів, напис російською мовю- нагадування про мову партії регіонів і її тісні стосунки з “Єдиною Росією” , нагадування мешканцям міста, серед яких більшість українці за національністю, залишатися російськомовними і не слухати агітаторів із національно-демократичних сил про національну гідність, національну ідею, зберігати чисельність слухняного російськомовного електорату. А вже саме поєднання слів “Украна.Партия регионов” має переконати всіх громадян, що партія регіонів прийшла до влади не на один рік ( В.Янукович ,як відомо,планує на 10, а там…- буде видно!) , стає обличчям України і почала привчати до цього всіх нас і світ, як вже за півроку привчила до того, що стали звичними для нас порушення законів , Конституції України аж до змін останньої в неконституційний спосіб, бо ж проти лому нема прийому. Чи поки-що не знайшли.
До речі, оте словосполучення “Украина.Партия регионов” повторюється не тільки на біло-голубих лавочках, а і всюди, в тих місцях і на тих засобах, які партія регіонів обрала для піар-кампанії по завоюванню місцевих рад. Зокрема, на дитячих майданчиках, збудованих, кажуть, за кошти спонсорів, меценатів, де знову ж російською мовою написане і таке “Детям любимого города от депутатов Партии регионов”. До речі, за п,ять років перебування у міській раді . маючи більшість із нинішніми союзниками,комуністами , ці ж депутати не побудували жодного майданчика, а партія регіонів - жодної лавочки не поставила : в бюджеті ради не вистачало, кажуть,коштів. Як тільки змінилася влада - у депутатів Партії регіонів і в самій партії кошти з,явилися.
Звідкіля ці кошти і чому перед виборами при новій владі депутати розкошелилися, я знайшов пояснення у кореспондента місцевої газети “Наш город Нколаев” Миколи Трофімова : “Цель у всех одна- стать депутатом. Ради этого они готовы.. хоть на голову встать- только проголосуйте. Деньги тратят- и немалые .Депутат городского совета даже зарплаты не получает.. Что заставляет солидных , не бедных людей тратить силы, время, сотни тысяч денег- лишь бы получить заветное депутатство? Ответ прост. Тратя деньги, эти люди прекрасно понимают , что делают. Потратив на «добрые дела» пятьдесят тысяч, они надеются получить миллионы. ..Все их затраты окупятся сторицей.” І наводить приклад знайомого депутата, якого він знає як облупленого: “ проходимец высшей пробы”(nashgorodN@yandex.ru).
Те, що М.Трофімов не помиляється, переконують списки партіїї регіонів на вибори 31 жовтня ц.р. і прізвища кандидатів в мажоритарних округах , з яких більшість - представники підприємців, керівники фірм, акціонерних товариств і таке інше, одним словом, люди далеко не бідні.
Вже в тижневику “Слово просвіти”(число 40,ст.2,slovoprosvity.org) я знайшов думку кандидата історичних наук Володимира Піпаша, який пояснює оте палке прагнення стати депутатом і не тільки місцевих рад з часів становлення незалежності України так: “ Першочергові капітали не були отримані у спадок, а здобуті за короткий відрізок часу шляхом перерозподілу колишнього загальнонародного майна. Головним інструментом перерозподілу стало безпосереднє або опосередковане відношення до влади.. Тому з радянських часів і досі головним джерелом, механізмом здобуття великих статків є влада. Іншим словом як корупція, це назвати не можна”.
То ось звідкіля перед виборами кошти у депутатів для дітей любимого міста і як знаходять спонсорів, меценатів на виготовлення біло-голубих лавочок, реалізацію проектів дитячих і спортвних майданчиків, на “добрі справи”!
Виявляється, “добрі справи” перед виборами – то не ноу-хау партії регіонів чи інших політичних сил, а є повторення ними винаходу радянських часів, використання влади для отримання великих статків . Хіба – що, оте словосполучення - “Украина.Партия регионов”, а не “ Слава КПРС!”.
До речі, оте словосполучення пишуть і україською мовою, щоб не чути нарікань від національно-демократичних сил, що, мовляв, партія регіонв не володіє державною мовою, українською. Хочете українською? Будь ласка: “Україна. Партія регіонів” і “розбудуємо разом Миколаївщину, Корабельний район, навіть, збудуємо нову країну!”. Тільки проголосуйте за представників Партії регіонів!
Отаке ноу-хау з “добрими справами”…. А нас кличуть боротися і обіцяють подолати корупцію, створюють для цього комітети… Ось тільки як це ж зробити, коли від виборів до виборів не можемо позбутися отого ноу-хау радянських часів, використання влади для великих статків з прикриттям “добрими справами”?!
То може не станемо брати до уваги “добрі справи”», подарунки від депутатів, оті біло-голубі лавочки, йдучи на вибори 31 жовтня ц.р.? Спробуємо відійти від звичного голосування за своїх із тими чи іншими “добрими справами”? Спробуємо пошукати кандидатів в депутати без “добрих справ” перед виборами, а з добрими намірами працювати на нас, на виборців на протязі їхнього перебування в радах?!
Скоріш за все ми знайдемо таких серед кандидатів в мажоритарних округах, бо в партійних списках, де за повідомленням ЗМІ всі місця куплені, таких нема без сумніву. Спробуємо взяти за критерій визначення таких кандидатів , насамперед, національність, сподіваючись, що у українців за національністю ще не вмерли остаточно повага до рідної української мови, культури, любов до рідного краю і до України, повага до побратимів –українців, односельчан, мешканців міст.
Не забуваймо, що ми, українці за національністю складаємо більшість населення України, більшість громад фактично всіх міст і областей, не кажучи вже про села, сільські райони. Тo, можливо, обравши до рад Українців з великої літери, поставивши перед ними своїм голосуванням за них не партійні зобов’язання, а відповідальність перед українською громадою, перед голосом крові, родини , ми , побратими-українці, покажемо приклад всім іншим, як відійти від партійних ноу-хау з “ добрими справами” і стати на вірний шлях подолання корупції?!
Дай,боже!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".