МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Радянські політв'язні звернулися до Президента України з приводу діяль

10/15/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Звернутися до В. Януковича дисидентів спонукали його слова про корисність дискусії про СБУ, оскільки керівник СБУ В. Хорошковський у своєму недавньому прес-інтерв’ю «Комсомольской правде» «рассказал об общей школе российских, украинских и белорусских чекистов»«школі КДБ».

"В непрямий спосіб В. Хорошковський засвідчив намагання ліквідувати СБУ, як найважливішу структуру незалежної держави. Це ж вияснює, чому В. Хорошковський дискредитує Україну в очах світової громадськості. Маємо на увазі цілу низку його провокативних акцій, які безпосередньо передували візитам Президента України в країни Європи і в США, в т. ч. і затримання 8.09 на 14 годин директора Національного науково-дослідного музею тоталітарних режимів «Тюрма на Лонцького» Р. Забілого та вилучення в нього його наукової праці і документів, які необхідні для об’єктивних історичних досліджень – саме документів КДБ, який був репресивним і терористичним органом тоталітарної держави – СРСР. Вочевидь, В. Хорошковський свідомо припиняє доступ вчених до таких документів з єдиною метою – реабілітувати й реанімувати злочинну структуру НКВС-КДБ в Україні. Це підтверджується й тим, що під час несанкціонованого обшуку в кабінетах працівників Національного музею «Тюрма на Лонцького» вилучено (і досі не повернено!) наші та інших політв’язнів відеозаписи і документи, а також приватні комп’ютери працівників музею, в яких формувалися матеріали експозиції про дисидентський рух і про розправи КДБ над добре відомими Вам представниками української інтелігенції: суди над Вячеславом Чорноволом, Василем Стусом, Іриною Сеник, братами Горинями і ін., переслідування Ліни Костенко, Я. Дашкевича, І. Дзюби, М. Коцюбинської, Л. Танюка, М. Брайчевського і сотень інших вчених, митців, вчителів, письменників", - йдеться у Зверненні.

З огляду на вищевикладене вважаємо, що в Україні має відбутися відкритий судовий розгляд діяльності ЧК-НКВС-КДБ, - вважають дисиденти Ірина Калинець, Ігор Калинець, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Зорян Попадюк, які поставили під зверненням свої підписи.

Відповіді

 • 2010.10.15 | igorg

  Так, СБУ й раніше не приховувала що є нащадком ВЧК-НКВД-КГБ

  То чому дивуватися зараз?
  Так, дійсно потрібен суд на комунізмом, а особливо над його репресивними органами. Аби не гордилися, а соромилися, аби за такі речі ризикували потрапити за грати перетнувши кордон на захід.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.15 | stryjko_bojko

   СБУ й раніше не приховувала що є нащадком ВЧК-НКВД-КГБCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua