МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Запоріжжі забороняють проводити акцію «Врятуй свою мову»

10/15/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Управління з питань внутрішньої політики Запоріжжя забороняє проведення громадської акції протесту проти законопроекту «Про мови в Україні», яка має відбутися 18 жовтня біля Запорізької обласної держадміністрації, погрожуючи притягнути до кримінальної та адміністративної відповідальності її учасників.

Стаття 39 Конституції України гарантує право громадян проводити мирні зібрання. Заборона акції протесту «Врятуй свою мову» є антиконституційною. Відповідно до чинного законодавства, громадяни мають повідомити місцеву владу про заплановані заходи. Утім, місцева влада листа не розглянула і оголосила майбутні збори незаконними.

Як ми вже повідомляли, 18 жовтня по всій Україні пройдуть акції протесту з вимогою зняти з реєстрації антиукраїнський законопроект "Про мови в Україні", який розколює державу.

18 жовтня о 13.00 біля Запорізької обласної держадміністрації заплановано мирні збори громадян у рамках загальнонаціональної кампанії «ЗАЙМІТЬСЯ ДІЛОМ, А НЕ ЯЗИКОМ!» з метою висловлення категоричної вимоги – зняти законопроект «Про мови в Україні» з реєстрації.

18 жовтня погоджувальна рада парламенту знову розглядатиме законопроект «Про мови в Україні». Українці прийдуть під стіни комітетів Верховної Ради (вул. Грушевського, 18/2), а також зберуться під облдержадміністраціями, та вимагатимуть зняття антиукраїнського законопроекту з реєстрації. Активісти закликатимуть зайнятися реальними проблемами, які однаково хвилюють українців як Заходу, так і Сходу: тарифами на газ, цінами на продукти харчування, зарплатами, іншими економічними та соціальними проблемами, а не питаннями, які поляризують суспільство і суперечать Конституції України.

Цей проект закону, який зареєстрували у Верховній Раді ке­рівники фракцій Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина, юридично запроваджує «російсько-українську двомовність».

Нагадаємо, що попередня акція відбулась 4 жовтня, тоді громадяни домоглися зняття цього законопроекту з порядку денного.

Відповіді

  • 2010.10.15 | Heineberg@yandex.ru

    Re: У Запоріжжі забороняють проводити акцію «Врятуй свою мову»

    ЗНАЧИТЬ, АКТУАЛЬНЕ ГАСЛО: "ОКУПАНТИ - ГЕТЬ З УКРАЇНИ!". От бидлота.
  • 2010.10.15 | dntsk

    Re: У Запоріжжі забороняють проводити акцію «Врятуй свою мову»

    Так заборонити може лише суд.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua