МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Аналіз Звіту по корупції Тимошенко в 7 частинах(вступ+6епізодів)

10/18/2010 | Бригада UA
ЗАГАЛЬНІ ВИЗНОВКИ СТОСОВНО МАСШТАБНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТИМОШЕНКО І ЇЇ УРЯДУ

Вступ.

Eпідемії свиного грипу не існувало,

МОЗ займався не здоров'ям людей, а створенням схем
із закупівлі непотрібних ліків та обладнання.

2009 року державні гроші крали в розрахунку на те, що прем'єр Тимошенко стане президентом Тимошенко.

 Висновок міжнародних аудиторів підтвердив всі факти.

Це 28 епізодів, які з ходу розслідувало Контрольно-ревізійне управління.

З них відібрано 5, а потім додано ще одне. Ці питання детально вивчені за допомогою залучення трьох зарубіжних структур, і по кожному знайдені факти розкрадань і шахрайства.

Макрозвинувачення Тимошенко були висунуті ще в квітні.

Закордонні аудитори були взяті щоб результатами розслідування повірили в усьому світі.

Щоб у опозиції будь-якої країни не повернувся язик сказати, що Янукович з Азаровим підтасували результати.

Зі своїм завданням Trout Cacheris, PLLC (Вашингтон, США) і ще дві іноземні компанії впоралися дуже старанно. Хоча факти розслідування настільки відверті, що розслідувати їх могли з тим же успіхом рідні КРУ і Генпрокуратура.

Ще минулого літа було відомо про нецільове використання грошей, отриманих від Японії згідно з Кіотським протоколом. Тоді представники Секретаріату президента Ющенка просили ЗМІ мовчати, тому що потрапляння цієї інформації в пресу означало величезний скандал і штрафні санкції для України.

Ще минулої осені говорилося, що уряд Тимошенко збирається надавати держгарантії під зовсім "ліві" проекти.

Ще минулої зими було очевидно, що екс-глава Держказначейства Тетяна Слюз порушує інструкції з перерахування грошей.

Всупереч процедурам, вона за дзвінком від Тимошенко або Турчинова у ручному режимі направляла мільярди в потрібних напрямках. Коли прийшла нова влада, її одну з перших "взяли в розробку".

Як не крути, а її дії підпадають під визначення "нецільове використання держкоштів", та ще й "в особливо великих розмірах".

На що вона сподівалася? На те, що Тимошенко стане президентом, і все обійдеться. Це навіть без "напевно" - абсолютно точно.

Сьогодні відомо, що в кожній області вже заарештовано 50-100 осіб, пов'язаних з попередньою владою.

До основної маси людей, щодо яких сьогодні проводиться слідство, або яких вже посаджено, не може бути співчуття.

Народ не має влаштовувати аргумент, що "ми ж не в тебе вкрали". Завтра вже з народу податкова захоче здерти три шкури, щоб заплатити пенсії і дати вкрасти вже своїм.
-------------

окремі епізоди дивитися нижче

Відповіді

 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Аналіз Звіту по корупції Тимошенко . додаток до вступу." Чому?"

  початок тут: http://community.livejournal.com/brygada_ukr/48317.html


  Вражає дві обставини крадіжок сотен міліонів-
  крали ВІДКРИТО; нікуди не втікали. Чому:

  Перший - порушення навіть не намагалися приховати. Наприклад, у тендерах МОЗ компанія переможець і переможена компанія були зареєстровані за однією і тією ж адресою. Значить, учасники операцій взагалі не боялися, що їх викриють.

  Другий факт - чому казнокради залишилися в країні, знаючи, що вони вкрали? Чому вони не виїхали за кордон, дізнавшись про плани провести аудит роботи уряду Тимошенко?

  Невже настільки вірили, що їх не чіпатимуть? Або думали, що відкупляться від прокурора? Це ж треба бути настільки впевненим у своїй безкарності, щоб не помічати найяскравіші факти!

  Влітку стало відомо, як діє нова влада в Криму. Прем'єру АРК Василю Джарти вдалося за лічені тижні розібратися з людьми, яких ніхто не міг зачепити роками. Зокрема, він посадив одного з екс-міністрів, який мав величезний вплив і майно по всьому півострову. Тепер його майно конфісковано, а сама людина залишилася впливовою вже в межах камери.

  Тепер уявімо, що буде з фігурантами шести справ, які розслідували міжнародні аудитори.
  --------------

  продовження послідує.
 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 1. Шахрайска закупівля машин 'швидкої допомоги'

  Справа № 1.

  2009 року МНС купило 27 автомобілів швидкої допомоги. Придбані за завищеними цінами машини, до тендеру іржавіли два роки у офшорних компаній. Домовилися "з ким треба", щоб ніхто не помітив потрійне підвищення ціни.

  "Деталі тендерної процедури, походження транспорту, особи і компанії, залучені в ланцюг поставок показали, що купівля 27-ми автомобілів швидкої допомоги були шахрайською угодою, створеною виключно для отримання прибутку третьою стороною", - говориться у висновку аудиторів.

  Постачальник машин, компанія Lakshmi Avto, був створений за три дні до оголошення тендеру. Компанія продавала ці машини як агент іншого учасника тендеру - Євроспецтрансу.

  Той свого часу купив ці авто у третього учасника тендеру - ISS України. А той через британський офшор - у четвертого учасника тендеру, іспанського виробника Emergencia 2000, за 242 тисячі гривень, або 33,3 тисячі євро.

  Тим не менш, у тендері перемогла Lakshmi Avto, яка замикала ланцюжок власників і посередників. За підсумками конкурсу, вона отримала на 15 мільйонів гривень більше, ніж було заплачено за них два роки тому компанією ISS України.

  Кожна машина вже коштувала 80 тисяч євро, або в 2,4 рази дорожче вартості нових машин. У гривні перевищення виявилося ще більшим.

  Спеціально щоб приховати вік і походження машин, їх мінімально допрацювали в одній словацької компанії. У підсумку, за документами вийшли нові авто. Була ще одна підробка - за адресою, зазначеної у тендерній документації, компанії не було.

  На тендер Lakshmi Avto виставила свої авто за 799 тисяч гривень, тоді як міністерство готові було витратити 800 тисяч(!). Ці дані були засекречені.

  Тим часом прямий постачальник "швидких" Emergencia 2000 поставив ціну 989 тисяч. Про всяк випадок, його вивели з тендеру, знайшовши огріхи в складанні документів.

  Звідки просочилися дані?

  З боку МНС угоду курували заступник міністра Віктор Баранчук та директор Департаменту матеріально-технічного забезпечення міністерства Ігор Бабуніч. Обидва звільнені з приходом нової влади.

  Куплені машини майже не використовуються, і стоять у гаражі. Найбільший пробіг на момент розслідування склав 1340 кілометрів.
 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 2. Цукор.

  Справа № 2.

  Купівля Держрезервом цукру за завищеними цінами. Закупівля пройшла на піку цін. Поставлено лише малу частина цукру, і то не з України, а із Бразилії. Чи отримає Держрезерв залишок, велике питання.

  У 2009 році Держкомрезерв під час інтервенцій продав 37, 9 тон цукру за 3600 гривень за тону. Майже відразу ж, щоб заповнити резерви, він віддав розпорядження своєму брокеру "Укрресурси" купити новий цукор.

  Угода відбулася в лютому 2010 року. Держрезерв законтрактував 21,15 тонн цукру за 11000 гривень. У тому місяці ринкова ціна становила 8500 гривень за тонну. Тим не менш, Держрезерв зробив повну передоплату, чого зазвичай не робиться.

  Саме на початку лютого 2010 року Тимошенко розповідала, що після другого туру виборів Президента ціни на цукор знизяться.

  Щасливим продавцем стала компанія "Гермес-Трейд". За тиждень до цього компанія через власну британську структуру домовилася купити 60 тонн бразильського тростинного цукру за 590 доларів - менше 4700 гривень за тонну.

  Дивним чином, перевірка показала - тестові 3 тонни були не тростинним бразильським, а буряковим українським цукром. Чи була взагалі Бразилія?

  Хоча поставка повинна була відбутися в березні, за станом на серпень 2010 року Держкомрезерв отримав тільки 5 тонн цукру.
  Сума недопоставки становить 188 мільйонів гривень.

  Слідство виявило, що компанія "Гермес-Трейд" має відношення до людей, які свого часу щільно співпрацювали з Держрезервом
 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 3. гроші по Кіотському протоколу

  Справа № 3.

  Нецільове використання 320 мільйонів євро, отриманих в рамках Кіотського протоколу. Гроші, які повинні були піти виключно на екологію. Замість цього їх конвертували в гривню, і тут же кинули до Пенсійного фонду та на підтримку розрахунків за газ(З ГАЗПРОМОМ!!). Частина коштів повернулася, 200 вже навряд чи повернуться.

  У 2009 році Національне агентство екологічних інвестицій продало Японії квоти на викид вуглекислого газу. Операція пройшла в рамках Кіотського протоколу. Згідно з протоколому, якщо країна не хоче скорочувати отруйні викиди, вона може відкупитися від решти світу.

  Це свого роду екологічна індульгенція - вільна кількість чистого неба продає країна, у якої воно є. В Україні з анемічною промисловістю - є.

  Японія заплатила 320 мільйонів євро. Передбачалося, що Україні за ці гроші побудує у себе екологічні об'єкти. До того гроші лежали на рахунках Укрексімбанку.

  14 липня 2009 з "кіотських" рахунків 180 мільйонів євро були перенесені до Держказначейства, а звідти до Пенсійного фонду. Відповідне розпорядження віддала Тимошенко. Вже скоро дав грошей МВФ, і екологічні кошти повернули.

  5 жовтня рішенням Тимошенко ще 90 мільйонів були перераховані в Укрексімбанк, щоб підтримати ліквідність за кредитною лінією "Нафтогазу Україна". Гроші повернулися на "кіотські" рахунки в травні 2010 року.

  У проміжку між цими подіями, 10 вересня, до Пенсійного фонду за розпорядженням прем'єра пішли ще 200 мільйонів євро. Ці гроші так і не повернулися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.18 | Бригада UA

   Причина вбивства глав. экономиста фін-економ. деп Газпром?(/)

   Имел несколько машин, ездил в сопровождении дорогих иномарок, нанял личных водителей.

   Нецільове використання 320 мільйонів євро, отриманих в рамках Кіотського протоколу. Гроші, які повинні були піти виключно на екологію.

   Замість цього їх конвертували в гривню, і тут же кинули до Пенсійного фонду та на підтримку розрахунків за газ(З ГАЗПРОМОМ!!).

   Частина коштів повернулася, 200 міліонів євро- вже навряд чи повернуться.


   http://news.rambler.ru/7872587/

   36-летнего Сергея Клюка, сотрудника ОАО «Газпром» нашли мертвым в ночь на воскресенье. Его тело с простреленным виском лежало в черном джипе «Рендж Ровер», принадлежавшем Сергею. На сиденье авто лежал пистолет.

   Сергей Клюка занимал должность главного экономиста финансово-экономического департамента «Газпрома».

   И тем не менее, по словам соседей, Сергей был человеком небедным.
 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 4. Шахрайська закупівля 1000 авто.

  Справа № 4.

  Закупівля 1000 автомобілів Opel нібито для МОЗ. Але медична начинка так і залишилася іржавіти на складі. А машини поїхали агітувати за Тимошенко.

  У липні 2009 року в Україну приїхала австрійська делегація. За підсумками зустрічі, МОЗ вирішило через держпідприємство "Укрмедпостач" закупити у австрійської Vamed Engineering GmbH & Co.KG обладнання на 87,5 мільйонів доларів, а також 1000 автомобілів Opel Combo за 12,5 мільйонів $.

  Грошей у бюджеті не було, і уряд дозволив Міністерству охорони здоров'я зайняти під ці цілі до 500 мільйонів євро! При цьому, воно давало держгарантії !!!!

  Тут же створили робочу групу під керівництвом заступника міністра охорони здоров'я Валерія Бідного, склали програму. Зокрема, передбачалося закупити 11145 скутерів і 2889 спеціальних автомобілів, без вказівки, в чому буде їх "спеціальність". Відомо, що вибір робився між Opel Combo і BMW X3.

  9 жовтня президент Віктор Ющенко заблокував декрет уряду № 819, яким дозволялася вся операція. Але до того часу контракт з Vamed вже був укладений, разом з фінансовими зобов'язаннями.

  На першому і єдиному етапі, "Укрмедпостачу" вдалося взяти два кредити: на 16,3 і 85 мільйонів євро !!!. Перший потрібно було погашати 5 жовтня 2010, другий - 20 березня 2020 року. Гроші дали вітчизняний Укрексімбанк і австрійський Unicredit Bank Austria AG.

  На ці гроші Україна дала заробити австрійським, німецьким і навіть китайським підприємствам. Тепер більше десяти років уряду доведеться виплачувати і тіло кредиту, і відсотки.

  Передбачалося, що автомобілі будуть возити лікарів - це успішно робили б і "Ланоси", вироблені в Україні. Їх купували під благозвучну мету: "створити мережу фельдшерсько-акушерських пунктів і сільських амбулаторій".

  Замість цього на машини наклеїли аплікацію "Програма уряду Юлії Тимошенко", і пустили на вулиці для агітації.

  Головне питання, яке поставили міжнародні аудитори - взагалі чи потрібні були Україні закупівлі у Vamed?
 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 5. Вигаданий свиногрип і шахрайскі закупівлі ліків

  Справа № 5. МЕДИКАМЕНТИ.

  Закупівля непотрібних медичних препаратів у "своїх" посередників за завищеними цінами.

  МОЗ відзначився ще в одному епізоді. Проголосивши неіснуючу епідемію "свинячого" грипу, в 2008-2009 роках він витратив 250 мільйонів гривень на непотрібні вакцини і ліки, і ще 100 мільйонів гривень на устаткування.

  Мало того, що вже на міжнародному рівні доведено - ніякої епідемії атипової пневмонії не було. Мало того, що в Україні епідемію створили тільки для того, щоб інформаційно погасити дійсні повідомлення про декілька смертей від легеневої чуми в західних регіонах. Так ще і під цю уявну епідемію закупили величезні обсяги ліків.

  Частина з тих ліків вже прострочені !!! Частина скоро пропаде, тому що нікому не потрібні сьогодні препарати проти неіснуючої епідемії. А частина ліків, як показало розслідування, взагалі не була поставлена.

  Закупівлі від імені МОЗ проводили три держкомпанії: "Укрвакцина", "Укрмедпостач" і "Політехмед". Згідно з законодавством, вони повинні були купувати товар безпосередньо у виробників, або у посередників з націнкою не більше 10% від оптових цін. Ось на цьому і зіграли підприємства.

  Всі закупівлі пройшли у п'яти комерційних посередників: "Інтерфарм", "Імбіоімпекс", United Medical Service, "Три-Центральний аптечний склад" і "Сумська". Формально, ціни закупівлі були в межах необхідних 10%. Але основна надбавка була захована між цими посередниками та їх офшорами. Реальна націнка досягала 100%.

  "Українські закупівельники зробили вигляд, що купують через закордонних посередників - компанії-оболонки з офшорними або невідомими власниками.  Заплачені МОЗ і українськими компаніями значні суми грошей,були перенесені в банки Латвії і Литви.

  Хоча зарубіжні посередники повинні були купувати вакцини у виробників і продавати українським підрядникам, немає ніяких свідоцтв того, що вони провели яку-небудь роботу з поставки.

  Митні документи показують, що вакцини поставлялися безпосередньо від виробників в Україну. Через використання "пустушок" українські підрядники обходили українське законодавство і виставляли міністерству завищену ціну.

  "Дані індустрії показують, що в багатьох випадках вакцини та медичне обладнання поставлялися за півціни від тієї, яку українські підрядники заявляли уряду", - йдеться у звіті.

  Тендерні процедури, які використовуються Міністерством охорони здоров'я, багато в чому мало функціональні.

  Багато українських компаній є повторюваними підрядниками з МОЗ, а їх вигодонабувачі мають зв'язок з МОЗ або урядом". Зокрема, міністерство не бентежило, що іноді обидва учасника конкурсу зареєстровані за однією і тією ж адресою.

  "Справа лікарів" виявилася, напевно, найбільш незрозумілою. Вочевидь, у ній брали участь дуже багато персонажів, які покривають один одного - медики завжди славилися корпоративною єдністю.

  Зокрема, кількість заявок на вакцини збиралося з кожної області, і потім об'єднувалося в єдиний реєстр. Чи отримували регіони від цього зиск?

  МОЗ відзначився вже під час слідства. Аудитори поскаржилися, що медики давали ухильні і суперечливі відповіді. А тих  чиновників, які співпрацювали зі слідством і давали документи, дуже швидко звільняли. Англійською це написано як terminated, фактично "знищували". Може, і до цього дійде? Слідство триває.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.18 | 123

   свиногрип був "вигаданий" в усій європі одночасно

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.10.18 | Бригада UA

    саме так: епідемії не було

    що до вірусу: так і не стало науковим фактом що це було

    є сумніви і в тому чи:

    -був це 'вірус'

    -і в тому 'який' і навіть в тому

    -чи він був не конструйований, як біозброя

    також є підстави вважати що міг статися виток з секретних лабів на Кубі і у Мексиці(лаби росіян)

    про це багато інформації в поважних джерелах і тут обговорювалося широко

    висновок:

    свиногрипової епідемії ніде в світі не було
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.18 | Хвізик

     Re: саме так: епідемії не було

     Бригада UA пише:
     > також є підстави вважати що міг статися виток з секретних лабів на Кубі і у Мексиці(лаби росіян)
     у мексиці?? мексика - вона майже як провінція сша. як наче ще один штат.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.10.18 | Бригада UA

      у Мексиці йде війна наркокартелів(під гру генштаба РФ)

      з Мексіки до США завозиться кокаін і потроху інших 'речовин'

      обсяги- до 500 міліардів на рік(!!)

      все це російский 'общак'

      включи новини: певні прикордонні області США зараз оголошені в стані війни

      http://www.foxnews.com/us/2010/10/16/mexican-assassins-headed-arizona-warned/


      Mexican Assassins Headed to Arizona, U.S. Warned

      Published October 16, 2010

      Mexican hit men stalk U.S.

      Drug lords' gunmen target narcotics thieves, feds say

      By Jerry Seper-The Washington Times

      Drug-smuggling gangs in Mexico have sent well-armed assassins, or "sicarios," into Arizona to locate and kill bandits who are ambushing and stealing loads of cocaine, marijuana and heroin headed to buyers in the U.S., the Department of Homeland Security has warned Arizona law enforcement authorities.

      In a memo first sent in May but widely circulated since, the department said a group of "15, very well-equipped and armed" assassins complete with body armor had been sent into the state to identify, locate and kill the drug thieves, who are thought to be independent operators.

      The memo said the assassins had been dispatched to the Vekol Valley, a well-established and widely travelled drug-smuggling corridor running north and south across Interstate 8 between the Arizona towns of Casa Grande and Gila Bend. The valley is a direct link to both the interstate and to Phoenix, giving drug smugglers the option of shipping their goods to California or to major cities both north and east.

      Disguised as groups of backpackers but carrying empty boxes covered with burlap, the memo said the paid assassins would attempt to "draw out the bandits." Once identified, it said, the assassins "will take out the bandits."

      "We just received information from a proven, credible confidential source who reported that a meeting was held in Puerto Penasco, in which every smuggling organization who utilizes the Vekol Valley was told to attend," the memo said. "This included rival groups within the Guzman cartel."

      Joaquin Archivaldo Guzman Loera heads what formally is known as the Sinaloa Cartel, which smuggles multi-ton loads of cocaine from Colombia through Mexico into the United States. One of the most powerful and dangerous drug gangs in Mexico, it also is known as the Guzman cartel and has been linked to the production, smuggling and distribution of Mexican marijuana and "black tar" heroin.

      The federal government recently posted signs along Interstate 8 in the Vekol Valley warning travelers the area is unsafe because of drug and alien smugglers. The signs were posted by the Bureau of Land Management (BLM) along a 60-mile stretch of Interstate 8 between Casa Grande and Gila Bend, warning travelers they are entering an "active drug- and human-smuggling area" and may encounter "armed criminals and smuggling vehicles traveling at high rates of speed."

      Pinal County Sheriff Paul Babeu, whose county includes the valley, told The Washington Times earlier this month that Mexican drug cartels have posted scouts on the high points around the valley to control movement in the area. He said they have radios, optics and "night-vision goggles as good as anything law enforcement has."

      "This is going on here in Arizona … 30 miles from the fifth-largest city in the United States," he said.

      The sheriff said he asked the Obama administration for 3,000 National Guard soldiers to patrol the border, but got 15 signs along Interstate 8 instead.

      Rising violence along the border has coincided with a crackdown in Mexico on warring drug gangs, who are seeking control of smuggling routes into the United States. Mexican President Felipe Calderon has waged a bloody campaign against powerful drug cartels, and more than 28,000 people have died since he launched his crackdown in late 2006.

      Rep. Lamar Smith of Texas, ranking Republican on the House Judiciary Committee and a member of the House Committee on Homeland Security, has called the signs "an insult to the citizens of border states." He said American citizens should not have to be fearful for their lives on U.S. soil.

      "If the federal government would do its job of enforcing immigration laws, we could better secure the border and better protect the citizens of border states," he aid.

      Two years ago, U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), the investigative arm of Homeland Security, said in a report that border gangs were becoming increasingly ruthless and had begun targeting not only rivals, but federal, state and local police. ICE said the violence had risen dramatically as part of "an unprecedented surge."

      The Justice Department's National Drug Intelligence Center, in its 2010 drug-threat assessment report, called the cartels "the single greatest drug-trafficking threat to the United States." It said Mexican gangs had established operations in every area of the United States and were expanding into rural and suburban areas.

      It said assaults against U.S. law enforcement officers along the southwestern border were on the increase — up 46 percent against U.S. Border Patrol agents alone.

      http://www.foxnews.com/us/2010/10/16/mexican-assassins-headed-arizona-warned/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.18 | Хвізик

       Re: у Мексиці йде війна наркокартелів(під гру генштаба РФ)

       Бригада UA пише:
       > з Мексіки до США завозиться кокаін і потроху інших 'речовин'
       >
       > обсяги- до 500 міліардів на рік
       >
       > все це російский общак
       >
       > включи новини: певні прикордонні області США зараз оголошені в стані війни
       це все мало де звучить.
       а от що звучить, то це те, що сша командують у мексиці всім, чим можуть
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.10.18 | Бригада UA

        у Мексиці довго тривала громадянська(!) війна

        мексіка поділена на ПОЯСИ, ті шо ближче до США мають майже візовий режим чи подібне

        This is going on here in Arizona … 30 miles from the fifth-largest city in the United States,"

        Я бачу що Ти не слідкуєш за місцевими новинами що до Мексіки, і до того, що відбувається в прикордоних з ними штатах.

        От тут можеш по заголовках пройтися, є й про відрізані голови

        http://www.foxnews.com/search-results/search?q=mexican&submit=Search

        ціна пиутання: 500 міліардів наркоринок

        можливість ПРЯМОГО вторгнення на теріторію США в майбутньому
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.18 | Хвізик

         Re: у Мексиці довго тривала громадянська(!) війна

         Бригада UA пише:
         > мексіка поділена на ПОЯСИ, ті шо ближче до США мають майже візовий режим чи подібне
         а цього і я не знав
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2010.10.18 | Бригада UA

          мапа планів військового вторгнення до США з усіх боків(мапа)

          таке от
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.10.18 | Бригада UA

           коментар до мапи, англійська мова(л)

           для нас тут цікаво бачити КОМПЛЕКСНИЙ підхід до саботажу, підбурювання і послідуючої оклупації

           так само кремль дивиться і на Україну, і мапи такі існують


           Yugoslav map from the 1980s showing what appears to be a Soviet SLBM and ICBM encirclement and attack, existing early warning stations in CONUS and Canada, the DEW Line, the Alaska pipeline, ICBM flight paths over the Polar Ice Cap, and a Latin American (more than likely Sandinista and Cuban) attack from Mexico a la Red Dawn.

           The yellow circles indicate possible Quebecois, Mexican American, and Nation of Islam separatists that could be exploited as a means of softening up the United States through riots and unrest.

           As you all may remember Qaddafi called for that kind of operation back in a speech in I believe 1984 or 1985, by appealing for the creation of separate Black and "Red Indian" states in the US and for black Americans to revolt in the US Army and form the nucleus of an anti-American resistance.

           I am curious as to what your opinions are of this map, its authenicity, and if any of the text could be translated by people that you may know who are fluent in Serbo-Croat. As you know, maps clearly having a purpose for espionage and military invasion value had leaked out of the Baltic states in the 1990s and found their way to British researchers who had reproduced them. Stories about them appeared in the UK and Swedish press, since among the collections of these maps were details about their countries.

           See the commentary below by the poster of this map.

           http://strangemaps.wordpress..com/2008/03/05/251-pot-kettle-black-yugoslav-map-of-the-near-collapsing-us/

           “While on vacation in Dubrovnik, Croatia this summer, we ran across an old Yugoslav atlas which included this map on the entry for the US. My Serbo-Croatian isn’t so good so I don’t know the true details as to what it’s about, but it appears to be plans for a Russian invasion,” says Andrew, who sent in this map.

           “Submarines labelled SSSR are on both coasts. The apparent flight paths of ICBMs are marked. Cuba’s soldiers and bases are indicated (…) If you can figure out more precisely what’s going on I’d certainly be curious, and I imagine that other readers would get a kick out of it.”

           My Serbo-Croatian isn’t very good either, but the map does seem to speak the language of the Cold War. Guessing the exact year is complicated as national borders in the Americas have remained stable in the last few decades, unlike in other parts of the world, where they allow easier carto-dating.

           A look at the actual legend of the map does allow for some closer dating. Item #3 (the red vertical stripes) indicates the pro-soviet regimes in the hemisphere – Cuba and Nicaragua. The inclusion of that second country limits the timeframe of the map to 1979-1990, the era when the Sandinistas were in control of Nicaragua.

           Although the Soviet navy has got the North American continent completely surrounded, in my opinion, the map does not demonstrate a Soviet plan of attack, but restates the Communist ideological orthodoxy of the US as an aggressive, unstable monstrosity at near-collapse – a remarkable example of the pot calling the kettle black.

           • Whereas blue indicates the US itself (Sjedinjene Americke Drzave, acronym SAD – but that is a coincidence, I presume), yellow indicates ’separatist’ forces at work in the North American continent, such as Quebec (although that is a Canadian, not a US issue) and Black Muslims (around Chicago) and Mexican-Americans (in Texas). Again, a pretty remarkable comment, coming from a Yugoslav atlas.

           • Item #5 on the legend indicates, I think, ‘disputed’ marine boundaries, mainly between Canada and the US, thus misrepresenting the mainly friendly relations between those two countries – the disputes might be real, but their significance is relatively minor.
          • 2010.10.18 | Хвізик

           цікаво.

 • 2010.10.18 | Бригада UA

  Справа № 6. Маніпуляції з реєстрацією землі

   Справа № 6.

  Виділення грошей із Стафонда на оформлення безкоштовних земельних актів. Безглузда дія з порушенням процедур в самий переддень виборів.


  5 серпня 2009 Кабмін прийняв Постанову № 844, якою закріпив безкоштовне оформлення прав власності на земельні ділянки. Оформленням повинен був зайнятися Держкомзем.

  Гроші на процедуру повинні були надійти з Стабфонду, який створювався для боротьби з кризою.

  Гроші були виділені в обхід процедури, яка вимагала узгодити рішення уряду з парламентським комітетом з питань бюджету. Також на момент проведення процедури не було отримано 'добро' від Мін'юсту та Мінфіну.

  Спочатку планувалося витратити на безкоштовну реєстрацію 5,9 мільярда гривень. Потім суму знизили до 508 мільйонів.

  Вже ця сума була використана за рахунок зменшення держпідтримки Ощадбанку та Укрексімбанку.


  8 грудня 2009 Тимошенко наказала Держказначейству зробити відповідні перерахування.

  Станом на 1 січня 2010 року, були оформлені тільки 620 тисяч держактів на 298 мільйонів гривень.

  Спочатку планувалося, що з серпня по грудень будуть оформлені 6,4 мільйона державних актів. Таким чином, виконано тільки 10% роботи. Але на них витрачено 60% необхідної суми.

  У ході витрачання також були виявлені порушення. На першому етапі, Держкомзем повинен був повідомити людей про те, що тепер відбувається безкоштовне оформлення.

  Для цього він за 10 мільйонів гривень найняв Український Центр Розсилань (UMC), який не мав ліцензії на цю діяльність.

  Замість самостійної роботи, ця компанія найняла 8 субпідрядників. З витрачених 9,3 мільйонів, державній `Укрпошті` перепали тільки 3,7 мільйони.


  За даними КРУ, за рахунок знижених тарифів на цій розсилці держкомпанія отримала збиток 6 мільйонів Втім, в КРУ аудиторам так і не дали документи, що підтверджують цю цифру.

  У цій справі є багато дрібних моментів. Але головна претензія до уряду Тимошенко полягає в тому, що замість підтримки держбанків і економіки, гроші пішли на незрозумілу програму.

  Втім, сама екс-прем'єр свою провину не визнала заздалегідь.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua