МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Місцеві вибори: протигаз, чи противсіхство? (л,т)

10/16/2010 | Адвокат ...
http://svasylchenko.livejournal.com/2552.html


Противсіхство знову в моді?!


Дякуючи Конституційному Суду, Київраді, Верховній Раді, Президенту та недолугим місцевим політикам, я в цьому році позбавлений мук у виборі кому віддати свій голос.

Але понад 34 мільйони виборців стоять перед вибором – що робити – кого підтримати, чи може забити взагалі на них?

Введення пропорційної виборчої системи майже повністю зруйнувало механізм появи та розвитку ПОЛІТИКІВ різного рівня. Тому на цих місцевих виборах нових, але в той же час, авторитетних політиків майже немає, а старі, майже всі, дискредитовані. І з розмов з людьми із регіонів (не партія), в мене склалось враження, що може піднятись нова хвиля противсіхства. А це дуже небезпечне явище.

По перше, протівсіхство одразу настроює громадян на те, що вони будуть серед програвших. Адже кандидат «проти всіх» ніколи у виборчій війні не виграє, та й ці голоси на результат виборів ніяк не впливають. А відношення до тих, хто проти всіх воює, у будь якій війні (політичній, холодній, військовій) часто зневажливе, або навіть більш негативне ніж до ворога. Згадайте неоднозначне ставлення до різних «батьків» часів громадянської війни, чи навіть до УПА. Тому такі твердження, на передодні президентських виборів «Проти всіх - це запит, вимога на інший тип політики, на нові, більш суворі вимоги до кодексу честі українських політиків. Це сигнал про те, що значна кількість розумних та активних людей буде готові змінити існуючу владу, підтримати її оновлення. Під такою загрозою владі Ю чи Я буде важче творити свої беззаконня», і тоді виглядали, як мінімум наївними (про що я писав ). Та як показали останні події – ніхто на цей сигнал не відреагував, і роблять свої справи як хочуть.

По друге. Агітаційна кампанія за когось на виборах є мобілізаційною. І якщо вона грамотно організована та потужна, то змобілізовані прихильники і після виборів деякий час (навіть без стимуляції) зберігають високу активність – яку можуть проявити і в політичній чи громадській діяльності, приймаючи участь у різних заходах. А компанія «проти всіх» - демобілізаційна. І окрім активних противсіхів, більшає кількість пасивних – які на вибори просто не приходять. Якраз останніх і не враховують адвокати противсіхів, коли переконують, що вони не вплинули на поразку Тимошенко (про це я писав теж раніше ). А найгірше те, що з нашою ментальністю, пасивні проивсіхи ховаються в своєму «хуторі» і не хочуть з нього вилазити. Адже, на їх думку, всі політики однаково погані та все рівно ми програємо (дивись По перше). Тому і підняти громадян на різні політичні чи громадянські акції стає дуже складним завданням. А поразки таких акцій, ще більш поширюють пасивне противсіхство.

І це все може привести до того, що ідеолог противсіхства Оксана Забужко зможе побачити україномовну літературу лише в архівах ЦНБ ім. Вернадського, а її колега Ігор Луценко споглядатиме архітектурні монстри, проти яких він боровсь.

То ж все таки варто, одівши протигаза, покопатись у «великому» виборі політиків, та надіятись, що обрізане повернення мажоритарки дасть дорогу новим нормальним політикам.

-----

Дихотомія "про-" -- "проти-" ( -газу та -всіхства ) видала сь мі символічьною в роздумах Сергія Васильченка напередодні місцевих виборів.

Відповіді

 • 2010.10.16 | Sean

  От навіть і не знаю, краще називати переляканих "привидами

  у власній голові" трохипсихами чи одразу психами?

  Це ж яку псіхічєскую травму декому нанес факт, що інші люди можуть голосувати і думати не та'як вони.

  Невже не зрозуміло, що дурні намагання дотепер мірятися піпіськами на тлі МИНУЛИХ виборів і клеїти ярлики ускладнюють МАЙБУТНЄ? Перепрошую за капслок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.16 | Felicidada

   Ненавиджу Брєжнєва!!!

   свого часу він або через нього масони - такі самі як головний противсіх - запустили фразу:

   кто хочет - делает, кто не хочет - ищет причины.

   воно висіло скрізь і засирало голови гомо совєтікусам.

   невже не зрозуміло: допоки люди не визнають своїх помилок - вони є гальмо і НІКОЛИ!! - пробачте за капслок - НІКОЛИ!! не матимуть шансу вдосконалюватись.

   визнаЄш помилку - ти уже герой. читайте хоч Дейла Карнегі - 40-і роки здається ще.
   ось - знайшов:
   http://ukrlife.org/main/minerva/karnegie.htm
   Розділ III
   ЯКЩО ВИ ПОМИЛИЛИСЯ, ВИЗНАЙТЕ ЦЕ
   http://ukrlife.org/main/minerva/karnegie33.htm

   вчіться ж, українці!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.10.16 | Sean

    а він Вас не ненавидить

    і йому нема до Вас справи. Бо його не існує.

    Тому витрачаючи свої нерви на ненавість до Брєжнєва - Ви:
    а) намарно витрачаєте нерви,
    б) намарно витрачаєте час.

    Так саме - і вербалізуючи чи то виливаючи в мережі якісь комплекси щодо якихось "противсихів".

    Felicidada пише:
    > свого часу він або через нього масони
    йой :)

    <...>

    > невже не зрозуміло: допоки люди не визнають своїх помилок - вони є гальмо і НІКОЛИ!! - пробачте за капслок - НІКОЛИ!! не матимуть шансу вдосконалюватись.

    Тю, то хто Вас зупиняє визнавати свої помилки, якщо Вам так хочеться? Визнавайте на здоров'я, але мені наприклад це від Вас абсолютно не потрібно, бо Ви маєте повне-повнісіньке право на свої переконання і відповідні дії, котрі не моя справа, допоки Ви все це робите чесно, не порушуючи закон.

    > вчіться ж, українці!
    Точно! Вчіться ж, українці! І припиняйте думати, що інші виборці Вам щось винні. І коли Вам подобається якийсь політик, то робіть так, щоб іншим за нього хотілося голосувати, а не плюватися.

    А всіх таваріщєй, хто від виборця, котрий проголосував не так, як їм (таваріщям) подобається, вимагає якихось вибачень-покаянь, посилайте якнайдалі, бо, взагалі-то, покаятися не завадило б самим цим совєцьким реліктам, але того він них не можна очікувати, звісно.

    І буде Вам дзен. Можливо.

    dixi
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.16 | Felicidada

     Ющенко теж вважає себе безпомильним :)

     а він всього-навсього людина, а не Бог.

     а людині властиво помилятися - не я сказав.

     але хоча б думали - хай вже не визнавали помилок. а то ллють воду на млин Януковічу... оно зараз в І-Франківську теж молов про ЮВТ. кому це користь? ще й брехати так... він оно всіх нашоукраїнців на смітнику підібрав, забули?

     добрі ви.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.10.16 | selu

      Це на користь українцям.

      Felicidada пише:

      > але хоча б думали - хай вже не визнавали помилок. а то ллють воду на млин Януковічу... оно зараз в І-Франківську теж молов про ЮВТ. кому це користь?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.16 | Felicidada

       Це на користь окремим сумським українцям.

       і то, не сказав би.
       з кожною заявою проти ЮВТ ВАЮ вбиває себе в болото, із якого НІКОЛИ (пробачте мій капслок) він вже не вилізе.

       служіння януковічам патріоти йому не простять ніколи. ось і на виборах ця партія, яку ВАЮ знищував всі роки, піде в небуття...
       принаймні, така тенденція.

       а противсіхи, зрозуміло, залишаться противсіхами. не визнаючи своїх помилок і свого так і неусвідомленого сприяння в нищенні країни.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.10.16 | selu

        Для продовження важливе знання вашої нацыї.

     • 2010.10.17 | Боббі

      вашу заяву спростувати дуже легко

      те, що він не вважає себе безпомильним абсолютно однозначно доводить факт визнання ним своєї найбільшої помилки: співпраці з БЮТом ще коли той був маргіналізованою фракцією недопосаженого крадія.

      то ж не треба ля ля
 • 2010.10.16 | Kulish

  Re: Місцеві вибори: протигаз, чи противсіхство? (л,т)

  Щоби не повторюватись: http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1287210210&first=1287211072&last=1287116910
 • 2010.10.16 | пан Roller

  КГ/

 • 2010.10.16 | newsflash

  проблема України не в противсіхах, а у завсіхах...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.16 | Kulish

   Re: проблема України не в противсіхах, а у завсіхах...

 • 2010.10.17 | Мартинюк

  Висмоктано з пальця

  Проти всіх мало сенс при відсутності вибору. Так були "типу противсіхи" які галасували про це цілий рік , але в другому турі проголосували або за Януковича, або за Тимошенко, як про хвалиться "типу противсіх" Андрухович.

  Забужко було ж була навпаки - "противсіхом другого туру" коли для багатьох стало зрозумілим що вибору таки немає.

  На місцевих виборах все таки вибір є. Буквально очі розбігаються. Звісно можуть бути окремі округи де просто будуть силою обмежувати вибір і там може виникнути протест у формі проти всіх. Але це мало реальне - завжди можна буде проголосувати проти "найбільшої скотини" ...
  Сергій схоже підсів у штаб якогось не настільки як би хотілося популярного кадра ( Яценюка, Тигипка?) і переживає аби виборці не "противсіханули" його голосуючи за якусь "партію пива" чи щось подібне.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua